Division 4 Boys

LESAA Track and Field Championships

Tuesday, June 6,2006

Richardson Stadium Queen's University


Ev# 1 BOYS OPEN 3000 Run Ev# 3 BOYS MIDGET 100 Dash
Ev# 5 BOYS BANTAM 100 Dash Ev# 7 BOYS ATOM 100 Dash
Ev# 9 BOYS MIDGET 400 Dash Ev# 11 BOYS BANTAM 400 Dash
Ev# 13 BOYS ATOM 400 Dash Ev# 60 BOYS ATOM 200 DAash
Ev# 15 BOYS MIDGET 200 Dash Ev# 17 BOYS BANTAM 200 Dash
Ev# 19 BOYS ATOM 200 Dash Ev# 21 BOYS MIDGET 800 Run
Ev# 23 BOYS BANTAM 800 Run Ev# 25 BOYS ATOM 800 Run
Ev# 27 BOYS MIDGET 1500 Run Ev# 29 BOYS BANTAM 1500 Run
Ev# 31 BOYS ATOM 1500 Run Ev# 33 BOYS MIDGET 400 Relay
Ev# 35 BOYS BANTAM 400 Relay Ev# 37 BOYS ATOM 400 Relay
Ev# 39 MIXED ATOM9 1600 Relay Ev# 40 BOYS MIDGET High Jump
Ev# 42 BOYS BANTAM High Jump Ev# 44 BOYS ATOM High Jump
Ev# 46 BOYS MIDGET Long Jump Ev# 48 BOYS BANTAM Long Jump
Ev# 50 BOYS ATOM Long Jump Ev# 52 BOYS MIDGET Triple Jump
Ev# 54 BOYS BANTAM Triple Jump Ev# 56 BOYS ATOM Triple Jump
Ev# 58 BOYS MIDGET Shot Put

[Top of Page]  [Event List]

Event 1 OPEN BOYS 3000 Run


     1   Chris Grady              13               Module de l'Acadie         12:37.58
     2   Cody Henderson           11               Welborne                   12:42.12
     3   Colton Jung              11               Truedell                   13:09.90
     4   Brandon Burtch           11               Cataraqui                  13:24.55
     5   Nathan Rowlett           11               Welborne                   13:30.00
     6   Jonathan Boudreau        11               Truedell                   13:34.00
     7   Anthony Dionne           13               Module de l'Acadie         13:42.00
         Hayden Smith             13               Welborne                         NT

[Top of Page]  [Event List]

Event 3 MIDGET BOYS  100 Dash
FINALS


     1   Brandon McIntosh         13               Holsgrove                     12.18
     2   Matt McEathron           13               Collins Bay                   12.84
     3   Billy Adams              13               Bayridge                      13.22
     4   Phil Thompson            13               Module de l'Acadie            13.24
     5   Kris Elliott             13               Cataraqui                     13.45
     6   Brandon Running Gibson   13               Henderson                     13.62
     7   Justin Echols            13               Henderson                     13.93
     8   Ryan Hobbs               Mid              Module de l'Acadie            14.16

[Top of Page]  [Event List]

Event 5 BANTAM BOYS  100 Dash
FINALS


     1   Scott Mossman            11               Cataraqui                     14.46
     2   Brenden Jonston          11               Henderson                     14.74
     3   Jordan Petite            11               Welborne                      15.04
     4   Jonathon Barton          11               Sinclair                      15.46
     5   Shawn Nolan              11               Welborne                      15.58
     6   Micheal Traynor          9                Bayridge                      15.64
     7   Akaal Dhaliwal           11               Henderson                     15.66
     8   Bruno Roldon             11               Henderson                     15.71

[Top of Page]  [Event List]

Event 7 ATOM BOYS  100 Dash
FINALS


     1   Ethan Elliott            9                Henderson                     15.62
     2   Braden Wood              9                Cataraqui                     15.94
     3   Carter Matheson          9                Sinclair                      16.38
     4   Nathan Amodeo            9                Welborne                      16.40
     5   Keith Prytulka           9                Henderson                     16.58
     6   Alex Rice                9                Henderson                     16.75
     7   Josh Barrett             9                Truedell                      16.86
     8   Sean Bradley             9                Henderson                     17.13

[Top of Page]  [Event List]

Event 9 MIDGET BOYS  400 Dash


     1   Matt McEathron           13               Collins Bay                   58.70
     2   Evan MacKlem             13               Module de l'Acadie          1:04.45
     3   Greg Beaubien            13               Henderson                   1:05.04
     4   Robbie Carnegie          13               Sinclair                    1:06.28
     5   Kyle McKellar            13               Sinclair                    1:07.46
     6   Nick Pakis               13               Henderson                   1:08.22
     7   Riley From               13               Welborne                    1:08.52
     8   Khaliq Rehman            13               Collins Bay                 1:09.65

