Licensed to: LESAA

Region 5 Track & Field Meet 2017

CaraCo

Thursday, June 1, 2017

06-01-2017 - 06-01-2017


Ev# 1 OPEN BOYS  3000m Run

Ev# 2 OPEN GIRLS 3000m Run

Ev# 3 MIDGET BOYS 100m Dash

Ev# 4 MIDGET GIRLS 100m Dash

Ev# 5 BANTAM BOYS 100m Dash

Ev# 6 BANTAM GIRLS 100m Dash

Ev# 7 ATOM BOYS 100m Dash

Ev# 8 ATOM GIRLS 100m Dash

Ev# 9 MIDGET BOYS 400m Dash

Ev# 10 MIDGET GIRLS 400m Dash

Ev# 11 BANTAM BOYS 400m Dash

Ev# 12 BANTAM GIRLS 400m Dash

Ev# 13 ATOM BOYS 400m Dash

Ev# 14 ATOM GIRLS 400m Dash

Ev# 15 MIDGET BOYS 200m Dash

Ev# 16 MIDGET GIRLS 200m Dash

Ev# 17 BANTAM BOYS 200m Dash

Ev# 18 BANTAM GIRLS 200m Dash

Ev# 19 ATOM BOYS 200m Dash

Ev# 20 ATOM GIRLS 200m Dash

Ev# 21 MIDGET BOYS 800m Run

Ev# 22 MIDGET GIRLS 800m Run

Ev# 23 BANTAM BOYS 800m Run

Ev# 24 BANTAM GIRLS 800m Run

Ev# 25 ATOM BOYS 800m Run

Ev# 26 ATOM GIRLS 800m Run

Ev# 27 MIDGET BOYS 1500m Run

Ev# 28 MIDGET GIRLS 1500m Run

Ev# 29 BANTAM BOYS 1500m Run

Ev# 30 BANTAM GIRLS 1500m Run

Ev# 31 ATOM BOYS 1500m Run

Ev# 32 ATOM GIRLS 1500m Run

Ev# 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay

Ev# 34 MIDGET GIRLS 4x100m Relay

Ev# 35 BANTAM BOYS 4x100m Relay

Ev# 36 BANTAM GIRLS 4x100m Relay

Ev# 37 ATOM BOYS 4x100m Relay

Ev# 38 ATOM GIRLS 4x100m Relay

Ev# 40 MIDGET BOYS High Jump

Ev# 41 MIDGET GIRLS High Jump

Ev# 42 BANTAM BOYS High Jump

Ev# 43 BANTAM GIRLS High Jump

Ev# 44 ATOM BOYS High Jump

Ev# 46 MIDGET BOYS Long Jump

Ev# 47 MIDGET GIRLS Long Jump

Ev# 48 BANTAM BOYS Long Jump

Ev# 49 BANTAM GIRLS Long Jump

Ev# 50 ATOM BOYS Long Jump

Ev# 51 ATOM GIRLS Long Jump

Ev# 52 MIDGET BOYS Triple Jump

Ev# 53 MIDGET GIRLS Triple Jump

Ev# 54 BANTAM BOYS Triple Jump

Ev# 55 BANTAM GIRLS Triple Jump

Ev# 56 ATOM BOYS Triple Jump

Ev# 57 ATOM GIRLS Triple Jump

Ev# 58 MIDGET BOYS Shot Put

Ev# 59 MIDGET GIRLS Shot Put

 

[Top of Page] [Event List]


Event 1 ATOM BOYS9 3000m Run

 

# LESAA:Cameron Linscott Vanier 9:59.35 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Ian Ferguson

LAS

12:04.75

 

2      Matti Saraka

LAS

12:39.90

 

3      Ethan Olmstead

WELB

12:56.61

 

4      Evan Cowick

WELB

13:10.50

 

5      Joshua King

13

SJA

13:14.07

 

6      Kevin Ross

WELB

13:24.50

 

7      David Duggan

13

SJA

13:32.30

 

8      Jack Harris

13

SJA

13:33.83

[Top of Page] [Event List]


Event 2 ATOM GIRLS9 3000m Run

 

# LESAA:Jenny Casson Vanier 11:17.06 2009

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Claire Sedgewick

WELB

12:02.00

 

2      Haylie Kirkpatrick

JOYC

12:23.65

 

3      Dacia Fritz

13

SJA

12:33.09

 

4      Marie Parent

WELB

13:26.16

 

5      Gracie Clowater

13

SJA

13:42.20

 

6      Layla Byne

13

SJA

15:34.75

[Top of Page] [Event List]


Event 3 MIDGET BOYS 100m Dash

 

