Licensed to: LESAA

Region 2 2017 completed

CaraCo Field

Monday, June 5, 2017

06-05-2017 - 06-05-2017


Ev# 1 OPEN BOYS 3000m Run

Ev# 2 OPEN GIRLS 3000m Run

Ev# 3 MIDGET BOYS 100m Dash

Ev# 4 MIDGET GIRLS 100m Dash

Ev# 5 BANTAM BOYS 100m Dash

Ev# 6 BANTAM GIRLS 100m Dash

Ev# 7 ATOM BOYS 100m Dash

Ev# 8 ATOM GIRLS 100m Dash

Ev# 9 MIDGET BOYS 400m Dash

Ev# 10 MIDGET GIRLS 400m Dash

Ev# 11 BANTAM BOYS 400m Dash

Ev# 12 BANTAM GIRLS 400m Dash

Ev# 13 ATOM BOYS 400m Dash

Ev# 14 ATOM GIRLS 400m Dash

Ev# 15 MIDGET BOYS 200m Dash

Ev# 16 MIDGET GIRLS 200m Dash

Ev# 17 BANTAM BOYS 200m Dash

Ev# 18 BANTAM GIRLS 200m Dash

Ev# 19 ATOM BOYS 200m Dash

Ev# 20 ATOM GIRLS 200m Dash

Ev# 21 MIDGET BOYS 800m Run

Ev# 22 MIDGET GIRLS 800m Run

Ev# 23 BANTAM BOYS 800m Run

Ev# 24 BANTAM GIRLS 800m Run

Ev# 25 ATOM BOYS 800m Run

Ev# 26 ATOM GIRLS 800m Run

Ev# 27 MIDGET BOYS 1500m Run

Ev# 28 MIDGET GIRLS 1500m Run

Ev# 29 BANTAM BOYS 1500m Run

Ev# 30 BANTAM GIRLS 1500m Run

Ev# 31 ATOM BOYS 1500m Run

Ev# 32 ATOM GIRLS 1500m Run

Ev# 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay

Ev# 34 MIDGET GIRLS 4x100m Relay

Ev# 35 BANTAM BOYS 4x100m Relay

Ev# 36 BANTAM GIRLS 4x100m Relay

Ev# 37 ATOM BOYS 4x100m Relay

Ev# 38 ATOM GIRLS 4x100m Relay

Ev# 40 MIDGET BOYS High Jump

Ev# 41 MIDGET GIRLS High Jump

Ev# 42 BANTAM BOYS High Jump

Ev# 43 BANTAM GIRLS High Jump

Ev# 44 ATOM BOYS High Jump

Ev# 45 ATOM GIRLS High Jump

Ev# 46 MIDGET BOYS Long Jump

Ev# 47 MIDGET GIRLS Long Jump

Ev# 48 BANTAM BOYS Long Jump

Ev# 49 BANTAM GIRLS Long Jump

Ev# 50 ATOM BOYS Long Jump

Ev# 51 ATOM GIRLS Long Jump

Ev# 52 MIDGET BOYS Triple Jump

Ev# 53 MIDGET GIRLS Triple Jump

Ev# 54 BANTAM BOYS Triple Jump

Ev# 55 BANTAM GIRLS Triple Jump

Ev# 56 ATOM BOYS Triple Jump

Ev# 57 ATOM GIRLS Triple Jump

Ev# 58 MIDGET BOYS Shot Put

Ev# 59 MIDGET GIRLS Shot Put

 

[Top of Page] [Event List]


Event 1 OPEN BOYS 3000m Run

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Carson Fraser

LANC

10:47.57

 

2      Mason Oxbro

ACAD

11:32.07

 

3      Alexander Young

BAY

11:39.13

 

4      Patrick Marselek

ACAD

11:52.96

 

5      Lewis Crighton

ACAD

12:04.18

 

6      Owen Googe

OPS

12:05.85

 

7      Nick Koss

LANC

12:11.43

 

8      Connor Cowan

LANC

12:14.07

[Top of Page] [Event List]


Event 2 ATOM GIRLS9 3000m Run

 

