6/5/2009
Region 5 Girls
Girls Region 5 Track and Field Meet
Friday, June 5,2008
06/05/2008
06/05/2008
-
Page 1 of 2
Event # 2 Open Girls Open Girls 3000m Run
#DIVISION 6 GIRLS:R.Burns Storrington :12:13.15 2007
Kya Munroe
FAVE
1
  13:20.52
Rena Munroe
FAVE
2
  14:42.03
Brooklyn Feijo
STOR
        NT
Event # 4 Midget Girls MG 100m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:E.Stevenhagan Lundy's Lane 14.14 2004
RESULTS OF FINALS
Kelsey Smith
WELB
1
     13.80
#
Madison Lloyd
STOR
2
     14.46
Samantha Brooks
WELB
3
     14.48
Kayla Wilson
WELB
4
     14.59
Katy Leeder
STOR
5
     14.61
Lizzy Tufts
LUND
6
     14.62
Erin Fitzgerald
JOYC
7
     15.50
Lyndsey Martin
LUND
8
     15.58
Event # 6 Bantam Girls BG 100m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:E.Robertson Lundy's Lane 14.54 2004
RESULTS OF FINALS
L Latimer
STOR
1
     15.35
Jenna Black
WELB
2
     15.39
Hailey McLaren
LUND
3
     15.44
Lizzy Simpson
LUND
4
     15.52
Melissa Weaver
WELB
5
     15.92
P Moreland
STOR
6
     15.97
Dakota Sharpe
JOYC
7
     16.03
Camille Pearson
LUND
8
     16.10
Event # 8 Atom Girls AG 100m Dash
#DIVISION 6 GIRLS: .Gordanier Joyceville 16.21 2002
RESULTS OF FINALS
Linnea Sigouin
LUND
1
     16.80
Natalie Moodie
MARY
2
     17.07
Kaitlyn Nearing
JOYC
3
     17.64
Emma Hetherington
HORT
4
     17.67
Mira Loock
HORT
5
     18.25
Evelyn Yach
HORT
6
     18.27
Cailyn Froats
JOYC
7
     18.30
N. Desiletes
LUND
8
     18.69
Event # 10 Midget Girls MG 400m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:D.Labrash Joyceville 1:05.00 2002
Kelsey Smith
WELB
1
   1:07.87
Madison Lloyd
STOR
2
   1:08.30
Erika Lynn Nolan
WELB
3
   1:09.54
Lyndsey Martin
LUND
4
   1:11.66
Kristen White
GLEN
5
   1:12.01
Michelle Silva
FRON
6
   1:12.54
Meghan Jagoe
LUND
7
   1:15.22
Gyneen Dickson
JOYC
8
   1:17.93
Event # 12 Bantam Girls BG 400m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:C.Hunter Joyceville 1:08.29 2006
Molly MacPherson
FRON
1
   1:18.04
Camille Pearson
LUND
2
   1:18.50
Chelsea VanCamp
LUND
3
   1:21.27
Elyse Fitzgerald
JOYC
4
   1:22.93
Rachel Porter
HORT
5
   1:24.65
Ella Leach
HORT
6
   1:25.34
 
 
Cheyenne Playfair
FAVE
7
   1:26.19
Trisha Bauder
SIMC
8
   1:27.44
Event # 14 Atom Girls AG 400m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:E.Rostant-Karitikou Horton 1:20.74 2006
Abby Hetherington
HORT
1
   1:26.74
Linnea Sigouin
LUND
2
   1:28.74
Andrea Scott
JOYC
3
   1:29.31
Caylee Joseph
LUND
4
   1:30.27
Jade Simpson
FAVE
5
   1:30.47
Mira Loock
HORT
6
   1:30.80
Sage Drake
HORT
7
   1:31.56
Jenna Scott
JOYC
8
   1:34.46
Event # 16 Midget Girls MG 200m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:C.Hunter Joyceville 28.45 2007
RESULTS OF FINALS
Madison Lloyd
STOR
1
     29.65
Kayla Wilson
WELB
2
     29.84
Jenna Bullock
JOYC
3
     31.09
Erika Lynn Nolan
WELB
4
     31.20
Kristin Bennett
WELB
5
     31.91
Lyndsey Martin
LUND
6
     32.00
Nicole Armitage
GLEN
7
     32.57
E. Rostant-Kritikou
LUND
8
     32.79
Event # 18 Bantam Girls BG 200m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:C.Hunter Joyceville 29.81 2006