# LESAA:Josh VanNiedek Loughborough 12.10 2007

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Nash LeGood

LAS

13.17

 

2      Ethan Olejnik

LAS

13.69

 

3      Chris Saunders

LAS

13.70

 

4      Tommy Hammond

LAS

13.89

 

5      Jesse Loyst

MOLLY

13.96

 

6      Jacob Ball

GLEN

14.06

 

7      Carter Power

GLEN

14.12

 

8      Riley Hickey

JOYC

14.75

[Top of Page] [Event List]


Event 4 MIDGET GIRLS 100m Dash

 

# LESAA:Jessica Keating Lancaster 13.26 2005

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Ella Pratt-Vallier

LAS

13.90

 

2      Leah Scott

JOYC

14.37

 

3      Stella Cartmell

WELB

14.71

 

4      Stacey Edgett

WELB

14.81

 

5      Abby Howland

STORR

14.93

 

6      Sophie Lutz

LAS

15.24

 

7      Lola Sangers

GLEN

15.38

 

8      Hannah Baldree

JOYC

15.58

[Top of Page] [Event List]


Event 5 BANTAM BOYS 100m Dash

 

# LESAA:Cole Horseman Amherstview 13.30 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      William Mitchell

10

SJA

14.91

 

2      Aiden Spade

JOYC

14.96

 

3      Carter Haynes

WELB

15.25

 

4      Zac Scott

RHTS

15.26

 

5      Sam Jansen

WELB

15.27

 

6      Ben Scott

RHTS

15.42

 

7      Cutter Ferguson

10

SJA

15.44

 

8      David Nishina

WELB

15.48

[Top of Page] [Event List]


Event 6 BANTAM GIRLS 100m Dash

 

# LESAA:Krissy Berndt Loughborough 13.64 2007

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Isabella Ball-Graham

STORR

14.61

 

2      Hailey Twigg

STORR

15.05

 

3      Naeema Hamblett

MOLLY

15.34

 

4      Jaiden Hopkins

WELB

15.48

 

5      Hailey Hart

WELB

15.60

 

6      Sadie Watkins-Southward

10

SJA

15.67

 

7      Alyssa Bark

WELB

15.85

 

8      Lola Kenney

STORR

16.23

[Top of Page] [Event List]


Event 7 ATOM BOYS 100m Dash

 

# LESAA:David Cox Sharbot Lake 14.60 2007

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Nicholas Manuel

8

SJA

15.47

 

2      Wyatt Lee

WELB

15.92

 

3      Sam Cole

GLEN

16.20

 

4      Dax Kenney

STORR

16.37

 

5      Seth Fulton

JOYC

16.52

 

6      Logan Kincaid

WELB

16.58

 

7      Quincy Leaver

SIMC

16.85

 

     Chuck Spuzak

8

SJA

DNS

[Top of Page] [Event List]


Event 8 ATOM GIRLS 100m Dash

 

# LESAA:Jada Packer Cataraqui Woods 15.02 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Gabriela Cortez-Juarez

8

SJA

16.31

 

2      Felicity Charmbury

8

SJA

17.45

 

3      Grace Anderson

JOYC

17.78

 

4      Hazel Cartmell

WELB

17.89

 

5      Malory Poirier

8

SJA

17.90

 

6      Vanna Nicholson

STORR

18.03

 

7      Julia Lett

8

SJA

18.08

 

8      Kaleigh Scott

WELB

18.15

[Top of Page] [Event List]


Event 9 MIDGET BOYS 400m Dash

 

# LESAA:Josh VanNiedek Loughborough 56.04 2007

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Nash LeGood

LAS

59.23

 

2      James Henwood

LAS

1:02.33

 

3      Tommy Hammond

LAS

1:03.05

 

4      Chase Benford

LAS

1:05.08

 

5      Riley Hickey

JOYC

1:08.10

 

6      Jeffery Johnson

RHTS

1:10.73

 

7      Ryan Plunkett

WELB

1:10.83

 

8      Caleb North

WELB

1:11.69

[Top of Page] [Event List]


Event 10 MIDGET GIRLS 400m Dash

 

# LESAA:Nicole Armstrong Loughborough 1:02.44 2010

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Stella Cartmell

WELB

1:11.67

 

2      Leah Scott

JOYC

1:11.71

 

3      Mia Larsen-King

LAS

1:12.79

 

4      Jessica Hynes

LAS

1:13.62

 

5      Miri Lambert

LAS

1:13.80

 

6      Toree Asselstine

WELB

1:14.04

 

7      Seca McRae

WELB

1:15.28

 

8      Hannah Baldree

JOYC

1:15.95

[Top of Page] [Event List]


Event 11 BANTAM BOYS 400m Dash

 