# REGION 2 GIRLS:Hannah Coates Odessa 11:21.58 2009

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Reese McShane

LANC

11:40.28

 

2      Paige Mackey

ACAD

13:45.44

 

3      Sakura Miller [2]

13

ACAD

15:42.62

[Top of Page] [Event List]


Event 3 MIDGET BOYS 100m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Cale McCallum

LANC

13.08

 

2      Connor Briand

ACAD

13.09

 

3      Gui Righetto

HOLS

13.36

 

4      Ian McDonnell

LANC

13.43

 

5      Zaiden Westcott

CAT

13.53

 

6      Simon Kooiman

ACAD

13.58

 

7      Hayden Kehoe

FAIR

13.62

 

8      Riley Sagriff

FAIR

13.94

[Top of Page] [Event List]


Event 4 MIDGET GIRLS 100m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:C./Nicole Newell-Bell/Zohorosk Cataraqui Woods/Lanc 1

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Victoria Thompson

FAIR

14.02

 

2      Macy Dowdell

LANC

14.35

 

3      Paige Moran

OPS

14.36

 

4      Selena Pacheco

ACAD

14.53

 

5      Karissa Cumming

LANC

14.68

 

6      Emma Parslow

ACAD

14.70

 

7      Karlee Addison

CAT

14.84

 

8      Hayley Torres

BAY

14.99

[Top of Page] [Event List]


Event 5 BANTAM BOYS 100m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      James Compeau

LANC

14.30

 

2      Emmett Wowk

True

14.77

 

3      Ryder Rodgerson

HOLS

15.00

 

4      William Vowles

HOLS

15.02

 

5      Tyson Wilcox

LANC

15.12

 

6      Jack Leonard

CAT

15.45

 

7      Cameron Owen

CAT

15.59

 

8      Preston Knox

True

17.77

[Top of Page] [Event List]


Event 6 BANTAM GIRLS 100m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Jessica Keating Lancaster 13.89 2002

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Shelby Robertson

LANC

15.00

 

2      Haley Corbett

True

15.27

 

3      Jordyn Watson

CAT

15.42

 

4      Amanda Francis

CAT

15.46

 

5      Ava Casucci

True

15.54

 

6      Andrea Wang

LANC

15.62

 

7      Halo Meere

BAY

15.69

 

8      Maya Espejo

BAY

16.38

[Top of Page] [Event List]


Event 7 ATOM BOYS 100m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Will Hewlin

OPS

15.62

 

2      Ben Dunning

BAY

15.68

 

3      Mason Geen

CAT

15.72

 

4      Cavin Thompson

HOLS

15.77

 

5      Memphis Cumpson

CAT

15.89

 

6      Noah Picken

True

16.45

 

7      Owen Hampel

BAY

16.68

 

8      Shea Henderson

HOLS

18.23

[Top of Page] [Event List]


Event 8 ATOM GIRLS 100m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Jada Packer Cararaqui Woods 15.62 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Evelyn Moore

BAY

15.68

 

2      Makayla Conley

CAT

16.04

 

3      Abby Champagne

CBAY

16.39

 

4      Chanelle Rodriguez

LANC

16.62

 

5      Ceci Dimock

OPS

17.06

 

6      Ella Leblanc

LANC

17.17

 

7      Lillian Scott

FAIR

17.22

 

8      Aliah Robinson

CAT

18.78

[Top of Page] [Event List]


Event 9 MIDGET BOYS 400m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Kieran McAllister

LANC

1:02.98

 

2      Owen Kinney

LANC

1:05.43

 

3      Ian McDonnell

LANC

1:05.52

 

4      Braeden Niemy

True

1:05.64

 

5      Jake Venditti

ACAD

1:05.91

 

6      Ryley Sherwin

BAY

1:06.04

 

7      Brendan Brown

BAY

1:07.85

 

8      Dylan Krawchuk

ACAD

1:07.94

[Top of Page] [Event List]


Event 10 MIDGET GIRLS 400m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Alysha Burriss Westdale 1:03.30 2010

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Mikayla McFarlane

ACAD

1:09.90

 

2      Hailey Moore

OPS

1:10.04

 

