03/06/2013
Page 1 of 2
Monday, June 3,2013
Girls Region 5 Track and Field Meet
Region 5 Girls
6/3/13
-
6/3/13
Event # 2 Girls Opens 3000m Run
#REGION 5 GIRLS:R.Burns Storrington :12:13.15 2007
Caylee Joseph
SJA
1
     14.04
#
Alyssa Ball
SJA
2
     15.38
#
Leilani Scott
SIMC
3
     15.45
#
Event # 4 Midget Girls MG 100m Dash
#REGION 5 GIRLS:E.Stevenhagan Lundy's Lane 14.14 2004
RESULTS OF FINALS
Eiryn Laing
SJA
1
     15.11
Malorie Mitchell
JOYC
2
     15.43
Shelby Sly
JOYC
3
     15.48
Nicole Morgan
RHTS
4
     15.49
Madison Bartlette
SJA
5
     15.52
Katie Edwards
JOYC
6
     15.57
Jade Simpson
FAVE
7
     15.58
H. Bennett-Hoadley
SJA
8
     15.60
Event # 6 Bantam Girls 100m Dash
#REGION 5 GIRLS:E.Robertson Lundy's Lane 14.54 2004
RESULTS OF FINALS
S. Watkins-Southward
SJA
1
     15.30
Kate Anderson
SJA
2
     15.40
Abby Serruya
SJA
3
     15.50
Hannah Gebhardt
SJA
4
     15.71
Sloane Mallen
JOYC
5
     15.74
Amelia Bailey
WELB
6
     15.99
Ali Vollick
WELB
7
     16.34
Tara McLaren
JOYC
8
     16.43
Event # 8 Atom Girls 100m Dash
#REGION 5 GIRLS: .Gordanier Joyceville 16.21 2002
RESULTS OF FINALS
Cloe Henniger
JOYC
1
     15.92
#
E. Pratt-Vallier
SJA
2
     16.44
Hannah Baldree
JOYC
3
     16.64
Anna Hart
WELB
4
     16.67
Abby Howland
STOR
5
     17.14
H. Kirkpatrick
JOYC
6
     17.25
Leah Scott
JOYC
7
     17.36
Ocean Bowman
SJA
8
     17.44
Event # 10 Midget Girls MG 400m Dash
#REGION 5 GIRLS:D.Labrash Joyceville 1:05.00 2002
Hannah Sly
JOYC
1
   1:12.71
Jocelyn White
GLEN
2
   1:12.99
Eileigh McKenzie
WELB
3
   1:14.83
Faith Harper
STOR
4
   1:15.55
Diana Caldwell
SJA
5
   1:15.68
Jade Simpson
FAVE
6
   1:17.78
Bridget Lutz
SJA
7
   1:17.96
Shaelyn Davidson
GLEN
8
   1:18.40
Event # 12 Bantam Girls 400m Dash
#REGION 5 GIRLS:C.Hunter Joyceville 1:08.29 2006
Alexa Sawchuk
SJA
1
   1:14.11
Erin Shane
WELB
2
   1:15.08
Johanna Loock
SJA
3
   1:15.40
Ali Vollick
WELB
4
   1:16.86
Abby Serruya
SJA
5
   1:17.46
Abbey Plunkett
MARY
6
   1:20.84
 
 
Eve Hutchinson
SJA
7
   1:21.90
MacKensie Banks
STOR
8
   1:24.65
Event # 14 Atom Girls 400m Dash
#REGION 5 GIRLS:A.Sawchuk Horton 1:19.95 2010
Cloe Henniger
JOYC
1
   1:17.49
#
Hannah Baldree
JOYC
2
   1:25.08
Livia Wells
SJA
3
   1:25.61
Ana Smeltzer
MARY
4
   1:26.80
Ella McKay
SJA
5
   1:27.27
Hannah McCuaig
SJA
6
   1:27.62
Charlie Ferguson
WELB
7
   1:28.18
Allie Hammond
JOYC
8
   1:30.14
Event # 16 Midget Girls MG 200m Dash
#REGION 5 GIRLS:C.Hunter Joyceville 28.45 2007
RESULTS OF FINALS
Jocelyn White
GLEN
1
     31.99
Malorie Mitchell
JOYC
2
     32.25
Evelyn Yach
SJA
3
     32.52
Hannah Sly
JOYC
4
     32.53
Bridget Lutz
SJA
5
     32.99
Madison Bartlette
SJA
6
     33.34
Alicia Anglin
JOYC
7
     34.46
Nicole Morgan
RHTS
        NT
Event # 18 Bantam Girls 200m Dash
#REGION 5 GIRLS:C.Hunter Joyceville 29.81 2006
RESULTS OF FINALS