# LESAA:Jamie Faulkner Rideau 1:04.14 2002

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Zac Scott

RHTS

1:13.59

 

2      Loghan Duhaime

10

SJA

1:14.30

 

3      Jack Nelson

10

SJA

1:15.16

 

4      Aathman Ramprakash

10

SJA

1:15.81

 

5      Preston Harsell

10

SJA

1:16.47

 

6      Adam Hayes

WELB

1:17.45

 

7      Paddy Finn

WELB

1:18.86

 

8      Zach Flake

GLEN

1:19.08

[Top of Page] [Event List]


Event 12 BANTAM GIRLS 400m Dash

 

# LESAA:Chelsea Musgrove Loughborough 1:07.06 2006

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Alexis Vrana

10

SJA

1:15.04

 

2      Jestyne Henwood

10

SJA

1:17.23

 

3      Emily Standen

10

SJA

1:18.57

 

4      Briley Watson

STORR

1:20.52

 

5      Mia Penney

10

SJA

1:21.29

 

6      Zoe Eaton

WELB

1:21.37

 

7      Sophie Saunders-Lambert

10

SJA

1:22.04

 

8      Nicole Parsons

10

SJA

1:22.36

[Top of Page] [Event List]


Event 13 ATOM BOYS 400m Dash

 

# LESAA:Cole Horseman Amherstview 1:10.65 2010

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Cooper MacNeil

8

SJA

1:16.48

 

2      Weston Ebrahim

8

SJA

1:16.88

 

3      Logan Kincaid

WELB

1:18.56

 

4      Quincy Leaver

SIMC

1:21.39

 

5      Nico D'Amore

WELB

1:21.97

 

6      Joel Kaufmann

JOYC

1:22.15

 

7      Sammy Fyfe

8

SJA

1:22.35

 

8      Leif Piatkowski

JOYC

1:22.63

[Top of Page] [Event List]


Event 14 ATOM GIRLS 400m Dash

 

# LESAA:Anna Workman Polson Park 1:12.72 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Ava Vrana

8

SJA

1:23.97

 

2      Tova Wells

8

SJA

1:24.84

 

3      Gabriela Cortez-Juarez

8

SJA

1:25.52

 

4      Olivia Hobin

WELB

1:27.81

 

5      Kirti Harikrishnan

WELB

1:27.90

 

6      Grace Anderson

JOYC

1:28.12

 

7      Zinnia Yendt

8

SJA

1:28.16

 

8      Lily Butler-McLaughlin

8

SJA

1:28.65

[Top of Page] [Event List]


Event 15 MIDGET BOYS 200m Dash

 

# LESAA:Allan Down Calvin Park 25.28 2007

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Nash LeGood

LAS

27.13

 

2      Chase Benford

LAS

28.65

 

3      Ethan Olejnik

LAS

28.82

 

4      Tommy Hammond

LAS

28.99

 

5      Jacob Ball

GLEN

29.96

 

6      Johnny Serson

JOYC

30.41

 

7      Anas Abahsain

WELB

30.77

 

8      Jeffery Johnson

RHTS

33.06

[Top of Page] [Event List]


Event 16 MIDGET GIRLS 200m Dash

 

# LESAA:Marissa Battle Vanier 27.38 2013

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Haylie Kirkpatrick

JOYC

30.29

 

2      Isabella Coathup

LAS

32.22

 

3      Vienna Harsell

LAS

32.53

 

4      Sophie Lutz

LAS

32.79

 

5      Keara Reid

RHTS

32.83

 

6      Hailey Porter

STORR

32.91

 

7      Macey Smith

WELB

33.35

 

8      Avah Allan

JOYC

33.49

[Top of Page] [Event List]


Event 17 BANTAM BOYS 200m Dash

 

# LESAA:Dylan Thomason Tamworth 27.81 2013

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      William Mitchell

10

SJA

31.09

 

2      Nicolas Inshco

WELB

32.31

 

3      Ben Scott

RHTS

32.83

 

4      Cutter Ferguson

10

SJA

33.71

 

5      Aathman Ramprakash

10

SJA

34.44

 

6      Nicholas MacNeil

10

SJA

35.28

 

7      Dorrian Lacelle

MARY

38.06

 

     Zac Scott

RHTS

DNS

[Top of Page] [Event List]


Event 18 BANTAM GIRLS 200m Dash

 

# LESAA:Krissy Berndt Loughborough 28.66 2007

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Isabella Ball-Graham

STORR

31.04

 

2      Hailey Hart

WELB

32.89

 

3      Naeema Hamblett

MOLLY

33.36

 

4      Sadie Watkins-Southward

10

SJA

33.91

 

5      Faith Murano

STORR

34.40

 

