Licensed to: LESAA

LESAA District Complete Meet

CaraCo Field

Thursday, June 8, 2017

06-08-2017 - 06-08-2017


Ev# 1 OPEN BOYS 3000m Run

Ev# 2 OOPEN GIRLS 3000m Run

Ev# 3 MIDGET BOYS 100m Dash

Ev# 4 MIDGET GIRLS 100m Dash

Ev# 5 BANTAM BOYS 100m Dash

Ev# 6 BANTAM GIRLS 100m Dash

Ev# 7 ATOM BOYS 100m Dash

Ev# 8 ATOM GIRLS 100m Dash

Ev# 9 MIDGET BOYS 400m Dash

Ev# 10 MIDGET GIRLS 400m Dash

Ev# 11 BANTAM BOYS 400m Dash

Ev# 12 BANTAM GIRLS 400m Dash

Ev# 13 ATOM BOYS 400m Dash

Ev# 14 ATOM GIRLS 400m Dash

Ev# 15 MIDGET BOYS 200m Dash

Ev# 16 MIDGET GIRLS 200m Dash

Ev# 17 BANTAM BOYS 200m Dash

Ev# 18 BANTAM GIRLS 200m Dash

Ev# 19 ATOM BOYS 200m Dash

Ev# 20 ATOM GIRLS 200m Dash

Ev# 21 MIDGET BOYS 800m Run

Ev# 22 MIDGET GIRLS 800m Run

Ev# 23 BANTAM BOYS 800m Run

Ev# 24 BANTAM GIRLS 800m Run

Ev# 25 ATOM BOYS 800m Run

Ev# 26 ATOM GIRLS 800m Run

Ev# 27 MIDGET BOYS 1500m Run

Ev# 28 MIDGET GIRLS 1500m Run

Ev# 29 BANTAM BOYS 1500m Run

Ev# 30 BANTAM GIRLS 1500m Run

Ev# 31 ATOM BOYS 1500m Run

Ev# 32 ATOM GIRLS 1500m Run

Ev# 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay

Ev# 34 MIDGET GIRLS 4x100m Relay

Ev# 35 BANTAM BOYS 4x100m Relay

Ev# 36 BANTAM GIRLS 4x100m Relay

Ev# 37 ATOM BOYS 4x100m Relay

Ev# 38 ATOM GIRLS 4x100m Relay

Ev# 40 MIDGET BOYS High Jump

Ev# 41 MIDGET GIRLS High Jump

Ev# 42 BANTAM BOYS High Jump

Ev# 43 BANTAM GIRLS High Jump

Ev# 44 ATOM BOYS High Jump

Ev# 45 ATOM GIRLS High Jump

Ev# 46 MIDGET BOYS Long Jump

Ev# 47 MIDGET GIRLS Long Jump

Ev# 48 BANTAM BOYS Long Jump

Ev# 49 BANTAM GIRLS Long Jump

Ev# 50 ATOM BOYS Long Jump

Ev# 51 ATOM GIRLS Long Jump

Ev# 52 MIDGET BOYS Triple Jump

Ev# 53 MIDGET GIRLS Triple Jump

Ev# 54 BANTAM BOYS Triple Jump

Ev# 55 BANTAM GIRLS Triple Jump

Ev# 56 ATOM BOYS Triple Jump

Ev# 57 ATOM GIRLS Triple Jump

Ev# 58 MIDGET BOYS Shot Put

Ev# 59 MIDGET GIRLS Shot Put

 

[Top of Page] [Event List]


Event 1 ATOM BOYS9 3000m Run

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Carson Fraser

LANC

10:17.82

 

2      David Pickard

LPS

10:35.92

 

3      Eli Chubaty

LPS

10:42.54

 

4      Reid Hopkins

VAN

10:42.55

 

5      Jude Wheeler-Dee

VAN

11:04.42

 

6      Mason Oxbro

ACAD

11:13.50

 

7      Angus Skinner

APS

11:14.16

 

8      Alexander Young

BAY

11:21.67

[Top of Page] [Event List]


Event 2 ATOM GIRLS9 3000m Run

 

# REGION 2 GIRLS:Hannah Coates Odessa 11:21.58 2009

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Reese McShane

LANC

11:20.19 #

 

2      Ocean Fierz

APS

11:22.92

 

3      Claire Sedgewick

WELB

12:02.82

 

4      Haylie Kirkpatrick

JOYC

12:09.91

 

