LIMESTONE ELEMENTARY SCHOOL ATHLETICS ASSOCIATION

TRACK AND FIELD MEET

Boys Results 2003

Tues., June 10, 2003



Ev #1

OPEN BOYS 3000M DISTANCE

Ev #3

MIDGET BOYS 100M DASH

Ev #5

BANTAM BOYS 100M DASH

Ev #7

ATOM BOYS100M DASH

Ev #9

MIDGET BOYS 400M DISTANCE

Ev #11

BANTAM BOYS 400M DISTANCE

Ev #13

ATOM BOYS400M DISTANCE

Ev #15

MIDGET BOYS 200M SPRINT

Ev #17

BANTAM BOYS 200M SPRINT

Ev #19

ATOM BOYS200M SPRINT

Ev #21

MIDGET BOYS 800M DISTANCE

Ev #23

BANTAM BOYS 800M DISTANCE

Ev #25

ATOM BOYS800M DISTANCE

Ev #27

MIDGET BOYS 1500M DISTANCE

Ev #29

BANTAM BOYS 1500M DISTANCE

Ev #31

ATOM BOYS1500M DISTANCE

Ev #33

MIDGET BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #35

BANTAM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #37

ATOM BOYS4x100M SPRINT RELAY

Ev #39

MIXED 6-99 4x400M DISTANCE RELAY

Ev #40

MIDGET BOYS HIGH JUMP

Ev #42

BANTAM BOYS HIGH JUMP

Ev #44

ATOM BOYSHIGH JUMP

Ev #46

MIDGET BOYS LONG JUMP

Ev #48

BANTAM BOYS LONG JUMP

Ev #50

ATOM BOYSLONG JUMP

Ev #52

MIDGET BOYS TRIPLE JUMP

Ev #54

BANTAM BOYS TRIPLE JUMP

Ev #56

ATOM BOYSTRIPLE JUMP

Ev #58

MIDGET BOYS SHOT PUT

     {Top of Page}



 

Event #1 OPEN BOYS 3000M DISTANCE

Boys 2003 J. Cameron Bayridge 10:47.85 2002

1

DEAN MALLEN

 

JOYC

10:27.48 *

2

PATRICK HARRISON

 

ELGN

10:43.95 *

3

KEMPEE STEIN

 

VAN

10:55.04

4

IAN DONALD

 

WC

10:59.30

5

PAUL SIGAWORTH

 

PC

11:02.89

6

ZACH HARPER

 

LANC

11:09.06

7

EVAN PALMER

 

LANC

11:18.03

8

MATT SCRUTTON

 

SYD

11:18.99

     {Top of Page}



 

Event #3 MIDGET BOYS 100M DASH

Boys 2003 Chris Marshall Bayridge :12.73 2002

1

WENTAO SHI

 

ACAD

12.70 *

2

TRAVIS GENGE

 

OPS

12.92

3

GRAHAM LEWERS

 

LPS

13.00

4

ATIF RAHAMAN

 

LANC

13.42

5

CHRIS ROBINSON

 

LPS

13.46

6

JON WILLIAMS

 

BAY

13.57

7

JULIAN SEARS-WILLIAMS

 

WC

13.57

8

ETHAN SORENSEN

 

ELGN

13.72

     {Top of Page}



 

Event #5 BANTAM BOYS 100M DASH

Boys 2003 Jamie Faulkner Rideau :13.92 2002

1

ABRAHAM ANYOTI

 

RID

14.12

2

MASON COLLINS

 

POL

14.18

3

MARK JONES

 

OPS

14.54

4

JEAN-LUC LEGAULT

 

TAM

14.62

5

HARRY MATHESON

 

LANC

14.64

6

AARON DOWD

 

JOYC

14.85

7

THOMAS KRATKY

 

SINC

14.92

8

JOPHIEL SARKODIE

 

POL

15.07

     {Top of Page}



 

Event #7 ATOM BOYS100M DASH

Boys 2003 S. Johnson Welborne :15.15 2000

1

SPENCER LANTHIER

 

JRH

15.36

2

DARCY GREENAWAY

 

OPS

15.45

3

HAYDEN PETERS

 

STOR

15.63

4

RYAN HOBBS

 

CBAY

15.64

5

MARTIN KO

 

SYD

15.89

6

JACOB UNGER

 

STOR

16.10

7

JESSE PURVIS

 

HORT

16.17

8

TYLER ALLEN

 

RHTS

16.23

8

COLE TIMLIN

 

LPS

16.23

     {Top of Page}



 

Event #9 MIDGET BOYS 400M DISTANCE

Boys 2003 S. Berry Bayridge :58.18 2000

1

SCOTT MACLEOD

 

BAY

57.04 *

2

KEMPEE STEIN

 

VAN

1:01.80

3

PHIL JEFFERY

 

BAY

1:02.52

4

ROBERT HACKETT

 

BAY

1:02.80

5

TRISTAN WILLIS

 

LPS

1:03.04

6

DANIEL JOHNSON

 

ELGN

1:03.65

7

G O'ROURKE

 

CAT

1:03.83

8

ANDREW WYLIE

 

WPK

1:04.04

     {Top of Page}



 

