05/06/2013
Page 1 of 2
Wednesday, June 5, 2013
Girls Region 2 Track and Field Meet
Region 2 Girls
6/5/13
-
6/5/13
Event # 2 Girls Open 3000m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa :11:21.58 2009
Catherine Noble
CAT
1
  12:48.27
Katie Kissick
ACAD
2
  13:01.39
Mia Pincivero
CBAY
3
  13:14.62
Ashley Walker
ACAD
4
  13:19.66
Sarah Kinney
ACAD
5
  13:27.84
Arden Hewitt
ACAD
6
  13:45.50
Taylor Noble
CAT
7
  14:00.00
Event # 4 Midget Girls 100m Dash
#REGION 2 GIRLS:C.Newell-Bell Cataraqui woods 13.92 2009
RESULTS OF FINALS
Tori Wentz
TRUE
1
     14.02
Adele Frink
CBAY
2
     14.46
Keyanna Walker
FAIR
3
     14.74
McKenzie Kimber
TRUE
4
     14.76
Erin Hart
OPS
5
     14.84
Sophie Throop
LANC
6
     14.85
Brittany Long
ACAD
7
     14.93
Samantha Campbell
LANC
8
     15.50
Event # 6 Bantam Girls100m Dash
#REGION 2 GIRLS:C.Bergeron Selby 14.57 2005
RESULTS OF FINALS
Megan Agyei
CAT
1
     14.70
Jada Packer
CAT
2
     14.83
Sydney Daggitt
TRUE
3
     15.40
Meghan Dundon
OPS
4
     15.46
Ali Quinton
LANC
5
     15.52
April McQuay
OPS
6
     15.58
Stienje Kroenke
LANC
7
     15.65
Cate Maloney
BAY
8
     15.68
Event # 8 Atom Girls 100m Dash
#REGION 2 GIRLS:J.Vincent-Sagar Odessa 15.97 2006
RESULTS OF FINALS
Brittany Johnson
LANC
1
     16.05
Paige Moran
FAIR
2
     16.40
Emily Legge
LANC
3
     16.42
Katelyn Johnston
OPS
4
     16.81
Caitlin Kelly
LANC
5
     16.82
Karlee Bustard
CAT
6
     16.83
Victoria Thompson
FAIR
7
     17.15
Rachel Ohashi
CBAY
8
     17.17
Event # 10 Midget Girls 400m Dash
#REGION 2 GIRLS:A.Burriss Westdale 1:03.30 2010
Sonny Son
LANC
1
   1:06.55
Anni Zechel
BAY
2
   1:09.11
Katrina Babcock
CAT
3
   1:10.04
Claire Weirsma
OPS
4
   1:13.06
Adele Frink
CBAY
5
   1:13.33
Brielle Leblanc
OPS
6
   1:14.52
Erika Barton
OPS
6
   1:14.52
Katie Kissick
ACAD
8
   1:15.49
Event # 12 Bantam Girls400m Dash
#REGION 2 GIRLS:D.Hojabr Lancaster 1:11.39 2010
Jada Packer
CAT
1
   1:14.33
April McQuay
OPS
2
   1:16.71
 
 
Sarah Hamm
CAT
3
   1:17.71
Joelle Bradshaw
LANC
4
   1:18.27
Katie Jackson
LANC
5
   1:19.01
MacKenzie Irish
OPS
6
   1:19.18
Lillian Crowder
OPS
7
   1:19.71
E. MacDonald
CBAY
8
   1:20.26
Event # 14 Atom Girls 400m Dash
#REGION 2 GIRLS:T.Sills Odessa 1:19.40 2002
Emily Legge
LANC
1
   1:21.24
Hailey Moore
OPS
2
   1:22.50
Hayley Torres
BAY
3
   1:22.62
Cassidy Hodgson
TRUE
4
   1:22.74
Maraissa Burley
OPS
5
   1:25.49
Reese McShane
LANC
6
   1:25.96
Rachel Wilkinson
LANC
7
   1:27.01
Macy Dowdell
LANC
8
   1:27.02
Event # 16 Midget Girls 200m Dash
#REGION 2 GIRLS:J.Keating Lancaster 27.48 2005
RESULTS OF FINALS
Tori Wentz
TRUE
1
     28.95
Sonny Son
LANC
2
     29.18
Anni Zechel
BAY
3
     30.30
Ashley Walker
ACAD
4
     30.48
Adda Edwards
OPS
5
     30.75
Katrina Babcock
CAT
6
     30.90
Samantha Campbell
LANC
7
     30.91
Esme Ariss
ACAD
8
     32.11
Event # 18 Bantam Girls200m Dash
#REGION 2 GIRLS:M.Simpson Westdale 30.53 2006