[Top of Page]  [Event List]

Event 11 BANTAM BOYS  400 Dash


     1   Dillon Gencarelli        11               Welborne                    1:10.95
     2   Jordan Petite            11               Welborne                    1:11.34
     3   Mike Kerr                11               Henderson                   1:11.48
     4   Micheal Traynor          9                Bayridge                    1:14.54
     5   Mitchell O'Connor        11               Sinclair                    1:15.01
     6   Robbie Meyers            11               Sinclair                    1:15.29
     7   Eric Cooper              11               Henderson                   1:15.95
     8   Bicheng Lui              11               Truedell                    1:16.02

[Top of Page]  [Event List]

Event 13 ATOM BOYS  400 Dash


     1   Adrian Roy               9                Henderson                   1:16.65
     2   Christopher Kimmerer     9                Bayridge                    1:16.66
     3   Sean Kissick             9                Henderson                   1:17.20
     4   Nick Arey                9                Collins Bay                 1:17.46
     5   Jordan Carr              9                Truedell                    1:19.21
     6   Alex Rice                9                Henderson                   1:19.36
     7   Cole Casford             9                Welborne                    1:19.58
     8   Keith Prytulka           9                Henderson                   1:23.22

[Top of Page]  [Event List]

Event 15 MIDGET BOYS  200 Dash
FINALS


     1   Parker Woolcox           13               Holsgrove                     27.30
     2   Phil Thompson            13               Module de l'Acadie            27.74
     3   Brandon Running Gibson   13               Henderson                     28.48
     4   Justin Echols            13               Henderson                     28.55
     5   Evan MacKlem             13               Module de l'Acadie            29.42
     6   Josh Bell                13               Welborne                      29.57
     7   Ryan Hobbs               Mid              Module de l'Acadie            29.60
         Joel Breen               13               Welborne                        DNF

[Top of Page]  [Event List]

Event 17 BANTAM BOYS  200 Dash
FINALS


     1   Brenden Jonston          11               Henderson                     31.10
     2   Mike Kerr                11               Henderson                     31.57
     3   Micheal Traynor          9                Bayridge                      31.78
     4   Joel Ferland             11               Welborne                      33.05
     5   Jonathon Barton          11               Sinclair                      33.13
     6   Akaal Dhaliwal           11               Henderson                     33.16
     7   Jacob Riha               11               Truedell                      33.26
     8   Adrian Grew              11               Truedell                      35.03

[Top of Page]  [Event List]

Event 19 ATOM BOYS  200 Dash
FINALS


     1   Ethan Elliott            9                Henderson                     33.80
     2   Brett Byron              9                Welborne                      34.17
     3   Braden Wood              9                Cataraqui                     34.18
     4   Alex Rice                9                Henderson                     35.39
     5   Keith Prytulka           9                Henderson                     36.07
     6   Sean Bradley             9                Henderson                     36.08
     7   Josh Barrett             9                Truedell                      36.45
     8   Brayden Cherbonneau      9                Bayridge                      38.60

[Top of Page]  [Event List]

Event 21 MIDGET BOYS  800 Run


     1   Spencer Lambert          13               Module de l'Acadie          2:29.40
     2   Kyle McKellar            13               Sinclair                    2:34.54
     3   Alex Martin              13               Module de l'Acadie          2:36.04
     4   Brandon Spence           13               Cataraqui                   2:46.13
     5   Luke Paulsen             13               Bayridge                    2:47.62
     6   Juan Pereznieto          13               Welborne                    2:49.17
     7   Aaron Campsall           13               Welborne                    2:59.54
     8   Anthony Dionne           13               Module de l'Acadie          3:01.00

[Top of Page]  [Event List]

Event 23 BANTAM BOYS  800 Run


     1   Mitchell O'Connor        11               Sinclair                    2:46.72
     2   Brendan Fitzgerald       11               Welborne                    2:49.42
     3   Nathan Raymond           11               Collins Bay                 2:51.62
     4   Michael Whiteland        11               Cataraqui                   2:52.69
     5   Eric Cooper              11               Henderson                   2:57.45
     6   Matt Taylor              11               Welborne                    2:58.82
     7   Shayne Jarvis            11               Henderson                   2:59.74
     8   Robbie Meyers            11               Sinclair                    3:01.12

[Top of Page]  [Event List]

Event 25 ATOM BOYS  800 Run


     1   Sean Kissick             9                Henderson                   2:48.74
     2   Nick Arey                9                Collins Bay                 2:54.72
     3   Christopher Kimmerer     9                Bayridge                    2:57.03
     4   Adrian Roy               9                Henderson                   2:59.75
     5   Cole Casford             9                Welborne                    3:03.68
     6   Ryan Lusk                9                Cataraqui                   3:04.03
     7   Kristen Lewinton         9                Collins Bay                 3:13.06
     8   Kieran L'Abbe            9                Sinclair                    3:17.41