Event #11 BANTAM BOYS 400M DISTANCE

Boys 2003 Jamie Faulkner Rideau 1:04.14 2002

1

NAAMAN SUGRUE

 

WC

1:06.92

2

CODY GLASNER

 

CAT

1:07.39

3

BEN O'CONNOR

 

SINC

1:08.27

4

EVAN ANDRIN

 

TPCM

1:09.10

5

BRANDON MCINTOSH

 

HOLS

1:10.52

6

JIMMY MCLAREN

 

JOYC

1:11.15

7

BLAIR MACKENZIE

 

RID

1:11.52

8

DANIEL NOBLES

 

CTRV

1:12.30

     {Top of Page}



 

Event #13 ATOM BOYS400M DISTANCE

Boys 2003 R. Uens Newburgh 1:11.18 2001

1

SPENCER LANTHIER

 

JRH

1:13.00

2

BRETT KISH

 

GLEN

1:14.79

3

JACOB PARKS

 

NEWB

1:15.84

4

ROBBIE CARNEGIE

 

SINC

1:16.68

5

MARTIN KO

 

SYD

1:17.27

6

JESSE PURVIS

 

HORT

1:17.42

7

N MARTIN

 

APS

1:17.59

8

ADAIR SUGRUE

 

WC

1:17.64

     {Top of Page}



 

Event #15 MIDGET BOYS 200M SPRINT

Boys 2003 Chris Marshall Bayridge :26.03 2002-

1

JON WILLIAMS

 

BAY

26.52

2

WENTAO SHI

 

ACAD

26.68

3

MAITLAND WADDELL

 

LANC

27.22

4

CHRIS BOULTER

 

HARR

27.24

5

BRANDON HOLDEN

 

LANG

27.29

6

BENSON TROUSDALE

 

HARR

27.80

7

RYAN MORGAN

 

LPS

27.97

8

TKAUTZ MIKE

 

LUN

28.76

     {Top of Page}



 

Event #17 BANTAM BOYS 200M SPRINT

Boys 2003 G. Griffin Vanier :29.13 2001

1

ABRAHAM ANYOTI

 

RID

29.34

2

MASON COLLINS

 

POL

29.66

3

THOMAS KRATKY

 

SINC

30.06

4

JEAN-LUC LEGAULT

 

TAM

30.18

5

HARRY MATHESON

 

LANC

30.54

6

JESSE IVALL

 

PC

31.01

7

RYAN PETERSON

 

LANC

31.48

8

CODY GLASNER

 

CAT

31.58

     {Top of Page}



 

Event #19 ATOM BOYS200M SPRINT

Boys 2003 Justin Echols Henderson :32.04 2002

1

SPENCER LANTHIER

 

JRH

31.58 *

2

DARCY GREENAWAY

 

OPS

31.84 *

3

HAYDEN PETERS

 

STOR

32.48

4

RYAN HOBBS

 

CBAY

33.27

5

MARTIN KO

 

SYD

34.04

6

JACOB UNGER

 

STOR

34.15

7

MALCOLM HODGSKISS

 

CBAY

34.20

8

TYLER ALLEN

 

RHTS

35.29

     {Top of Page}



 

Event #21 MIDGET BOYS 800M DISTANCE

Boys 2003 S. Radcliffe Lancaster 2:21.52 2001

1

BRIAN JAMES

 

PC

2:20.03 *

2

TRISTAN WILLIS

 

LPS

2:22.88

3

KEMPEE STEIN

 

VAN

2:23.52

4

DEAN MALLEN

 

JOYC

2:24.03

5

MATT MENARD

 

STOR

2:27.90

6

PAUL SIGAWORTH

 

PC

2:28.11

7

MATT COLVIN

 

HARR

2:28.59

8

MATT STOVER

 

WC

2:28.72

     {Top of Page}



 

Event #23 BANTAM BOYS 800M DISTANCE

Boys 2003 T. Willis Perth Road 2:34.06 2000

1

IAN DONALD

 

WC

2:30.45 *

2

DREW WEBSTER

 

CAT

2:38.70

3

JIMMY MCLAREN

 

JOYC

2:39.62

4

EVAN PALMER

 

LANC

2:40.04

5

DARCY TURNER

 

OPS

2:41.40

6

IAN ROSS

 

LANC

2:41.89

7

MICHAEL REYNOLDS

 

POL

2:42.65

8

EVAN ANDRIN

 

TPCM

2:42.95

     {Top of Page}



 

Event #25 ATOM BOYS800M DISTANCE

Boys 2003 R. Uens Newburgh 2:41.83 2000

1

JACOB PARKS

 

NEWB

2:45.44

2

ANDREW MARTIN

 

LANC

2:50.36

3

KYLE MCKELLAR

 

SINC

2:50.42

4

NATE CHOMITZ

 

OPS

2:50.54

5

HAYDEN PETERS

 

STOR

2:55.68

6

CAMERON LEVAC

 

LANC

2:57.08

7

BEN HEYMAN

 

HARR

2:57.27

8

SAM GREGORY

 

SYD

2:58.01

     {Top of Page}



 

