06/06/2015
Page 1 of 4
Wednesday, June 3, 2015
CaraCo Field
Region 4 Complete Track and Field Results  2015
6/3/15
-
6/3/15
Event # 1 Open Boys 3000m Run
#LESAA:C.Linscott Vanier 9:59.35 2012
Jake Richards
13
LPS
1
  11:24.50
Shawn Marchen
13
LPS
2
  11:44.12
David Murphy
13
SINC
3
  11:50.06
Event # 2 Open Girls 3000m Run
#LESAA:J.Casson Vanier 11:17.06 2009
Lola Young
13
SINC
1
  13:28.44
Vanessa Pearce
13
LPS
2
  13:50.66
M. O'Sullivan
13
HARR
3
  14:14.52
L. Van den Engel
13
HARR
4
  14:52.34
Mariah Mallette
13
LOL
5
  15:02.18
Rebecca Hillis
13
LPS
6
  15:07.50
Hailey Treadgold
13
LPS
       DNF
Event # 3 Midget Boys 100m Dash
#LESAA:J.VanNiedek Loughborough 12.10 2007
RESULTS OF FINALS
Dain Bailey
13
PR
1
     13.32
Finn Limber
13
GR
2
     13.62
Austin Cunningham
13
ELGN
3
     13.67
William Seabrook
13
PR
4
     14.03
Ben Downton
13
SINC
5
     14.68
BJ Perry
13
PC
6
     14.74
Dawson Thompson
13
PC
7
     15.67
Event # 4 Midget Girls 100m Dash
#LESAA:J.Keating Lancaster 13.26 2005
RESULTS OF FINALS
Macey Lutz
13
SINC
1
     14.28
Ella Phillips
13
LPS
2
     14.36
Cailey Cotnam
13
PC
3
     15.00
Morgan Howes
13
LOL
4
     15.09
Lisa Silva
13
GR
5
     15.38
Darcie Lappan
13
LPS
6
     15.40
Rhianna Lloyd
13
PR
7
     15.56
M. Stopchycki
13
PR
8
     15.87
Event # 5 Bantam Boys 100m Dash
#LESAA:C.Horseman Amherstview 13.30 2012
RESULTS OF FINALS
Connor Briand
11
SINC
1
     15.07
Jacob Ball
11
ELGN
2
     15.23
Ben Fitzgerald
11
PC
3
     15.50
Greg Mills
11
HARR
4
     15.56
Keiran McNeely
11
HARR
5
     15.79
Liam Walsh
11
HARR
6
     15.85
Riley Payne
11
PR
7
     15.90
Caleb Podgers
11
SINC
8
     16.20
Event # 6 Bantam Girls 100m Dash
#LESAA:K.Berndt Loughborough 13.64 2007
RESULTS OF FINALS
Katie_Anne Belec
11
LPS
1
     14.62
Carly Corkey
11
PR
2
     15.47
Serena Loughlin
11
PR
3
     15.77
Mackenzie Fowler
11
PR
4
     16.50
Emily Baillargeon
11
GR
5
     16.55
Siyerra Vandewal
11
LPS
6
     16.64
Lexus Cochrane
11
PC
7
     16.79
Sophie Norman
11
PC
8
     17.20
Event # 7 Atom Boys 100m Dash
#LESAA:D.Cox Sharbot Lake 14.60 2007
RESULTS OF FINALS
Josh Bennett
9
PR
1
     15.94
Jacob Jones
9
ELGN
2
     16.17
Ben Baillargeon
9
GR
3
     16.19
Andy Gemmill
9
LPS
4
     16.42
Jack Hillier
9
HARR
5
     16.50
Tyson Corkey
9
PR
6
     16.74
Noah Booth
9
SINC
7
     16.86
Justin Treadgold
9
LPS
8
     17.18
Event # 8 Atom Girls 100m Dash
#LESAA:J.Packer Cataraqui Woods 15.02 2012
RESULTS OF FINALS
Dani Stopchycki
9
PR
1
     16.22
Julia Zuliniak
9
LPS
2
     16.26
S. Nicholson
9
ELGN
3
     16.70
Olivia Melo
9
PR
4
     17.08
Nia Bella Card
9
ELGN
5
     17.21
Lily Abboud
9
PR
6
     17.58
Adison Duffy
9
HARR
7
     17.65
Sarah Meier
9
PC
8
     17.73
Event # 9 Midget Boys 400m Dash
#LESAA:J.VanNiedek Loughborough 56.04 2007
Zan Carroll
13
HARR
1
   1:03.61
Ray Whitehead
13
LPS
2
   1:03.98
Nathan McCallum
13
ELGN
3
   1:05.70
Adam Hull
13
LPS
4
   1:06.18
Brenden Brown
13
HARR
5
   1:06.61
Simon Cook
13
ELGN
6
   1:07.51
Branden Nicholson