3      Mia Smith

LANC

1:13.64

 

4      Chloe Charron

ACAD

1:13.79

 

5      Siobhan Henderson

ACAD

1:13.93

 

6      Paige Mackey

ACAD

1:14.08

 

7      Hayley Torres

BAY

1:14.31

 

8      Sarah Page

LANC

1:15.50

[Top of Page] [Event List]


Event 11 BANTAM BOYS 400m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Andrew McKenna

LANC

1:07.55

 

2      Ty Cole

OPS

1:14.20

 

3      Thompson Staples

BAY

1:15.55

 

4      Jordan Turnbull

FAIR

1:15.98

 

5      Hayden Dawe

BAY

1:16.98

 

6      Jack Cusson

BAY

1:17.26

 

7      Ahmed Alsheikh

BAY

1:18.30

 

8      Ty McFarlane

OPS

1:19.86

[Top of Page] [Event List]


Event 12 BANTAM GIRLS 400m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Sunny Son Lancaster 1:10.68 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Gates McAllister

LANC

1:13.10

 

2      Halo Meere

BAY

1:17.73

 

3      Jordyn Watson

CAT

1:18.17

 

4      Claire Hamilton

LANC

1:19.97

 

5      Kaitlyn Drummond

FAIR

1:23.67

 

6      Kyliegh Finn

LANC

1:24.07

 

7      Alexandra Libbey-Griffin

OPS

1:24.17

 

8      Cayley Currie

FAIR

1:24.62

[Top of Page] [Event List]


Event 13 ATOM BOYS 400m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Alex Lalande

FAIR

1:19.53

 

2      Ben Dunning

BAY

1:22.69

 

3      Ethan Wowk

True

1:23.09

 

4      Hussain Chaudhry

HOLS

1:23.56

 

5      Carter Boyce

LANC

1:23.92

 

6      Brock Hamilton

LANC

1:24.14

 

7      Owen Reid

BAY

1:27.18

 

8      Trent Erwin

BAY

1:27.50

[Top of Page] [Event List]


Event 14 ATOM GIRLS 400m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Jada Packer Cararaqui Woods 1:17.48 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Athena Andrecyk

LANC

1:18.19

 

2      Ella Leblanc

LANC

1:20.11

 

3      Sabrina Pan

BAY

1:21.96

 

4      Olivia Cole

OPS

1:24.61

 

5      Sadie McShane

LANC

1:25.03

 

6      Reese McAuley

FAIR

1:28.15

 

7      Payton Myles

HOLS

1:29.30

 

8      Abby Hayes

FAIR

1:29.68

[Top of Page] [Event List]


Event 15 MIDGET BOYS 200m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Cale McCallum

LANC

26.46

 

2      Connor Briand

ACAD

26.98

 

3      Reese Andrews

HOLS

27.16

 

4      Zaiden Westcott

CAT

27.51

 

5      Ian McDonnell

LANC

27.63

 

6      Kieran McAllister

LANC

27.80

 

7      Jake Venditti

ACAD

27.94

 

8      Owen Pete

True

28.18

[Top of Page] [Event List]


Event 16 MIDGET GIRLS 200m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Jessica Keating Lancaster 27.48 2005

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Paige Moran

OPS

28.92

 

2      Victoria Thompson

FAIR

29.06

 

3      Macy Dowdell

LANC

29.22

 

4      Mikayla McFarlane

ACAD

29.69

 

5      Selena Pacheco

ACAD

30.16

 

6      Lauren Varey

LANC

30.35

 

7      Kendra Baird

True

30.40

 

8      Courtney Cenac

HOLS

31.30

[Top of Page] [Event List]


Event 17 BANTAM BOYS 200m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Andrew McKenna

LANC

30.49

 

2      Emmett Wowk

True

30.64

 

3      Will Vowles

HOLS

31.34

 

4      Jack Leonard

CAT

32.00

 

5      Lucas Bax

BAY

32.43

 

6      Noah Borges

LANC

33.35

 

7      Jordan Turnbull

FAIR

34.66

 

8      Jakub Dobiech

LANC

35.01

[Top of Page] [Event List]