Event #27 MIDGET BOYS 1500M DISTANCE

Boys 2003 James Cameron Bayridge 4:56.74 2002

1

JON WILLIAMS

 

BAY

4:51.62 *

2

SCOTT MACLEOD

 

BAY

4:51.95 *

3

DEAN MALLEN

 

JOYC

4:59.48

4

PATRICK HARRISON

 

ELGN

5:02.33

5

JOSH GEORGE

 

JRH

5:02.34

6

PAUL SIGAWORTH

 

PC

5:03.92

7

MATT STOVER

 

WC

5:07.07

8

BRETT WALSH

 

LPS

5:13.82

     {Top of Page}



 

Event #29 BANTAM BOYS 1500M DISTANCE

Boys 2003 Ross Uens Newburgh 5:08.60 2002

1

MARK JONES

 

OPS

5:07.12 *

2

IAN DONALD

 

WC

5:07.36 *

3

BLAIR MACKENZIE

 

RID

5:21.08

4

EVAN PALMER

 

LANC

5:22.27

5

JASON ZELT

 

SINC

5:26.01

6

IAN ROSS

 

LANC

5:26.90

7

ALEXANDER HINTON

 

WC

5:33.96

8

DARCY TURNER

 

OPS

5:34.88

     {Top of Page}



 

Event #31 ATOM BOYS1500M DISTANCE

Boys 2003 E. Palmer Lancaster 5:27.92 2001

1

JACOB PARKS

 

NEWB

5:31.30

2

ANDREW MARTIN

 

LANC

5:44.77

3

NATE CHOMITZ

 

OPS

5:46.90

4

KYLE MCKELLAR

 

SINC

5:47.12

5

STEVEN TEN HOLDER

 

CENT

5:49.28

6

BRAD SMITH

 

BATH

5:52.43

7

HAYDEN SMITH

 

WEL

5:55.56

8

CAMERON LEVAC

 

LANC

5:56.08

     {Top of Page}



 

Event #33 MIDGET BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Boys 2003 Bayridge Bayridge :52.09 2001

1

BAYRIDGE A

A

BAY

52.03 *

2

LANCASTER A

A

LANC

52.20

3

LOUGHBOROUGH A

A

LPS

53.12

4

PRINCE CHARLES A

A

PC

54.00

5

WINSTON CHURCHILL A

A

WC

54.04

6

CALVIN PARK A

A

CPK

54.42

7

WESTDALE PARK A

A

WPK

54.54

8

STORRINGTON A

A

STOR

55.20

     {Top of Page}



 

Event #35 BANTAM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Boys 2003 Prince Charles Prince Charles :56.45 2002

1

POLSON PARK A

A

POL

59.04

2

SINCLAIR C

C

SINC

59.39

3

WINSTON CHURCHILL C

C

WC

59.57

4

PRINCE CHARLES C

C

PC

1:00.74

5

ODESSA C

C

OPS

1:01.48

6

LUND'S LANE C

C

LUN

1:02.03

7

APS C

C

APS

1:02.19

8

FAIRFIELD C

C

FAIR

1:02.41

     {Top of Page}



 

Event #37 ATOM BOYS4x100M SPRINT RELAY

Boys 2003 Henderson Henderson 1:05.18 2002

1

ODESSA E

E

OPS

1:04.62 *

2

RIDEAU E

E

RID

1:05.03 *

3

COLLINS BAY E

E

CBAY

1:05.16 *

4

LOUGHBOROUGH E

E

LPS

1:05.30

5

APS E

E

APS

1:05.72

6

STORRINGTON E

E

STOR

1:06.46

7

LANCASTER E

E

LANC

1:07.27

8

BATH E

E

BATH

1:07.36

     {Top of Page}



 

Event #39 OPEN MIXED 4x400M DISTANCE RELAY

Boys 2003 Lancaster Lancaster 4:21.52 2001

1

BAYRIDGE G

G

BAY

4:28.17

2

LOUGHBOROUGH G

G

LPS

4:32.67

3

LANCASTER G

G

LANC

4:37.39

4

VANIER G

G

VAN

4:41.14

5

LANGFORD G

G

LANG

4:42.34

6

HARROWSMITH G

G

HARR

4:43.20

7

ODESSA G

G

OPS

4:44.03

8

STORRINGTON G

G

STOR

4:45.96

     {Top of Page}



 

Event #40 MIDGET BOYS HIGH JUMP

Boys 2003 Tom Hughes Land O'Lakes 1.70 2002

1

ETHAN SORENSEN

 

ELGN

1.68

2

EDDIE CORRIGALL

 

WEL

1.66

3

ATIF RAHAMAN

 

LANC

1.61

4

CHUCK GALLOWAY

 

LOL

1.55

5

MATT COLVIN

 

HARR

1.49

6

TRAVIS SEETOO

 

CPK

1.46

7

SHAMUS DEWAR

 

RHTS

1.46

8

JACOB MIGNEAULT

 

SELB

1.46

     {Top of Page}



 

Event #42 BANTAM BOYS HIGH JUMP

Boys 2003 Tom Hughes Land O' Lakes 1.40 2000

1

NATHAN JEFFRIES

 

