06/06/2015
Page 1 of 3
Monday, June 1, 2015
CaraCo Field
Region 2 Complete Results 2015
6/1/15
-
6/1/15
Event # 1 Open Boys 3000m Run
Chet Moran
13
OPS
1
  11:17.31
Devyn Day
13
ACAD
2
  11:31.41
Mateo Munoz
13
ACAD
3
  11:51.72
Cyrus Cowlan
13
ACAD
4
  11:54.62
Evan Bennett
13
CBAY
5
  11:58.94
Nathan Colburn
13
CBAY
6
  11:59.68
Jake Knutsson
13
ACAD
7
  12:30.47
Andrew Taylor
13
BAY
8
  12:47.09
Event # 2 Open Girls 3000m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 11:21.58 2009
Taylor Robertson
13
LANC
1
  12:55.78
Rianna Greig
13
OPS
2
  13:36.72
Ella McShane
13
LANC
3
  14:06.26
Marissa Jensen
13
ACAD
4
  15:30.59
Taylor Noble
13
CAT
5
  16:10.12
Lauren Dowling
13
OPS
        NT
Event # 3 Midget Boys 100m Dash
RESULTS OF FINALS
Aaron Jamieson
13
LANC
1
     13.19
John McDonald
13
OPS
2
     13.37
Jerome Smith
13
OPS
3
     13.47
Ethan Armstrong
13
OPS
4
     13.55
Connor Shorts
13
BAY
5
     13.80
Jack Elliott
13
ACAD
6
     13.81
Liam Fleming
13
HOLS
7
     14.26
Dawson Einerson
13
LANC
8
     14.39
Event # 4 Midget Girls 100m Dash
#REGION 2 GIRLS:C.Newell-Bell/Zohorosk Cataraqui Woods/Lanc 13.92 2009
RESULTS OF FINALS
Claire Lyons
13
ACAD
1
     13.66
#
Ali Quinton
13
LANC
2
     14.29
Jada Packer
13
CAT
3
     14.33
Sydney Daggitt
13
TRUE
4
     14.36
Megan Agyei
13
CAT
5
     14.50
Annabelle Gervais
13
LANC
6
     14.56
Cate Maloney
13
ACAD
7
     15.12
Brittany Babcock
13
CAT
8
     15.17
Event # 5 Bantam Boys 100m Dash
RESULTS OF FINALS
Andre Spendlove
11
LANC
1
     15.17
Reese Andrews
11
HOLS
2
     15.26
Zach Matthews
11
LANC
3
     15.45
Brian McQuay
11
OPS
4
     15.46
Ryan Ray
11
OPS
5
     15.50
Keith Erwin
11
BAY
6
     15.54
Josh Lyons
11
BAY
7
     15.80
Jason Bruger
11
HOLS
8
     15.83
Event # 6 Bantam Girls100m Dash
#REGION 2 GIRLS:J.Keating Lancaster 13.89 2002
RESULTS OF FINALS
Paige Moran
11
FAIR
1
     14.99
Katelyn Johnston
11
OPS
2
     15.41
Karle Bustard
11
CAT
3
     15.60
Karissa Cumming
11
LANC
4
     15.61
Rachel Ohashi
11
CBAY
5
     15.84
Victoria Thompson
11
FAIR
6
     15.85
Macy Dowdell
11
LANC
7
     15.92
Emily Russell
11
OPS
8
     16.24
Event # 7 Atom Boys 100m Dash
RESULTS OF FINALS
Emmett Wowk
9
TRUE
1
     15.66
Tyson Wilcox
9
CAT
2
     16.23
Brad Wilson
9
LANC
3
     16.28
Ryan Aldridge
9
CAT
4
     16.32
Jack Leonard
9
CAT
5
     16.51
Ryder Rodgerson
9
HOLS
6
     16.89
Cameron Owen
9
CAT
7
     17.33
Ahmed Barakat
9
HOLS
8
     17.35
Event # 8 Atom Girls100m Dash
#REGION 2 GIRLS:J.Packer Cararaqui Woods 15.62 2012
RESULTS OF FINALS
Ava Casucci
9
TRUE
1
     15.08
#
Shelby Robertson
9
LANC
2
     15.21
#
Halo Meere
9
BAY
3
     15.99
Jordyn Watson
9
CAT
4
     16.04
Andrea Wang
9
LANC
5
     16.11
Olivia Francis
9
LANC
6
     16.21
Madison Kirkwood
9
CAT
7
     16.28
Claire Graham
9
BAY
8
     16.48
Event # 9 Midget Boys 400m Dash
Cameron Bruce
13
ACAD
1
   1:06.10
Nate Sterling
13
OPS
2
   1:06.86
Dawson Einerson
13
LANC
3
   1:07.17
Colby Barr
13
BAY
4
   1:07.44
Nathan Colburn
13
CBAY
5
   1:09.98
Alex Richardson
13
CAT
6
   1:10.39
Mateo Munoz
