6/3/2010
Region 2 Boys
Boys Region 2 Track and Field Meet
Monday, May 31,2010
05/31/2010
05/31/2010
-
Page 1 of 2
Event # 1 BOYS OPEN 3000m Run
#DIVISION 2 BOYS:B.Morgan Odessa :11:03.35 2007
Sean Kissick
ACAD
1
  10:26.93
#
Cole Smith
OPS
2
  10:34.00
#
Branden Raymond
CBAY
3
  11:07.12
Maks Zechel
BAY
4
  11:09.52
Josh O'Reilly
ACAD
5
  12:20.02
Zack Kish
FAIR
6
  12:30.03
Nick Mills
WEST
7
  13:20.23
Event # 3 MIDGET BOYS 100m Dash
#DIVISION 2 BOYS:B.McIntosh Holsgrove 12.18 2006
RESULTS OF FINALS
Ricky Woodcock
CBAY
1
     13.30
Austin Check
LANC
2
     13.44
Steffan Babcock
CAT
3
     13.48
Jake Fairfax
OPS
4
     13.69
Jordan Fehr
LANC
5
     13.90
Connor O'Neil
ACAD
6
     14.16
Vincent McGonegal
OPS
7
     14.18
Casey Erkan
OPS
8
     14.19
Event # 5 BANTAM BOYS 100m Dash
#DIVISION 2 BOYS:M.Jones Odessa 13.75 2004
RESULTS OF FINALS
Devin Leblanc
LANC
1
     14.58
Eric Prosser
BAY
2
     14.95
Braedon Da Silva
CAT
3
     15.33
Brandon Barron
CAT
4
     15.47
Avery Ross
LANC
5
     15.62
MacK Hoggarth
FAIR
6
     15.68
Dezmond King
FAIR
7
     15.82
Brendan Nedvidek
CBAY
8
     16.05
Event # 7 ATOM BOYS 100m Dash
#DIVISION 2 BOYS:D.Leblanc Lancaster 15.29 2008
RESULTS OF FINALS
Jordan Houle
CBAY
1
     16.06
Dawson Smith
CBAY
2
     16.42
Dylan Bruce
OPS
3
     16.43
Nathan Jones
CBAY
4
     16.63
Burke Derbyshire
LANC
5
     16.74
Blair Paterson
LANC
6
     17.01
Devin McGill
CAT
7
     17.21
Spencer Riley
FAIR
8
     17.23
Event # 9 MIDGET BOYS 400m Dash
#DIVISION 2 BOYS:D.Greenaway Odessa 57.84 2007
Liam Bruinsma
WEST
1
     59.03
Steffan Babcock
CAT
2
   1:01.29
Alex Rice
ACAD
3
   1:03.65
Josh Leblanc
OPS
4
   1:04.78
Mitchell Johnson
OPS
5
   1:05.55
Cody Hatcher
BAY
6
   1:06.63
Brett Baldwin
ACAD
7
   1:06.85
Kyle Donaldson
OPS
8
   1:07.36
Event # 11 BANTAM BOYS 400m Dash
#DIVISION 2 BOYS:D.Greenaway Odessa 1:06.52 2005
Devin Leblanc
LANC
1
   1:05.86
#
Evan Grypma
LANC
2
   1:08.92
 
 
Hunter Waddell
LANC
3
   1:11.59
Avery Ross
LANC
4
   1:12.37
Brandon Barron
CAT
5
   1:14.43
Eric Prosser
BAY
6
   1:14.85
T. Stock-Robertson
FAIR
7
   1:16.09
Roddy Kimmerer
BAY
8
   1:17.78
Event # 13 ATOM BOYS 400m Dash
#DIVISION 2 BOYS:D.Chard Odessa 1:14.42 2005
Arik Sadler
OPS
1
   1:15.67
Colby Barr
BAY
2
   1:15.90
Callum Edwards
OPS
3
   1:25.17
Fraser Allen
OPS
4
   1:25.87
Arien Cummins
FAIR
5
   1:27.80
Anthony Lawrence
CBAY
6
   1:28.12
T. Saxton-Cormier
BAY
7
   1:33.74
Tipu Shahid
BAY
8
   1:34.25
Event # 15 MIDGET BOYS 200m Dash
#DIVISION 2 BOYS:D.Greenaway Odessa 26.12 2007
RESULTS OF FINALS
Jake Fairfax
OPS
1
     26.30
Steffan Babcock
CAT
2
     26.72
Ricky Woodcock
CBAY
3
     26.92
Austin Check
LANC
4
     27.08
Liam Bruinsma
WEST
5
     27.12
Jordan Fehr
LANC
6
     28.43
Mac Campbell
LANC
7
     28.62
Keenan Stillar
ACAD
8
     29.28
Event # 17 BANTAM BOYS 200m Dash