CBAY

1.47 *

2

JOPHIEL SARKODIE

 

POL

1.40 *

3

RYAN COENS

 

WEL

1.30

4

JESSE GOODBERRY

 

LORD

1.30

5

SIMON RYDER-BURBIDGE

 

SINC

1.30

6

ELLIOT COHRS

 

RID

1.30

7

MITCHELL PETERS

 

LPS

1.25

8

NABIL AGHDASI

 

CAT

1.25

     {Top of Page}



 

Event #44 ATOM BOYSHIGH JUMP

Boys 2003 M. Porter/M. Peters Prince Charles/LPS 1.15 oo/02

1

KYLE SANGERS

 

GLEN

1.15 *

2

BRAD SMITH

 

BATH

1.15 *

3

JASON KIM

 

TRUE

1.10

4

BRAYDEN FILLION

 

PR

1.10

5

ZACK FEDORA

 

LORD

1.10

6

CHANCE HERRINGTON

 

SINC

1.10

7

NATHAN LAPPAN

 

RID

1.10

8

BRYER CLANCY

 

POL

1.05

     {Top of Page}



 

Event #46 MIDGET BOYS LONG JUMP

Boys 2003 Chris Marshall Bayridge 5.60 2002

1

SCOTT MACLEOD

 

BAY

5.02

2

BRANDON HOLDEN

 

LANG

5.00

3

WENTAO SHI

 

ACAD

4.88

4

BENSON TROUSDALE

 

HARR

4.85

5

GRAHAM LEWERS

 

LPS

4.67

6

KYLE MCCUTCHEON

 

WPK

4.60

7

TRAVIS MATTHEWS

 

NEWB

4.57

8

LEIGH CORRIGALL

 

WEL

4.50

     {Top of Page}



 

Event #48 BANTAM BOYS LONG JUMP

Boys 2003 Mike Porter Prince Charles 4.25 2002

1

ABRAHAM ANYOTI

 

RID

4.36 *

2

JOPHIEL SARKODIE

 

POL

4.26 *

3

HARRY MATHESON

 

LANC

4.04

4

HOUDE-SHUL CORY

 

LUN

3.98

5

NATHAN JEFFRIES

 

CBAY

3.89

6

JESSE IVALL

 

PC

3.79

7

DREW WEBSTER

 

CAT

3.78

8

CHRIS RAABE

 

LANG

3.68

     {Top of Page}



 

Event #50 ATOM BOYSLONG JUMP

Boys 2003 Kevin Golding Fairfield 3.92 2002

1

JUSTIN MILLER

 

LPS

3.54

2

SAM MENARD

 

HORT

3.50

3

NATHAN LAPPAN

 

RID

3.34

4

BRAYDEN FILLION

 

PR

3.34

5

NATE CHOMITZ

 

OPS

3.17

6

MICHAEL SUENAGA

 

RID

3.17

7

BRANDON VERKERK

 

APS

3.17

8

TYLER CARPENTER

 

LORD

3.16

     {Top of Page}



 

Event #52 MIDGET BOYS TRIPLE JUMP

Boys 2003 David Jones Odessa 11.01 2002

1

BRANDON HOLDEN

 

LANG

10.49

2

ATIF RAHAMAN

 

LANC

10.25

3

ETHAN SORENSEN

 

ELGN

10.00

4

BEN BECKER

 

SINC

9.91

5

DANNY MILNE

 

LANC

9.82

6

CHUCK GALLOWAY

 

LOL

9.78

7

MAITLAND WADDELL

 

LANC

9.73

8

RYAN MORGAN

 

LPS

9.48

     {Top of Page}



 

Event #54 BANTAM BOYS TRIPLE JUMP

Boys 2003 W. McArthur Bayridge 8.83 2001

1

SIMON RYDER-BURBIDGE

 

SINC

8.79

2

OWEN KLASSEN

 

LANC

8.70

3

JOSH LAPPALA

 

BATH

8.48

4

DAVID MCMULLEN

 

WEL

8.45

5

CHRIS RAABE

 

LANG

8.44

6

BRAD MOORE

 

SELB

7.98

7

KURTIS GREEN

 

PR

7.86

8

CURTIS LEONARD

 

TPCM

7.79

     {Top of Page}



 

Event #56 ATOM BOYSTRIPLE JUMP

Boys 2003 D. McMullen Welborne 7.76 2001

1

COLIN THOMPSON

 

JRH

7.53

2

KRIS GRANT

 

OPS

7.52

3

JESSE WINTON

 

WEL

7.35

4

KELI GRANT

 

OPS

6.89

5

NATHAN LAPPAN

 

RID

6.86

6

SHAMARI THOMAS

 

GLEN

6.76

7

KYLE SANGERS

 

GLEN

6.58

8

KYLE MCKELLAR

 

SINC

6.54

     {Top of Page}



 

Event #58 MIDGET BOYS SHOT PUT

Boys 2003 Dustin Good Sydenham 12.13 2002

1

MAITLAND WADDELL

 

LANC

10.71

2

RYAN PETITT

 

CAT

10.70

3

RYAN WHAN

 

SHAR

10.54

4

BRIAN PIGEON

 