[Top of Page]  [Event List]

Event 27 MIDGET BOYS  1500 Run


     1   Kyle McKellar            13               Sinclair                    5:21.01
     2   Adam Muchmore            Mid              Module de l'Acadie          5:26.80
     3   Phil Thompson            13               Module de l'Acadie          5:40.24
     4   Luke Paulsen             13               Bayridge                    5:43.80
     5   Alex Martin              13               Module de l'Acadie          5:49.58
     6   Chris Grady              13               Module de l'Acadie          5:51.29
     7   Shaun Pollard            13               Welborne                    5:58.04
     8   Jonathan Shea            13               Truedell                    6:03.83

[Top of Page]  [Event List]

Event 29 BANTAM BOYS  1500 Run


     1   Mitchell O'Connor        11               Sinclair                    5:45.72
     2   Brendan Fitzgerald       11               Welborne                    5:51.04
     3   Eric Cooper              11               Henderson                   5:54.48
     4   Colton Jung              11               Truedell                    5:58.84
     5   Brandon Burtch           11               Cataraqui                   6:00.42
     6   Joel Ferland             11               Welborne                    6:03.80
     7   Michael Whiteland        11               Cataraqui                   6:11.12
     8   Cody Henderson           11               Welborne                    6:24.12

[Top of Page]  [Event List]

Event 31 ATOM BOYS  1500 Run


     1   Sean Kissick             9                Henderson                   5:44.94
     2   Brett Byron              9                Welborne                    6:00.16
     3   Ryan Lusk                9                Cataraqui                   6:06.34
     4   Christopher Kimmerer     9                Bayridge                    6:06.45
     5   Scott Gray               9                Henderson                   6:06.77
     6   Cody Hatcher             9                Bayridge                    6:12.66
     7   Tristan Halladay         9                Welborne                    6:26.62
     8   Mitchell Kirby           9                Henderson                   6:37.37

[Top of Page]  [Event List]

Event 33 MIDGET BOYS  400 Relay


     1   Module de l'Acadie A                      Module de l'Acadie            55.24
     2   Collins Bay A            13               Collins Bay                   55.34
     3   Henderson A              13               Henderson                     55.43
     4   WELBORNE A               13               Welborne                      57.24
     5   Sinclair A               13               Sinclair                    1:00.77

[Top of Page]  [Event List]

Event 35 BANTAM BOYS  400 Relay


     1   WELBORNE A               13               Welborne                    1:01.64
     2   Henderson A              13               Henderson                   1:03.38
     3   Truedell A               11               Truedell                    1:03.39
     4   Cataraqui A              11               Cataraqui                   1:03.66
     5   Sinclair A               13               Sinclair                    1:04.86
     6   Collins Bay A            13               Collins Bay                 1:07.09

[Top of Page]  [Event List]

Event 37 ATOM BOYS  400 Relay


     1   Henderson A              13               Henderson                   1:08.45
     2   Sinclair A               13               Sinclair                    1:11.39
     3   Collins Bay A            13               Collins Bay                 1:11.62
     4   Truedell A               11               Truedell                    1:11.95
     5   Holsgrove A              9                Holsgrove                   1:15.27

[Top of Page]  [Event List]

Event 39 OPEN MIXED 1600 Relay


     1   Sinclair A               13               Sinclair                    4:42.62
     2   Henderson A                               Henderson                   4:51.27
     3   Collins Bay A            13               Collins Bay                 4:55.67
     4   WELBORNE A               13               Welborne                    5:07.67
     5   Cataraqui A                               Cataraqui                   5:08.00

[Top of Page]  [Event List]

Event 40 MIDGET BOYS  High Jump


     1   Matt McEathron           13               Collins Bay                    1.63
     2   Parker Woolcox           13               Holsgrove                      1.54
     3   Spencer Lambert          13               Module de l'Acadie             1.52
     4   Kyle Wylie               13               Cataraqui                      1.52
     5   Trevor Smith             13               Cataraqui                      1.46
     6   Mike Winton              13               Bayridge                       1.46
     7   Sergei Pergov            13               Cataraqui                      1.46
     8   Kris Elliott             13               Cataraqui                      1.44
     8   Braydon Stachel          13               Holsgrove                      1.44
     8   Cole Van De ven          Mid              Module de l'Acadie             1.44

[Top of Page]  [Event List]