Event 18 BANTAM GIRLS 200m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Megan Simpson Westdale 30.53 2006

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Taylor Wolsey

LANC

31.28

 

2      Andrea Wang

LANC

32.46

 

3      Haley Corbett

True

32.58

 

4      Gia Venter

LANC

33.66

 

5      Jordyn Watson

CAT

33.74

 

6      Emily Abbasi

CAT

34.99

 

7      Olivia McQuigge

FAIR

35.13

 

8      Maya Espejo

BAY

35.55

[Top of Page] [Event List]


Event 19 ATOM BOYS 200m Dash

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Mason Geen

CAT

33.17

 

2      Ben Dunning

BAY

33.21

 

3      Alex Lalande

FAIR

33.46

 

4      Liam Wolsey

LANC

33.50

 

5      Zachary Vandermeer

LANC

34.10

 

6      Owen Hampel

BAY

35.34

 

7      Will Derbyshire

OPS

35.99

 

8      Torin Murphy

CAT

37.50

[Top of Page] [Event List]


Event 20 ATOM GIRLS 200m Dash

 

# REGION 2 GIRLS:Isabel Froom Holsgrove 31.94 2006

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Evelyn Moore

BAY

33.11

 

2      Makayla Conley

CAT

33.45

 

3      Sabrina Pan

BAY

34.30

 

4      Reese McAuley

FAIR

35.63

 

5      Ella Leblanc

LANC

35.72

 

6      Caryss Casucci

True

36.66

 

7      Jessica Camara

BAY

36.90

 

8      Chanelle Rodriguez

LANC

37.52

[Top of Page] [Event List]


Event 21 MIDGET BOYS 800m Run

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Carson Fraser

LANC

2:20.50

 

2      Sam Playter

ACAD

2:22.80

 

3      Curtis Schuler

OPS

2:34.29

 

4      Owen Kinney

LANC

2:35.30

 

5      Alexander Young

BAY

2:39.04

 

6      Patrick Marselek

ACAD

2:39.96

 

7      Ben Fink-Jensen

True

2:42.46

 

8      Connor Cowan

LANC

2:45.96

[Top of Page] [Event List]


Event 22 MIDGET GIRLS 800m Run

 

# REGION 2 GIRLS:Hannah Coates Odessa 2:38.32 2009

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Reese McShane

LANC

2:41.87

 

2      Rebecca Francis

ACAD

2:46.63

 

3      Chloe Charron

ACAD

2:57.71

 

4      Alayna Lemmon

OPS

3:01.19

 

5      Jillian Morris

ACAD

3:01.50

 

6      Amelie Leger

ACAD

3:03.00

 

7      Lily Park

True

3:10.59

 

8      Taylor Noble

CAT

3:17.82

[Top of Page] [Event List]


Event 23 BANTAM BOYS 800m Run

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Andrew McKenna

LANC

2:48.90

 

2      Cameron Fraser

LANC

2:50.36

 

3      Jakub Dobiech

LANC

2:51.67

 

4      Hayden Dawe

BAY

2:51.87

 

5      Alex Hodgson

True

2:56.65

 

6      Zakariyya Brewster

LANC

2:59.54

 

7      Gavin Myles

HOLS

3:02.89

 

8      Jordan Turnbull

FAIR

3:06.91

[Top of Page] [Event List]


Event 24 BANTAM GIRLS 800m Run

 

# REGION 2 GIRLS:Hannah Coates Odessa 2:42.77 2006

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Taylor Wolsey

LANC

2:51.61

 

2      Gates McAllister

LANC

2:51.97

 

3      Alana VanHooser

True

2:59.28

 

4      Claire Hamilton

LANC

3:01.61

 

5      Nicole Gelineau

CBAY

3:06.83

 

6      Kyliegh Finn

LANC

3:08.87

 

7      Claire Graham

BAY

3:13.34

 

8      Kaitlyn Drummond

FAIR

3:17.89

[Top of Page] [Event List]


Event 25 ATOM BOYS 800m Run

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Grayson Fox

LANC

2:53.95

 