S. Watkins-Southward
SJA
1
     32.62
Kate Anderson
SJA
2
     33.67
Cameron Yach
SJA
3
     34.27
Sloane Mallen
JOYC
4
     34.52
Tara McLaren
JOYC
5
     34.90
Shelbi Madeleine
JOYC
6
     35.00
Dylen Milner
SJA
7
     35.01
Rylee North
WELB
8
     35.38
Event # 20 Atom Girls 200m Dash
#REGION 5 GIRLS:K.Gordanier Joyceville 33.30 2002
RESULTS OF FINALS
Cloe Henniger
JOYC
1
     34.34
H. Kirkpatrick
JOYC
2
     36.11
Anna Hart
WELB
3
     36.18
Becca Francis
WELB
4
     37.74
Leah Scott
JOYC
5
     38.36
Livia Wells
SJA
6
     38.52
Moira McTaggart
SJA
7
     39.26
Ocean Bowman
SJA
8
     39.30
Event # 22 Midget Girls MG 800m Run
#REGION 5 GIRLS:R.Burns Storrington 2:38.14 2007
Hannah Sly
JOYC
1
   3:02.17
Cailyn Froats
JOYC
2
   3:06.29
Kiley Langille
SJA
3
   3:06.49
Andrea Scott
JOYC
4
   3:09.69
Ally Seitz
WELB
5
   3:18.58
Jenna Scott
JOYC
6
   3:29.20
Jordyn Airey
WELB
7
   3:30.95
Brianna Greenough
WELB
8
   3:51.53
 
 
Event # 24 Bantam Girls 800m Run
#REGION 5 GIRLS:B.Revell Glenburnie 2:50.12 2002
Alexa Sawchuk
SJA
1
   2:57.44
Johanna Loock
SJA
2
   3:04.48
Erin Shane
WELB
3
   3:08.72
Abbey Plunkett
MARY
4
   3:12.31
Haylee Young
WELB
5
   3:13.80
Eve Hutchinson
SJA
6
   3:15.95
Isabella Hall
WELB
7
   3:20.66
Carly VanWylick
GLEN
8
   3:29.91
Event # 26 Atom Girls 800m Run
#REGION 5 GIRLS:E.Rostant-Karitikou Horton 3:12.30 2006
Abby Howland
STOR
1
   3:07.29
#
Hannah McCuaig
SJA
2
   3:23.41
Hannah Baldree
JOYC
3
   3:24.30
Marie Parent
WELB
4
   3:25.19
Charlie Ferguson
WELB
5
   3:25.29
Seca McRae
WELB
6
   3:26.52
E. Pratt-Vallier
SJA
7
   3:27.12
Morgan McCallum
JOYC
8
   3:28.51
Event # 28 Midget Girls MG 1500m Run
#REGION 5 GIRLS:R.Burns Storrington 5:31.62 2007
Caylee Joseph
SJA
1
   6:40.77
Kiley Langille
SJA
2
   6:58.15
Faith Harper
STOR
        NT
Andrea Scott
JOYC
        NT
Event # 30 Bantam Girls 1500m Run
#REGION 5 GIRLS:B.Revell Glenburnie 5:54.34 2002
Alexa Sawchuk
SJA
1
   5:53.02
#
Johanna Loock
SJA
2
   6:14.15
Alexis Stone
SIMC
3
   7:37.49
Event # 32 Atom Girls 1500m Run
#REGION 5 GIRLS:A.Sawchuk Horton 6:16.00 2010
Abby Howland
STOR
1
   6:19.07
Claire Sedgewick
WELB
2
   6:40.78
Hannah McCuaig
SJA
3
   6:44.95
Marie Parent
WELB
4
   6:55.37
Hannah Kerr
WELB
5
   6:55.74
Emily Crawford
SJA
6
   7:02.85
Seca McRae
WELB
7
   7:12.10
Alyssa Ball
SJA
8
   7:18.53
Event # 34 Midget Girls MG 4x100m Relay
#REGION 5 GIRLS:J.Jayhawks Joyceville 57.24 2003
Joyceville A
JOYC
1
   1:02.39
Sir John A A
SJA
2
   1:03.65
Storrington A
STOR
3
   1:04.68
Welborne A
WELB
4
   1:05.78
Rideau Hts A
RHTS
5
   1:05.93
Glenburnie A
GLEN
6
   1:06.62
First Avenue A
FAVE
7
   1:07.93
Event # 36 Bantam Girls 4x100m Relay
#REGION 5 GIRLS:L.Lancers Lundy's Lane 1:01.31 2004
Sir John A A
SJA
1
   1:03.08
Welborne A
WELB
2
   1:05.18
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com