#DIVISION 2 BOYS:D.Greenaway Odessa 28.94 2005
RESULTS OF FINALS
Hunter Waddell
LANC
1
     31.18
Brandon Barron
CAT
2
     31.55
Jared Griffith
LANC
3
     32.06
Braden Drysdale
OPS
4
     32.86
Dezmond King
FAIR
5
     33.10
Shamus Barr
BAY
6
     33.30
Avery Ross
LANC
7
     33.31
Matt Bruinsma
WEST
8
     34.25
Event # 19 ATOM BOYS 200m Dash
RESULTS OF FINALS
John McDonald
OPS
1
     33.77
Konnor Weston
BAY
2
     34.23
Colby Barr
BAY
3
     34.60
Dylan Bruce
OPS
4
     34.82
Burke Derbyshire
LANC
5
     34.89
Devin McGill
CAT
6
     36.68
Nathan Jones
CBAY
7
     37.05
Blair Paterson
LANC
8
     38.54
Event # 21 MIDGET BOYS 800m Run
#DIVISION 2 BOYS:B.Morgan Odessa 2:25.12 2007
Liam Bruinsma
WEST
1
   2:25.22
Mac Campbell
LANC
2
   2:27.05
Chris Kimmerer
BAY
3
   2:28.64
Cole Smith
OPS
4
   2:30.28
Maks Zechel
BAY
5
   2:34.32
Ryan Lusk
CAT
6
   2:36.83
Nick Airey
CBAY
7
   2:39.90
Josh O'Reilley
ACAD
8
   2:46.56
 
 
Event # 23 BANTAM BOYS 800m Run
#DIVISION 2 BOYS:D.Vermilyea Bath 2:36.01 2007
Evan Grypma
LANC
1
   2:45.07
Kyle Hancock
LANC
2
   2:48.92
Cameron Myers
LANC
3
   2:56.22
Kyle Bremner
FAIR
4
   2:56.34
Liam Wheeler
WEST
5
   3:00.92
Justin Burtch
CAT
6
   3:03.56
Aidan Foley
BAY
7
   3:04.94
Curtis Lambert
WEST
8
   3:05.80
Event # 25 ATOM BOYS 800m Run
#DIVISION 2 BOYS:M.Jones Odessa 2:53.10 2002
Arik Sadler
OPS
1
   2:54.70
Devin McGill
CAT
2
   2:58.93
G. Blackwell
LANC
3
   3:02.80
Andrew Nedvidek
CBAY
4
   3:04.90
Brady Sadler
OPS
5
   3:05.45
Blair Paterson
LANC
6
   3:12.69
Chet Moran
FAIR
7
   3:13.06
Callum Edwards
OPS
8
   3:13.16
Event # 27 MIDGET BOYS 1500m Run
#DIVISION 2 BOYS:B.Morgan Odessa 5:12.09 2007
Sean Kissick
ACAD
1
   4:56.90
#
Chris Kimmerer
BAY
2
   5:03.39
#
Josh Leblanc
OPS
3
   5:08.08
#
Cole Smith
OPS
4
   5:14.65
Mac Campbell
LANC
5
   5:19.79
Branden Raymond
CBAY
6
   5:20.95
Ryan Lusk
CAT
7
   5:29.72
Brandon Hoadley
CBAY
8
   5:39.97
Event # 29 BANTAM BOYS 1500m Run
#DIVISION 2 BOYS:M.Jones Odessa 5:17.24 2003
Devin Leblanc
LANC
1
   5:32.14
Evan Grypma
LANC
2
   5:34.09
Kyle Hancock
LANC
3
   5:43.94
Connor Quinton
LANC
4
   5:47.59
Alex Cox-Zeiba
FAIR
5
   6:07.36
Kyle Bremner
FAIR
6
   6:15.71
Noah Baird
FAIR
7
   6:27.78
Zack Kish
FAIR
8
   6:30.50
Event # 31 ATOM BOYS 1500m Run
#DIVISION 2 BOYS:N.Chomitz Odessa 5:51.46 2003
Arik Sadler
OPS
1
   6:04.00
G. Blackwell
LANC
2
   6:21.00
Konnor Weston
BAY
3
   6:27.00
Andrew Nedvidek
CBAY
4
   6:27.01
Fraser Allen
OPS
5
   6:33.00
Dylon Hagerman
LANC
6
   6:42.00
William Hermer
OPS
7
   7:20.00
William Lahaye
FAIR
8
   7:39.00
Event # 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay
#DIVISION 2 BOYS:O.Tigers Odessa 52.48 2007
Collins Bay A
CBAY
1
     54.67
Cataraqui A
CAT
2
     55.19
Lancaster A
LANC
3
     55.20
Odessa A
OPS
4
     55.41
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com