Licensed to: LESAA

Region 4 2017 Complete

CaraCo Field

Wednesday, May 31, 2017

31-05-2017 - 31-05-2017


Ev# 1 OPEN BOYS 3000m Run

Ev# 2 OPEN GIRLS 3000m Run

Ev# 3 MIDGET BOYS 100m Dash

Ev# 4 MIDGET GIRLS 100m Dash

Ev# 5 BANTAM BOYS 100m Dash

Ev# 6 BANTAM GIRLS 100m Dash

Ev# 7 ATOM BOYS 100m Dash

Ev# 8 ATOM GIRLS 100m Dash

Ev# 9 MIDGET BOYS 400m Dash

Ev# 10 MIDGET GIRLS 400m Dash

Ev# 11 BANTAM BOYS 400m Dash

Ev# 12 BANTAM GIRLS 400m Dash

Ev# 13 ATOM BOYS 400m Dash

Ev# 14 ATOM GIRLS 400m Dash

Ev# 15 MIDGET BOYS 200m Dash

Ev# 16 MIDGET GIRLS 200m Dash

Ev# 17 BANTAM BOYS 200m Dash

Ev# 18 BANTAM GIRLS 200m Dash

Ev# 19 ATOM BOYS 200m Dash

Ev# 20 ATOM GIRLS 200m Dash

Ev# 21 MIDGET BOYS 800m Run

Ev# 22 MIDGET GIRLS 800m Run

Ev# 23 BANTAM BOYS 800m Run

Ev# 24 BANTAM GIRLS 800m Run

Ev# 25 ATOM BOYS 800m Run

Ev# 26 ATOM GIRLS 800m Run

Ev# 27 MIDGET BOYS 1500m Run

Ev# 28 MIDGET GIRLS 1500m Run

Ev# 29 BANTAM BOYS 1500m Run

Ev# 30 BANTAM GIRLS 1500m Run

Ev# 31 ATOM BOYS 1500m Run

Ev# 32 ATOM GIRLS 1500m Run

Ev# 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay

Ev# 34 MIDGET GIRLS 4x100m Relay

Ev# 35 BANTAM BOYS 4x100m Relay

Ev# 36 BANTAM GIRLS 4x100m Relay

Ev# 37 ATOM BOYS 4x100m Relay

Ev# 38 ATOM GIRLS 4x100m Relay

Ev# 40 MIDGET BOYS High Jump

Ev# 41 MIDGET GIRLS High Jump

Ev# 42 BANTAM BOYS High Jump

Ev# 43 BANTAM GIRLS High Jump

Ev# 44 ATOM BOYS High Jump

Ev# 45 ATOM GIRLS High Jump

Ev# 46 MIDGET BOYS Long Jump

Ev# 47 MIDGET GIRLS Long Jump

Ev# 48 BANTAM BOYS Long Jump

Ev# 49 BANTAM GIRLS Long Jump

Ev# 50 ATOM BOYS Long Jump

Ev# 51 ATOM GIRLS Long Jump

Ev# 52 MIDGET BOYS Triple Jump

Ev# 53 MIDGET GIRLS Triple Jump

Ev# 54 BANTAM BOYS Triple Jump

Ev# 55 BANTAM GIRLS Triple Jump

Ev# 56 ATOM BOYS Triple Jump

Ev# 57 ATOM GIRLS Triple Jump

Ev# 58 MIDGET BOYS Shot Put

Ev# 59 MIDGET GIRLS Shot Put

 

[Top of Page] [Event List]


Event 1 ATOM BOYS9 3000m Run

 

# LESAA:Cameron Linscott Vanier 9:59.35 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Eli Chubaty

LPS

10:55.03

 

2      David Pickard

LPS

11:04.12

 

3      Jackson Sargaent

LPS

11:39.19

 

4      Jacob Snider

LPS

11:44.99

 

5      Wyatt Sakell

SINC

11:46.78

 

6      Ethan Downton

SINC

11:48.34

 

7      Mason MacDonald

PC

12:43.69

 

8      Kayden McCleod

HARR

13:17.62

[Top of Page] [Event List]


Event 2 ATOM GIRLS9 3000m Run

 

# LESAA:Jenny Casson Vanier 11:17.06 2009

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Chloe Cole

LPS

13:31.34

 

2      Avery Nelder

LPS

13:51.60

 

3      Amber Merritt

HARR

14:50.61

[Top of Page] [Event List]


Event 3 MIDGET BOYS 100m Dash

 