PC

10.39

5

ROBERT HACKETT

 

BAY

10.13

6

JOSH MUSTARD

 

LPS

10.02

7

JESSE VAN NIEDEK

 

BATH

10.00

8

MATT LYMAN

 

TAM

9.94

     {Top of Page}


LIMESTONE ELEMENTARY SCHOOL ATHLETICS ASSOCIATION

TRACK AND FIELD MEET

GIRLS Results 2003

Tues., June 10, 2003 


Ev #2

OPEN GIRLS 3000M DISTANCE

Ev #4

MIDGET GIRLS100M DASH

Ev #6

BANTAM GIRLS100M DASH

Ev #8

ATOM GIRLS 100M DASH

Ev #10

MIDGET GIRLS400M DISTANCE

Ev #12

BANTAM GIRLS400M DISTANCE

Ev #14

ATOM GIRLS 400M DISTANCE

Ev #16

MIDGET GIRLS200M SPRINT

Ev #18

BANTAM GIRLS200M SPRINT

Ev #20

ATOM GIRLS 200M SPRINT

Ev #22

MIDGET GIRLS800M DISTANCE

Ev #24

BANTAM GIRLS800M DISTANCE

Ev #26

ATOM GIRLS 800M DISTANCE

Ev #28

MIDGET GIRLS1500M DISTANCE

Ev #30

BANTAM GIRLS1500M DISTANCE

Ev #32

ATOM GIRLS 1500M DISTANCE

Ev #41

MIDGET GIRLSHIGH JUMP

Ev #43

BANTAM GIRLSHIGH JUMP

Ev #45

ATOM GIRLS HIGH JUMP

Ev #47

MIDGET GIRLSLONG JUMP

Ev #49

BANTAM GIRLSLONG JUMP

Ev #51

ATOM GIRLS LONG JUMP

Ev #53

MIDGET GIRLSTRIPLE JUMP

Ev #55

BANTAM GIRLS TRIPLE JUMP

Ev #57

ATOM GIRLS TRIPLE JUMP

Ev #59

MIDGET GIRLS SHOT PUT

     {Top of Page}



 

Event #2 OPEN GIRLS 3000M DISTANCE

Girls 2003 Ashley Trenhaile Newburgh 11:46.17 2002

1

ASHLEY TRENHAILE

 

OPS

11:25.81 *

2

BRENLEY JORGENSEN

 

VAN

11:44.06 *

3

DORELLE HINTON

 

VAN

11:44.20 *

4

MELISSA WARTMAN

 

OPS

12:00.44

5

MELANIE PULLING

 

RID

12:15.51

6

DANIELLE COX

 

LANC

12:37.43

7

BRITTNEE REVELL

 

GLEN

12:53.74

8

RACHEL CHOMITZ

 

OPS

13:11.32

     {Top of Page}



 

Event #4 MIDGET GIRLS 100M DASH

Girls 2003 H. Ottley Calvin Park :13.54 2002

1

DEMETRA KOUTROUMBAS

 

CPK

13.80

2

HAZEL OTTLEY

 

CPK

13.87

3

CHRISTINE DEDRICK

 

JOYC

14.09

4

TARA SERSON

 

JOYC

14.24

5

ERIN STEVENHAAGEN

 

LUN

14.24

6

JACKIE HO

 

VAN

14.24

7

ELIZABETH MATHESON

 

LANC

14.45

8

RITA MALLORY

 

LANG

14.45

     {Top of Page}



 

Event #6 BANTAM GIRLS 100M DASH

Girls 2003 H. Ottley Duncan McArthur :14.01 2000

1

JESSICA KEATING

 

LANC

14.45

2

ALYSSA LUFFMAN

 

LANG

14.67

3

TESSA WORTHY

 

LANC

14.99

4

JACINDA WEEKS

 

WEL

15.09

5

CELINA WILLIS

 

PR

15.10

6

MALLORY HART

 

SHAR

15.14

7

BRITTANNY BELANGER

 

OPS

15.15

8

KRISTEN MULLEN

 

WC

15.16

     {Top of Page}



 

Event #8 ATOM GIRLS 100M DASH

Girls 2003 J. Keating Lancaster :15.43 2000

1

PAIGE ELLIS

 

POL

15.62

2

JORDAN PERRIN

 

LANC

16.14

3

CASSIE HUNTER

 

JOYC

16.52

4

JENNA RAABE

 

LANG

16.64

5

 

 

 

16.70

6

JESSA MCAULIFFE

 

RID

16.81

7

KATIE GLASS

 

PR

16.84

8

KRISTA VANDERHORDEN

 

HARR

17.10

     {Top of Page}



 

Event #10 MIDGET GIRLS 400M DISTANCE

Girls 2003 Emily Coleman Bayridge 1:02.69 2002

1

ALISON DEVLIN

 

LPS

1:05.57

2

DOMINIQUE CARTIER

 

LANC

1:06.09

3

CORY RIDGLEY

 

BAY

1:07.06

4

HAZEL OTTLEY

 

CPK

1:07.55

5

ALLISHA CAMPAIGNE

 

BATH

1:08.10

6

SHADE MAKINDE

 