6      Dacia Fritz

13

SJA

34.90

 

7      Olivia Holah

10

SJA

35.27

 

     Jaiden Hopkins

WELB

DNS

[Top of Page] [Event List]


Event 19 ATOM BOYS 200m Dash

 

# LESAA:Spencer Lanthier Henderson 31.58 2003

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Nicholas Manuel

8

SJA

33.18

 

2      Quincy Leaver

SIMC

35.20

 

3      Seth Fulton

JOYC

35.61

 

4      Brayden Gosse

8

SJA

35.76

 

5      Malaki Phillips

WELB

35.90

 

6      Nico D'Amore

WELB

36.24

 

7      Cohan Sands

GLEN

37.11

 

     Wyatt Lee

WELB

DNS

[Top of Page] [Event List]


Event 20 ATOM GIRLS 200m Dash

 

# LESAA:Leah Garrison Harrowsmith 32.06 2005

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Gabriela Cortez-Juarez

8

SJA

36.52

 

2      Kirti Harikrishnan

WELB

37.69

 

3      Jocelyn Leeder

GLEN

38.02

 

4      Olivia Hobin

WELB

38.31

 

5      Ava Vrana

8

SJA

39.04

 

6      Grace Anderson

JOYC

39.29

 

7      Felicity Charmbury

8

SJA

39.34

 

8      Lily Butler-McLaughlin

8

SJA

39.89

[Top of Page] [Event List]


Event 21 MIDGET BOYS 800m Run

 

# LESAA:Josh George Henderson 2:17.95 2004

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Ian Ferguson

LAS

2:40.34

 

2      Caleb North

WELB

2:43.06

 

3      Owen McDowell

LAS

2:45.66

 

4      Preston Reid

RHTS

2:51.52

 

5      Ryan Plunkett

WELB

2:58.94

 

6      Jordan Buick

WELB

2:59.64

 

7      Ty McNasby

SIMC

3:23.13

[Top of Page] [Event List]


Event 22 MIDGET GIRLS 800m Run

 

# LESAA:Alison Devlin Loughbotough 2:31.18 2003

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Abby Howland

STORR

2:41.03

 

2      Seca McRae

WELB

2:59.85

 

3      Hannah Baldree

JOYC

3:01.11

 

4      Marie Parent

WELB

3:03.75

 

5      Morgan McCallum

JOYC

3:03.93

 

6      Chloe Pyke

MARY

3:16.48

 

7      Jazmin Millotte

SIMC

3:24.51

 

8      Brooklyn Arpin

WELB

3:30.28

[Top of Page] [Event List]


Event 23 BANTAM BOYS 800m Run

 

# LESAA:Ian Donald Winston Churchill 2:30.46 2003

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Jack Nelson

10

SJA

2:52.67

 

2      Connor McCormack

10

SJA

2:56.16

 

3      Carter Sedgewick

WELB

2:58.09

 

4      Christopher Bates

GLEN

2:59.48

 

5      Aathman Ramprakash

10

SJA

3:01.40

 

6      Luke Hawkins

GLEN

3:05.70

 

7      Nicholas MacNeil

10

SJA

3:05.96

 

8      Evan Cowick

WELB

3:06.03

[Top of Page] [Event List]


Event 24 BANTAM GIRLS 800m Run

 

# LESAA:Logan Mederios Loughbotough 2:38.73 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Teegan Whitney

GLEN

2:48.55

 

2      Davia Fritz

10

SJA

2:55.04

 

3      Annie Parent

WELB

3:00.63

 

4      Sophie Saunders-Lambert

10

SJA

3:01.85

 

5      Emily Standen

10

SJA

3:04.79

 

6      Taya Cooper

JOYC

3:08.78

 

7      Rosslyn Clark

10

SJA

3:15.21

 

8      Gracie-Lynn Amey

JOYC

3:19.25

[Top of Page] [Event List]


Event 25 ATOM BOYS 800m Run

 

# LESAA:R. Uens Newburgh 2:41.83 2000

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Weston Ebrahim

8

SJA

2:58.92

 

2      Cooper MacNeil

8

SJA

2:59.84

 

3      Jeremy Provencher

8

SJA

3:10.03

 

4      Kane Lakins

STORR

3:10.90

 

5      Logan Francis

8

SJA

3:11.01

 

6      Ronan O'Connor

JOYC

3:13.48

 

7      Brady Knox

MOLLY

3:14.72

 

8      Hayden Leeder

GLEN

3:15.66

[Top of Page] [Event List]


Event 26 ATOM GIRLS 800m Run

 

# LESAA:Anna Workman Polson Park 2:52.08 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Jocelyn Leeder

GLEN

3:03.74

 