# LESAA:Josh VanNiedek Loughborough 12.10 2007

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Quintin Alton

HARR

13.87

 

2      Greg Mills

HARR

13.99

 

3      Jesse Burns

ELGN

14.19

 

4      Ben Fitzgerald

PC

14.32

 

5      Michael Gurnsey

HARR

14.33

 

6      Zac Osborne

LPS

14.73

 

7      Preston Moon

LPS

14.79

 

8      Caleb Podgers

SINC

14.83

[Top of Page] [Event List]


Event 4 MIDGET GIRLS 100m Dash

 

# LESAA:Jessica Keating Lancaster 13.26 2005

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Lexus Cochran

PC

15.80

 

2      Leah Neumann

HARR

15.86

 

3      Sarah Morris

ELGN

15.87

 

4      Dana Gurney

LPS

15.97

 

5      Cassie Page

LPS

16.18

 

6      Emma Buchanan

LPS

16.19

 

7      Amber Verbruggen

GR

16.21

 

8      Kaleigh Gray

PC

16.39

[Top of Page] [Event List]


Event 5 BANTAM BOYS 100m Dash

 

# LESAA:Cole Horseman Amherstview 13.30 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Beau Reade

HARR

15.88

 

2      Dustin Malott

SINC

15.89

 

3      Ben Baillargeon

HARR

16.06

 

4      Ryan Aldridge

SINC

16.22

 

5      Jacob Jones

ELGN

16.47

 

6      Andy Gemmil

LPS

16.78

 

7      Calum Allen-Daly

PC

17.04

 

8      Liam Gray

GR

17.10

[Top of Page] [Event List]


Event 6 BANTAM GIRLS 100m Dash

 

# LESAA:Krissy Berndt Loughborough 13.64 2007

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Samantha Nicholoson

ELGN

16.04

 

2      Dani Stopchycki

LPS

16.17

 

3      Daniela Suarez

SINC

16.22

 

4      Elayna Jackson

LOL

16.47

 

5      Grace Hillier

HARR

16.61

 

6      Emi Chabot

LPS

16.63

 

7      Adison Duffy

HARR

16.64

 

8      Sarah Mier

PC

16.68

[Top of Page] [Event List]


Event 7 ATOM BOYS 100m Dash

 

# LESAA:David Cox Sharbot Lake 14.60 2007

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Mahone Kelly

SINC

16.57

 

2      Ian Sheppard

ELGN

16.63

 

3      Zac McDougall

HARR

16.94

 

4      Jack Pixley

HARR

17.30

 

5      Micheal Curragh

ELGN

17.32

 

6      Will Marshall

LPS

17.60

 

7      Owen Evans

SINC

17.61

 

8      Mason Norgaard

HARR

18.77

[Top of Page] [Event List]


Event 8 ATOM GIRLS 100m Dash

 

# LESAA:Jada Packer Cataraqui Woods 15.02 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Chloe Saunders

LOL

15.76

 

2      Jayla Ball

ELGN

16.51

 

3      Audrey Smart

ELGN

16.76

 

4      Mabel Saunders

GR

17.40

 

5      Jordan Snider

LPS

17.42

 

6      Logan Rice

ELGN

17.86

 

7      Tori Gemmill

LPS

18.19

 

8      Summer Chiasson

GR

18.21

[Top of Page] [Event List]


Event 9 MIDGET BOYS 400m Dash

 

# LESAA:Josh VanNiedek Loughborough 56.04 2007

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Caleb Podgers

SINC

1:01.86

 

2      Greg Mills

HARR

1:02.92

 

3      Barret Joynt

LPS

1:04.32

 

4      Jesse Burns

ELGN

1:04.94

 

5      Michael Gurnsey

HARR

1:04.99

 

6      Jackson Sargaent

LPS

1:06.27

 

7      Gregory Ross

CLAR

1:06.35

 

8      Ben Snider

HARR

1:06.52

[Top of Page] [Event List]


Event 10 MIDGET GIRLS 400m Dash

 

# LESAA:Nicole Armstrong Loughborough 1:02.44 2010

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Hailey McNeely

HARR

1:10.17

 

2      Sarah Morris

ELGN

1:11.36

 

3      Cassie Page

LPS

1:12.50

 

4      Lexa Shetler

HARR

1:16.10

 

5      Leah Neumann

HARR

1:16.96

 

6      Hailey Cole

LPS

1:20.82

 

7      Lillian Stanton

LPS

1:21.31

 

8      Emily Baillargeon

HARR

1:22.92

[Top of Page] [Event List]