5      Madelyn Campbell

APS

12:10.76

 

6      Chloe Cole

LPS

12:19.40

 

7      Dacia Fritz

13

SJA

12:19.80

 

8      Jayne Hackett

13

CAL

12:23.32

[Top of Page] [Event List]


Event 3 MIDGET BOYS 100m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Kyle Maracle

APS

13.08

 

2      Nash LeGood

LAS

13.45

 

3      Preston Dumbleton

CAL

13.52

 

4      Greg Mills

HARR

13.63

 

5      Quintin Alton

HARR

13.64

 

6      Cale McCallum

LANC

13.72

 

7      Ben Fitzgerald

PC

13.95

 

8      Gui Righetto

HOLS

14.01

[Top of Page] [Event List]


Event 4 MIDGET GIRLS 100m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:C./Nicole Newell-Bell/Zohorosk Cataraqui Woods/Lanc 1

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Katie Belec

13

CAL

14.36

 

2      Hailey Thompson

NEWB

14.53

 

3      Jessica Brunner

NEWB

14.63

 

4      Sarah Gillan

BATH

14.66

 

5      Victoria Thompson

FAIR

14.69

 

6      Macy Dowdell

LANC

14.70

 

7      Paige Moran

OPS

14.90

 

8      Brooke Rogers

13

CAL

14.92

[Top of Page] [Event List]


Event 5 BANTAM BOYS 100m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Luke Sked

CNTR

14.74

 

2      James Compeau

LANC

14.87

 

3      Zac Scott

RHTS

14.95

 

4      Noah Stevens

POLS

15.20

 

5      Sam Bettney

CPS

15.22

 

6      Beau Reade

HARR

15.23

 

7      William Mitchell

10

SJA

15.27

 

8      Emmett Wowk

True

15.42

[Top of Page] [Event List]


Event 6 BANTAM GIRLS 100m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Jessica Keating Lancaster 13.89 2002

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Isabella Ball-Graham

STORR

14.80

 

2      Lila Pringle

SOUTH

15.06

 

3      Hailey Twigg

STORR

15.21

 

4      Jessica Lui

WCPS

15.26

 

5      Shelby Robertson

LANC

15.47

 

6      Naeema Hamblett

MOLLY

15.55

 

7      Haley Corbett

True

15.65

 

8      Branwyn Lupton

TPC

15.86

[Top of Page] [Event List]


Event 7 ATOM BOYS 100m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Nicholas Manuel

8

SJA

15.37

 

2      Will Hewlin

OPS

15.51

 

3      Wyatt Lee

WELB

15.56

 

4      Cavin Thompson

HOLS

15.88

 

5      Connor Birney

SELB

16.05

 

6      Ty Wood

BATH

16.14

 

7      Dax Kenney

STORR

16.15

 

8      Kegan Regis

RID

16.21

[Top of Page] [Event List]


Event 8 ATOM GIRLS 100m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Jada Packer Cararaqui Woods 15.62 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Chloe Saunders

LOL

15.29 #

 

2      Evelyn Moore

BAY

15.91

 

3      Gabriela Cortez-Juarez

8

SJA

15.98

 

4      Isla Irving

BATH

16.21

 

5      Sarah Monaghan

POLS

16.39

 

6      Danika Brown

APS

16.40

 

7      Chanelle Rodriguez

LANC

16.73

 

8      Makayla Conley

CAT

16.96

[Top of Page] [Event List]


Event 9 MIDGET BOYS 400m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Nash LeGood

LAS

57.61

 

2      James Henwood

LAS

59.90

 

3      Tommy Hammond

LAS

1:00.53

 

3      Kieran McAllister

LANC

1:00.53

 

5      Chase Benford

LAS

1:01.07

 

6      Greg Mills

HARR

1:01.55

 

7      Jesse Burns

ELGN

1:02.33

 

8      Caleb Podgers

SINC

1:02.36

[Top of Page] [Event List]


Event 10 MIDGET GIRLS 400m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Alysha Burriss Westdale 1:03.30 2010

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Mikayla McFarlane

ACAD

1:05.77

 

2      Sophie Rider

VAN

1:06.36

 

3      Clare Frymire

13

CAL

1:07.81

 

4      Stella Cartmell

WELB

1:07.95

 

5      Hailey McNeely

HARR

1:09.04

 

6      Nicole Ryan

VAN

1:09.18

 

7      Mia Larsen-King

LAS

1:09.34

 