Event 42 BANTAM BOYS  High Jump


     1   Jordan Gravesande        11               Truedell                       1.21
     2   Colton Mallory           11               Henderson                      1.18
     3   Scott Mossman            11               Cataraqui                      1.15
     4   Ryan Richardson          11               Collins Bay                    1.15
     5   Dylan Patterson          11               Collins Bay                    1.15
     6   Dillon Gencarelli        11               Welborne                       1.10
     6   Connor Elliott           11               Henderson                      1.10
     7   Matt Taylor              11               Welborne                       1.10
     7   Brady Knox               11               Sinclair                       1.10
     7   Patrick Whyman           11               Holsgrove                      1.10
     8   Christian Jeckell        11               Sinclair                       1.10

[Top of Page]  [Event List]

Event 44 ATOM BOYS  High Jump


     1   Nathan Hicks             9                Henderson                      1.15
     2   Cody McRae               9                Welborne                       1.10
     3   Jordan Carr              9                Truedell                       1.10
     4   Marcus Harrison          9                Henderson                      1.05
     5   Josh Barrett             9                Truedell                       1.00
     6   Aaron George             9                Sinclair                       1.00
     6   Austin Becket            9                Henderson                      1.00
     7   Brayden Cherbonneau      9                Bayridge                       1.00
     8   Duan Parchment           9                Sinclair                        .95
     8   Patrick Stoyles          9                Henderson                       .95

[Top of Page]  [Event List]

Event 46 MIDGET BOYS  Long Jump


     1   Brandon McIntosh         13               Holsgrove                      5.33
     2   Kris Elliott             13               Cataraqui                      4.70
     3   Adam Muchmore            Mid              Module de l'Acadie             4.55
     4   Bryer Clancy             13               Holsgrove                      4.48
     5   Paul Barton              13               Sinclair                       4.44
     6   Ryan Hobbs               Mid              Module de l'Acadie             4.36
     7   Matt Cox                 13               Henderson                      4.34
     8   Tim Wilkie               13               Bayridge                       4.33

[Top of Page]  [Event List]

Event 48 BANTAM BOYS  Long Jump


     1   Mike Kerr                11               Henderson                      3.65
     2   Jordan Petite            11               Welborne                       3.57
     3   Maxx Sone                11               Welborne                       3.50
     4   Jeff Kuipers             11               Welborne                       3.49
     5   Adrian Grew              11               Truedell                       3.48
     6   Matt Rogers              11               Cataraqui                      3.46
     7   Kenny Boyce              11               Welborne                       3.43
     8   David White              11               Henderson                      3.30

[Top of Page]  [Event List]

Event 50 ATOM BOYS  Long Jump


     1   Brett Byron              9                Welborne                       3.59
     2   Cody Hatcher             9                Bayridge                       3.50
     3   Cowen MacDonald          9                Henderson                      3.27
     4   Ryan Lusk                9                Cataraqui                      3.21
     5   Braden Wood              9                Cataraqui                      3.19
     6   Jacob Wright             9                Henderson                      3.08
     7   Tristan Halladay         9                Welborne                       3.00
     8   Maks Zechel              9                Bayridge                       2.94

[Top of Page]  [Event List]

Event 52 MIDGET BOYS  Triple Jump


     1   Spencer Lambert          13               Module de l'Acadie            10.01
     2   Paul Barton              13               Sinclair                       9.55
     3   Mike Winton              13               Bayridge                       9.44
     4   Drew Siydock             13               Sinclair                       9.35
     5   Matt Cox                 13               Henderson                      9.22
     6   Phillip Berndt           13               Cataraqui                      9.18
     7   Bryer Clancy             13               Holsgrove                      9.02
     8   Hyung Jun Shin           13               Henderson                      8.81

[Top of Page]  [Event List]

Event 54 BANTAM BOYS  Triple Jump


     1   Scott Mossman            11               Cataraqui                      8.77
     2   Jonathon Barton          11               Sinclair                       8.52
     3   Brendan Fitzgerald       11               Welborne                       8.28
     4   Kenny Boyce              11               Welborne                       7.92
     5   Devon Lepine             11               Truedell                       7.83
     6   Brett McLaren            11               Bayridge                       7.64
     7   Christian Jeckell        11               Sinclair                       7.52
     8   Jake Ferguson            11               Sinclair                       7.40

[Top of Page]  [Event List]

Event 56 ATOM BOYS  Triple Jump


     1   Cody Hatcher             9                Bayridge                       7.25
     2   Isaac Kong               9                Henderson                      6.75
     3   Carter Matheson          9                Sinclair                       6.64
     4   Dylan Aris               9                Henderson                      6.55
     5   Jacob Dennee             9                Sinclair                       6.25
     6   Nathan Amodeo            9                Welborne                       6.14
     7   Ben Leinweber            9                Henderson                      6.05
     8   Brent Rowlett            9                Welborne                       5.90

[Top of Page]  [Event List]