Event 11 BANTAM BOYS 400m Dash

 

# LESAA:Jamie Faulkner Rideau 1:04.14 2002

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Beau Reade

HARR

1:08.46

 

2      Noah McDougall

HARR

1:09.23

 

3      Evan Jarvis

LPS

1:10.86

 

4      Hank Sargaent

LPS

1:11.48

 

5      Carson Hole

HARR

1:11.92

 

6      Blake Buchanan

LPS

1:15.64

 

7      Nick Struthers

SINC

1:16.84

 

8      Ethan Hanley

ELGN

1:17.38

[Top of Page] [Event List]


Event 12 BANTAM GIRLS 400m Dash

 

# LESAA:Chelsea Musgrove Loughborough 1:07.06 2006

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Rebecca Pearce

LPS

1:14.22

 

2      Daniela Suarez

SINC

1:16.74

 

3      Sadie DeArruda

ELGN

1:18.89

 

4      Leah Kerr

ELGN

1:20.07

 

5      Kya Betke

LPS

1:21.05

 

6      Alexandra Smith

SINC

1:22.38

 

7      Emma Podgers

SINC

1:24.37

 

8      Rylee Beattie

GR

1:24.72

[Top of Page] [Event List]


Event 13 ATOM BOYS 400m Dash

 

# LESAA:Cole Horseman Amherstview 1:10.65 2010

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Garrett Cowan

SINC

1:21.27

 

2      Zac McDougall

HARR

1:22.00

 

3      Riley Thompson

ELGN

1:23.30

 

4      Dylan Suarez

SINC

1:24.48

 

5      Ian Sheppard

ELGN

1:24.75

 

6      Micheal Curragh

ELGN

1:25.37

 

7      Kaleb Baldwin

LPS

1:26.99

 

8      Lukas McDowell

SINC

1:27.21

[Top of Page] [Event List]


Event 14 ATOM GIRLS 400m Dash

 

# LESAA:Anna Workman Polson Park 1:12.72 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Lilah Booth

SINC

1:19.37

 

2      Audrey Smart

ELGN

1:21.31

 

3      Sedona Reade

HARR

1:22.35

 

4      Rachel Hackett

SINC

1:23.11

 

5      Natsuki Ono

LOL

1:29.83

 

6      Taylor Novak

LPS

1:30.63

 

7      Danielle Greenslade2 [3]

9

ELGN

1:30.67

 

8      Nirvana Scott

ELGN

1:31.30

[Top of Page] [Event List]


Event 15 MIDGET BOYS 200m Dash

 

# LESAA:Allan Down Calvin Park 25.28 2007

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Greg Mills

HARR

28.04

 

2      Jesse Burns

ELGN

28.33

 

3      Preston Moon

LPS

29.57

 

4      Caleb Podgers

SINC

29.88

 

5      Michael Gurnsey

HARR

29.99

 

6      Jackson Sargaent

LPS

30.39

 

7      Keiran McNeely

HARR

31.34

 

8      Ciaran Evans

SINC

31.74

[Top of Page] [Event List]


Event 16 MIDGET GIRLS 200m Dash

 

# LESAA:Marissa Battle Vanier 27.38 2013

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Hailey McNeely

HARR

31.90

 

2      Myah Martin

LPS

32.25

 

3      Sarah Morris

ELGN

33.17

 

4      Cassie Page

LPS

33.52

 

5      Lexus Cochran

PC

33.77

 

6      Emma Buchanan

LPS

34.10

 

7      Kaleigh Gray

PC

34.41

 

8      Jenna Zebinski

ELGN

35.00

[Top of Page] [Event List]


Event 17 BANTAM BOYS 200m Dash

 

# LESAA:Dylan Thomason Tamworth 27.81 2013

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Beau Reade

HARR

31.62

 

2      Ryan Aldridge

SINC

32.08

 

3      Noah Booth

SINC

32.43

 

4      Ben Baillargeon

HARR

32.79

 

5      Tyler Rix

ELGN

33.94

 

6      Andy Gemmil

LPS

34.31

 

7      Nick Struthers

SINC

34.57

 

8      Liam Gray

GR

35.40

[Top of Page] [Event List]


Event 18 BANTAM GIRLS 200m Dash

 

# LESAA:Krissy Berndt Loughborough 28.66 2007

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Parker Friendship

HARR

32.31

 

2      Dani Stopchycki

LPS

32.91

 

3      Samantha Nicholoson

ELGN

33.01

 