8      Morgan Burley

CNTR

1:09.50

[Top of Page] [Event List]


Event 11 BANTAM BOYS 400m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Oliver Engen

WCPS

1:06.03

 

2      Andrew McKenna

LANC

1:06.31

 

3      Jake Wood

BATH

1:07.23

 

4      Beau Reade

HARR

1:07.46

 

5      Evan Jarvis

LPS

1:10.09

 

6      Ty Cole

OPS

1:10.38

 

7      Noah McDougall

HARR

1:10.98

 

8      Rayleigh Cao

CENT

1:11.60

[Top of Page] [Event List]


Event 12 BANTAM GIRLS 400m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Sunny Son Lancaster 1:10.68 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Alex Campbell

WCPS

1:07.89 #

 

2      Michelle Lacasandile

WCPS

1:11.57

 

3      Brin Coulter

RID

1:12.60

 

4      Rebecca Pearce

LPS

1:12.92

 

5      Gates McAllister

LANC

1:13.00

 

6      Alysha Tigchelaar

CNTR

1:14.04

 

7      Jestyne Henwood

10

SJA

1:14.30

 

8      Alexis Vrana

10

SJA

1:14.41

[Top of Page] [Event List]


Event 13 ATOM BOYS 400m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Weston Ebrahim

8

SJA

1:12.83

 

2      Connor Birney

SELB

1:12.95

 

3      Nick Quesnel

RID

1:13.40

 

4      Cooper MacNeil

8

SJA

1:15.06

 

5      Ali Al Nakhir

RID

1:15.27

 

6      Quincy Leaver

SIMC

1:15.80

 

7      Zachary Turner

APS

1:16.12

 

8      Logan Kincaid

WELB

1:16.20

[Top of Page] [Event List]


Event 14 ATOM GIRLS 400m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Jada Packer Cararaqui Woods 1:17.48 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Robin Howe

WCPS

1:16.84 #

 

2      Athena Andrecyk

LANC

1:16.85 #

 

3      Lilah Booth

SINC

1:16.93 #

 

4      Hannah Noble-Duphney

RID

1:17.25 #

 

5      Anais Payne

RID

1:17.63

 

6      Savannah Powell

TPC

1:17.76

 

7      Audrey Smart

ELGN

1:18.12

 

8      Sedona Reade

HARR

1:18.32

[Top of Page] [Event List]


Event 15 MIDGET BOYS 200m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Nash LeGood

LAS

26.30

 

2      Cale McCallum

LANC

26.87

 

3      Preston Dumbleton

CAL

27.09

 

4      Greg Mills

HARR

27.73

 

5      Jesse Burns

ELGN

27.74

 

6      Reese Andrews

HOLS

28.30

 

7      Ian McDonnell

LANC

28.44

 

8      Zaiden Westcott

CAT

28.56

[Top of Page] [Event List]


Event 16 MIDGET GIRLS 200m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Jessica Keating Lancaster 27.48 2005

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Victoria Thompson

FAIR

29.39

 

2      Haylie Kirkpatrick

JOYC

29.52

 

3      Paige Moran

OPS

29.55

 

4      Sarah Gillan

BATH

29.81

 

5      Macy Dowdell

LANC

29.99

 

6      Payton Barkley

TPC

30.61

 

7      Kennedy Joyce

VAN

30.79

 

8      Sophie Lutz

LAS

30.82

[Top of Page] [Event List]


Event 17 BANTAM BOYS 200m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Luke Sked

CNTR

30.50

 

2      Andrew McKenna

LANC

30.56

 

3      Beau Reade

HARR

30.81

 

4      William Mitchell

10

SJA

30.85

 

5      Ryan Aldridge

SINC

31.16

 

6      Jake Wood

BATH

31.65

 

7      Gabe Williams

APS

31.70

 

8      Emmett Wowk

True

31.71

[Top of Page] [Event List]


Event 18 BANTAM GIRLS 200m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Megan Simpson Westdale 30.53 2006

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Isabella Ball-Graham

STORR

30.29 #

 

2      Lila Pringle

SOUTH

30.31 #

 

3      Taylor Wolsey

LANC

31.03

 

4      Naeema Hamblett

MOLLY

31.22

 

5      Haley Corbett

True

31.23

 

6      Camille Moniz

APS

31.69

 

7      Parker Friendship

HARR

31.70

 

8      Grace Campbell

POLS

31.95

[Top of Page] [Event List]