2      Tova Wells

8

SJA

3:07.99

 

3      Zinnia Yendt

8

SJA

3:22.83

 

4      Nicole Pilon

8

SJA

3:24.81

 

5      Cassie Brown

8

SJA

3:27.56

 

6      Claire Anderson

8

SJA

3:29.12

 

7      Gabby Reid

STORR

3:30.95

 

8      Isabelle Blackburn

WELB

3:36.42

[Top of Page] [Event List]


Event 27 MIDGET BOYS 1500m Run

 

# LESAA:Konner Weston Bayridge 4:41.07 2013

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Caleb North

WELB

5:41.36

 

2      Preston Reid

RHTS

5:46.62

 

3      Liam Kincaid

WELB

5:48.39

 

4      Ethan Olmstead

WELB

6:09.05

 

5      Matti Saraka

LAS

6:13.44

 

6      Wesley Deir

WELB

6:24.12

[Top of Page] [Event List]


Event 28 MIDGET GIRLS 1500m Run

 

# LESAA:Nicole Armstrong Loughbotough 5:13.20 2010

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Abby Howland

STORR

5:41.36

 

2      Claire Sedgewick

WELB

5:43.17

 

3      Haylie Kirkpatrick

JOYC

6:07.63

 

4      Marie Parent

WELB

6:21.82

 

5      Natalie Wowk

WELB

6:37.72

 

6      Jazmin Millotte

SIMC

6:54.68

[Top of Page] [Event List]


Event 29 BANTAM BOYS 1500m Run

 

# LESAA:Konner Weston Bayridge 5:01.81 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Paddy Finn

WELB

5:50.27

 

2      Jack Nelson

10

SJA

5:55.02

 

3      Connor McCormack

10

SJA

6:01.53

 

4      Kevin Ross

WELB

6:03.82

 

5      Carter Sedgewick

WELB

6:06.99

 

6      David Duggan

13

SJA

6:22.65

 

7      Preston Harsell

10

SJA

6:36.91

 

8      Severin Steele

WELB

6:49.59

[Top of Page] [Event List]


Event 30 BANTAM GIRLS 1500m Run

 

# LESAA:Logan Mederios Loughbotough 5:30.68 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Teegan Whitney

GLEN

5:53.04

 

2      Sophie Saunders-Lambert

10

SJA

6:03.49

 

3      Annie Parent

WELB

6:06.16

 

4      Jestyne Henwood

10

SJA

6:07.47

 

5      Taya Cooper

JOYC

6:08.14

 

6      Emily Standen

10

SJA

6:13.02

 

7      Briley Watson

STORR

6:16.36

 

8      Olivia Holah

10

SJA

6:30.74

[Top of Page] [Event List]


Event 31 ATOM BOYS 1500m Run

 

# LESAA:Elliot McDermott Winston Churchill 5:23.95 2009

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Cooper MacNeil

8

SJA

5:59.74

 

2      Dax Kenney

STORR

6:07.44

 

3      Joe Kaufmann

JOYC

6:09.20

 

4      Cooper McClatchey

8

SJA

6:10.45

 

5      Hunter Cosman

8

SJA

6:11.60

 

6      Palmer Young

WELB

6:16.83

 

7      Isaac Coathup

8

SJA

6:20.79

 

8      Hayden Easton

8

SJA

6:28.02

[Top of Page] [Event List]


Event 32 ATOM GIRLS 1500m Run

 

# LESAA:Hailey Robertson Lancaster 5:48.31 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Jocelyn Leeder

GLEN

6:44.60

 

2      Tessa Fox

WELB

7:03.25

 

3      Reece Leeder

GLEN

7:14.38

 

4      Claire Anderson

8

SJA

7:17.23

 

5      Anna Rab

8

SJA

7:44.38

 

6      Fiona Brunet

8

SJA

7:55.97

 

7      Hanna Watson [3]

9

SJA

7:57.13

 

8      Ellie Walls

WELB

8:04.45

[Top of Page] [Event List]


Event 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay

 

# LESAA:Calvin Park Comets Calvin Park 50.18 2008

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      LaSalle A

LAS

54.74

 

2      JOYC A

JOYC

58.36

 

3      Glenburnie A

GLEN

1:00.11

 

4      Welborne A

WELB

1:00.69

 

5      Rideau Heights A

RHTS

1:01.08

 

6      Simcoe A

SIMC

1:07.50

[Top of Page] [Event List]


Event 34 MIDGET GIRLS 4x100m Relay

 

# LESAA:Calvin Park Comets Calvin Park 54.76 2002

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      LaSalle A

LAS

58.70

 

2      JOYC A

JOYC

59.80

 