4      Daniela Suarez

SINC

33.41

 

5      Ella Craig

LPS

34.49

 

6      Alexandra Liddell

SINC

34.82

 

7      Sarah Mier

PC

35.06

 

8      Ella Bonham

HARR

35.41

[Top of Page] [Event List]


Event 19 ATOM BOYS 200m Dash

 

# LESAA:Spencer Lanthier Henderson 31.58 2003

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Ian Sheppard

ELGN

35.45

 

2      Micheal Curragh

ELGN

35.99

 

3      Evan Struthers

SINC

36.00

 

4      Jack Pixley

HARR

36.60

 

5      Will Marshall

LPS

37.37

 

6      Kaleb Baldwin

LPS

37.70

 

7      Colin Watson

ELGN

37.78

 

8      Dylan Suarez

SINC

38.36

[Top of Page] [Event List]


Event 20 ATOM GIRLS 200m Dash

 

# LESAA:Leah Garrison Harrowsmith 32.06 2005

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

FINALS

 

1      Audrey Smart

ELGN

35.84

 

2      Jordan Snider

LPS

37.63

 

3      Terra Collett-Stuart

HARR

38.34

 

4      Mabel Saunders

GR

38.58

 

5      Kensie Rodmell

ELGN

38.71

 

6      Rachel Hackett

SINC

38.73

 

7      Sarah Mason

ELGN

38.85

 

8      Tori Gemmill

LPS

39.62

[Top of Page] [Event List]


Event 21 MIDGET BOYS 800m Run

 

# LESAA:Josh George Henderson 2:17.95 2004

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Eli Chubaty

LPS

2:31.85

 

2      Barrett Joynt2

13

LPS

2:33.60

 

3      Ciaran Evans

SINC

2:40.81

 

4      Lane Morency

LPS

2:44.91

 

5      Ethan Downton

SINC

2:46.32

 

6      Ben Snider

HARR

2:47.24

 

7      Wyatt Sakell

SINC

2:47.28

 

8      Mason MacDonald

PC

2:56.75

[Top of Page] [Event List]


Event 22 MIDGET GIRLS 800m Run

 

# LESAA:Alison Devlin Loughbotough 2:31.18 2003

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Leza Shetler

HARR

3:01.82

 

2      Avery Nelder

LPS

3:05.42

 

3      Amber Verbruggen

GR

3:10.41

 

4      Kennedy Gray

HARR

3:12.31

 

5      Chloe Cole

LPS

3:13.26

 

6      Maya Jeffries

ELGN

3:18.14

 

7      Lillian Stanton

LPS

3:19.98

 

8      Deborah Norris

GR

3:25.33

[Top of Page] [Event List]


Event 23 BANTAM BOYS 800m Run

 

# LESAA:Ian Donald Winston Churchill 2:30.46 2003

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Noah Booth

SINC

2:41.20

 

2      Evan Jarvis

LPS

2:50.16

 

3      Ryan Aldridge

SINC

2:50.49

 

4      Ethan Hanley

ELGN

2:51.45

 

5      Blake Buchanan

LPS

2:51.49

 

6      Mason Perry

HARR

3:04.73

 

7      Nate Forbes

LPS

3:06.06

 

8      Gus Rickards

ELGN

3:14.11

[Top of Page] [Event List]


Event 24 BANTAM GIRLS 800m Run

 

# LESAA:Logan Mederios Loughbotough 2:38.73 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Rebecca Pearce

LPS

2:57.90

 

2      Kya Betke

LPS

3:04.60

 

3      Nicole Dupuis

LPS

3:07.23

 

4      Rylee Beattie

GR

3:18.09

 

5      Kayla Headrick

LPS

3:19.59

 

6      Peyton Hasler

HARR

3:19.87

 

7      Riah Hornsby

SINC

3:25.42

 

8      Jasmine Walker

ELGN

3:28.76

[Top of Page] [Event List]


Event 25 ATOM BOYS 800m Run

 

# LESAA:R. Uens Newburgh 2:41.83 2000

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Onni Packalen

SINC

3:03.10

 

2      Riley Ashley

LPS

3:04.99

 

3      Colin Watson

ELGN

3:10.53

 

4      Riley Thompson

ELGN

3:12.55

 

5      Dylan Hanley

ELGN

3:12.67

 

6      Garrett Cowan

SINC

3:16.18

 

7      Austin Marquette

HARR

3:16.85

 

8      Gus Miller

PC

3:18.02

[Top of Page] [Event List]


Event 26 ATOM GIRLS 800m Run

 