2      Tom Fleming

CAT

2:56.63

 

3      Memphis Cumpson

CAT

2:57.65

 

4      James Fraser

LANC

3:05.96

 

5      Hussain Chaudhry

HOLS

3:10.81

 

6      Vincent Stewart

OPS

3:17.60

 

7      Andrew Koss

LANC

3:18.15

 

8      Payton Grey

BAY

3:22.54

[Top of Page] [Event List]


Event 26 ATOM GIRLS 800m Run

 

# REGION 2 GIRLS:Kristine Bilkovski Lancaster 2:59.87 2006

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Athena Andrecyk

LANC

2:57.03 #

 

2      Sadie McShane

LANC

3:17.42

 

3      Areej Karim

LANC

3:18.79

 

4      Olivia Cole

OPS

3:23.14

 

5      Emma Finn

LANC

3:28.52

 

6      Lauren Hoogenraad

OPS

3:32.73

 

7      Emma-Grace Pritchett

BAY

3:34.92

 

8      Rachael Drummond

FAIR

3:41.48

[Top of Page] [Event List]


Event 27 MIDGET BOYS 1500m Run

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Carson Fraser

LANC

4:56.52

 

2      Sam Playter

ACAD

4:58.17

 

3      Alexander Young

BAY

4:59.93

 

4      Owen Googe

OPS

5:23.77

 

5      Kieran McAllister

LANC

5:24.98

 

6      Mason Oxbro

ACAD

5:26.76

 

7      Nick Koss

LANC

5:29.25

 

8      Owen Kinney

LANC

5:29.75

[Top of Page] [Event List]


Event 28 MIDGET GIRLS 1500m Run

 

# REGION 2 GIRLS:Hannah Coates Odessa 5:20.25 2009

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Reese McShane

LANC

5:34.38

 

2      Mikaela Williams

ACAD

5:55.45

 

3      Rebecca Francis

ACAD

5:57.20

 

4      Hannah Fern

ACAD

6:00.44

 

5      Christina Stathopoulos

LANC

6:19.16

 

6      Jillian Morris

ACAD

6:33.33

 

7      Lily Park

True

6:52.29

 

8      Jessie Cook

FAIR

7:11.03

[Top of Page] [Event List]


Event 29 BANTAM BOYS 1500m Run

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Ty Cole

OPS

5:45.92

 

2      Hayden Dawe

BAY

5:46.30

 

3      Jakub Dobiech

LANC

5:48.16

 

4      Jack Cusson

BAY

5:48.89

 

5      Gavin Myles

HOLS

5:58.25

 

6      Adyan Haque

LANC

6:05.06

 

7      Nolan Fox

LANC

6:08.34

 

8      Hayden Pritchett

BAY

6:12.17

[Top of Page] [Event List]


Event 30 BANTAM GIRLS 1500m Run

 

# REGION 2 GIRLS:Hannah Coates Odessa 5:39.12 2007

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Gates McAllister

LANC

5:58.22

 

2      Claire Hamilton

LANC

6:07.18

 

3      Kaitlyn Drummond

FAIR

6:25.46

 

4      Nicole Gelineau

CBAY

6:26.77

 

5      Kyliegh Finn

LANC

6:28.16

 

6      Cayley Currie

FAIR

6:37.38

 

7      Sadie Humphries

CAT

6:45.15

 

8      Vanessa Tapper

BAY

6:50.30

[Top of Page] [Event List]


Event 31 ATOM BOYS 1500m Run

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Grayson Fox

LANC

6:00.87

 

2      Tom Fleming

CAT

6:02.67

 

3      Memphis Cumpson

CAT

6:10.68

 

4      Brock Hamilton

LANC

6:14.48

 

5      Matthew Zhou

LANC

6:22.18

 

6      Hussain Chaudhry

HOLS

6:25.73

 

7      Luke Pritchett

BAY

6:27.67

 

8      Nate Wilson

LANC

6:56.63

[Top of Page] [Event List]


Event 32 ATOM GIRLS 1500m Run

 

# REGION 2 GIRLS:Haley Robertson Lancaster 5:57.42 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Athena Andrecyk

LANC

5:52.13 #

 