ACAD

1:08.42

7

KATIE BELL

 

CTRV

1:08.62

8

DEVAN LABRASH

 

JOYC

1:08.67

     {Top of Page}



 

Event #12 BANTAM GIRLS 400M DISTANCE

Girls 2003 H. Ottley Duncan McArthur 1:08.96 2001

1

BRITTANNY BELANGER

 

OPS

1:08.08 *

2

BROOKE MALLEN

 

JOYC

1:09.87

3

LAURA OGILVIE

 

SINC

1:09.93

4

GRACE ROBERTSON

 

JOYC

1:11.12

5

DREW CAMPBELL

 

WPK

1:11.44

6

CELINA WILLIS

 

PR

1:11.84

7

MEGAN HERRITT

 

SAND

1:13.84

8

TAYLOR SILLS

 

OPS

1:14.29

     {Top of Page}



 

Event #14 ATOM GIRLS 400M DISTANCE

Girls 2003 E. Travers Cataraqui Woods 1:15.10 2001

1

SELENA PECK

 

TAM

1:16.60

2

CLEO BOYD

 

SINC

1:16.65

3

KAITLYN ASSELSTINE

 

NEWB

1:19.88

4

NATALIE DAVID

 

JRH

1:19.90

5

CHELSEA MOSGROVE

 

LPS

1:20.95

6

LACEY GOSSAGE

 

PR

1:24.06

7

BATOL KABBANI

 

DUNC

1:24.15

8

MEGHAN MAHON

 

JRH

1:24.26

     {Top of Page}



 

Event #16 MIDGET GIRLS 200M SPRINT

Girls 2003 Hazel Ottley Calvin Park :27.70 2002

1

CHRISTINE DEDRICK

 

JOYC

28.51

2

TARA SERSON

 

JOYC

29.09

3

HAZEL OTTLEY

 

CPK

29.12

4

ELIZABETH MATHESON

 

LANC

29.34

5

SHADE MAKINDE

 

ACAD

29.48

6

MICHELLE MCCALPIN

 

GLEN

29.91

7

JACKIE HO

 

VAN

30.09

8

MEGAN RICHARDSON

 

CBAY

30.18

     {Top of Page}



 

Event #18 BANTAM GIRLS 200M SPRINT

Girls 2003 D Labrash Joyceville :28.82 2001

1

JESSICA KEATING

 

LANC

29.55

2

BROOKE MALLEN

 

JOYC

30.16

3

ALYSSA LUFFMAN

 

LANG

30.77

4

BRITTANNY BELANGER

 

OPS

31.20

5

TESSA WORTHY

 

LANC

31.24

6

MALLORY HART

 

SHAR

31.60

7

KRISTEN MULLEN

 

WC

31.64

8

JACINDA WEEKS

 

WEL

31.84

     {Top of Page}



 

Event #20 ATOM GIRLS 200M SPRINT

Girls 2003 J. Keating Lancaster :32.35 2001

1

ABBEY OAKLEY

 

LORD

32.52

2

JENNA RAABE

 

LANG

34.03

3

KATIE GLASS

 

PR

34.78

4

CASSIE HUNTER

 

JOYC

35.39

5

HAILEY BABCOCK

 

APS

37.12

6

MEGAN SIMPSON

 

WPK

37.57

7

JORDAN PERRIN

 

LANC

SCR

8

LAURA DOORNEKAMP

 

BATH

SCR

     {Top of Page}



 

Event #22 MIDGET GIRLS 800M DISTANCE

Girls 2003 Brooke Bowes Loughborough 2:36.00 2002

1

ALISON DEVLIN

 

LPS

2:31.18 *

2

KATIE BELL

 

CTRV

2:40.39

3

ASHLEY TRENHAILE

 

OPS

2:40.40

4

CORY RIDGLEY

 

BAY

2:43.39

5

MELISSA WARTMAN

 

OPS

2:45.87

6

BECKY TESSIER

 

LANC

2:47.42

7

DENISE RAMSDEN

 

JRH

2:49.40

8

KAILEE JAMIESON

 

SINC

2:50.01

     {Top of Page}



 

Event #24 BANTAM GIRLS 800M DISTANCE

Girls 2003 Melissa Wartman The Prince Charles 2:43.72 2002

1

TAYLOR SILLS

 

OPS

2:46.74

2

MELANIE PULLING

 

RID

2:48.30

3

MEGAN HERRITT

 

SAND

2:50.34

4

GRACE ROBERTSON

 

JOYC

2:51.38

5

LAURA OGILVIE

 

SINC

2:52.81

6

SARAH BARTON

 

WEL

2:54.13

7

EMILY WELHAM

 

NEWB

2:54.14

8

LAUREN HAMMOND

 

ELGN

2:55.23

     {Top of Page}



 

Event #26 ATOM GIRLS 800M DISTANCE

Girls 2003 E. Travers Cataraqui Woods 2:55.18 2000

1

SELENA PECK

 

TAM

2:59.62

2

EMMA WHALEN

 

CTRV

3:00.12

3

CLEO BOYD

 

SINC

3:01.15

4

KARLEY HEYMAN

 

HARR

3:02.65

5

CARLYE BRASH

 