# LESAA:Anna Workman Polson Park 2:52.08 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Sedona Reade

HARR

3:09.62

 

2      Taylor Landon

ELGN

3:15.89

 

3      Hattie Young

SINC

3:18.35

 

4      Jennifer Curragh

ELGN

3:19.93

 

5      Sophie Weber

SINC

3:23.93

 

6      Rachel Hackett

SINC

3:30.81

 

7      Eva Standen

ELGN

3:36.30

 

8      Cassie Tryon

LOL

3:47.67

[Top of Page] [Event List]


Event 27 MIDGET BOYS 1500m Run

 

# LESAA:Konner Weston Bayridge 4:41.07 2013

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      David Pickard

LPS

5:18.80

 

2      Wyatt Sakell

SINC

5:44.11

 

3      Ethan Downton

SINC

5:46.75

 

4      Nathan Elmer

LPS

5:49.79

 

5      Jacob Snider

LPS

5:57.14

 

6      Lane Morency

LPS

6:01.97

 

7      Jarod Brown

HARR

6:09.22

 

8      Carter Hillier

HARR

6:24.53

[Top of Page] [Event List]


Event 28 MIDGET GIRLS 1500m Run

 

# LESAA:Nicole Armstrong Loughbotough 5:13.20 2010

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Chloe Cole

LPS

6:11.35

 

2      Lexa Shetler

HARR

6:26.36

 

3      Hailey Cole

LPS

6:46.57

 

4      Lillian Stanton

LPS

6:50.62

 

5      Amber Merritt

HARR

6:52.43

[Top of Page] [Event List]


Event 29 BANTAM BOYS 1500m Run

 

# LESAA:Konner Weston Bayridge 5:01.81 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Noah Booth

SINC

5:30.58

 

2      Evan Jarvis

LPS

5:49.70

 

3      Blake Buchanan

LPS

5:50.67

 

4      Ethan Hanley

ELGN

5:55.71

 

5      Sam Rundle

HARR

6:03.03

 

6      Mason Perry

HARR

6:05.16

 

7      Nate Forbes

LPS

6:13.14

 

8      Nathaniel Ireland

SINC

6:15.81

[Top of Page] [Event List]


Event 30 BANTAM GIRLS 1500m Run

 

# LESAA:Logan Mederios Loughbotough 5:30.68 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Kya Betke

LPS

6:53.00

 

2      Elie Belec

LPS

7:06.96

 

3      Emma Podgers

SINC

7:06.98

 

4      Avery Sigurdson

LPS

7:11.18

 

5      Fiona Pu

SINC

7:12.94

 

6      Emma Vernet

SINC

7:30.36

 

7      Clare Swinton

PC

NT

 

8      Riah Hornsby

SINC

NT

[Top of Page] [Event List]


Event 31 ATOM BOYS 1500m Run

 

# LESAA:Elliot McDermott Winston Churchill 5:23.95 2009

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Derek Stacey

SINC

6:00.02

 

2      Onni Packalen

SINC

6:01.25

 

3      Riley Thompson

ELGN

6:12.36

 

4      Nate Rix

ELGN

6:17.46

 

5      Riley Ashley

LPS

6:18.81

 

6      Austin Walker

ELGN

6:21.54

 

7      Samuel Sousa

ELGN

6:29.32

 

8      Lukas McDowell

SINC

6:32.59

[Top of Page] [Event List]


Event 32 ATOM GIRLS 1500m Run

 

# LESAA:Hailey Robertson Lancaster 5:48.31 2012

 

NAME

AGE

TEAM

TIME

 

1      Sedona Reade

HARR

6:39.73

 

2      Lilah Booth

SINC

6:40.40

 

3      Elizabeth Rix

ELGN

6:50.60

 

4      Jennifer Curragh

ELGN

6:52.25

 

5      Taylor Landon

ELGN

6:53.61

 

6      Hattie Young

SINC

7:13.04

 

7      Sophie Weber

SINC

7:17.05

 

8      Amelia Johnson

SINC

7:49.61

[Top of Page] [Event List]


Event 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay

 

# LESAA:Calvin Park Comets Calvin Park 50.18 2008

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Harrowsmith A

HARR

54.78

 

2      Loughborough A

LPS

56.39

 

3      Prince Charles A

PC

58.40

 

4      Sinclair A

SINC

59.26

[Top of Page] [Event List]


Event 34 MIDGET GIRLS 4x100m Relay

 