3      Welborne A

WELB

1:00.60

 

4      Storrington A

STORR

1:02.07

 

5      Simcoe A

SIMC

1:07.37

 

     Glenburnie A

GLEN

DNS

 

     Rideau Heights A

RHTS

DNS

 

     Molly A

MOLLY

DNS

[Top of Page] [Event List]


Event 35 BANTAM BOYS 4x100m Relay

 

# LESAA:Prince Charles Panthers Prince Charles 56.45 2001

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Welborne A

WELB

1:02.09

 

2      Sir John A A

SJA

1:04.50

 

3      Glenburnie A

GLEN

1:04.63

 

4      Storrington A

STORR

1:08.28

 

5      JOYC A

JOYC

1:09.57

 

6      Simcoe A

SIMC

1:13.64

 

7      Molly A

MOLLY

1:14.86

 

     Rideau Heights A

RHTS

DNS

[Top of Page] [Event List]


Event 36 BANTAM GIRLS 4x100m Relay

 

# LESAA:Joyceville Jayhawks Joyceville 57.63 2001

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Storrington A

STORR

1:02.66

 

2      Welborne A

WELB

1:03.99

 

3      Sir John A A

SJA

1:05.71

 

4      JOYC A

JOYC

1:07.56

 

5      Glenburnie A

GLEN

1:07.79

 

6      Molly A

MOLLY

1:09.69

 

     Rideau Heights A

RHTS

DNS

[Top of Page] [Event List]


Event 37 ATOM BOYS 4x100m Relay

 

# LESAA:Lancaster Lions Lancaster 1:03.01 2001

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Welborne A

WELB

1:05.58

 

2      Sir John A A

SJA

1:05.77

 

3      JOYC A

JOYC

1:07.14

 

4      Glenburnie A

GLEN

1:11.46

 

5      Storrington A

STORR

1:13.24

 

6      Molly A

MOLLY

1:14.03

 

7      Rideau Heights A

RHTS

1:16.43

[Top of Page] [Event List]


Event 38 ATOM GIRLS 4x100m Relay

 

# LESAA:Cataraqui Woods Comets Cataraqui Woods 1:05.03 2001

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Sir John A A

SJA

1:11.95

 

2      Glenburnie A

GLEN

1:14.91

 

3      JOYC A

JOYC

1:18.35

 

4      Welborne A

WELB

1:19.33

 

5      Storrington A

STORR

1:20.36

[Top of Page] [Event List]


Event 40 MIDGET BOYS High Jump

 

# LESAA:Gordan Gravesande Truedell 1.74 2008

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Connor Campbell

MOLLY

1.40m

 

2      Brody Seitz

WELB

1.40m

 

3      Liam Kincaid

WELB

1.40m

 

4      Teagan Good

GLEN

1.33m

 

5      Jesse Loyst

MOLLY

1.35m

 

6      Ryan Plunkett

WELB

1.30m

 

7      Connor Hobin

WELB

1.30m

 

8      Ashtin Sherbert

GLEN

1.30m

[Top of Page] [Event List]


Event 41 MIDGET GIRLS High Jump

 

# LESAA:Jenni O'Neil Glenburnie 1.52 2002

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Maddie  Torrance

JOYC

1.30m

 

2      Stella Cartmell

WELB

1.25m

 

3      Kailyn Amey

WELB

1.25m

 

4      Georgia Meban-Degroot

GLEN

1.25m

 

5      Mackenzie Duttle

GLEN

NM

 

6      Emma Cox

GLEN

NM

 

7      Hannah Kerr

WELB

NM

 

8      Lola Sangers

GLEN

NM

[Top of Page] [Event List]


Event 42 BANTAM BOYS High Jump

 

# LESAA:Austin Check Lancaster 1.45 2008

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Seth Cavanaugh

STORR

1.20m

 

2      Josh Dixon

GLEN

1.20m

 

3      Tom Straub

GLEN

1.15m

 

4      Kallen Serson

STORR

1.15m

 

5      Jacob Freeman

MOLLY

1.10m

 

6      Kye Jarvis

MOLLY

1.05m

 

7      Jacob Gilbert

MOLLY

1.05m

 

7      Lucas Burns [8]

11

MOLLY

1.05m

[Top of Page] [Event List]


Event 43 BANTAM GIRLS High Jump

 

# LESAA:Jenni O'Neil Winston Churchill 1.40 2000

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Hailey Twigg

STORR

1.45m #

 

2      Lola Kenney

STORR

1.30m

 

3      Tori Shaver

STORR

1.25m

 

4      Avery Garofalo

JOYC

1.20m

 

5      Hayley Weber

GLEN

1.15m

 