Event 19 ATOM BOYS 200m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Nicholas Manuel

8

SJA

32.21

 

2      Connor Birney

SELB

32.87

 

3      Mason Geen

CAT

33.27

 

4      Ben Dunning

BAY

33.33

 

5      Quincy Leaver

SIMC

33.65

 

6      Alex Lalande

FAIR

33.68

 

7      Malaki Phillips

WELB

34.30

 

8      Seth Fulton

JOYC

34.74

[Top of Page] [Event List]


Event 20 ATOM GIRLS 200m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Isabel Froom Holsgrove 31.94 2006

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Evelyn Moore

BAY

33.54

 

2      Audrey Smart

ELGN

33.90

 

3      Hannah Noble-Duphney

RID

34.29

 

4      Lilly Cuthill

SOUTH

34.31

 

5      Sarah Monaghan

POLS

34.32

 

6      Robin Howe

WCPS

34.64

 

7      Makayla Conley

CAT

34.76

 

8      Sadie Lupton

TPC

34.96

[Top of Page] [Event List]


Event 21 MIDGET BOYS 800m Run

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Carson Fraser

LANC

2:18.85

 

2      Sam Playter

ACAD

2:20.55

 

3      Eli Chubaty

LPS

2:25.75

 

4      Jude Wheeler-Dee

VAN

2:26.00

 

5      Reid Hopkins

VAN

2:26.05

 

6      Barret Joynt

LPS

2:29.89

 

7      Curtis Schuler

OPS

2:30.42

 

8      Grayson Ebrahim

VAN

2:30.73

[Top of Page] [Event List]


Event 22 MIDGET GIRLS 800m Run

 

# REGION 2 GIRLS:Hannah Coates Odessa 2:38.32 2009

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Sophie Rider

VAN

2:31.10 #

 

2      Abby Howland

STORR

2:34.17 #

 

3      Reese McShane

LANC

2:35.59 #

 

4      Clare Frymire

13

CAL

2:36.62 #

 

5      Nicole Ryan

VAN

2:37.46 #

 

6      Breanna Roy

TPC

2:38.97

 

7      Claire Brackenbury

VAN

2:39.02

 

8      Morgan Burley

CNTR

2:43.89

[Top of Page] [Event List]


Event 23 BANTAM BOYS 800m Run

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Oliver Engen

WCPS

2:32.17

 

2      Noah Booth

SINC

2:33.14

 

3      Lucas Dawe

WCPS

2:41.40

 

4      Angus Skinner

APS

2:42.46

 

5      Jake Wood

BATH

2:42.48

 

6      Andrew McKenna

LANC

2:42.66

 

7      Kai Hughes

WCPS

2:44.54

 

8      Owen Danby

WCPS

2:45.56

[Top of Page] [Event List]


Event 24 BANTAM GIRLS 800m Run

 

# REGION 2 GIRLS:Hannah Coates Odessa 2:42.77 2006

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Alex Campbell

WCPS

2:38.69 #

 

2      Madelyn Campbell

APS

2:41.67 #

 

3      Taylor Wolsey

LANC

2:44.64

 

4      Jillian Dalton

WCPS

2:44.72

 

5      Davia Fritz

10

SJA

2:44.78

 

6      Gates McAllister

LANC

2:45.36

 

7      Rebecca Pearce

LPS

2:45.50

 

8      Teegan Whitney

GLEN

2:45.85

[Top of Page] [Event List]


Event 25 ATOM BOYS 800m Run

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Ty Wood

BATH

2:43.78

 

2      Nick Quesnel

RID

2:45.71

 

3      Grayson Fox

LANC

2:47.45

 

4      Garrett Hopkins

WCPS

2:50.37

 

5      Weston Ebrahim

8

SJA

2:52.30

 

6      Memphis Cumpson

CAT

2:52.70

 

7      Mason Ferguson

JRH

2:55.62

 

8      Cooper MacNeil

8

SJA

2:56.08

[Top of Page] [Event List]


Event 26 ATOM GIRLS 800m Run

 

# REGION 2 GIRLS:Kristine Bilkovski Lancaster 2:59.87 2006

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Athena Andrecyk

LANC

2:51.16 #

 

2      Jocelyn Leeder

GLEN

2:54.79 #

 

3      Carolyn McMullen

WCPS

2:55.48 #

 

3      Katie Buchan

TPC

2:55.48 #

 

5      Anais Payne

RID

2:58.69 #

 

6      Julia Coderre

JRH

3:01.17

 