RESULTS OF FINALS
Jada Packer
CAT
1
     30.71
Megan Agyei
CAT
2
     30.78
Stienje Kroenke
LANC
3
     31.04
Sydney Daggitt
TRUE
4
     31.20
Meghan Dundon
OPS
5
     32.08
April McQuay
OPS
6
     32.58
Cate Maloney
BAY
7
     32.90
Alex Bradley
LANC
8
     33.18
Event # 20 Atom Girls 200m Dash
#REGION 2 GIRLS:I.Froom Holsgrove 31.94 2006
RESULTS OF FINALS
Brittany Johnson
LANC
1
     33.43
Paige Moran
FAIR
2
     34.08
Karissa Cumming
LANC
3
     35.87
Victoria Thompson
FAIR
4
     36.74
Grace Wylie
HOLS
5
     37.70
Maraissa Burley
OPS
6
     38.37
Rachel Wilkinson
LANC
7
     38.49
Karlee Bustard
CAT
8
     39.79
Event # 22 Midget Girls 800m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 2:38.32 2009
Katrina Babcock
CAT
1
   2:44.06
Catherine Noble
CAT
2
   2:49.78
Katie Kissick
ACAD
3
   2:52.66
Claire Weirsma
OPS
4
   2:54.49
Maddy Coathup
LANC
5
   2:55.23
Mia Pincivero
CBAY
6
   2:58.33
Danni McNichols
OPS
7
   2:58.67
 
 
Claire Cardinal
ACAD
8
   2:59.54
Event # 24 Bantam Girls800m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 2:42.77 2006
Sarah Hamm
CAT
1
   2:59.25
Stephenie Hickey
OPS
2
   3:00.81
Ali Quinton
LANC
3
   3:01.72
Mara Dowdell
LANC
4
   3:02.10
Emily Steele
LANC
5
   3:08.18
Morgan Basile
CAT
6
   3:08.68
Taylor Robertson
LANC
7
   3:15.49
E. MacDonald
CBAY
8
   3:17.34
Event # 26 Atom Girls 800m Run
#REGION 2 GIRLS:K.Bilkovski Lancaster 2:59.87 2006
Hayley Torres
BAY
1
   3:17.22
Casey Morton
LANC
2
   3:17.67
Reese McShane
LANC
3
   3:18.01
Taylor Noble
CAT
4
   3:18.61
Macy Dowdell
LANC
5
   3:19.08
Violet Cormier
CAT
6
   3:20.12
Hailey Moore
OPS
7
   3:20.67
Jennifer Wheeler
BAY
8
   3:21.42
Event # 28 Midget Girls 1500m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 5:20.25 2009
Catherine Noble
CAT
1
   5:55.63
Claire Cardinal
ACAD
2
   6:02.34
Erika Barton
OPS
3
   6:03.53
Mia Pincivero
CBAY
4
   6:04.17
Arden Hewitt
ACAD
5
   6:11.87
Danni McNichols
OPS
6
   6:23.48
Rachel Minor
LANC
7
   6:32.28
Lauren Williams
ACAD
8
   6:33.78
Event # 30 Bantam Girls1500m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 5:39.12 2007
Hailey Robertson
LANC
1
   6:02.57
Mara Dowdell
LANC
2
   6:03.38
Stephenie Hickey
OPS
3
   6:07.66
Taylor Robertson
LANC
4
   6:08.32
Emily Steele
LANC
5
   6:12.83
Lillian Crowder
OPS
6
   6:26.73
Sarah Hamm
CAT
7
   6:28.97
Rianna Greig
OPS
8
   6:31.06
Event # 32 Atom Girls 1500m Run
#REGION 2 GIRLS:C.Papadakis Lancaster 6:12.33 2007
Mia Smith
LANC
1
   6:36.32
Cassidy Hodgson
TRUE
2
   6:44.52
Taylor Noble
CAT
3
   6:51.39
Casey Morton
LANC
4
   6:53.21
Violet Cormier
CAT
5
   6:54.33
Reese McShane
LANC
6
   6:55.76
Macy Dowdell
LANC
7
   6:56.71
Jada Matthew
CAT
8
   6:58.87
Event # 34 Midget Girls 4x100m Relay
#REGION 2 GIRLS:L.Lions Lancaster 56.12 2006
Truedell A
TRUE
1
     59.90
Acadie A
ACAD
2
   1:00.21
Bayridge A
BAY
3
   1:00.52
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com