# LESAA:Calvin Park Comets Calvin Park 54.76 2002

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Loughborough A

LPS

1:01.72

 

2      Harrowsmith A

HARR

1:03.28

 

3      Prince Charles A

PC

1:04.48

 

4      Sinclair A

SINC

1:04.49

 

5      Elginburg A

ELGN

1:04.50

[Top of Page] [Event List]


Event 35 BANTAM BOYS 4x100m Relay

 

# LESAA:Prince Charles Panthers Prince Charles 56.45 2001

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Harrowsmith A

HARR

1:02.56

 

2      Sinclair A

SINC

1:03.09

 

3      Elginburg A

ELGN

1:03.54

 

4      Loughborough A

LPS

1:04.36

 

5      Prince Charles A

PC

1:06.13

[Top of Page] [Event List]


Event 36 BANTAM GIRLS 4x100m Relay

 

# LESAA:Joyceville Jayhawks Joyceville 57.63 2001

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Loughborough A

LPS

1:04.13

 

2      Harrowsmith A

HARR

1:04.85

 

3      Sinclair A

SINC

1:05.12

 

4      Elginburg A

ELGN

1:06.09

 

5      Prince Charles A

PC

1:06.38

[Top of Page] [Event List]


Event 37 ATOM BOYS 4x100m Relay

 

# LESAA:Lancaster Lions Lancaster 1:03.01 2001

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Elginburg A

ELGN

1:10.26

 

2      Sinclair A

SINC

1:10.66

 

3      Harrowsmith A

HARR

1:12.04

 

4      Loughborough A

LPS

1:12.56

 

5      Prince Charles A

PC

1:14.22

[Top of Page] [Event List]


Event 38 ATOM GIRLS 4x100m Relay

 

# LESAA:Cataraqui Woods Comets Cataraqui Woods 1:05.03 2001

 

NAME

TEAM

TIME

 

1      Elginburg A

ELGN

1:10.29

 

2      Sinclair A

SINC

1:11.95

 

3      Loughborough A

LPS

1:12.02

 

4      Harrowsmith A

HARR

1:15.66

 

5      Prince Charles A

PC

1:19.50

[Top of Page] [Event List]


Event 40 MIDGET BOYS High Jump

 

# LESAA:Gordan Gravesande Truedell 1.74 2008

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Preston Moon

LPS

1.55m

 

2      Braydan Dunham

GR

1.55m

 

3      Spencer Beaubien

SINC

1.45m

 

4      Gregory Ross

CLAR

1.45m

 

5      David Heikkila

SINC

1.40m

 

6      Seth Bryan

LPS

1.35m

 

7      Carter Mouncey

LPS

1.30m

 

8      Chris Bennett

SINC

NM

[Top of Page] [Event List]


Event 41 MIDGET GIRLS High Jump

 

# LESAA:Jenni O'Neil Glenburnie 1.52 2002

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Sarah Watkins

CLAR

1.30m

 

2      Keeley Cox [1]

12

LOL

1.30m

 

3      Samantha Hageman

SINC

1.25m

 

3      Madison Gunsinger

CLAR

1.25m

 

5      Juliana Ramsay

LPS

1.25m

 

6      Alina Rodriguez-Weaver

SINC

NM

[Top of Page] [Event List]


Event 42 BANTAM BOYS High Jump

 

# LESAA:Austin Check Lancaster 1.45 2008

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Darcy Jost

PC

1.20m

 

2      Jaxxon Smith

PC

1.15m

 

3      Hudson Moon

LPS

1.15m

 

4      Mitchell Perry

PC

1.10m

 

5      Reed Gee

SINC

1.10m

 

6      Ryan Kreick

SINC

1.05m

 

7      Callum Dobing

LPS

NM

 

8      Keiran Anweiler

SINC

NM

[Top of Page] [Event List]


Event 43 BANTAM GIRLS High Jump

 

# LESAA:Jenni O'Neil Winston Churchill 1.40 2000

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Rebecca Pearce

LPS

1.30m

 

2      Elayna Jackson

LOL

1.25m

 

3      Emi Chabot

LPS

1.15m

 

4      Taylor Louwman

SINC

1.10m

 

5      Aleaha Mallette

LOL

1.10m

 

6      Fiona Pu

SINC

1.05m

[Top of Page] [Event List]


Event 44 ATOM BOYS High Jump

 

# LESAA:David Cox Sharbot Lake 1.25 2007

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Owen Evans

SINC

1.25m #

 

2      Lukas McDowell

SINC

1.20m

 