13
ELGN
7
   1:08.71
Carter Page
13
HARR
8
   1:09.15
Event # 10 Midget Girls 400m Dash
#LESAA:N.Armstrong Loughborough 1:02.44 2010
Brighton Matheson
13
SINC
1
   1:09.41
Leah-Anne Muir
13
LOL
2
   1:12.26
Emma Powell
13
ELGN
3
   1:14.12
Jocelyn Farmer
13
LPS
4
   1:14.97
Mackenzie Briand
13
SINC
5
   1:15.12
Sam Burgoyne
13
LPS
6
   1:15.48
Breanna Ross
13
SINC
7
   1:16.38
Morgan Howes
13
LOL
8
   1:17.22
Event # 11 Bantam Boys 400m Dash
#LESAA:J.Faulkner Rideau 1:04.14 2002
Caleb Podgers
11
SINC
1
   1:11.05
Greg Mills
11
HARR
2
   1:11.40
Barrett Joynt
11
LPS
3
   1:11.48
Nathan Elmer
11
LPS
4
   1:12.32
Ben Sigurdson
11
ELGN
5
   1:14.77
Wyatt Sakell
11
SINC
6
   1:14.81
Gavin Rose
11
HARR
7
   1:16.65
Reid Trueman
11
PR
8
   1:16.79
Event # 12 Bantam Girls 400m Dash
#LESAA:C.Musgrove Loughborough 1:07.06 2006
Maya Sousa
11
ELGN
1
   1:18.36
Abby Shillington
11
PR
2
   1:18.44
Cassie Page
11
LPS
3
   1:19.26
Reagan Asselstine
11
LPS
4
   1:20.25
Lexa Shetler
11
LPS
5
   1:20.63
Lucy Fritz Millet
11
ELGN
6
   1:21.18
Sarah Morris
11
ELGN
7
   1:21.86
Samantha Hageman
11
SINC
8
   1:22.03
 
 
Event # 13 Atom Boys 400m Dash
#LESAA:C.Horseman Amherstview 1:10.65 2010
Justin Treadgold
9
LPS
1
   1:13.89
Beau Reade
9
HARR
2
   1:15.04
Noah McDougall
9
HARR
3
   1:17.33
Harrison Sargeant
9
LPS
4
   1:19.75
Andy Gemmill
9
LPS
5
   1:20.09
Noah Booth
9
SINC
6
   1:21.10
Blake Bensze
9
PR
7
   1:21.31
Micheal Lloyd
9
ELGN
8
   1:21.34
Event # 14 Atom Girls 400m Dash
#LESAA:A.Workman Polson Park 1:12.72 2012
Rebecca Pearce
9
LPS
1
   1:20.95
Molly Stanton
9
PR
2
   1:24.18
Nia Bella Card
9
ELGN
3
   1:26.46
Leah Kerr
9
ELGN
4
   1:28.75
Emma Podgers
9
SINC
5
   1:31.82
Ella Grace Brunet
9
LPS
6
   1:33.67
Kayla Headrick
9
LPS
7
   1:34.57
Emma Vernet
9
SINC
8
   1:34.60
Event # 15 Midget Boys 200m Dash
#LESAA:A.Down Calvin Park 25.28 2007
RESULTS OF FINALS
William Seabrook
13
PR
1
     28.57
Colby Prikker
13
LPS
2
     28.89
Simon Cook
13
ELGN
3
     28.93
Jacob Gilpin
13
LPS
4
     29.25
Zan Carroll
13
HARR
5
     29.64
Rayden Shetler
13
LPS
6
     29.65
Anthony Louwman
13
SINC
7
     29.81
Damien Stanton
13
PR
8
     30.17
Event # 16 Midget Girls 200m Dash
# LESAA:Marissa Battle Vanier 27.38 2013
RESULTS OF FINALS
Brighton Matheson
13
SINC
1
     29.76
Ella Phillips
13
LPS
2
     29.83
Cailey Cotnam
13
PC
3
     30.63
Hannah Stoness
13
LPS
4
     31.06
Kylie Greenslade
13
LPS
5
     32.13
Julia Gray
13
LOL
6
     32.24
Hannah Albertson
13
HARR
7
     32.36
Kaitlyn Briand
13
SINC
8
     32.98
Event # 17 Bantam Boys 200m Dash
#LESAA:D.Thomason Tamworth 27.81 2013
RESULTS OF FINALS
Jacob Ball
11
ELGN
1
     30.57
Riley Payne
11
PR
2
     31.45
Greg Mills
11
HARR
3
     31.47
Connor Briand
11
SINC
4
     31.56
Barrett Joynt
11
LPS
5
     31.70
Keiran McNeely
11
HARR
6
     32.35
Caleb Podgers
11
SINC
7
     32.43
Ryan Mason
11
ELGN
8
     34.78
Event # 18 Bantam Girls 200m Dash
powered and engineered by Easyware                     www.goeasyware.com