7      Tova Wells

8

SJA

3:01.39

 

8      Sedona Reade

HARR

3:03.55

[Top of Page] [Event List]


Event 27 MIDGET BOYS 1500m Run

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Carson Fraser

LANC

4:49.92

 

2      Sam Playter

ACAD

4:52.84

 

3      David Pickard

LPS

5:07.83

 

4      Kieran McAllister

LANC

5:12.58

 

5      Alexander Young

BAY

5:17.28

 

6      Caleb North

WELB

5:17.42

 

7      Owen Googe

OPS

5:20.60

 

8      Caelen Baron

VAN

5:22.59

[Top of Page] [Event List]


Event 28 MIDGET GIRLS 1500m Run

 

# REGION 2 GIRLS:Hannah Coates Odessa 5:20.25 2009

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Sophie Rider

VAN

5:18.23 #

 

2      Reese McShane

LANC

5:22.68

 

3      Abby Howland

STORR

5:26.17

 

4      Breanna Roy

TPC

5:27.08

 

5      Clare Frymire

13

CAL

5:31.48

 

6      Claire Brackenbury

VAN

5:34.19

 

7      Claire Sedgewick

WELB

5:37.41

 

8      Liv Wells

13

CAL

5:39.07

[Top of Page] [Event List]


Event 29 BANTAM BOYS 1500m Run

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Oliver Engen

WCPS

5:13.73

 

2      Noah Booth

SINC

5:14.82

 

3      Lucas Dawe

WCPS

5:29.17

 

4      Angus Skinner

APS

5:29.32

 

5      Paddy Finn

WELB

5:31.27

 

6      Jack Nelson

10

SJA

5:31.79

 

7      Ethan Hanley

ELGN

5:34.37

 

8      Owen Pitcher-Bond

JRH

5:36.28

[Top of Page] [Event List]


Event 30 BANTAM GIRLS 1500m Run

 

# REGION 2 GIRLS:Hannah Coates Odessa 5:39.12 2007

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Alex Campbell

WCPS

5:31.49 #

 

2      Ocean Fierz

APS

5:39.01 #

 

3      Jillian Dalton

WCPS

5:40.35

 

4      Sierra Trueman

WCPS

5:46.02

 

5      Teegan Whitney

GLEN

5:47.99

 

6      Gates McAllister

LANC

5:48.53

 

7      Madelyn Campbell

APS

5:51.42

 

8      Brin Coulter

RID

5:53.05

[Top of Page] [Event List]


Event 31 ATOM BOYS 1500m Run

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Nick Quesnel

RID

5:39.92

 

2      Garrett Hopkins

WCPS

5:42.23

 

3      Cooper MacNeil

8

SJA

5:44.74

 

4      Dax Kenney

STORR

5:48.70

 

5      Derek Stacey

SINC

5:48.75

 

6      Onni Packalen

SINC

5:50.28

 

7      Hunter Cosman

8

SJA

5:52.88

 

8      Joe Kaufmann

JOYC

5:54.72

[Top of Page] [Event List]


Event 32 ATOM GIRLS 1500m Run

 

# REGION 2 GIRLS:Haley Robertson Lancaster 5:57.42 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Athena Andrecyk

LANC

5:41.57 #

 

2      Moira Minichiello

JRH

5:45.14 #

 

3      Anais Payne

RID

5:55.84 #

 

4      Carolyn McMullen

WCPS

6:02.29

 

5      Mia Wang

LANC

6:09.87

 

6      Hannah Noble-Duphney

RID

6:13.04

 

7      Jocelyn Leeder

GLEN

6:17.69

 

8      Alice Wilson

WCPS

6:20.04

[Top of Page] [Event List]


Event 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Lancaster A

LANC

52.95

 

2      Calvin B

CAL

53.23

 

3      Harrowsmith A

HARR

53.69

 

4      LaSalle A

LAS

54.26

 

5      Loughborough A

LPS

54.54

 

6      Truedell A

True

55.19

 

7      Acadie A

ACAD

56.10

 

8      Glenburnie A

GLEN

56.24

[Top of Page] [Event List]


Event 34 MIDGET GIRLS 4x100m Relay

 

# REGION 2 GIRLS:Lancaster Lions Lancaster 56.12 2006

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Acadie A

ACAD

57.15

 

2      Newburgh A

NEWB

57.22

 

3      Perth Road A

PR

57.34

 

4      Calvin A

CAL

57.62

 