RESULTS OF FINALS
L Latimer
STOR
1
     32.54
Melissa Weaver
WELB
2
     33.37
Lillie Dixon
GLEN
3
     33.47
M Veldman
STOR
4
     33.57
Sage Hartmann
WELB
5
     33.58
P Moreland
STOR
6
     33.72
Cassidy Trueman
STOR
7
     34.56
Piper Southward
HORT
8
     35.77
Event # 20 Atom Girls AG 200m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:K.Gordanier Joyceville 33.30 2002
RESULTS OF FINALS
Emma Hetherington
HORT
1
     36.33
Linnea Sigouin
LUND
2
     36.86
Kaitlyn Nearing
JOYC
3
     37.00
Abby Hetherington
HORT
4
     38.90
Katie Edwards
JOYC
5
     38.97
A. Creighton-Ivimey
MARY
6
     39.18
Kristen Francis
WELB
7
     39.79
Zoe MacCauley
RHTS
8
     40.01
Event # 22 Midget Girls MG 800m Run
#DIVISION 6 GIRLS:R.Burns Storrington 2:38.14 2007
E. Rostant-Kritikou
LUND
1
   2:59.26
Rachael Furuness
WELB
2
   2:59.96
Tori O'Neil
GLEN
3
   3:01.28
Katie Tidman
LUND
4
   3:03.96
Brooke Webb
JOYC
5
   3:09.52
Gyneen Dickson
JOYC
6
   3:11.14
Georgia Ross
LUND
7
   3:11.90
Brittany Kellar
WELB
8
   3:12.22
 
 
Event # 24 Bantam Girls BG 800m Run
#DIVISION 6 GIRLS:B.Revell Glenburnie 2:50.12 2002
Hailey McLaren
LUND
1
   2:50.66
Jordan Harry
GLEN
2
   2:58.57
Annie King
HORT
3
   3:08.04
Cassidy Trueman
STOR
4
   3:08.97
Sarah Kiers
WELB
5
   3:18.30
Kya Munroe
FAVE
6
   3:22.92
H Trueman
STOR
7
   3:29.59
Brinda Patel
FAVE
8
   3:35.25
Event # 26 Atom Girls AG 800m Run
#DIVISION 6 GIRLS:E.Rostant-Karitikou Horton 3:12.30 2006
Emma Hetherington
HORT
1
   3:12.76
Andrea Scott
JOYC
2
   3:25.56
Amber Billingsley
JOYC
3
   3:27.35
Ally Seitz
WELB
4
   3:41.11
K Dehnert
STOR
5
   3:44.49
MacKenzie Sleeth
STOR
6
   3:48.95
Jade Simpson
FAVE
7
   3:50.44
Lauren Williams
LUND
8
   3:51.25
Event # 28 Midget Girls MG 1500m Run
#DIVISION 6 GIRLS:R.Burns Storrington 5:31.62 2007
Carly Gordon
STOR
1
   6:07.44
Erika Lynn Nolan
WELB
2
   6:24.46
A Ortuno
STOR
3
   6:31.15
Tori O'Neil
GLEN
4
   6:37.75
E. Rostant-Kritikou
LUND
5
   6:39.88
Katie Tidman
LUND
6
   6:41.36
Rachael Furuness
WELB
        NT
Brooklyn Feijo
STOR
        NT
Event # 30 Bantam Girls BG 1500m Run
#DIVISION 6 GIRLS:B.Revell Glenburnie 5:54.34 2002
Hailey McLaren
LUND
1
   6:10.77
Jordan Harry
GLEN
2
   6:18.04
C. Robichaud
WELB
3
   7:18.00
Claire Lang
WELB
4
   7:23.22
H Trueman
STOR
5
   7:25.43
Cheyenne Playfair
FAVE
6
   7:32.01
Sara Dibert
FAVE
7
   8:04.63
Chantal Cody
FAVE
8
   8:05.29
Event # 32 Atom Girls AG 1500m Run
#DIVISION 6 GIRLS:H.McLaren Horton 6:34.36 2007
Amber Billingsley
JOYC
1
   7:25.63
Ally Seitz
WELB
2
   7:26.03
Andrea Scott
JOYC
3
   7:34.50
Peyton Sousa
FAVE
4
   8:38.48
Jessica Grennan
FAVE
5
   8:47.55
Rachel Forbes
FAVE
6
  12:43.18
Jessica VanEidyk
GLEN
        NT
Hailey Piazetski
FAVE
        NT
Event # 34 Midget Girls MG 4x100m Relay
#DIVISION 6 GIRLS:J.Jayhawks Joyceville 57.24 2003
Welborne A
WELB
1
     58.30
Storrington A
STOR
2
     59.96
Lundy's Lane A
LUND
3
   1:01.94
Joyceville A
JOYC
4
   1:03.00
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com