6/2/2010
Region 4 Boys
Boys Region 4 Track and Field Meet
Wednesday, June 2, 2010
06/02/2010
06/02/2010
-
Page 1 of 2
Event # 1 BOYS Open 3000m Run
#DIVISION 4 BOYS:K.McKellar Sinclair :10:22.62 2007
Thomas Minnie
HARR
1
  11:11.52
Brady Robertson
HARR
2
  11:20.74
Thomas Withey
LPS
3
  11:27.95
Adam Brown
PC
4
  15:15.63
Event # 3 MIDGET BOYS 100m Dash
#DIVISION 4 BOYS:M.Fouzie Elginburg 12.54 2006
RESULTS OF FINALS
Carter Matheson
SINC
1
     13.32
Cole Palmer
PR
2
     13.42
Jack Fenlong
HARR
3
     13.55
Power Kyle
LOL
4
     13.84
Brodie Latimer
LPS
5
     14.29
Kurtis Michaels
LPS
6
     14.30
David Cox
SHAR
7
     14.74
Braden Wood
SINC
8
     14.75
Event # 5 BANTAM BOYS 100m Dash
#DIVISION 4 BOYS:M.Fouzie Elginburg 14.24 2004
RESULTS OF FINALS
Tyler Cancian
LPS
1
     14.80
Ryan Gibson
LPS
2
     14.89
Vasa Shpatrov
PR
3
     14.90
Jay Sauve
PC
4
     14.96
Caleb Asselstine
LPS
5
     15.04
Ethan Hunt
LPS
6
     15.61
Jason Dowker
PC
7
     15.81
Botting Peter
LOL
8
     16.50
Event # 7 ATOM BOYS 100m Dash
#DIVISION 4 BOYS:K.Michels Elginburg 15.40 2006
RESULTS OF FINALS
Connor Rafferty
PC
1
     15.88
Aaron Pero
HARR
2
     16.24
Jonathon Dwyer
SINC
3
     16.69
Michael Kasserra
HARR
4
     16.74
Tyler Jones
ELGN
5
     16.81
Colin Bowman
PR
6
     17.34
Jeremy Wedden
HINC
7
     17.65
Event # 9 MIDGET BOYS 400m Dash
#DIVISION 4 BOYS:J.VanNiedek Loughborough 58.66 2006
Chad McInnes
ELGN
1
   1:01.25
Jack Fenlong
HARR
2
   1:02.06
Thomas Minnie
HARR
3
   1:03.30
Chris Adams
LPS
4
   1:03.86
Nolan Teal
HINC
5
   1:04.87
Kieran L'Abbe
SINC
6
   1:05.36
Brady Robertson
HARR
7
   1:07.03
Jacob Nicholson
SINC
8
   1:07.31
Event # 11 BANTAM BOYS 400m Dash
#DIVISION 4 BOYS:B.Trickey Perth Road :01:08.45 2007
Nicholas Adams
LPS
1
   1:11.80
Wyatt Villalta
HINC
2
   1:12.46
Matthew Villalta
HINC
3
   1:13.62
Luke Vanden Engel
ELGN
4
   1:14.52
Botting Peter
LOL
5
   1:16.14
Dylan Smail
HINC
6
   1:16.15
 
 
Ben Amos
HARR
7
   1:16.98
Isaac Sanderson
LPS
8
   1:17.75
Event # 13 ATOM BOYS 400m Dash
#DIVISION 4 BOYS:J.Dearborn Harrowsmith :01:18.13 2004
Michael Kasserra
HARR
1
   1:17.88
#
Cole Edwards
LPS
2
   1:18.94
Evan Desarmia
SINC
3
   1:21.79
Brayden Martin
SINC
4
   1:22.18
Zach Santin
ELGN
5
   1:22.66
Connor Morrison
LPS
6
   1:22.67
Hayden Hill
PR
7
   1:23.06
Ryan McLay
HARR
8
   1:24.30
Event # 15 MIDGET BOYS 200m Dash
#DIVISION 4 BOYS:M.Fouzie Elginburg 25.48 2006
RESULTS OF FINALS
Carter Matheson
SINC
1
     26.91
Jack Fenlong
HARR
2
     27.81
Chad McInnes
ELGN
3
     28.16
Power Kyle
LOL
4
     28.26
Brodie Latimer
LPS
5
     28.30
Braden Wood
SINC
6
     29.05
Chris White
HARR
7
     29.53
Taylor Meeks
HINC
8
     29.78
Event # 17 BANTAM BOYS 200m Dash
#DIVISION 4 BOYS:D.Peters Hinchinbrooke 30.27 2002
RESULTS OF FINALS
Ryan Gibson
LPS
1
     30.59
Vasa Shpatrov
PR
2
     32.00