5      Lancaster A

LANC

57.69

 

6      LaSalle A

LAS

57.73

 

7      JOYC A

JOYC

58.26

 

8      Odessa A

OPS

58.74

[Top of Page] [Event List]


Event 35 BANTAM BOYS 4x100m Relay

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Welborne A

WELB

59.51

 

2      Lancaster A

LANC

1:00.00

 

3      Winston Churchill A

WCPS

1:00.48

 

4      Southview A

SOUTH

1:00.75

 

5      Polson Park A

POLS

1:01.03

 

6      Henderson A

JRH

1:01.56

 

7      Sir John A A

SJA

1:01.88

 

8      Elginburg A

ELGN

1:02.05

[Top of Page] [Event List]


Event 36 BANTAM GIRLS 4x100m Relay

 

# REGION 2 GIRLS:Lancaster Lions Lancaster 1:01.03 2004

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Storrington A

STORR

59.89 #

 

2      Henderson A

JRH

1:00.67 #

 

3      Welborne A

WELB

1:01.01 #

 

4      Bath A

BATH

1:01.53

 

5      Lancaster A

LANC

1:01.78

 

6      Perth Road A

PR

1:02.31

 

7      Loughborough A

LPS

1:02.66

 

8      Southview A

SOUTH

1:02.81

[Top of Page] [Event List]


Event 37 ATOM BOYS 4x100m Relay

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Sir John A A

SJA

1:03.36

 

2      Welborne A

WELB

1:03.86

 

3      Lancaster A

LANC

1:04.82

 

4      Rideau A

RID

1:05.01

 

5      Bayridge A

BAY

1:05.04

 

6      Cataraqui Woods A

CAT

1:05.55

 

7      JOYC A

JOYC

1:05.69

 

8      Polson Park A

POLS

1:06.15

[Top of Page] [Event List]


Event 38 ATOM GIRLS 4x100m Relay

 

# REGION 2 GIRLS:Odessa Tigers Odessa 1:09.82 2002

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Bath A

BATH

1:06.58 #

 

2      Henderson A

JRH

1:06.64 #

 

3      Sir John A A

SJA

1:06.99 #

 

4      Elginburg A

ELGN

1:07.17 #

 

5      Bayridge A

BAY

1:07.28 #

 

6      Polson Park A

POLS

1:07.73 #

 

7      Lancaster A

LANC

1:08.64 #

 

8      Amherstview A

APS

1:09.25 #

[Top of Page] [Event List]


Event 40 MIDGET BOYS High Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Morgan Wood [2]

13

VAN

1.55m

 

2      Isaac Ewens

TAM

1.50m

 

3      Tom Sedgwick [1]

VAN

1.50m

 

4      Gui Righetto

HOLS

1.50m

 

5      Preston Moon

LPS

1.50m

 

6      Haydyn Driscoll

True

1.50m

 

7      Brody Seitz

WELB

1.45m

 

8      Gregory Ross

CLAR

1.45m

 

8      Connor Briand

ACAD

1.45m

 

8      Braydan Dunham

GR

1.45m

[Top of Page] [Event List]


Event 41 MIDGET GIRLS High Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Leah O'Neil Odessa 1.49 2008

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Tegan Reynolds

13

CAL

1.45m

 

2      Oliviya Vandewal

VAN

1.40m

 

3      Mikayla McFarlane

ACAD

1.40m

 

4      Rebecca Francis

ACAD

1.40m

 

5      Siyerra Vandewal

VAN

1.35m

 

5      Samantha Smith

TPC

1.35m

 

7      Kylie Mosgrove

TPC

1.35m

 

8      Mary Bedard

CAT

1.35m

[Top of Page] [Event List]


Event 42 BANTAM BOYS High Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Henry McBride

RID

1.35m

 

2      Darcy Jost

PC

1.30m

 

3      Andrei Neder

WCPS

1.30m

 

4      Brandon Tenenhouse

WCPS

1.30m

 

5      David Barr

PR

1.25m

 

6      Patrick Keay

WCPS

1.25m

 

7      Tyson Corkey

PR

1.25m

 

8      William Vowles

HOLS

1.20m

[Top of Page] [Event List]


Event 43 BANTAM GIRLS High Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Jordan Perrin Lancaster 1.30 2006

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Hailey Twigg

STORR

1.50m #

 

2      Lola Kenney

STORR

1.25m

 

3      Ava Butler

WCPS

1.25m

 