2      Mia Wang

LANC

6:28.68

 

3      Areej Karim

LANC

6:33.90

 

4      Sadie McShane

LANC

6:33.94

 

5      Emma-Grace Pritchett

BAY

6:54.16

 

6      Mya Moulton

FAIR

7:01.38

 

7      Rachael Drummond

FAIR

7:53.62

[Top of Page] [Event List]


Event 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Lancaster A

LANC

53.19

 

2      Acadie A

ACAD

54.06

 

3      Truedell A

True

55.19

 

4      Bayridge A

BAY

57.63

 

5      Fairfield A

FAIR

NT

 

6      Odessa A

OPS

NT

 

7      Cataraqui Woods A

CAT

NT

[Top of Page] [Event List]


Event 34 MIDGET GIRLS 4x100m Relay

 

# REGION 2 GIRLS:Lancaster Lions Lancaster 56.12 2006

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Acadie A

ACAD

58.53

 

2      Cataraqui Woods A

CAT

58.85

 

3      Odessa A

OPS

1:00.81

 

4      Truedell A

True

1:02.05

 

5      Bayrdige A

BAY

1:02.69

 

6      Fairfield A

FAIR

1:03.19

 

7      Lancaster A

LANC

1:04.25

 

8      Holsgrove A

HOLS

1:04.79

[Top of Page] [Event List]


Event 35 BANTAM BOYS 4x100m Relay

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Lancaster A

LANC

1:00.54

 

2      Odessa A

OPS

1:04.07

 

3      Bayridge A

BAY

1:04.92

 

4      Cataraqui Woods A

CAT

1:05.81

 

5      Truedell A

True

1:08.19

 

6      Fairfield A

FAIR

1:08.94

[Top of Page] [Event List]


Event 36 BANTAM GIRLS 4x100m Relay

 

# REGION 2 GIRLS:Lancaster Lions Lancaster 1:01.03 2004

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Lancaster A

LANC

1:02.51

 

2      Truedell A

True

1:04.95

 

3      Cataraqui Woods A

CAT

1:05.07

 

4      Bayridge A

BAY

1:07.79

 

5      Odessa A

OPS

1:11.15

 

6      Fairfield A

FAIR

1:11.54

[Top of Page] [Event List]


Event 37 ATOM BOYS 4x100m Relay

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Lancaster A

LANC

1:06.39

 

2      Bayridge A

BAY

1:08.46

 

3      Cataraqui Woods A

CAT

1:09.09

 

4      Fairfield A

FAIR

1:10.78

 

5      Truedell A

True

1:11.03

 

6      Odessa A

OPS

1:12.38

[Top of Page] [Event List]


Event 38 ATOM GIRLS 4x100m Relay

 

# REGION 2 GIRLS:Odessa Tigers Odessa 1:09.82 2002

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Bayridge A

BAY

1:09.04 #

 

2      Lancaster A

LANC

1:09.73 #

 

3      Odessa A

OPS

1:11.79

 

4      Cataraqui Woods A

CAT

1:12.97

 

5      Fairfield A

FAIR

1:12.98

[Top of Page] [Event List]


Event 40 MIDGET BOYS High Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Connor Briand

ACAD

1.50m

 

2      Haydyn Driscoll

True

1.50m

 

3      Gui Righetto

HOLS

1.40m

[Top of Page] [Event List]


Event 41 MIDGET GIRLS High Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Leah O'Neil Odessa 1.49 2008

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Rebecca Francis

ACAD

1.45m

 

2      Mikayla McFarlane

ACAD

1.40m

 

3      Mary Bedard

CAT

1.35m

 

4      Khloee Hart

True

1.40m

[Top of Page] [Event List]


Event 42 BANTAM BOYS High Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      William Vowles

HOLS

1.25m

 

2      Ryus Hennessey

CAT

1.10m

 

3      Thomas Boyd

HOLS

NM

[Top of Page] [Event List]


Event 43 BANTAM GIRLS High Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Jordan Perrin Lancaster 1.30 2006

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Aria Yang

True

1.25m

 

