07/06/2014
Page 1 of 2
Friday, June 6,2014
Boys Region 5 Track and Field Meet
Region 5 Boys
6/6/14
-
6/6/14
Event # 1 Open Boys 3000m Run
Jack Rowlatt
13
WELB
1
  11:33.52
Jack Orlowski
13
WELB
2
  11:46.87
Ryan Blackwood
13
SJA
3
  11:53.83
Evan Clementino
13
WELB
4
  12:23.64
Joe Buske
11
SJA
5
  12:26.56
Noah Murphy
13
WELB
6
  12:57.45
Dustin Steacy
13
FRON
7
  13:13.85
Aidan Moreland
11
STOR
8
  13:45.75
Event # 3 Midget Boys 100m Dash
#BOYS REGION 5:K.Lacasse Lundy's Lane 12.62 2004
RESULTS OF FINALS
Josh Dowdall
13
STOR
1
     13.62
Tyson Moore
13
WELB
2
     14.09
Max Franklin
13
SJA
3
     14.21
Brandon Fox
13
SJA
4
     14.41
Ryan Hiemstra
13
GLEN
5
     14.45
Shane Hiemstra
13
GLEN
6
     14.69
Matthew Wry
13
GLEN
7
     14.70
Chris Hannah
13
STOR
8
     15.41
Event # 5 Bantam Boys 100m Dash
#BOYS REGION 5:B.Cameron Storrington 13.99 2009
RESULTS OF FINALS
Zach Gibson
11
GLEN
1
     15.14
Alex Vreeken
11
WELB
2
     15.63
Jacob Corby
11
FAVE
3
     16.30
Chance Barens
11
WELB
4
     16.31
Oliver Clark
11
SJA
5
     16.38
Chris Dornan
11
SJA
6
     16.44
Matthew Pederson
11
FRON
7
     16.69
Aiden Ball-Graham
11
STOR
8
     17.31
Event # 7 Atom Boys 100m Dash
#BOYS REGION 5:C.Vreeken Welborne 15.50 2010
RESULTS OF FINALS
Brock Vrana
9
SJA
1
     16.73
Spencer Smith
9
SJA
2
     17.00
Chase Benford
9
SJA
3
     17.28
Tyler Smith
9
STOR
4
     17.35
Grady McCauley
9
RHTS
5
     17.36
Jordan Buick
9
WELB
6
     17.44
Ashton Stone
9
SIMC
7
     17.47
Cole McEwen
9
JOYC
8
     18.15
Event # 9 Midget Boys 400m Dash
#BOYS REGION 5:C.Webb Joyceville 58.14 2012
Luka Syllas
13
SJA
1
   1:06.16
Lloyd MacPherson
13
FRON
2
   1:06.32
Ryan Ashurst
13
WELB
3
   1:07.37
Ryan Rowlatt
13
WELB
4
   1:08.64
Cole Syllas
13
SJA
5
   1:10.30
Ryan Kiers
13
WELB
6
   1:10.40
Curtis Longmire
13
RHTS
7
   1:10.93
Brett Fowler
12
WELB
8
   1:12.68
 
 
Event # 11 Bantam Boys 400m Dash
#BOYS REGION 5:C.Webb Joyceville 1:02.97 2010
Zach Gibson
11
GLEN
1
   1:10.47
Ben Moffat
11
SJA
2
   1:12.95
Matthew Pederson
11
FRON
3
   1:15.09
Carter Simpson
11
STOR
4
   1:17.41
Joe Buske
11
SJA
5
   1:18.16
Chris Blackwood
11
SJA
6
   1:19.00
Matthew Maas
11
WELB
7
   1:19.52
Hudson Kenny
11
JOYC
8
   1:19.69
Event # 13 Atom Boys 400m Dash
#BOYS REGION 5:B.Moffatt Horton 1:16.24 2012
Teagan Good
9
GLEN
1
   1:18.21
Jean-Paul Masotti
9
SJA
2
   1:18.60
Logan Duhaime
9
SJA
3
   1:19.85
Preston Reid
9
RHTS
4
   1:20.25
Carson Hole
9
GLEN
5
   1:23.62
Cole McEwen
9
JOYC
6
   1:26.03
Xavier Oare
9
RHTS
7
   1:26.40
Evan Cowick
9
WELB
8
   1:26.42
Event # 15 Midget Boys 200m Dash
#BOYS REGION 5:K.Lacasse Lundy's Lane 25.69 2004
RESULTS OF FINALS
Tyson Moore
13
WELB
1
     29.06
Brandon Fox
13
SJA
2
     29.33
Ajay Piatkowski
13
JOYC
3
     29.44
Lloyd MacPherson
13
FRON
4
     29.53
M. Roosenmaallen
13
JOYC