3      Tori Shaver

STORR

1.25m

 

3      Rebecca Pearce

LPS

1.25m

 

6      Avery Garofalo

JOYC

1.25m

 

7      Addy Holden

SELB

1.25m

 

8      Sophia Bianchet

RID

1.20m

[Top of Page] [Event List]


Event 44 ATOM BOYS High Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Lukas McDowell

SINC

1.25m

 

2      Lukas Dingel

WCPS

1.20m

 

3      Dylan Kemp

SELB

1.20m

 

4      Barrett Struthers

SELB

1.15m

 

5      Brady Knox

MOLLY

1.10m

 

5      Owen Evans

SINC

1.10m

 

7      Leif Piatkowski

JOYC

1.10m

 

8      William Delouche

SINC

1.10m

[Top of Page] [Event List]


Event 45 ATOM GIRLS High Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Melissa Storms Anez Poulos Odessa 1.20 2011

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Makayla Conley

CAT

1.20m #

 

3      Carys Casucci

True

1.10m

 

3      Chloe Saunders

LOL

1.10m

 

4      Amalia Shepherd

WCPS

1.10m

 

5      Alice Southall

RID

1.05m

 

6      Ella Simpson

SELB

.95m

[Top of Page] [Event List]


Event 46 MIDGET BOYS Long Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Liam Kuzma-Hunt

SYD

5.04m

 

2      Andy Botting

CNTR

4.86m

 

3      Stuart Logan

LANC

4.83m

 

4      Ben Fitzgerald

PC

4.81m

 

5      Michael Reid

True

4.78m

 

6      Simon Kooiman

ACAD

4.67m

 

7      James Henwood

LAS

4.63m

 

8      Reese Andrews

HOLS

4.62m

[Top of Page] [Event List]


Event 47 MIDGET GIRLS Long Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Nicole Fiegan Lancaster 4.70 2006

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Jessica Brunner

NEWB

4.42m

 

2      Emma Parslow

ACAD

4.32m

 

3      Serena Loughlin

PR

4.30m

 

4      Myah Martin

LPS

4.15m

 

5      Leah Scott

JOYC

4.14m

 

6      Amelie Leger

ACAD

4.05m

 

7      Carley Corkey

PR

4.03m

 

8      Paige Moran

OPS

3.97m

[Top of Page] [Event List]


Event 48 BANTAM BOYS Long Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Luke Sked

CNTR

4.17m

 

2      Ben Baillargeon

HARR

3.91m

 

3      Cal Uens

SELB

3.90m

 

4      Tyson Corkey

PR

3.89m

 

5      Jet Zakrzewski

JRH

3.86m

 

6      Carter Haynes

WELB

3.82m

 

7      Noah Borges

LANC

3.77m

 

8      Sam Bettney

CPS

3.74m

[Top of Page] [Event List]


Event 49 BANTAM GIRLS Long Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Stephanie Taylor Lancaster 3.90 2011

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Isabella Ball-Graham

STORR

4.41m #

 

2      Lila Pringle

SOUTH

4.16m #

 

3      Alysha Tigchelaar

CNTR

4.10m #

 

4      Branwyn Lupton

TPC

3.89m

 

5      Ava Casucci

True

3.78m

 

6      Dani Stopchycki

LPS

3.69m

 

7      Shelby Robertson

LANC

3.68m

 

8      Haley Corbett

True

3.65m

[Top of Page] [Event List]


Event 50 ATOM BOYS Long Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Zachary Vandermeer

LANC

3.83m

 

2      Nicholas Manuel

8

SJA

3.72m

 

3      Logan Kincaid

WELB

3.62m

 

4      Jack Samuel

RID

3.61m

 

5      Cavin Thompson

HOLS

3.55m

 

6      Joel Kaufmann

JOYC

3.54m

 

7      Kegan Regis

RID

3.39m

 

8      Sam Cole

GLEN

3.39m

[Top of Page] [Event List]


Event 51 ATOM GIRLS Long Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Niole Escano Bayridge 3.40 2011

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Chloe Saunders

LOL

3.59m #

 

2      Claire Allen

WCPS

3.26m

 

3      Mabel Saunders

GR

3.25m

 

4      Isla Irving

BATH

3.19m

 

5      Danika Brown

APS

3.16m

 

6      Alice Southall

RID

3.08m

 

7      Moira Minichiello

JRH

3.07m

 

8      Teagan Bylsma

OPS

3.01m

[Top of Page] [Event List]


