2014-06-03
Page 1 of 2
Tuesday, June 3, 2014
Girls Region 2 Track and Field Meet
Region 2 Girls
6/3/13
-
6/3/13
Event # 2 GIRLS Open 3000m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 11:21.58 2009
Mia Pincivero
13
CBAY
1
  13:37.62
Lauren Williams
13
ACAD
2
  14:17.84
Marissa Jensen
13
ACAD
3
  14:20.12
Laura Carillo
13
ACAD
4
  14:31.75
Rianna Greig
13
OPS
5
  14:33.22
Lauren Dowling
13
OPS
6
  14:58.41
Caitlin Baker
13
OPS
7
  17:03.85
Event # 4 Midget Girls 100m Dash
#REGION 2 GIRLS:C.Newell-Bell/Zohorosk Cataraqui Woods/Lanc 13.92 2009
RESULTS OF FINALS
Tori Wentz
13
TRUE
1
     14.12
Claire Lyons
13
ACAD
2
     14.53
Sunny Son
13
LANC
3
     14.72
Lexi Hannah
13
ACAD
4
     15.10
Samantha Fenwick
13
OPS
5
     15.16
Lucie Amson
13
AIPS
6
     15.34
Meghan Dundon
13
OPS
7
     15.40
Zoe Masters
13
ACAD
7
     15.40
Event # 6 Bantam Girls 100m Dash
#REGION 2 GIRLS:J.Keating Lancaster 13.89 2002
RESULTS OF FINALS
Megan Agyei
11
CAT
1
     14.62
Ali Quinton
11
LANC
2
     15.22
Jada Packer
11
CAT
3
     15.24
Sydney Daggitt
11
TRUE
4
     15.34
Brittany Johnson
11
LANC
5
     15.41
Annabelle Gervais
11
LANC
6
     15.53
Karlee Bustard
11
CAT
7
     16.04
Chloe Hennigar
11
OPS
8
     16.22
Event # 8 Atom Girls 100m Dash
#REGION 2 GIRLS:J.Packer Cararaqui Woods 15.62 2012
RESULTS OF FINALS
Paige Moran
9
FAIR
1
     16.29
Caitlin Kelly
9
LANC
2
     16.72
Emily Legge
9
LANC
3
     17.06
Ava Casucci
9
TRUE
4
     17.69
Karissa Cumming
9
LANC
5
     17.72
MacY Dowdell
9
LANC
6
     17.85
Hollie Lambert
9
CBAY
7
     18.15
Maya Espejo
9
BAY
8
     18.28
Event # 10 Midget Girls 400m Dash
#REGION 2 GIRLS:A.Burriss Westdale 1:03.30 2010
Sunny Son
13
LANC
1
   1:10.06
Claire Lyons
13
ACAD
2
   1:13.24
Lillian Crowder
13
OPS
3
   1:14.06
Joelle Bradshaw
13
LANC
4
   1:14.16
Taylor Stickley
13
ACAD
5
   1:15.28
Sofia Munoz
13
ACAD
6
   1:17.16
Danni McNichols
13
OPS
7
   1:18.15
Katrina Guenter
13
CAT
8
   1:18.97
 
 
Event # 12 Bantam Girls 400m Dash
#REGION 2 GIRLS:S.Son Lancaster 1:10.68 2012
Katie Jackson
11
LANC
1
   1:18.29
Jessica Kerr
11
LANC
2
   1:18.59
Hailey Moore
11
OPS
3
   1:19.31
Brittany Johnson
11
LANC
4
   1:19.59
Rebecca Thompson
11
FAIR
5
   1:20.00
Cassidy Jones
11
LANC
6
   1:21.63
Cassidy Hodgson
11
TRUE
7
   1:22.90
Maraissa Burley
11
OPS
8
   1:23.25
Event # 14 Atom Girls 400m Dash
#REGION 2 GIRLS:J.Packer Cararaqui Woods 1:17.48 2012
Emily Legge
9
LANC
1
   1:23.47
Mia Smith
9
LANC
2
   1:24.13
Taylor Wolsey
9
LANC
3
   1:26.59
Madison Rollins
9
FAIR
4
   1:32.14
Alayna Lemmon
9
OPS
5
   1:33.34
Claire Graham
9
BAY
6
   1:34.59
Violet Woodland
9
CAT
7
   1:37.28
Elisa Robidoux
9
OPS
8
   1:37.42
Event # 16 Midget Girls 200m Dash
#REGION 2 GIRLS:J.Keating Lancaster 27.48 2005
RESULTS OF FINALS
Tori Wentz
13
TRUE
1
     28.93
Sunny Son
13
LANC
2
     30.38
Meghan Dundon
13
OPS
3
     30.75
Samantha Fenwick
13
OPS
4
     31.15
Brittany Long
13
ACAD
5
     31.22