2      Emily Abbasi

CAT

1.15m

 

3      Alana VanHooser

True

1.15m

 

4      Charlene Bacong

CAT

1.10m

 

5      Neve Jeffery

True

1.10m

 

6      Amanda Francis

CAT

1.10m

[Top of Page] [Event List]


Event 44 ATOM BOYS High Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Mason Geen

CAT

1.00m

 

2      Grayden Broadfoot

True

.95m

[Top of Page] [Event List]


Event 45 ATOM GIRLS High Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Melissa Storms Anez Poulos Odessa 1.20 2011

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Makayla Conley

CAT

1.15m

 

2      Carys Casucci

True

1.00m

[Top of Page] [Event List]


Event 46 MIDGET BOYS Long Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Reese Andrews

HOLS

5.14m

 

2      Simon Kooiman

ACAD

5.05m

 

3      Stuart Logan

LANC

4.86m

 

4      Michael Reid

True

4.84m

 

5      Andre Spendlove

ACAD

4.61m

 

6      Alex Tita

ACAD

4.54m

 

7      Haydyn Driscoll

True

4.52m

 

8      Marshall Mandin

LANC

4.41m

[Top of Page] [Event List]


Event 47 MIDGET GIRLS Long Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Nicole Fiegan Lancaster 4.70 2006

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Emma Parslow

ACAD

4.23m

 

2      Karssa Cumming

LANC

4.09m

 

3      Amelie Leger

ACAD

3.93m

 

4      Paige Moran

OPS

3.88m

 

5      Jill Parks

LANC

3.88m

 

6      Sadie Auchincloss

ACAD

3.83m

 

7      Rowan Casey

ACAD

3.65m

 

8      Elle Chapman

OPS

3.63m

[Top of Page] [Event List]


Event 48 BANTAM BOYS Long Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      James Compeau

LANC

4.11m

 

2      Ryder Rodgerson

HOLS

4.03m

 

3      Noah Borges

LANC

3.95m

 

4      Ty Cole

OPS

3.78m

 

5      Nate Grawberger

OPS

3.71m

 

6      Carter Brown

BAY

3.68m

 

7      Zakariyya Brewster

LANC

3.67m

 

8      Brad Wilson

LANC

3.64m

[Top of Page] [Event List]


Event 49 BANTAM GIRLS Long Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Stephanie Taylor Lancaster 3.90 2011

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Ava Casucci

True

3.66m

 

2      Shelby Robertson

LANC

3.44m

 

3      Gia Venter

LANC

3.33m

 

4      Hilary Sun

LANC

3.29m

 

5      Haley Corbett

True

3.00m

 

6      Abby Decker

CBAY

2.89m

 

7      Claire Graham

BAY

2.83m

 

8      Brennah Chapman

OPS

2.81m

[Top of Page] [Event List]


Event 50 ATOM BOYS Long Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Zachary Vandermeer

LANC

3.64m

 

2      Liam Wolsey

LANC

3.53m

 

3      Cavin Thompson

HOLS

3.37m

 

4      Vincent deGroot

FAIR

3.16m

 

5      James Fraser

LANC

3.11m

 

6      Noah Picken

True

2.99m

 

7      Jake Campbell

OPS

2.86m

 

8      Carter Babcock

FAIR

2.77m

[Top of Page] [Event List]


Event 51 ATOM GIRLS Long Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Niole Escano Bayridge 3.40 2011

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Amelie Venter

LANC

2.83m

 

2      Evelyn Moore

BAY

2.81m

 

3      Teagan Bylsma

OPS

2.70m

 

4      Grace Borges

LANC

2.69m

 

5      Abby Champagne

CBAY

2.66m

 

6      Charlotte Wood

LANC

2.61m

 

7      Lillian Scott

FAIR

2.47m

 

8      Brieanne Smith

OPS

2.37m

[Top of Page] [Event List]


Event 52 MIDGET BOYS Triple Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Stuart Logan

LANC

10.58m

 

2      Sam Playter

ACAD

10.26m

 

3      Michael Reid

True

10.10m

 

4      John Poulos

OPS

9.98m

 

5      Andre Spendlove

ACAD

9.86m

 

