LESAA Division 6 Individual Boys Medalists (top athletes in each age group):
Based on 7 points 1st place, 5 points 2nd place, 3 points for 3rd place and 1 point for 4th place – maximum 21 points

 Midget Boys:

  • Gold                 Ben O’Connor                       Sinclair                        21 points
  • Gold                 Jophiel Sarkodie                   Vanier                         21 points
  • Silver               Matt Fouzie                           Elginburg                    17 points
  • Bronze             Dustin Kellar                         Prince Charles            12 points

 

Bantam Boys:

  • Gold                Darcy Greenaway                  Odessa                        21 points
  • Silver              Martin Ko                               Sydenham                   15 points
  • Bronze            Kyle McKellar                       Sinclair                        14 points

 

Atom Boys:

  • Gold                 Dawson Chard                       Odessa                        17 points
  • Silver               Eric Harvey                           Elginburg                    12 points
  • Bronze            Devon Le Pine                        Truedell                      10 points
  • Bronze            Ben Trickey                            Perth Road                 10 points
  • Bronze            Colton Waugh                         Loughborough            10 points

LESAA Division 6 Girls medalists:
Based on 7 points 1st place, 5 points 2nd place, 3 points for 3rd place and 1 point for 4th place – maximum 21 points

 

Midget Girls:

  • Gold               Laura Ogilvie                          Sinclair                        21 points
  • Gold               Jessica Keating                       Lancaster                   21 points
  • Silver             Megan Herritt                         Sandhurst                   17 points
  • Bronze           Shannon Walsh                        Loughborough            13 points
  • Bronze           Taylor Sills                              Odessa                        13 points

 

Bantam Girls:

  • Gold                Cleo Boyd                               Sinclair                        21 points
  • Silver               Jordyn Perrin                         Lancaster                   19 points
  • Bronze            Jenna Raabe                          Langford                     12 points
  • Bronze            Meriah Moodie                      Marysville                  12 points

 

Atom Girls:

  • Gold                Hanna Sweet                          Centreville                  19 points
  • Gold                Paige Ingram                          Sydenham                   19 points
  • Silver              Kelly DeHoop                        Winston                      13 points
  • Bronze           Leah Garrison                        Harrowsmith               12 points