5/31/2011
Region 4 Boys
Boys Region 4 Track and Field Meet
Tuesday, Mqy 31,2011
05/31/2011
05/31/2011
-
Page 1 of 3
Event # 1 Boys Open 3000m Run
#DIVISION 4 BOYS:K.McKellar Sinclair :10:22.62 2007
Kieran L'Abbe
  10:22.84
Sinclair
1
Brady Robertson
  11:01.56
Harrowsmith
2
Nicholas Adams
  11:58.50
Loughborough
3
Tristan Draper
  12:07.00
Loughborough
4
Jordan Torres
  12:15.15
Harrowsmith
5
Dan Carty
  12:19.07
Elginburg
6
Event # 3 Midget Boys 100m Dash
#DIVISION 4 BOYS:M.Fouzie Elginburg 12.54 2006
RESULTS OF FINALS
Taylor Meeks
     12.53
Hinchinbrooke
1
#
Will Van Allen
     12.91
Elginburg
2
Brandon Myers
     13.18
Elginburg
3
Brodie Latimer
     13.84
Loughborough
4
Tyler Cancian
     13.94
Loughborough
5
Liam Hillis
     14.08
Harrowsmith
6
Event # 5 Bantam Boys 100m Dash
#DIVISION 4 BOYS:M.Fouzie Elginburg 14.24 2004
RESULTS OF FINALS
Blake Robinson
     15.58
Elginburg
1
Wyatt Villalta
     15.82
Hinchinbrooke
2
Matt Villalta
     15.89
Hinchinbrooke
3
Merik Wilcock
     15.90
Loughborough
4
Nick Leblanc
     16.02
Harrowsmith
5
Daret McKay
     16.19
Loughborough
6
Event # 7 Atom Boys 100m Dash
#DIVISION 4 BOYS:K.Michels Elginburg 15.40 2006
RESULTS OF FINALS
Michael Kasserra
     16.53
Harrowsmith
1
Cameron Morton
     16.80
Perth Road
2
Simon Cook
     17.03
Elginburg
3
Callum Finucane
     17.27
Perth Road
4
Isaac Chapman-Kenyon
     17.47
Sinclair
5
Ethan Spetz
     17.81
Elginburg
6
Event # 9 Midget Boys 400m Dash
#DIVISION 4 BOYS:J.VanNiedek Loughborough 58.66 2006
Nolan Teal
   1:01.97
Hinchinbrooke
1
Nathan Domen
   1:07.00
Land O'Lakes
2
Brandon Myers
   1:07.38
Elginburg
3
Tristen Veeley
   1:11.31
Land O'Lakes
4
Darius Simmons
   1:11.33
Sinclair
5
Michael Puzskar
   1:11.94
Harrowsmith
6
Event # 11 Bantam Boys 400m Dash
#DIVISION 4 BOYS:B.Trickey Perth Road :01:08.45 2007
Wyatt Villalta
   1:13.75
Hinchinbrooke
1
Luke Vanden Engel
   1:14.33
Elginburg
2
Matt Villalta
   1:14.34
Hinchinbrooke
3
 
 
Tommy Lambert
   1:15.57
Elginburg
4
Cole Edwards
   1:20.51
Loughborough
5
Devon Clarke
   1:20.83
Prince Charles
6
Event # 13 Atom Boys 400m Dash
#DIVISION 4 BOYS:I.Sanderson Loughborough 1:17.87 2009
Michael Kasserra
   1:20.03
Harrowsmith
1
Matthew Barr
   1:20.36
Land O'Lakes
2
Carter Page
   1:23.94
Harrowsmith
3
Evan Abboud
   1:25.94
Perth Road
4
Rayden Shetler
   1:25.96
Loughborough
5
Stephen Babcock
   1:26.72
Elginburg
6
Event # 15 Midget Boys 200m Dash
#DIVISION 4 BOYS:M.Fouzie Elginburg 25.48 2006
RESULTS OF FINALS
Nolan Teal
     27.28
Hinchinbrooke
1
Brodie Latimer
     28.07
Loughborough
2
Tristen Veeley
     29.22
Land O'Lakes
3
Peter Botting
     29.84
Land O'Lakes
4
Liam Hillis
     30.09
Harrowsmith
5
Darius Simmons
     30.78
Sinclair
6
Event # 17 Bantam Boys 200m Dash
#DIVISION 4 BOYS:D.Peters Hinchinbrooke 30.27 2002
RESULTS OF FINALS
Blake Robinson
     32.60
Elginburg
1
Matt Villalta
     33.31
Hinchinbrooke
2
Merik Wilcock
     33.60
Loughborough
3
Connor Rafferty
     33.68
Prince Charles
4
Nick Leblanc
     35.12
Harrowsmith
5
Matt Hunt
     36.66
Loughborough
6
Event # 19 Atom Boys 200m Dash
#DIVISION 4 BOYS:K.Ostiguy Perth Road 33.24 2006
RESULTS OF FINALS
Cameron Morton
     34.02
Perth Road
1
Michael Kasserra
     34.16
Harrowsmith
2
Simon Cook
     35.53
Elginburg
3
Callum Finucane
     35.94
Perth Road
4
Isaac Chapman-Kenyon
     36.00
Sinclair
5
Max Snider
     39.94
Harrowsmith
6
Event # 21 Midget Boys 800m Run
#DIVISION 4 BOYS:B.Trickey Perth Road 2:17.50 2009
Kieran L'Abbe
   2:19.06
Sinclair
1
Brady Robertson
   2:24.88
Harrowsmith
2
Nick Howes
   2:31.03
Loughborough
3
Taylor Meeks
   2:40.34
Hinchinbrooke
4
Brody Shannon
   2:47.25
Elginburg
5
Zack Whitehead
   2:47.53
Perth Road
6
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com