13
ACAD
7
   1:10.99
Jake Chapman
13
CAT
8
   1:12.10
Event # 10 Midget Girls 400m Dash
#REGION 2 GIRLS:A.Burriss Westdale 1:03.30 2010
Claire Lyons
13
ACAD
1
   1:08.96
Meghan Dundon
13
OPS
2
   1:10.21
Lexi Hannah
13
ACAD
3
   1:10.46
Lillian Crowder
13
OPS
4
   1:11.42
Kayla Smith
13
ACAD
5
   1:12.64
Katie Jackson
13
LANC
6
   1:13.81
Jess Kerr
13
LANC
7
   1:13.89
Rianna Greig
13
OPS
8
   1:17.96
Event # 11 Bantam Boys 400m Dash
Carson Fraser
11
LANC
1
   1:09.05
Ryan Ray
11
OPS
2
   1:09.31
Andrew Taylor
13
BAY
3
   1:10.68
Alexander Young
11
BAY
4
   1:12.46
K. McCallister
11
LANC
5
   1:12.82
Ryley Sherwin
11
BAY
6
   1:18.34
Javen Newman
11
OPS
7
   1:18.83
Brian McQuay
11
OPS
8
   1:18.90
Event # 12 Bantam Girls400m Dash
#REGION 2 GIRLS:S.Son Lancaster 1:10.68 2012
Hailey Moore
11
OPS
1
   1:14.25
Mia Smith
11
LANC
2
   1:16.11
Jocelyn Watson
11
FAIR
3
   1:16.52
Victoria Thompson
11
FAIR
4
   1:18.81
Hayley Torres
11
BAY
5
   1:22.12
Kristen Wells
11
FAIR
6
   1:23.55
Ayrionna Wronski
11
AIPS
7
   1:24.04
Emily Legge
11
LANC
8
   1:24.97
Event # 13 Atom Boys 400m Dash
Ty Cole
9
OPS
1
   1:18.04
Andrew McKenna
9
LANC
2
   1:22.13
Jack Leonard
9
CAT
3
   1:25.20
Kurtis Waterman
9
OPS
4
   1:25.35
Kristian Cook
9
FAIR
5
   1:26.35
Hayden Dawe
9
BAY
6
   1:26.82
Ryan Aldridge
9
CAT
7
   1:26.93
Tyson Wilcox
9
CAT
8
   1:27.78
 
 
Event # 14 Atom Girls400m Dash
#REGION 2 GIRLS:J.Packer Cararaqui Woods 1:17.48 2012
Shelby Robertson
9
LANC
1
   1:21.37
Gates McCallister
9
LANC
2
   1:24.83
Alana VanHooser
9
TRUE
3
   1:27.34
Madison Kirkwood
9
CAT
4
   1:29.03
Claire Graham
9
BAY
5
   1:31.99
Reece Gowan
9
CAT
6
   1:33.19
Allie Thurlby
9
BAY
7
   1:33.91
Alexa Kerr
9
LANC
8
   1:34.80
Event # 15 Midget Boys 200m Dash
RESULTS OF FINALS
Aaron Jamieson
13
LANC
1
     26.81
John McDonald
13
OPS
2
     27.71
Jerome Smith
13
OPS
3
     27.76
Jack Elliott
13
ACAD
4
     28.24
Nathan Jones
13
CBAY
5
     28.25
Keefer Belanger
13
OPS
6
     28.49
Connor Shorts
13
BAY
7
     28.56
Adam Kinney
13
LANC
8
     30.18
Event # 16 Midget Girls 200m Dash
#REGION 2 GIRLS:J.Keating Lancaster 27.48 2005
RESULTS OF FINALS
Claire Lyons
13
ACAD
1
     28.09
Jada Packer
13
CAT
2
     29.05
Meghan Dundon
13
OPS
3
     29.10
Sydney Daggitt
13
TRUE
4
     29.22
Annabelle Gervais
13
LANC
5
     29.29
Megan Agyei
13
CAT
6
     29.70
Ali Quinton
13
LANC
7
     29.91
Jaclyn Kennedy
13
ACAD
8
     33.24
Event # 17 Bantam Boys 200m Dash
RESULTS OF FINALS
Reese Andrews
11
HOLS
1
     31.27
Zach Matthews
11
LANC
2
     31.60
Luke Boriotis
11
LANC
3
     32.03
Zaiden Westcott
11
CAT
4
     32.09
Yousef Marai
11
BAY
5
     32.38
Hayden Kehoe
11
FAIR
6
     33.33
M. Greenwood
11
CAT
7
     34.78
Event # 18 Bantam Girls200m Dash
#REGION 2 GIRLS:M.Simpson Westdale 30.53 2006
RESULTS OF FINALS
Paige Moran
11
FAIR
1
     30.60
Lauren Varey
11
LANC
2
     31.50
Katelyn Johnston
11
OPS
3
     31.97
Karissa Cumming
11
LANC
4
     32.40
Emily Russell
11
OPS
5
     32.62
powered and engineered by Easyware                     www.goeasyware.com