Event 58 MIDGET BOYS  Shot Put


     1   Brandon McIntosh         13               Holsgrove                     13.37
     2   Kyle Wylie               13               Cataraqui                     11.05
     3   Kevin Hackett            13               Bayridge                      10.36
     4   Joel Breen               13               Welborne                      10.27
     5   Chris Doyle              13               Bayridge                      10.15
     6   Sergei Pergov            13               Cataraqui                      9.55
     7   Parker Woolcox           13               Holsgrove                      9.42
     8   Brandon Pyke             13               Welborne                       9.25

[Top of Page] [Event List]

Division 4 Girls

LESAA Division 4 Track and Field Meet

Tuesday, June 6,2006

06/06/06 - 06/06/06


Ev# 2 GIRLS OPEN 3000 Run Ev# 4 GIRLS MIDGET 100 Dash
Ev# 6 GIRLS BANTAM 100 Dash Ev# 8 GIRLS ATOM 100 Dash
Ev# 10 GIRLS MIDGET 400 Dash Ev# 12 GIRLS BANTAM 400 Dash
Ev# 14 GIRLS ATOM 400 Dash Ev# 16 GIRLS MIDGET 200 Dash
Ev# 18 GIRLS BANTAM 200 Dash Ev# 20 GIRLS ATOM 200 Dash
Ev# 22 GIRLS MIDGET 800 Run Ev# 24 GIRLS BANTAM 800 Run
Ev# 26 GIRLS ATOM 800 Run Ev# 28 GIRLS MIDGET 1500 Run
Ev# 30 GIRLS BANTAM 1500 Run Ev# 32 GIRLS ATOM 1500 Run
Ev# 34 GIRLS MIDGET 400 Relay Ev# 36 GIRLS BANTAM 400 Relay
Ev# 38 GIRLS ATOM 400 Relay Ev# 41 GIRLS MIDGET High Jump
Ev# 43 GIRLS BANTAM High Jump Ev# 45 GIRLS ATOM High Jump
Ev# 47 GIRLS MIDGET Long Jump Ev# 49 GIRLS BANTAM Long Jump
Ev# 51 GIRLS ATOM Long Jump Ev# 53 GIRLS MIDGET Triple Jump
Ev# 55 GIRLS BANTAM Triple Jump Ev# 57 GIRLS ATOM Triple Jump
Ev# 59 GIRLS MIDGET Shot Put

[Top of Page]  [Event List]

Event 2 OPEN GIRLS 3000 Run


     1   Kristin Ostler           13               Module de l'Acadie         12:28.12
     2   Leah McGraw              13               Sinclair                   12:42.74
     3   Nicola Tofflemire        13               Module de l'Acadie         14:37.00
     4   Lauren Taylor            13               Henderson                  15:19.86

[Top of Page]  [Event List]

Event 4 MIDGET GIRLS 100 Dash
FINALS


     1   Sarah Hobbs              13               Module de l'Acadie            13.89
     2   Edith McDonough          13               Welborne                      13.90
     3   Tasha Urbancic           13               Sinclair                      14.40
     4   Bria Wannamaker          13               Module de l'Acadie            14.57
     5   Alyssa Young             13               Henderson                     14.62
     6   Jessica Traynor          13               Bayridge                      14.65
     7   Miranda Jones            13               Module de l'Acadie            15.20
         Tanisha Bradford         13               Collins Bay                      NT

[Top of Page]  [Event List]

Event 6 BANTAM GIRLS 100 Dash
FINALS


     1   Taylor Cole              11               Henderson                     14.64
     2   Elizabeth Moses          11               Bayridge                      14.72
     3   Caitlin Newell-Bell      11               Cataraqui                     15.34
     4   Jessica Vallier          11               Henderson                     15.35
     5   Justine Wight            11               Sinclair                      15.38
     6   Katrina Boyles           11               Bayridge                      15.42
     7   Kayla Daggitt            11               Sinclair                      15.65
     8   Charlotte Ryder-Burbidge 11               Sinclair                      15.89

[Top of Page]  [Event List]

Event 8 ATOM GIRLS 100 Dash
FINALS


     1   Isabelle Froom           9                Holsgrove                     15.70
     2   Hannah King              9                Truedell                      16.40
     3   Maanik Dhaliwal          9                Henderson                     16.72
     4   Karly Jones              9                Cataraqui                     16.74
     5   Addie Rasmussen          9                Sinclair                      17.00
     6   Erin Young               9                Henderson                     17.01
     7   Jenna Black              9                Welborne                      17.12
     8   Megan Richmond           9                Henderson                     17.27

[Top of Page]  [Event List]

Event 10 MIDGET GIRLS 400 Dash


     1   Cleo Boyd                13               Sinclair                    1:06.72
     2   Lacey Knox               13               Sinclair                    1:07.62
     3   Chelsea Sneep            13               Henderson                   1:10.74
     4   Natalie Bellefleur       13               Collins Bay                 1:13.52
     5   Lorie Tibbutt            13               Welborne                    1:15.35
     6   Rebecca Perry            13               Bayridge                    1:15.67
     7   Katie Garrah             13               Welborne                    1:16.68
     8   Hayley MacDonald         13               Welborne                    1:16.84