3      William Delouche

SINC

1.20m

 

4      Dylan England

CLAR

1.05m

 

5      Jimmy Gibson

LPS

1.05m

 

6      Zac Jordyn

PC

1.00m

 

7      Graham Gee

SINC

.95m

 

7      Anderson Bateman

LOL

.95m

 

7      Austin Barker

LOL

.95m

[Top of Page] [Event List]


Event 45 ATOM GIRLS High Jump

 

# LESAA:K. Yateman Rideau 1.24 2000

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Chloe Saunders

LOL

1.20m

 

2      Ellice Stephens

SINC

.95m

 

3      Charlotte Peveril

SINC

NM

 

4      Sammie Roettger

SINC

NM

 

5      Gabby Lemke

LOL

NM

[Top of Page] [Event List]


Event 46 MIDGET BOYS Long Jump

 

# LESAA:Brandon McIntosh Holsgrove 5.44 2006

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Ben Fitzgerald

PC

4.62m

 

2      David Pickard

LPS

4.42m

 

3      Seth Bryan

LPS

4.36m

 

4      Quintin Alton

HARR

4.23m

 

5      Colin LeBlanc

LPS

4.19m

 

6      D'ondre Roberts

LOL

4.08m

 

7      Keiran McNeely

HARR

3.97m

 

8      Cory Arndt

LOL

3.97m

[Top of Page] [Event List]


Event 47 MIDGET GIRLS Long Jump

 

# LESAA:Jenna Black Calvin Park 4.53 2011

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Myah Martin

LPS

3.88m

 

2      Olivia Gallagher

SINC

3.48m

 

3      Dana Gurney

LPS

3.41m

 

4      Lacey Clarke

ELGN

3.39m

 

5      Kaleigh Gray

PC

3.35m

 

6      Emily Conner

LOL

3.28m

 

7      Paige Drew

HARR

3.28m

 

8      Emma Hill

HARR

3.26m

[Top of Page] [Event List]


Event 48 BANTAM BOYS Long Jump

 

# LESAA:Kevin Golding Fairfield 4.69 2004

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Ben Baillargeon

HARR

3.93m

 

2      Jacob Jones

ELGN

3.67m

 

3      Carson Hole

HARR

3.64m

 

4      Noah McDougall

HARR

3.56m

 

5      Iain Stewart

SINC

3.43m

 

6      Darcy Jost

PC

3.22m

 

7      Aaron Doak

ELGN

3.21m

 

8      Trent Davis

LPS

3.21m

[Top of Page] [Event List]


Event 49 BANTAM GIRLS Long Jump

 

# LESAA:Isabelle Froom Odessa 4.29 2008

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Brianna West

SINC

3.70m

 

2      Dani Stopchycki

LPS

3.57m

 

3      Elayna Jackson

LOL

3.39m

 

4      Parker Friendship

HARR

3.36m

 

5      Riah Hornsby

SINC

3.17m

 

6      Kaya Richardson

PC

3.15m

 

7      Julia Zuliniak

LPS

3.10m

 

8      Grace Hillier

HARR

2.88m

[Top of Page] [Event List]


Event 50 ATOM BOYS Long Jump

 

# LESAA:Ben Posthumus Lord Strathcona 3.83 2007

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Derek Stacey

SINC

3.25m

 

2      Owen Evans

SINC

3.24m

 

3      Jimmy Gibson

LPS

3.22m

 

4      Evan Struthers

SINC

3.15m

 

5      Austin Barker

LOL

3.10m

 

6      Justin Doak

ELGN

2.96m

 

7      Peter Lucas

LPS

2.79m

 

8      Dylan Hanley

ELGN

2.72m

[Top of Page] [Event List]


Event 51 ATOM GIRLS Long Jump

 

# LESAA:Kelly deHoop Winston Churchill 3.65 2005

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Chloe Saunders

LOL

3.59m

 

2      Mabel Saunders

GR

3.09m

 

3      Abby Hillier

HARR

2.85m

 

4      Ava Stubinski

PC

2.77m

 

5      Kensie Rodmell

ELGN

2.76m

 

6      Taylor Landon

ELGN

2.73m

 

7      Tori Gemmill

LPS

2.72m

 

8      Gabby Lemke

LOL

2.55m

[Top of Page] [Event List]


Event 52 MIDGET BOYS Triple Jump

 

# LESAA:Jophiel Sarkodie Venier 11.11 2005

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Ben Fitzgerald

PC

10.04m

 

2      Spencer Beaubien

SINC

9.05m

 