Event 52 MIDGET BOYS Triple Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Andy Botting

CNTR

11.05m

 

2      Stuart Logan

LANC

10.68m

 

3      Sam Playter

ACAD

10.45m

 

4      James Henwood

LAS

10.43m

 

5      Michael Reid

True

10.24m

 

6      Connor Hobin

WELB

10.19m

 

7      Ben Fitzgerald

PC

10.12m

 

8      Takoe Mei

CAL

9.95m

[Top of Page] [Event List]


Event 53 MIDGET GIRLS Triple Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Portia Worthy Lancaster 9.69 2007

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Serena Loughlin

PR

9.58m

 

2      Emma Parslow

ACAD

9.35m

 

3      Jessica Brunner

NEWB

9.32m

 

4      Victoria Thompson

FAIR

9.30m

 

5      Lexi Sotiriadis

13

CAL

9.14m

 

6      Lauren Varey

LANC

9.11m

 

7      Mia Larsen-King

LAS

9.07m

 

8      Carley Corkey

PR

9.01m

[Top of Page] [Event List]


Event 54 BANTAM BOYS Triple Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Robert Wang

LANC

9.43m

 

2      James Compeau

LANC

9.40m

 

3      Cal Uens

SELB

8.88m

 

4      Jet Zakrzewski

JRH

8.65m

 

5      Max Sotiriadis

WCPS

8.59m

 

6      Cameron Smith

RID

8.59m

 

7      Owen Danby

WCPS

8.48m

 

8      Ryder Rodgerson

HOLS

8.33m

[Top of Page] [Event List]


Event 55 BANTAM GIRLS Triple Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Ashley Widmont Acadie 8.99 2006

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Hailey Twigg

STORR

9.61m #

 

2      Jessica Lui

WCPS

8.96m

 

3      Taylor Wolsey

LANC

8.92m

 

4      Shelby Robertson

LANC

8.60m

 

5      Hailey Hart

WELB

8.48m

 

6      Kaylee Molleson

JRH

8.41m

 

7      Teegan Whitney

GLEN

8.37m

 

8      Branwyn Lupton

TPC

8.31m

[Top of Page] [Event List]


Event 56 ATOM BOYS Triple Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Zachary Vandermeer

LANC

8.22m

 

2      Matthew Zhou

LANC

7.91m

 

3      Seth Fulton

JOYC

7.63m

 

4      Ollie Butler

WCPS

7.33m

 

5      Jack Murphy

TAM

7.30m

 

6      Zachary Bathurst

WELB

7.26m

 

7      Jimmy Gibson

LPS

7.23m

 

8      Grayson Fox

LANC

7.02m

[Top of Page] [Event List]


Event 57 ATOM GIRLS Triple Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Alexander Leggett Lancaster 7.17 2006

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Isla Irving

BATH

7.48m #

 

2      Ceci Dimock

OPS

7.15m

 

3      Mia Wang

LANC

6.86m

 

4      Carolyn McMullen

WCPS

6.83m

 

5      Tessa Fox

WELB

6.65m

 

6      Nicole Pilon

8

SJA

6.64m

 

7      Jayla Ball

ELGN

6.52m

 

8      Claire Allen

WCPS

6.43m

[Top of Page] [Event List]


Event 58 MIDGET BOYS Shot Put

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Zac Osborne

LPS

11.77m

 

2      Ethan Olejnik

LAS

11.73m

 

3      Michael Burnett

ACAD

11.28m

 

4      Quintin Alton

HARR

10.41m

 

5      Brandon Hay

WELB

10.25m

 

5      Ashton Atkinson

BATH

10.25m

 

7      Raleigh Dawson

CAL

10.08m

 

8      Riley Sagriff

FAIR

9.88m

[Top of Page] [Event List]


Event 59 MIDGET GIRLS Shot Put

 

# REGION 2 GIRLS:Ashley Widmont Acadie 8.99 2006

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Emily Swaine

LANC

9.38m #

 

2      Anna Hart

13

CAL

8.83m

 

3      Morgan Salter

STORR

8.55m

 

4      Keirsten Luck

JOYC

8.39m

 

5      Lauren Sutton

NEWB

8.36m

 

6      Kelsey Vermilyea

BATH

8.18m

 

7      Hannah Kerr

WELB

8.11m

 

8      Mairina Jackson

LOL

8.08m

 

8      Jaclyn Korba-Babcock

TPC

8.08m

[Top of Page] [Event List]