31/05/2011
Region 4 Girls
Girls Region4 Track and Field Meet
Tuesday, May 31 ,2011
05/31/2011
05/31/2011
-
Page 1 of 3
Event # 2 Girls Open 3000m Run
#DIVISION 4 GIRLS:J.Casson Vanier :11:43.85 2009
Rachel Villalta
  12:09.01
Loughborough
1
Jaycee Farmer
  12:33.07
Loughborough
2
Ali Santin
  14:19.57
Elginburg
3
Olivia Cook
  14:45.01
Elginburg
4
Event # 4 Midget Girls 100m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:E.Coleman Bayridge 13.20 2002
RESULTS OF FINALS
Brittney Patterson
     14.59
Perth Road
1
Brittany Campbell
     14.66
Hinchinbrooke
2
Taylor Simmons
     14.70
Harrowsmith
3
Marisa Lamont
     14.75
Elginburg
4
Bailey Tripp
     15.27
Land O'Lakes
5
Ainsley Gilson
     15.53
Perth Road
6
Event # 6 Bantam Girls 100m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:J.Keating Lancaster 13.89 2002
RESULTS OF FINALS
Faith Wash
     15.59
Elginburg
1
Brianna MacComish
     16.16
Perth Road
2
Ava George
     16.34
Sinclair
3
Samantha Johns
     16.69
Prince Charles
4
Michaela Hamilton
     16.71
Hinchinbrooke
5
Tessa Devos
     16.84
Sinclair
6
Event # 8 Atom Girls 100m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:K.Jones Cataraqui Woods 15.65 2007
RESULTS OF FINALS
Ella Phillips
     16.88
Elginburg
1
Dakota Whan
     16.94
Hinchinbrooke
2
Jillian Bandy
     17.82
Prince Charles
3
Gracee Fillion
     17.92
Perth Road
4
Julia Gray
     18.27
Land O'Lakes
5
Emma Powell
     18.53
Elginburg
6
Event # 10 Midget Girls 400m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:L.Ogilvie Sinclair :01:03.95 2005
Jazmin Wood
   1:07.13
Sinclair
1
Jenna McMullen
   1:14.75
Loughborough
2
Melissa Evans
   1:16.47
Elginburg
3
Maggie Clarke
   1:17.93
Loughborough
4
Annie Baxter
   1:19.25
Harrowsmith
5
Julyanna Trickey
   1:21.34
Perth Road
6
Event # 12 Bantam Girls 400m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:C.Boyd Sinclair :01:08.96 2005
Logan Mederios
   1:15.22
Elginburg
1
Faith Wash
   1:17.75
Elginburg
2
Cheyenne Rattray
   1:23.33
Perth Road
3
Brooke Legrow
   1:23.47
Perth Road
4
Kelsey Bark
   1:23.62
Sinclair
5
 
 
Emily Simon
   1:23.66
Prince Charles
6
Event # 14 Atom Girls 400m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:C.Boyd Sinclair :01:18.83 2003
Lydia Vanden Engel
   1:25.00
Elginburg
1
Desiree Ritchie
   1:27.03
Prince Charles
2
Ella Powell
   1:27.44
Elginburg
3
Kylie Greenslade
   1:27.68
Loughborough
4
Jordyn Hammond
   1:29.22
Loughborough
5
Kirsten Hasler
   1:30.47
Harrowsmith
6
Event # 16 Midget Girls 200m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:J.Keating Lancaster 27.48 2005
RESULTS OF FINALS
Brittney Patterson
     30.50
Perth Road
1
Jazmin Wood
     31.12
Sinclair
2
Bailey Tripp
     31.97
Land O'Lakes
3
 
     32.62
4
Hunter Ferguson
     32.81
Harrowsmith
5
Monica Rafter-Sickling
        NT
Sinclair
Event # 18 Bantam Girls 200m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:S.McKinde Henderson 29.32 2002
RESULTS OF FINALS
Madison Poole
     34.59
Perth Road
1
Hannah Syrett
     34.78
Loughborough
2
Jocelyn Miles
     35.34
Loughborough
3
Michaela Hamilton
     35.53
Hinchinbrooke
4
Rachel Wash
     35.88
Elginburg
5
Chelsey Dickison
     38.12
Harrowsmith
6
Event # 20 Atom Girls 200m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:I.Froom Holsgrove 31.94 2006
RESULTS OF FINALS
Ella Phillips
     36.25
Elginburg
1
Ella Powell
     36.26
Elginburg
2
Taylor VanLuven
     37.18
Perth Road
3
Jillian Bandy
     37.31
Prince Charles
4
Cailey Cotnam
     37.50
Prince Charles
5
Julia Gray
     37.90
Land O'Lakes
6
Event # 22 Midget Girls 800m Run
#DIVISION 4 GIRLS:C.Boyd Sinclair 2:36.20 2006
Rachel Villalta
   2:47.97
Loughborough
1
Jessiya VanDenburg
   3:01.66
Loughborough
2
Megan Bowman
   3:15.78
Perth Road
3
Claire Willis
   3:18.12
Land O'Lakes
4
Melissa Evans
   3:18.38
Elginburg
5
Lynnette Huff
   3:20.45
Harrowsmith
6
Event # 24 Bantam Girls 800m Run
#DIVISION 4 GIRLS:C.Boyd Sinclair 2:43.62 2005
Logan Mederios
   2:47.34
Elginburg
1
Claire Millard
   3:11.97
Harrowsmith
2
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com