[Top of Page]  [Event List]

Event 12 BANTAM GIRLS 400 Dash


     1   Kristen Johnson          11               Sinclair                    1:14.28
     2   Kayleigh Robinson        11               Bayridge                    1:14.70
     3   Jessica Colbourne        11               Bayridge                    1:14.89
     4   Justine Wight            11               Sinclair                    1:15.29
     5   Catherine Stoyles        11               Henderson                   1:15.67
     6   Courtney Young           11               Bayridge                    1:15.70
     7   Mikaela Heyland          11               Sinclair                    1:16.12
     8   Morgan Kimber            11               Truedell                    1:18.65

[Top of Page]  [Event List]

Event 14 ATOM GIRLS 400 Dash


     1   Jasmyn Castilloux        9                Henderson                   1:25.42
     2   Joah Wiltse              9                Sinclair                    1:26.74
     3   Bronwyn Riha             9                Truedell                    1:27.67
     4   Emma Byron               9                Sinclair                    1:28.04
     5   Alyssa Cummings          9                Henderson                   1:28.89
     6   Brooke Baylis            9                Welborne                    1:30.27
     7   Niki Cummins             9                Bayridge                    1:32.16
     8   Miranda Moore            9                Henderson                   1:32.73

[Top of Page]  [Event List]

Event 16 MIDGET GIRLS 200 Dash
FINALS


     1   Edith McDonough          13               Welborne                      29.72
     2   Alyssa Young             13               Henderson                     30.29
     3   Tasha Urbancic           13               Sinclair                      30.37
     4   Jessica Wight            13               Sinclair                      30.54
     5   Chelsea Sneep            13               Henderson                     30.93
     6   Bria Wannamaker          13               Module de l'Acadie            31.49
     7   Jessica Traynor          13               Bayridge                      31.62
     8   Alex Geris               13               Truedell                      32.56

[Top of Page]  [Event List]

Event 18 BANTAM GIRLS 200 Dash
FINALS


     1   Caitlin Newell-Bell      11               Cataraqui                     31.77
     2   Glenna Raycroft          11               Cataraqui                     31.90
     3   Brianna Bradley          11               Henderson                     32.04
     4   Charlotte Ryder-Burbidge 11               Sinclair                      32.62
     5   Justine Wight            11               Sinclair                      32.84
     6   Jessica Leach            11               Sinclair                      33.57
     7   Rikki Wieczorek          11               Welborne                      33.58
     8   Morgan Kimber            11               Truedell                      33.76

[Top of Page]  [Event List]

Event 20 ATOM GIRLS 200 Dash
FINALS


     1   Isabelle Froom           9                Holsgrove                     31.94
     2   Carolyn Beck             9                Bayridge                      35.43
     3   Addie Rasmussen          9                Sinclair                      35.95
     4   Jasmyn Castilloux        9                Henderson                     36.15
     5   Karly Jones              9                Cataraqui                     36.16
     6   Allyssa Rowden           9                Welborne                      37.10
     7   Jenna Tucker             9                Henderson                     37.41
     8   Erin Young               9                Henderson                     37.56

[Top of Page]  [Event List]

Event 22 MIDGET GIRLS 800 Run


     1   Cleo Boyd                13               Sinclair                    2:36.20
     2   Kristin Ostler           13               Module de l'Acadie          2:36.48
     3   Pam Hall                 13               Sinclair                    2:55.24
     4   Lorie Tibbutt            13               Welborne                    2:57.24
     5   Emily O'Connor           13               Sinclair                    3:07.62
     6   Mallory Chapman          13               Bayridge                    3:13.80
     7   Lindsay Harrison         11               Holsgrove                   3:24.12
     8   Jolynne Morey            11               Holsgrove                   3:36.19

[Top of Page]  [Event List]

Event 24 BANTAM GIRLS 800 Run


     1   Jessica Colbourne        11               Bayridge                    2:55.34
     2   Brianna Bradley          11               Henderson                   2:57.12
     3   Kayleigh Robinson        11               Bayridge                    3:00.26
     4   Breanne Golemic          11               Welborne                    3:00.74
     5   Catherine Stoyles        11               Henderson                   3:01.01
     6   Michelle Arthur          9                Holsgrove                   3:12.85
     7   Mikaela Heyland          11               Sinclair                    3:14.20
     8   Allyson Dowsley          11               Cataraqui                   3:18.22

[Top of Page]  [Event List]