LANC

3:03.37

6

EVELYN GRAHAM

 

HORT

3:07.62

6

BLAIRE COFFEY

 

JRH

3:07.62

8

JESSA MCAULIFFE

 

RID

3:08.26

     {Top of Page}



 

Event #28 MIDGET GIRLS 1500M DISTANCE

Girls 2003 P. Esford Lancaster 5:30.91 2000

1

ALISON DEVLIN

 

LPS

5:23.62 *

2

DORELLE HINTON

 

VAN

5:32.83

3

BRENLEY JORGENSEN

 

VAN

5:33.49

4

ALLISHA CAMPAIGNE

 

BATH

5:35.09

5

EMILY BRENT

 

LANC

5:38.14

6

KATIE BELL

 

CTRV

5:38.83

7

CORY RIDGLEY

 

BAY

5:39.74

8

ASHLEY TRENHAILE

 

OPS

5:41.48

     {Top of Page}



 

Event #30 BANTAM GIRLS 1500M DISTANCE

Girls 2003 Melissa Wartman The Prince Charles 5:42.36 2002

1

MELANIE PULLING

 

RID

5:39.68 *

2

TAYLOR SILLS

 

OPS

5:41.72 *

3

CARLY SUTTON

 

RID

5:42.75

4

BRIANNA JEFFREY

 

PC

5:55.27

5

LAUREN HAMMOND

 

ELGN

5:55.48

6

MEGAN HERRITT

 

SAND

5:58.42

7

MORGAN YOUNG

 

PR

6:03.42

8

BRIANNA BEAHEN

 

WC

6:05.64

     {Top of Page}



 

Event #32 ATOM GIRLS 1500M DISTANCE

Girls 2003 R. Barrette Odessa 6:05.84 2001

1

EMMA WHALEN

 

CTRV

6:09.27

2

CARLYE BRASH

 

LANC

6:12.04

3

BLAIRE COFFEY

 

JRH

6:13.76

4

JAZMINE HOLDEN

 

LANG

6:18.83

5

KARLEY HEYMAN

 

HARR

6:21.10

6

HAILEY FERGUSON

 

LOL

6:21.46

7

MALLORY MCQUEEN

 

CENT

6:26.49

8

ALANNA HOELTZEL

 

CTRV

6:29.11

     {Top of Page}



 

Event #34 MIDGET GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

Girls 2003 Calvin Park Calvin Park :54.76 2002

1

CALVIN PARK B

B

CPK

56.03

2

JOYCEVILLE B

B

JOYC

56.22

3

COLLINS BAY B

B

CBAY

57.93

4

LANCASTER B

B

LANC

58.24

5

STORRINGTON B

B

STOR

58.70

6

LOUGHBOROUGH B

B

LPS

58.96

7

FAIRFIELD B

B

FAIR

59.01

8

TPS M

M

TPS

59.92

 
     {Top of Page}


 

Event #36 BANYAM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

Girls 2003 :57.63 2001

1

PERTH ROAD D

D

PR

59.70

2

LANCASTER D

D

LANC

59.86

3

JOYCEVILLE D

D

JOYC

1:00.32

4

SINCLAIR D

D

SINC

1:00.92

5

RIDEAU D

D

RID

1:02.80

6

HORTON D

D

HORT

1:02.85

7

PRINCE CHARLES D

D

PC

1:03.04

8

NEWBURGH D

D

NEWB

1:03.83

 
     {Top of Page}


 

Event #38 ATOM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

Girls 2003 1:05.39 2001

1

LANGFORD A

A

LANG

1:07.45

2

LANCASTER F

F

LANC

1:08.43

3

CATARAQUI F

F

CAT

1:09.76

4

HORTON F

F

HORT

1:10.25

5

NEWBURGH F

F

NEWB

1:10.62

6

PERTH ROAD F

F

PR

1:10.86

7

JOYCEVILLE F

F

JOYC

1:11.15

8

PRINCE CHARLES F

F

PC

1:11.26

     {Top of Page}


 

Event #41 MIDGET GIRLS HIGH JUMP

Girls 2003 Jenni O'Neill Glenburnie 1.52 2002

1

SHADE MAKINDE

 

ACAD

1.44

2

POPPY RUKSYS

 

CPK

1.42

3

NICOLE HILL

 

APS

1.42

4

CATHARINE FARISH

 

ACAD

1.38

5

MELISSA MCCOY

 

GLEN

1.36

6

KARLY LEBREQUE

 

LANC

1.30

7

JULIA GOLLOGLY

 

PR

1.30

8

HILARY HUNT

 

LPS

1.30

     {Top of Page}



 

Event #43 BANTAM GIRLS HIGH JUMP

Girls 2003 J. O'Neill Winston Churchill 1.40 2000

1

TARA DOHE

 

CENT

1.30

2

APRIL MINNIE

 

HARR

1.25

3

SARA MCVEIGH

 

SHAR

1.25

4

MEGAN FAWCETT

 

MARY

1.25

5

SHANNON MENARD

 

STOR

1.25

6

LINDSAY BALLANCE

 

BATH

1.25

7

JENNAFER POPLE

 

