06/06/2013
Page 1 of 2
Thursday, June 6,2013
Girls Region 3 Track and Field Meet
Region 3 Girls
6/6/13
-
6/6/13
Event # 2 Atom Girls9 3000m Run
#REGION 3 GIRLS:J.Casson Vanier :11:43.85 2009
Danielle Adam
VAN
1
  11:38.69
#
Brogan MacDougall
VAN
2
  11:47.41
Amelia MacLatchy
CAL
3
  12:28.11
Sage Drake
CAL
4
  12:37.91
Annie Seeley
CAL
5
  12:38.87
Bella Adam
VAN
6
  13:02.32
Hannah Keay
CAL
7
  13:37.31
Mary Frost
VAN
8
  13:49.86
Event # 4 Midget Girls 100m Dash
#REGION 3 GIRLS:A.Young Calvin Park 13.39 2008
RESULTS OF FINALS
Marissa Battle
VAN
1
     13.74
Sarah Bell
WCPS
2
     14.02
Anna Greentree
CAL
3
     14.40
Amanda Black
CAL
4
     14.52
Claire Millard
CAL
5
     14.55
Clare Johnston
VAN
6
     14.65
Waverley Mulligan
VAN
7
     14.84
Aliya Howard
CAL
8
     15.46
Event # 6 Bantam Girls100m Dash
#REGION 3 GIRLS: .Mullen Winston Churchill 14.13 2004
RESULTS OF FINALS
Payton McIntosh
LORD
1
     15.14
Taylor Stickley
JRH
2
     15.33
A. Anagnostopoulos
WCPS
3
     15.47
Bianca Campbell
POLS
4
     15.55
Bri Klazer
JRH
5
     15.65
Rhyanna Proctor
JRH
6
     15.99
C. Whitehead
WCPS
7
     16.01
Amelia Brushett
JRH
8
     16.21
Event # 8 Atom Girls 100m Dash
#REGION 3 GIRLS:P.Ingram Sydenham 15.64 2005
RESULTS OF FINALS
Emma Parslow
JRH
1
     16.99
Olivia Onesi
JRH
2
     17.69
Selena Pacheco
JRH
3
     17.71
Gianna Sok
CPS
4
     17.72
Keiran Raymo
JRH
5
     18.05
Karisa Wang
WCPS
6
     18.06
Clare Frymire
WCPS
7
     18.11
Event # 10 Midget Girls 400m Dash
#REGION 3 GIRLS:B.Bradley Calvin Park 1:06.28 2009
Jackie Quesnel
VAN
1
   1:06.08
#
Anna Greentree
CAL
2
   1:06.13
#
Waverley Mulligan
VAN
3
   1:07.52
Emma McLean
VAN
4
   1:09.01
Isla Trucke
VAN
5
   1:12.30
Paige Barrett
CAL
6
   1:17.34
Mary Frost
VAN
7
   1:17.87
Jasmine Lewis
CAL
8
   1:21.11
Event # 12 Bantam Girls400m Dash
#REGION 3 GIRLS:R.Andriescu Centennial :01:11.62 2004
Anna Workman
POLS
1
   1:12.33
Payton McIntosh
LORD
2
   1:12.96
 
 
Claire Lyons
JRH
3
   1:13.37
C. Whitehead
WCPS
4
   1:13.70
Jocelyn Danby
WCPS
5
   1:15.84
Sydney Campbell
POLS
6
   1:16.62
J. Stephenson
RID
7
   1:16.84
Hannah Christie
WCPS
8
   1:18.05
Event # 14 Atom Girls 400m Dash
#REGION 3 GIRLS:P.Ingram Sydenham :01:17.20 2005
Gianna Sok
CPS
1
   1:24.83
Selena Pacheco
JRH
2
   1:25.40
Clare Frymire
WCPS
3
   1:26.24
Sophie Peters
CPS
4
   1:26.62
Nicole Vallier
CENT
5
   1:27.04
C. Brackenbury
CPS
6
   1:27.11
Charlotte Spencer
WCPS
7
   1:29.18
Haley Porter
CENT
8
   1:29.21
Event # 16 Midget Girls 200m Dash
#REGION 3 GIRLS:A.Young Calvin Park 28.04 2008
RESULTS OF FINALS
Marissa Battle
VAN
1
     27.46
#
Sarah Bell
WCPS
2
     28.40
Anna Greentree
CAL
3
     29.17
Waverley Mulligan
VAN
4
     29.78
Clare Johnston
VAN
5
     29.79
Jamie Eskerod
VAN
6
     31.91
Caroline Murdoch
CAL
7
     32.30
Aliya Howard
CAL
8
     32.55
Event # 18 Bantam Girls200m Dash
#REGION 3 GIRLS:S.Makinde Henderson 29.32 2002