Event 26 ATOM GIRLS 800 Run


     1   Joah Wiltse              9                Sinclair                    3:18.33
     2   Alyssa Cummings          9                Henderson                   3:19.74
     3   Jasmyn Castilloux        9                Henderson                   3:20.89
     4   Jenna Van Dyke           9                Welborne                    3:30.57
     5   Lauren Desarmia          9                Sinclair                    4:16.09
         Jennifer Neary           9                Bayridge                         NT

[Top of Page]  [Event List]

Event 28 MIDGET GIRLS 1500 Run


     1   Cleo Boyd                13               Sinclair                    5:42.74
     2   Kristin Ostler           13               Module de l'Acadie          5:50.12
     3   Leah McGraw              13               Sinclair                    6:01.52
     4   Kristin Raney            12               Module de l'Acadie          6:06.04
     5   Lorie Tibbutt            13               Welborne                    6:12.55
     6   Mallory Chapman          13               Bayridge                    6:32.86
     7   Nicola Tofflemire        13               Module de l'Acadie          6:46.39
     8   Natalie Bellefleur       13               Collins Bay                 6:48.75

[Top of Page]  [Event List]

Event 30 BANTAM GIRLS 1500 Run


     1   Kayleigh Robinson        11               Bayridge                    5:58.48
     2   Kristen Johnson          11               Sinclair                    6:05.11
     3   Jessica Colbourne        11               Bayridge                    6:14.06
     4   Brianna Bradley          11               Henderson                   6:20.18
     5   Breanne Golemic          11               Welborne                    6:25.30
     6   Kayla Byron              11               Welborne                    6:42.64
     7   Miriam Franchetto        11               Henderson                   6:48.20
     8   Emma Laing               11               Welborne                    6:59.40

[Top of Page]  [Event List]

Event 32 ATOM GIRLS 1500 Run


     1   Hannah King              9                Truedell                    6:27.13
     2   Maanik Dhaliwal          9                Henderson                   6:56.68
     3   Hannah Weaver            9                Truedell                    7:29.17
     4   Shannon Pincevero        9                Collins Bay                 7:35.70
     5   Rachel Olmstead          9                Welborne                    7:56.87
     6   Katey Day                9                Truedell                    8:01.52
     7   Kendra McGillivray       9                Henderson                   8:06.52
         Erin Henderson           9                Henderson                        NT

[Top of Page]  [Event List]

Event 34 MIDGET GIRLS 400 Relay


     1   Sinclair A               13               Sinclair                      57.70
     2   Welborne A               13               Welborne                      58.13
     3   Module de l'Acadie A                      Module de l'Acadie            58.36
     4   Henderson A              13               Henderson                   1:00.22
     5   Bayridge A                                Bayridge                    1:00.43
     6   Collins Bay A            13               Collins Bay                 1:03.64
     7   Holsgrove A              11               Holsgrove                   1:03.69
     8   Truedell A               13               Truedell                    1:04.52

[Top of Page]  [Event List]

Event 36 BANTAM GIRLS 400 Relay


     1   Sinclair A               13               Sinclair                    1:02.65
     2   Henderson A              13               Henderson                   1:02.92
     3   Cataraqui A              11               Cataraqui                   1:03.17
     4   Welborne A               13               Welborne                    1:04.43
     5   Alves A                  11               Holsgrove                   1:05.14
     6   Collins Bay A            13               Collins Bay                 1:06.04
     7   Truedell A               13               Truedell                    1:09.96

[Top of Page]  [Event List]

Event 38 ATOM GIRLS 400 Relay


     1   Henderson A              13               Henderson                   1:09.14
     2   Truedell A               13               Truedell                    1:10.67
     3   Welborne A               13               Welborne                    1:12.12
     4   Sinclair A               13               Sinclair                    1:13.46
     5   Collins Bay A            13               Collins Bay                 1:19.72

[Top of Page]  [Event List]

Event 41 MIDGET GIRLS High Jump


     1   Lacey Knox               13               Sinclair                       1.44
     2   Ashley Perry             13               Henderson                      1.42
     3   Ashley Knapp             13               Truedell                       1.39
     4   Elizabeth Cockerham      13               Sinclair                       1.32
     5   Ashley Boswell           12               Henderson                      1.30
     6   Rebecca Perry            13               Bayridge                       1.30
     7   Marta Switzer            13               Sinclair                       1.30
     8   Sarah Hobbs              13               Module de l'Acadie             1.25

[Top of Page]  [Event List]

Event 43 BANTAM GIRLS High Jump


     1   Glenna Raycroft          11               Cataraqui                      1.30
     2   Jessica Vallier          11               Henderson                      1.20
     3   Taylor Cole              11               Henderson                      1.15
     4   Kristin Aitken           11               Welborne                       1.15
     5   Sky Bonner               9                Holsgrove                      1.15
     6   Morgan McNeil            9                Holsgrove                      1.10
     7   Deanna Elderhorst        9                Holsgrove                      1.10
     7   Allyson Dowsley          11               Cataraqui                      1.10
     8   Kaitlin Inalsingh        11               Welborne                       1.10