6      Arlie Mooney

MOLLY

1.10m

 

7      Miranda Steele

MOLLY

1.05m

 

8      Willow Snider

STORR

1.05m

[Top of Page] [Event List]


Event 44 ATOM BOYS High Jump

 

# LESAA:David Cox Sharbot Lake 1.25 2007

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Brady Knox

MOLLY

1.10m

 

2      Leif Piatkowski

JOYC

1.10m

 

3      Connor Knox

GLEN

1.05m

 

4      Jackson Baldree

JOYC

1.00m

 

5      Ronan O'Connor

JOYC

1.00m

 

6      Carter Harkness

MOLLY

1.00m

 

7      Nick Chalmers [1]

9

MOLLY

1.00m

 

8      Ethan Campbell

MOLLY

1.00m

[Top of Page] [Event List]


Event 46 MIDGET BOYS Long Jump

 

# LESAA:Brandon McIntosh Holsgrove 5.44 2006

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      James Henwood

LAS

4.72m

 

2      Caleb Patry

WELB

4.45m

 

3      Anas Abahsain

WELB

4.28m

 

4      Brody Seitz

WELB

4.20m

 

5      Ashton Stone

SIMC

4.15m

 

6      Mathew Hogeboom

STORR

4.12m

 

7      Holden Burham-Ten Bruggen

LAS

4.04m

 

8      Riley Hickey

JOYC

4.03m

[Top of Page] [Event List]


Event 47 MIDGET GIRLS Long Jump

 

# LESAA:Jenna Black Calvin Park 4.53 2011

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Leah Scott

JOYC

4.29m

 

2      Ella Pratt-Vallier

LAS

4.19m

 

3      Mia Larsen-King

LAS

3.99m

 

4      Stacey Edgett

WELB

3.81m

 

5      Lelaini Scott

SIMC

3.67m

 

6      Kailyn Amey

WELB

3.58m

 

7      Tracy Cheng

WELB

3.52m

 

8      Elise Voskamp

LAS

3.52m

[Top of Page] [Event List]


Event 48 BANTAM BOYS Long Jump

 

# LESAA:Kevin Golding Fairfield 4.69 2004

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Nate Pearson

10

SJA

3.68m

 

2      Carter Haynes

WELB

3.55m

 

3      Seth Cavanaugh

STORR

3.53m

 

4      Luke Kauffman

STORR

3.52m

 

5      Jacob Corneau

10

SJA

3.50m

 

6      Cohen Patry

WELB

3.43m

 

7      Kieran Cardinal

GLEN

3.43m

 

8      Preston Harsell

10

SJA

3.38m

[Top of Page] [Event List]


Event 49 BANTAM GIRLS Long Jump

 

# LESAA:Isabelle Froom Odessa 4.29 2008

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Isabella Ball-Graham

STORR

4.28m

 

2      Jaiden Hopkins

WELB

3.44m

 

3      Ella McDonough

WELB

3.40m

 

4      Nicole Nelson

10

SJA

3.35m

 

5      Ella Take

10

SJA

3.29m

 

6      Mia Penney

10

SJA

3.26m

 

7      Camryn Boyd

10

SJA

3.25m

 

8      Paige Mallen

JOYC

3.13m

[Top of Page] [Event List]


Event 50 ATOM BOYS Long Jump

 

# LESAA:Ben Posthumus Lord Strathcona 3.83 2007

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Nicholas Manuel

8

SJA

3.56m

 

2      Sam Cole

GLEN

3.46m

 

3      Logan Kincaid

WELB

3.36m

 

4      Sam Stutt

STORR

3.29m

 

5      Joel Kaufmann

JOYC

3.27m

 

6      Jackson Baldree

JOYC

3.24m

 

7      Ryan Lavigne

8

SJA

3.21m

 

8      Nate Pratt-Vallier

8

SJA

3.11m

[Top of Page] [Event List]


Event 51 ATOM GIRLS Long Jump

 

# LESAA:Kelly deHoop Winston Churchill 3.65 2005

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Nicole Pilon

8

SJA

2.90m

 

2      Vanna Nicholson

STORR

2.86m

 

3      Jordyn Cifala

8

SJA

2.83m

 

4      Tova Wells

8

SJA

2.75m

 

5      Hazel Cartmell

WELB

2.65m

 

6      Emma Bevens-Leblanc

WELB

2.59m

 

7      Norah Hogan

GLEN

2.56m

 

8      Jillian Bates

GLEN

2.50m

[Top of Page] [Event List]


Event 52 MIDGET BOYS Triple Jump

 

# LESAA:Jophiel Sarkodie Venier 11.11 2005

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Connor Hobin

WELB

10.06m

 