Caleb Asselstine
LPS
3
     32.01
Ryan Pennock
LPS
4
     33.16
Jason Dowker
PC
5
     33.44
Matthew Villalta
HINC
6
     34.14
Tommy Lambert
ELGN
7
     34.86
Blake Robinson
ELGN
8
     35.50
Event # 19 ATOM BOYS 200m Dash
#DIVISION 4 BOYS:K.Ostiguy Perth Road 33.24 2006
RESULTS OF FINALS
Connor Rafferty
PC
1
     34.14
Michael Kasserra
HARR
2
     35.09
Jonathon Dwyer
SINC
3
     35.76
Jeremy Wedden
HINC
4
     37.32
Colin Bowman
PR
5
     37.40
Cole Aylesworth
LPS
6
     37.77
Ray Whitehead
PR
7
     38.75
Cole Edwards
LPS
8
     39.89
Event # 21 MIDGET BOYS 800m Run
#DIVISION 4 BOYS:B.James Prince Charles 2:22.26 2003
Thomas Minnie
HARR
1
   2:26.19
Brady Robertson
HARR
2
   2:27.34
Nick Howes
LPS
3
   2:30.06
Kieran L'Abbe
SINC
4
   2:32.60
Chad McInnes
ELGN
5
   2:37.70
Joshua Bell
SHAR
6
   2:39.52
Taylor Meeks
HINC
7
   2:40.25
Zach Henderson
LPS
8
   2:42.03
 
 
Event # 23 BANTAM BOYS 800m Run
#DIVISION 4 BOYS:B.Trickey Perth Road 2:36.27 2007
Wyatt Villalta
HINC
1
   2:45.77
Nicholas Adams
LPS
2
   2:46.38
Josh Dufresene
LPS
3
   2:46.72
Isaac Sanderson
LPS
4
   2:51.00
Matthew Villalta
HINC
5
   2:51.62
Ryan Pennock
LPS
6
   2:56.14
Ben Amos
HARR
7
   2:56.48
Luke Vanden Engel
ELGN
8
   2:59.69
Event # 25 ATOM BOYS 800m Run
#DIVISION 4 BOYS:D.Melrose-Stenman Perth Road 2:52.60 2002
Aaron Pero
HARR
1
   2:57.96
Brayden Martin
SINC
2
   3:00.84
Cole Edwards
LPS
3
   3:01.42
Tyler Jones
ELGN
4
   3:02.09
Graeme Carson
SINC
5
   3:05.00
Ryan McLay
HARR
6
   3:10.29
Cameron Morton
PR
7
   3:11.92
Hayden Hill
PR
8
   3:13.97
Event # 27 MIDGET BOYS 1500m Run
#DIVISION 4 BOYS:K.McKellar Sinclair 4:53.30 2007
Kieran L'Abbe
SINC
1
   5:16.24
Thomas Withey
LPS
2
   5:27.41
Tristan Draper
LPS
3
   6:11.53
Scott David
LOL
4
   6:12.95
Michael Puszkar
HARR
5
   6:16.90
Zach Henderson
LPS
6
   6:22.30
Cole Sigsworth
PC
7
   7:10.90
Nick Leblanc
LPS
        NT
Event # 29 BANTAM BOYS 1500m Run
#DIVISION 4 BOYS:B.Trickey Perth road 5:18.06 2007
Nicholas Adams
LPS
1
   5:39.03
Isaac Sanderson
LPS
2
   5:40.57
Josh Dufresene
LPS
3
   5:41.59
Wyatt Villalta
HINC
4
   5:50.92
Coby Barr
LPS
5
   6:10.03
Chris O'Sullivan
HARR
6
   6:14.85
Michael Leblanc
HARR
7
   6:16.62
Jacob Powell
ELGN
8
   6:22.94
Event # 31 ATOM BOYS 1500m Run
#DIVISION 4 BOYS:K.Ostiguy Perth Road 5:54.57 2006
Connor Morrison
LPS
1
   6:13.25
Colin Jones
HARR
2
   6:25.00
Ryan McLay
HARR
3
   6:33.25
Ben Morris
ELGN
4
   6:57.90
Tommy Hicks
HINC
5
   7:29.27
Jackson Pond
LPS
6
   7:31.42
Cameron Anderson
HINC
7
   7:35.04
Walker Nathaniel
LOL
8
   8:38.44
Event # 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay
#DIVISION 4 BOYS:P.Panthers Prince Charles 53.68 2004
Loughborough A
LPS
1
     55.32
Harrowsmith A
HARR
2
     56.03
Elginburg A
ELGN
3
     56.04
Sinclair A
SINC
4
     56.07
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com