[Top of Page]  [Event List]

Event 45 ATOM GIRLS High Jump


     1   Rachel Irwin             9                Henderson                      1.05
     2   Jasmin Wood              9                Cataraqui                      1.05
     3   Remy Herrington          9                Sinclair                       1.05
     4   Madyson Doseger          9                Henderson                      1.05
     5   Hannah King              9                Truedell                       1.00
     6   Monica Rafter-Sickling   9                Sinclair                        .95
     7   Leah Blakney             9                Truedell                        .90
     8   Allyson Bangma           9                Welborne                        .90

[Top of Page]  [Event List]

Event 47 MIDGET GIRLS Long Jump


     1   Sarah Hobbs              13               Module de l'Acadie             4.25
     2   Ashley Perry             13               Henderson                      4.04
     3   Jessica Wight            13               Sinclair                       4.00
     4   Katie Garrah             13               Welborne                       3.87
     5   Naomi Franchetto         13               Module de l'Acadie             3.75
     6   Emily O'Connor           13               Sinclair                       3.73
     7   Tanisha Bradford         13               Collins Bay                    3.71
     8   Edith McDonough          13               Welborne                       3.69

[Top of Page]  [Event List]

Event 49 BANTAM GIRLS Long Jump


     1   Miriam Franchetto        11               Henderson                      3.79
     2   Taylor Cole              11               Henderson                      3.72
     3   Jessica Leach            11               Sinclair                       3.61
     4   Caitlin Newell-Bell      11               Cataraqui                      3.49
     5   Jean Smillie             11               Sinclair                       3.46
     6   Mikaela Heyland          11               Sinclair                       3.29
     7   Kaitlyn Lyons            11               Collins Bay                    3.28
     8   Jessica Vallier          11               Henderson                      3.28

[Top of Page]  [Event List]

Event 51 ATOM GIRLS Long Jump


     1   Isabelle Froom           9                Holsgrove                      3.30
     2   Karly Jones              9                Cataraqui                      3.11
     3   Jenna Black              9                Welborne                       3.09
     4   Kathleen Dendy           9                Sinclair                       2.98
     5   Jasmin Wood              9                Cataraqui                      2.77
     6   Abby Smith               9                Bayridge                       2.75
     7   Carolyn Beck             9                Bayridge                       2.68
     8   Anna Jinirak             9                Henderson                      2.60

[Top of Page]  [Event List]

Event 53 MIDGET GIRLS Triple Jump


     1   Lacey Knox               13               Sinclair                       9.25
     2   Alyssa Dehoop            13               Welborne                       8.60
     3   Liza Becker              13               Sinclair                       8.41
     4   Nicola Tofflemire        13               Module de l'Acadie             8.18
     5   Bria Wannamaker          13               Module de l'Acadie             8.16
     6   Ashley Knapp             13               Truedell                       7.88
     7   Naomi Franchetto         13               Module de l'Acadie             7.81
     8   Molly McHardy            13               Henderson                      7.72

[Top of Page]  [Event List]

Event 55 BANTAM GIRLS Triple Jump


     1   Jessica Leach            11               Sinclair                       8.22
     2   Jean Smillie             11               Sinclair                       7.99
     3   Glenna Raycroft          11               Cataraqui                      7.75
     4   Heather Evans            11               Henderson                      7.70
     5   Brittany Pentland        11               Sinclair                       7.68
     6   Breanne Golemic          11               Welborne                       7.60
     7   Meredith Dendy           11               Sinclair                       7.58
     8   Erica Gagnon             11               Henderson                      7.31

[Top of Page]  [Event List]

Event 57 ATOM GIRLS Triple Jump


     1   Jenna Black              9                Welborne                       6.81
     2   Remy Herrington          9                Sinclair                       6.29
     3   Kathleen Dendy           9                Sinclair                       6.18
     4   Christina Warner         9                Sinclair                       6.02
     5   Melissa Johnson          9                Sinclair                       5.62
     6   Ella Grypma              9                Henderson                      5.52
     7   Alyssa Rowden            9                Welborne                       5.46
     8   Shallae Johnson          9                Welborne                       5.46

[Top of Page]  [Event List]

Event 59 MIDGET GIRLS Shot Put


     1   Ashley Widmont           13               Module de l'Acadie             8.99
     2   Krista Wilson            13               Bayridge                       7.23
     3   Jill Dickey              13               Module de l'Acadie             6.90
     4   Kyrstan Smith            13               Welborne                       6.90
     5   Tori Edwards             13               Welborne                       6.61
     6   Liza Becker              13               Sinclair                       6.57
     7   Molly McHardy            13               Henderson                      6.40
     8   Alyssa Alves             11               Holsgrove                      6.30

[Top of Page] [Event List]