PR

1.25

8

KATIE GORDANIER

 

JOYC

1.20

     {Top of Page}



 

Event #45 ATOM GIRLS HIGH JUMP

Girls 2003 K. Yateman Rideau 1.24 2000

1

MACKENZIE LANDSBURG

 

LOL

1.15

2

LAURA DOORNEKAMP

 

BATH

1.15

3

ASHLEY KNAPP

 

TRUE

1.10

4

REBECCA HOGAN

 

CAT

1.10

5

SARAH OULTON

 

BATH

1.10

6

ALISON ZILSTRA

 

STOR

1.05

7

ALLISON MCINTYRE

 

LORD

1.05

8

NICOLE DOMAN

 

LOL

1.05

     {Top of Page}



 

Event #47 MIDGET GIRLS LONG JUMP

Girls 2003 Lesley Golding Fairfield 4.52 2002

1

LESLIE GOLDING

 

FAIR

4.34

2

KALEY POWERS

 

VAN

4.16

3

TARA SERSON

 

JOYC

4.05

4

NICOLE HILL

 

APS

4.03

5

ELIZABETH MATHESON

 

LANC

4.02

6

EMILY KLASSEN

 

VAN

3.97

7

ELSA KEYES

 

TAM

3.96

8

KAILEE JAMIESON

 

SINC

3.92

     {Top of Page}



 

Event #49 BANTAM GIRLS LONG JUMP

Girls 2003 M. Wainman Winston Churchill 4.05 2001

1

JESSICA KEATING

 

LANC

4.27 *

2

JACINDA WEEKS

 

WEL

4.05 *

3

BRITANY MCCUTCHEON

 

TAM

3.86

4

TORI ALEXANDER

 

CAT

3.71

5

RACHEL BELL

 

WC

3.67

6

JENNAFER POPLE

 

PR

3.66

7

LINDSAY BALLANCE

 

BATH

3.60

8

JORDAN RENDELL

 

WPK

3.59

     {Top of Page}



 

Event #51 ATOM GIRLS LONG JUMP

Girls 2003 Chloe Colden Horton 3.60 2002

1

KAITLYN ASSELSTINE

 

NEWB

3.37

2

PORTIA WORTHY

 

LANC

3.34

3

EMMA WHALEN

 

CTRV

3.32

 

 

 

 

3.29

5

MACKENZIE LANDSBURG

 

HOLS

3.14

6

CARLEY SUTTON

 

NEWB

3.11

7

KRISTA VANDERHORDEN

 

HARR

3.06

8

EMILY ROBERTSON

 

JRH

3.05

     {Top of Page}



 

Event #53 MIDGET GIRLS TRIPLE JUMP

Girls 2003 J. Taylor Lancaster 9.43 2001

1

BRITTANY TIMMERMAN

 

PC

9.29

2

KAILEE JAMIESON

 

SINC

8.74

3

NATASHA MILLS

 

FAIR

8.67

4

KALEY POWERS

 

VAN

8.66

5

M'LISA COLBERT

 

TPCG

8.64

6

RITA MALLORY

 

LANG

8.51

7

ELSA KEYES

 

TAM

8.48

8

DANIELLE BOYD

 

WC

8.32

     {Top of Page}



 

Event #55 BANTAM GIRLS TRIPLE JUMP

Girls 2003 M. Stacey Lancaster 8.58 2001

1

BRITANY MCCUTCHEON

 

TAM

8.57

2

SHANNON WALSH

 

PR

8.24

3

ALYSSA LUFFMAN

 

LANG

8.09

4

KATIE GORDANIER

 

JOYC

8.00

5

BRITTANY FRASER

 

PC

7.98

6

MALLORY HART

 

SHAR

7.83

7

RACHEL NEADOW

 

HINC

7.73

8

SAMANTHA CAMILLERI

 

TAM

7.69

     {Top of Page}



 

Event #57 ATOM GIRLS TRIPLE JUMP

Girls 2003 Katie Gordanier Joyceville 7.87 2002

1

LEILA CHAN-CURRIE

 

RID

6.82

2

CARLEY SUTTON

 

NEWB

6.61

3

JAZMINE HOLDEN

 

LANG

6.40

4

MAXIME HOUDE-SHULMAN

 

HORT

6.29

5

KAITLYN DIXON

 

FAIR

6.27

6

ALISON ZILSTRA

 

STOR

6.23

7

ASHLEY BACKMAN

 

TPCG

6.20

8

LAUREN GRANT

 

LANC

6.13

     {Top of Page}



 

Event #59 MIDGET GIRLS SHOT PUT

Girls 2003 C. Quincy Sinclair 8.31 2000

1

CHELSEA MCDONALD

 

FAIR

8.60 *

2

JESSICA WILSON

 

ENTR

7.94

3

STEPHANIE STEWART

 

WEL

7.72

4

KALEY POWERS

 

VAN

7.22

5

TASHA OSTIPOVICH

 

LPS

7.10

6

WHITNEY DESARMIA

 

FAVE

7.02

7

MICHELLE MCFARLAND

 

LANG

6.99

8

TARA ZOMER

 

ELGN

6.98

 

     {Top of Page}