3      Bryson Gilpin

PC

9.04m

 

4      Ciaran Evans

SINC

9.00m

 

5      Braydan Dunham

GR

8.70m

 

6      Barret Joynt

LPS

8.66m

 

7      Jason Hastie

LPS

8.64m

 

8      Bailey Revelle

PC

8.55m

[Top of Page] [Event List]


Event 53 MIDGET GIRLS Triple Jump

 

# LESAA:Portia Worthy Lancaster 10.02 2007

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Hailey McNeely

HARR

9.00m

 

2      Myah Martin

LPS

8.66m

 

3      Mairina Jackson

LOL

8.07m

 

4      Dana Gurney

LPS

7.70m

 

5      Paige Drew

HARR

7.63m

 

6      Darryn Holt

SINC

7.57m

 

7      Jersey Phin

HARR

7.50m

 

8      Olivia Gallagher

SINC

7.32m

[Top of Page] [Event List]


Event 54 BANTAM BOYS Triple Jump

 

# LESAA:Spencer Riley Fairfield 9.26 2012

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Jacob Jones

ELGN

8.00m

 

2      Darcy Jost

PC

7.84m

 

3      Gage Bootsma

PC

7.65m

 

4      Noah McDougall

HARR

7.65m

 

5      Logan Hammer

ELGN

7.40m

 

6      Keiran Anweiler

SINC

7.25m

 

7      Mason Joynt

LPS

7.24m

 

8      Callum Dobing

LPS

7.00m

[Top of Page] [Event List]


Event 55 BANTAM GIRLS Triple Jump

 

# LESAA:Katie Gordanier Joyceville 8.96 2004

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Avery Sigurdson

LPS

8.15m

 

2      Brianna West

SINC

7.95m

 

3      Adison Duffy

HARR

7.59m

 

4      Samantha Nicholson

ELGN

7.58m

 

5      Kaya Richardson

PC

7.53m

 

6      Sydney Neven

GR

6.99m

 

7      Meem Zulkernine

SINC

6.96m

 

8      Fiona Pu

SINC

6.93m

[Top of Page] [Event List]


Event 56 ATOM BOYS Triple Jump

 

# LESAA:Zack Fedora Lord Strathcona 7.84 2004

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Jimmy Gibson

LPS

7.20m

 

2      William Delouche

SINC

6.72m

 

3      Onni Packalen

SINC

6.59m

 

4      Peter Lucas

LPS

6.28m

 

5      Michael Kanellos

SINC

6.12m

 

6      Dylan England

CLAR

6.07m

 

7      Zac Bolo

ELGN

5.99m

 

8      Dylan Hanley

ELGN

5.20m

[Top of Page] [Event List]


Event 57 ATOM GIRLS Triple Jump

 

# LESAA:Katie Gordanier Joyceville 7.87 2002

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Jordan Snider

LPS

6.40m

 

2      Jayla Ball

ELGN

6.18m

 

3      Lilah Booth

SINC

6.00m

 

4      Elizabeth Rix

ELGN

5.97m

 

5      Lily Rumbolt

LPS

5.82m

 

6      Jorja Steele

PC

5.73m

 

7      Hattie Young

SINC

5.45m

 

8      Sammie Roettger

SINC

5.42m

[Top of Page] [Event List]


Event 58 MIDGET BOYS Shot Put

 

# LESAA:Gavin Davis-Young Loughborough 13.85 2007

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Zac Osborne

LPS

10.23m

 

2      Quintin Alton

HARR

9.82m

 

3      Ethan Hearns

LOL

9.57m

 

4      Ben Snider

HARR

9.12m

 

5      Carter Hillier

HARR

8.24m

 

6      Colin LeBlanc

LPS

7.97m

 

7      Nathan Elmer

LPS

7.82m

 

8      Lane Morency

LPS

7.33m

[Top of Page] [Event List]


Event 59 MIDGET GIRLS Shot Put

 

# LESAA:Ashley Widmont Acadie 9.34 2006

 

NAME

AGE

TEAM

MARK

 

1      Grace Guigue

GR

8.45m

 

2      Emma Buchanan

LPS

7.75m

 

3      Mairina Jackson

LOL

7.56m

 

4      Abby Beattie

GR

7.56m

 

5      Heidi Riddell

LOL

7.36m

 

6      Ruby Holleford

LPS

7.26m

 

7      Keeley Cox [1]

12

LOL

7.19m

 

8      Natasha Rider

SINC

7.03m

[Top of Page] [Event List]