5
     30.37
Curtis Longmire
13
RHTS
6
     30.41
Chris Hannah
13
STOR
7
     31.47
Bryan Littlefield
13
WELB
8
     31.50
Event # 17 Bantam Boys 200m Dash
#BOYS REGION 5:C.Webb Joyceville 28.89 2010
RESULTS OF FINALS
Alex Vreeken
11
WELB
1
     30.38
Zach Gibson
11
GLEN
2
     30.39
Chris Dornan
11
SJA
3
     32.66
Matthew Pederson
11
FRON
4
     33.31
Joe Buske
11
SJA
5
     33.50
Oliver Clark
11
SJA
6
     33.81
Colby Sonneveld
11
JOYC
7
     34.68
Alex Paterson
11
STOR
8
     34.85
Event # 19 Atom Boys 200m Dash
#BOYS REGION 5:T.Kartye Sir John A 31.46 2013
RESULTS OF FINALS
Brock Vrana
9
SJA
1
     34.53
Spencer Smith
9
SJA
2
     34.65
Grady McCauley
9
RHTS
3
     35.45
Tyler Smith
9
STOR
4
     35.59
Chase Benford
9
SJA
5
     35.62
Xavier Oare
9
RHTS
6
     35.63
Ashton Stone
9
SIMC
7
     37.13
Ethan Driscoll
9
STOR
8
     39.03
 
 
Event # 21 Midget Boys 800m Run
#BOYS REGION 5:L.Peterson Lundy's Lane 2:23.48 2012
Jack Rowlatt
13
WELB
1
   2:29.17
Max Ferguson
13
WELB
2
   2:31.71
Luka Syllas
13
SJA
3
   2:34.37
Ryan Rowlatt
13
WELB
4
   2:35.01
Cole Syllas
13
SJA
5
   2:41.25
Nigel Legood
13
SJA
6
   2:43.75
Nik Bennett
13
WELB
7
   2:50.86
Troy Barratt
13
JOYC
8
   2:55.73
Event # 23 Bantam Boys 800m Run
#BOYS REGION 5:D.Billingsley Joyceville 2:35.69 2010
Ben Moffat
11
SJA
1
   2:46.53
Chance Barens
11
WELB
2
   2:52.32
Nik Kotsovolos
11
SJA
3
   2:57.51
Cole Haynes
11
WELB
4
   3:02.49
Gage Cavanagh
11
STOR
5
   3:03.57
Carter Simpson
11
STOR
6
   3:06.00
Daniel Coolican
11
SJA
7
   3:07.42
Sully McShane
11
GLEN
8
   3:08.61
Event # 25 Atom Boys 800m Run
#BOYS REGION 5:C.Smith Joyceville 2:52.62 2007
Caleb North
9
WELB
1
   3:00.89
Preston Reid
9
RHTS
2
   3:02.50
Brock Vrana
9
SJA
3
   3:03.52
Tyson Snyder
9
SJA
4
   3:11.46
Xavier Oare
9
RHTS
5
   3:15.89
R. Cambell-Robinson
9
WELB
6
   3:17.63
Seth Toon-Elliott
9
GLEN
7
   3:18.35
Alex Bruce
9
WELB
8
   3:19.02
Event # 27 Midget Boys 1500m Run
#BOYS REGION 5:C.Button Storrington 4:52.92 2006
Jack Rowlatt
13
WELB
1
   5:21.93
Luka Syllas
13
SJA
2
   5:24.84
Cole Syllas
13
SJA
3
   5:26.69
Evan Clementino
13
WELB
4
   5:47.59
D.J. Holtz
13
SJA
5
   5:50.74
Noah Murphy
13
WELB
6
   5:57.52
Josh Thom
13
WELB
7
   6:00.73
Damien Graveline
13
SJA
8
   6:04.77
Event # 29 Bantam Boys 1500m Run
#BOYS REGION 5:C.Smith Joyceville 5:12.69 2010
Ben Moffat
11
SJA
1
   5:45.02
Nik Kotsovolos
11
SJA
2
   6:05.33
Chris Blackwood
11
SJA
3
   6:23.02
Carter Simpson
11
STOR
4
   6:34.08
Brayden Hagerty
11
GLEN
5
   6:37.09
Aidan Moreland
11
STOR
6
   6:39.73
Cole Haynes
11
WELB
7
   6:41.35
Denzil Dixon
11
GLEN
8
   6:44.08
Event # 31 Atom Boys 1500m Run
#BOYS REGION 5:C.Smith Joyceville 5:50.36 2007
Caleb North
9
WELB
1
   6:04.34
Preston Reid
9
RHTS
2
   6:11.56
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com