6      Marshall Mandin

LANC

9.56m

 

7      Jacob Froats

LANC

9.33m

 

8      Naveed Abdollahi

ACAD

9.26m

[Top of Page] [Event List]


Event 53 MIDGET GIRLS Triple Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Portia Worthy Lancaster 9.69 2007

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Lauren Varey

LANC

9.36m

 

2      Emma Parslow

ACAD

9.35m

 

3      Victoria Thompson

FAIR

9.13m

 

4      Amelie Leger

ACAD

8.90m

 

5      Karissa Cumming

LANC

8.68m

 

6      Emily Legge

LANC

8.52m

 

7      Hailey Moore

OPS

8.25m

 

8      Sadie Auchincloss

ACAD

8.13m

[Top of Page] [Event List]


Event 54 BANTAM BOYS Triple Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Robert Wang

LANC

9.39m

 

2      James Compeau

LANC

8.70m

 

3      Cameron Fraser

LANC

8.37m

 

4      Ryder Rodgerson

HOLS

8.34m

 

5      Emmet Wowk

True

7.86m

 

6      J.P. Leeder

AIPS

7.71m

 

7      Nate Grawberger

OPS

7.69m

 

8      Sam Waller

FAIR

7.48m

[Top of Page] [Event List]


Event 55 BANTAM GIRLS Triple Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Ashley Widmont Acadie 8.99 2006

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Taylor Wolsey

LANC

8.53m

 

2      Ava Casucci

True

8.29m

 

3      Shelby Robertson

LANC

8.24m

 

4      Aria Yang

True

7.97m

 

5      Amanda Francis

CAT

7.48m

 

6      Andrea Wang

LANC

7.41m

 

7      Avery Gowlett

CAT

7.31m

 

8      Natalia Joyce

True

7.30m

[Top of Page] [Event List]


Event 56 ATOM BOYS Triple Jump

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Zachary Vandermeer

LANC

8.23m

 

2      Matthew Zhou

LANC

7.64m

 

3      Grayson Fox

LANC

6.76m

 

4      Noah Piicken

True

6.73m

 

5      Wyatt Masters

LANC

6.71m

 

6      Zack Carrier

OPS

6.24m

 

7      Cavin Thompson

HOLS

6.24m

 

8      Anthony Venuta

HOLS

6.00m

[Top of Page] [Event List]


Event 57 ATOM GIRLS Triple Jump

 

# REGION 2 GIRLS:Alexander Leggett Lancaster 7.17 2006

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Mia Wang

LANC

6.66m

 

2      Ceci Dimock

OPS

6.55m

 

3      Charlotte Wood

LANC

6.40m

 

4      Lauren Hoogenraad

OPS

5.80m

 

5      Grace Borges

LANC

5.78m

 

6      Sabrina Pan

BAY

5.75m

 

7      Lauren McKee

LANC

5.62m

 

8      Ella Hogle

FAIR

5.29m

[Top of Page] [Event List]


Event 58 MIDGET BOYS Shot Put

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Michael Burnett

ACAD

10.73m

 

2      Riley Sagriff

FAIR

10.35m

 

3      Joshua Lyons

BAY

9.20m

 

4      Sean Graham

BAY

9.09m

 

5      Naveed Abdollahi

ACAD

8.83m

 

6      Simon Kooiman

ACAD

8.57m

 

7      Andrew Campbell

OPS

8.50m

 

8      Marshall Mandin

LANC

8.43m

[Top of Page] [Event List]


Event 59 MIDGET GIRLS Shot Put

 

# REGION 2 GIRLS:Ashley Widmont Acadie 8.99 2006

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Emily Swaine

LANC

9.61m #

 

2      Mariel Perez

OPS

7.72m

 

3      Brooke Beleza

ACAD

7.56m

 

4      Fiona Robb-Craig

OPS

7.23m

 

5      Anastasia Kalatcheva

ACAD

7.09m

 

6      Heather Craig

OPS

6.85m

 

7      Jessica Crook

OPS

6.39m

 

8      Mikaela Williams

ACAD

6.38m

[Top of Page] [Event List]