RESULTS OF FINALS
Claire Lyons
JRH
1
     31.42
Taylor Stickley
JRH
2
     32.46
A. Anagnostopoulos
WCPS
3
     32.68
Bri Klazer
JRH
4
     33.27
Deborah Mashamba
CENT
5
     34.11
Alyssia Sears
LORD
6
     34.17
Brigitta Holzshue
POLS
7
     34.37
Rachel Cooper
WCPS
8
     34.47
Event # 20 Atom Girls 200m Dash
#REGION 3 GIRLS:C.Johnston Polson Park 35.34 2010
RESULTS OF FINALS
Emma Parslow
JRH
1
     35.49
Nicole Vallier
CENT
2
     36.65
Selena Pacheco
JRH
3
     36.96
Isobel Moore
SYD
4
     37.30
Sophie Peters
CPS
5
     37.42
Karisa Wang
WCPS
6
     37.43
Paige MacKey
JRH
7
     37.55
Minarwa Shrestha
RID
8
     37.87
Event # 22 Midget Girls 800m Run
#REGION 3 GIRLS:B.Bradley Calvin Park 2:36.25 2009
Jackie Quesnel
VAN
1
   2:40.13
K. Byers-Richards
CAL
2
   3:01.00
Jael Moore
VAN
3
   3:03.00
Mitzi Ellemers
CAL
4
   3:09.00
Jasmine Lewis
CAL
5
   3:09.38
Katie Feng
CAL
6
   3:09.76
Julia Nomikos
CAL
7
   3:10.45
 
 
O. Macgarty-Shipley
VAN
8
   3:11.05
Event # 24 Bantam Girls800m Run
#REGION 3 GIRLS:J.Cannon Calvin Park 2:49.58 2006
Anna Workman
POLS
1
   2:50.75
C. Aird-Tousignant
WCPS
2
   2:53.14
J. Stephenson
RID
3
   2:58.57
Sydney Campbell
POLS
4
   3:00.45
Katie Drover
RID
5
   3:01.54
Payton McIntosh
LORD
6
   3:02.24
Rachel Cooper
WCPS
7
   3:03.36
Dayna Bastien
LORD
8
   3:04.02
Event # 26 Atom Girls 800m Run
#REGION 3 GIRLS:M.Guthrie Lord Strathcona 2:59.85 2010
Amanda Clancy
CENT
1
   3:12.75
Haley Porter
CENT
2
   3:17.07
Clare Frymire
WCPS
3
   3:19.30
Lauren Walker
CENT
4
   3:21.93
Rylee Falcon
CENT
5
   3:24.11
Hannah Fern
JRH
6
   3:26.69
Amelie Leger
JRH
7
   3:28.03
Chloe Leonard
POLS
8
   3:28.97
Event # 28 Midget Girls 1500m Run
#REGION 3 GIRLS:M.Webster Vanier 5:36.62 2008
Danielle Adam
VAN
1
   5:38.50
Brogan MacDougall
VAN
2
   5:39.94
Amelia MacLatchy
CAL
3
   5:47.95
Annie Seeley
CAL
4
   6:00.75
Hannah Keay
CAL
5
   6:09.03
Bella Adam
VAN
6
   6:18.73
Mary Frost
VAN
7
   6:22.88
Sydney Codham
CAL
8
   6:36.13
Event # 30 Bantam Girls1500m Run
#REGION 3 GIRLS:J.Cannon Calvin Park 5:51.07 2006
Anna Workman
POLS
1
   5:54.33
J. Stephenson
RID
2
   6:10.00
C. Aird-Tousignant
WCPS
3
   6:17.22
Hannah Bleackley
RID
4
   6:19.10
Dayna Bastien
LORD
5
   6:27.01
Hannah Christie
WCPS
6
   6:34.75
C. Way Brackenbury
CPS
7
   6:37.42
A. Stevanovich-Thomson
RID
8
   6:40.91
Event # 32 Atom Girls 1500m Run
#REGION 3 GIRLS:M.Guthrie Lord Strathcona 6:00.96 2010
Amanda Clancy
CENT
1
   6:42.81
Lauren Walker
CENT
2
   6:50.95
Haley Porter
CENT
3
   6:53.20
Nicole Vallier
CENT
4
   6:56.07
Lexi Sotiriadis
WCPS
5
   7:06.75
Ella Spencer
LORD
6
   7:16.49
Milan Rice
CPS
7
   7:40.53
Ellie Ratz
POLS
8
   7:45.94
Event # 34 Midget Girls 4x100m Relay
#REGION 3 GIRLS:C.Comets Calvin Park 55.57 2002
Vanier A
VAN
1
     58.93
Calvin Park B
CAL
2
   1:00.30
Calvin Park A
CAL
3
   1:01.49
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com