Maddy Coathup
13
LANC
6
     31.84
Lucie Amson
13
AIPS
7
     31.87
Taylor Stickley
13
ACAD
8
     32.41
Event # 18 Bantam Girls 200m Dash
#REGION 2 GIRLS:M.Simpson Westdale 30.53 2006
RESULTS OF FINALS
Megan Agyei
11
CAT
1
     31.07
Jada Packer
11
CAT
2
     31.19
Sydney Daggitt
11
TRUE
3
     31.62
Brittany Johnson
11
LANC
4
     32.66
Chloe Hennigar
11
OPS
5
     33.17
Alex Bradley
11
LANC
6
     33.78
Hailey Robertson
11
LANC
7
     34.28
Christie Osanic
11
CBAY
8
     34.53
Event # 20 Atom Girls 200m Dash
#REGION 2 GIRLS:I.Froom Holsgrove 31.94 2006
RESULTS OF FINALS
Paige Moran
9
FAIR
1
     34.82
Karissa Cumming
9
LANC
2
     36.50
Riley Petrie
9
OPS
3
     37.79
MacY Dowdell
9
LANC
4
     37.97
Cavel Robinson
9
CAT
5
     38.28
Casey Morton
9
LANC
6
     38.29
Caitlin Kelly
9
LANC
7
     38.47
Kallie Schnerch
9
HOLS
8
     41.42
 
 
Event # 22 Midget Girls 800m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 2:38.32 2009
Lillian Crowder
13
OPS
1
   2:56.18
Joelle Bradshaw
13
LANC
2
   2:56.66
Mia Pincivero
13
CBAY
3
   2:57.46
Katrina Guenter
13
CAT
4
   2:58.21
Danni McNichols
13
OPS
5
   3:01.81
Emily Steele
13
LANC
6
   3:02.24
Victoria Kirby
13
ACAD
7
   3:04.83
Maddy Coathup
13
LANC
8
   3:06.95
Event # 24 Bantam Girls 800m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 2:42.77 2006
Ali Quinton
11
LANC
1
   2:56.02
Mara Dowdell
11
LANC
2
   2:57.59
Taylor Robertson
11
LANC
3
   2:58.96
Taryn Schnerch
11
HOLS
4
   3:06.88
Abby Wilson
11
LANC
5
   3:07.67
Chloe Cole
11
OPS
6
   3:08.53
Taylor Noble
11
CAT
7
   3:11.90
Hailey Moore
11
OPS
8
   3:25.37
Event # 26 Atom Girls 800m Run
#REGION 2 GIRLS:K.Bilkovski Lancaster 2:59.87 2006
Mia Smith
9
LANC
1
   3:14.58
MacY Dowdell
9
LANC
2
   3:16.10
Reese McShane
9
LANC
3
   3:19.63
Casey Morton
9
LANC
4
   3:25.06
Alayna Lemmon
9
OPS
5
   3:31.81
Kaleigh Grey
9
BAY
6
   3:50.46
Emily Baker
9
CAT
7
   4:00.38
Kanzy Elmaghraby
9
BAY
8
   4:09.02
Event # 28 Midget Girls 1500m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 5:20.25 2009
Emily Steele
13
LANC
1
   6:00.77
Mia Pincivero
13
CBAY
2
   6:10.06
Danni McNichols
13
OPS
3
   6:11.54
Leah Oster
13
OPS
4
   6:12.31
Rianna Greig
13
OPS
5
   6:30.35
Rylee Henderson
13
ACAD
6
   6:33.86
Lauren Williams
13
ACAD
7
   6:44.01
Laura Carillo
13
ACAD
8
   6:47.48
Event # 30 Bantam Girls 1500m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 5:39.12 2007
Mara Dowdell
11
LANC
1
   6:08.34
Hailey Robertson
11
LANC
2
   6:16.19
Cassidy Hodgson
11
TRUE
3
   6:18.67
Taylor Robertson
11
LANC
4
   6:19.39
Chloe Cole
11
OPS
5
   6:28.39
Abby Wilson
11
LANC
6
   6:35.97
Jessie Cook
11
FAIR
7
   6:47.44
Willa Crowder
11
OPS
8
   6:58.53
Event # 32 Atom Girls 1500m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Robertson Lancaster 5:57.42 2012
Reese McShane
9
LANC
1
   6:19.90
Taylor Wolsey
9
LANC
2
   6:34.25
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com