2      Jacob Ball

GLEN

9.97m

 

3      James Henwood

LAS

9.56m

 

4      Grady McCauley

RHTS

9.39m

 

5      Mathew Hogeboom

STORR

9.38m

 

6      Caleb Patry

WELB

9.37m

 

7      Carter Veley

WELB

9.36m

 

8      Brody Seitz

WELB

9.11m

[Top of Page] [Event List]


Event 53 MIDGET GIRLS Triple Jump

 

# LESAA:Portia Worthy Lancaster 10.02 2007

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Ella Pratt-Vallier

LAS

9.76m

 

2      Mia Larsen-King

LAS

9.40m

 

3      Stacey Edgett

WELB

9.01m

 

4      Isabella Coathup

LAS

8.67m

 

5      Hannah McCuaig

LAS

8.35m

 

6      Hannah Kerr

WELB

8.05m

 

7      Lelaini Scott

SIMC

7.61m

 

8      Olivia Decouto

WELB

7.41m

[Top of Page] [Event List]


Event 54 BANTAM BOYS Triple Jump

 

# LESAA:Spencer Riley Fairfield 9.26 2012

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Carter Sedgewick

WELB

8.07m

 

2      William Mitchell

10

SJA

7.82m

 

3      Luke Kauffman

STORR

7.70m

 

4      Josh Dixon

GLEN

7.65m

 

5      Zack Flake [3]

11

GLEN

7.47m

 

6      Cohen Patry

WELB

7.42m

 

7      Ty LeDrew

WELB

7.39m

 

8      Kieran Cardinal

GLEN

7.37m

[Top of Page] [Event List]


Event 55 BANTAM GIRLS Triple Jump

 

# LESAA:Katie Gordanier Joyceville 8.96 2004

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Hailey Twigg

STORR

9.39m #

 

2      Lola Kenney

STORR

8.37m

 

3      Hailey Hart

WELB

8.15m

 

4      Teegan Whitney

GLEN

8.08m

 

5      Nicole Nelson

10

SJA

7.55m

 

6      Megan Duquette

10

SJA

7.50m

 

7      Sadie Watkins-Southward

10

SJA

7.46m

 

8      Ella Take

10

SJA

7.46m

[Top of Page] [Event List]


Event 56 ATOM BOYS Triple Jump

 

# LESAA:Zack Fedora Lord Strathcona 7.84 2004

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Zachary Bathurst

WELB

7.56m

 

2      Seth Fulton

JOYC

7.18m

 

3      Sam Stutt

STORR

6.90m

 

4      Nate Pratt-Vallier

8

SJA

6.85m

 

5      Sammy Fyfe

8

SJA

6.83m

 

6      Bryce Black

8

SJA

6.51m

 

7      Jacob Lake

STORR

6.41m

 

8      Lincoln Beebe

8

SJA

6.11m

[Top of Page] [Event List]


Event 57 ATOM GIRLS Triple Jump

 

# LESAA:Katie Gordanier Joyceville 7.87 2002

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Tessa Fox

WELB

6.81m

 

2      Nicole Pilon

8

SJA

6.59m

 

3      Lily Butler-McLaughlin

8

SJA

6.23m

 

4      Ivy Hinton

8

SJA

6.16m

 

5      Sayanna Patel

8

SJA

5.62m

 

6      Alyssa Kauffman

STORR

5.61m

 

7      Clara Kaiser

WELB

5.22m

 

8      Isla Rossborough

WELB

5.12m

[Top of Page] [Event List]


Event 58 MIDGET BOYS Shot Put

 

# LESAA:Gavin Davis-Young Loughborough 13.85 2007

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Ethan Olejnik

LAS

10.28m

 

2      Brandon Hay

WELB

9.51m

 

3      Ethan Ubdegrove

JOYC

9.46m

 

4      Connor Campbell

MOLLY

9.34m

 

5      Alex Kendall

LAS

8.71m

 

6      Carter Veley

WELB

8.50m

 

7      Colby Sonneveld

JOYC

8.42m

 

8      Cody Hilliard

RHTS

8.20m

[Top of Page] [Event List]


Event 59 MIDGET GIRLS Shot Put

 

# LESAA:Ashley Widmont Acadie 9.34 2006

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Morgan Salter

STORR

8.37m

 

2      Keirsten Luck

JOYC

8.08m

 

3      Hannah Kerr

WELB

7.94m

 

4      Ocean Bowman

RHTS

7.38m

 

5      Maddie Thomson

MOLLY

7.31m

 

6      Abby Geen

WELB

7.28m

 

7      Shyanne McCaugherty

MOLLY

7.17m

 

8      Sophie Lutz

LAS

6.92m

[Top of Page] [Event List]