07/06/2014
Page 1 of 2
Thursday, June 5 ,2014
Boys Region4 Track and Field Meet
Region 4 Boys
5/6/14
-
5/6/14
Event # 1 BOYS 6-99 3000m Run
#REGION 4 BOYS:K.McKellar Sinclair 10:22.62 2007
Bryce Marchen
13
LPS
1
  11:08.54
Jack Yeates
13
SINC
2
  11:45.62
Ryan McLay
13
LPS
3
  12:06.80
Jake Richards
13
LPS
4
  12:32.68
Damien Stanton
13
PR
5
  12:49.15
David Murphy
13
SINC
6
  13:04.14
Colin Jones
13
HARR
7
  13:21.94
David Pickard
13
GR
8
  13:27.16
Event # 3 BOYS 12-99 100m Dash
#REGION 4 BOYS:T.Cancian Loughborough 12.40 2012
RESULTS OF FINALS
Evan Desarmia
13
SINC
1
     12.68
Karsten Patterson
13
PR
2
     13.56
Ethan Hussey
13
ELGN
3
     13.78
Cole Edwards
13
LPS
4
     13.97
Cameron Jackson
13
LOL
5
     14.00
Wyatt Claus
13
PR
6
     14.66
Lucas Pereria
13
LPS
7
     14.94
Dalton Hurren
13
LPS
8
     15.28
Event # 5 BOYS 10-11 100m Dash
#REGION 4 BOYS:E.Desmaria Sinclair 13.96 2012
RESULTS OF FINALS
Austin Cunningham
11
ELGN
1
     14.13
Branden Nicholson
11
ELGN
2
     15.19
Greg Mills
10
HARR
3
     15.22
Riley Payne
11
PR
4
     15.23
Connor Briand
11
SINC
5
     15.35
Travis Leblanc
11
HARR
6
     15.42
Cole Pond
11
LPS
7
     15.69
Jonas Piasetzki
11
SINC
8
     16.09
Event # 7 BOYS 6-9 100m Dash
#REGION 4 BOYS:K.Michels Elginburg 15.40 2006
RESULTS OF FINALS
Jacob Ball
9
ELGN
1
     15.04
#
Keiran McNeely
10
HARR
2
     15.09
#
Caleb Podgers
9
SINC
3
     15.84
Kenny Babcock
9
ELGN
4
     16.06
Justin Treadgold
9
LPS
5
     16.24
Andy Gemmill
9
LPS
6
     16.50
Liam Walsh
9
HARR
7
     16.59
Ethan Downton
9
SINC
8
     16.69
Event # 9 BOYS 12-99 400m Dash
#REGION 4 BOYS:J.VanNiedek Loughborough 58.66 2006
Cole Edwards
13
LPS
1
   1:05.38
Karsten Patterson
13
PR
2
   1:07.29
Brenden Brown
12
HARR
3
   1:07.48
Ty Durham
13
PR
4
   1:08.31
Cole Aylesworth
13
LPS
5
   1:10.24
Callum Leach
13
LPS
6
   1:10.88
Hayden Hill
13
PR
7
   1:11.78
Nathaniel Walker
13
LOL
8
   1:12.53
 
 
Event # 11 BOYS 10-11 400m Dash
#REGION 4 BOYS:B.Trickey Perth Road 1:08.45 2007
Carter Page
11
HARR
1
   1:12.37
Logan Yeates
11
SINC
2
   1:14.89
Barret Joynt
11
LPS
3
   1:16.50
Greg Mills
11
HARR
4
   1:16.57
Jacob Snider
11
LPS
5
   1:19.16
Vincent Wash
11
ELGN
6
   1:20.28
Carter Hillier
11
HARR
7
   1:20.69
Sean Kassera
11
HARR
8
   1:22.18
Event # 13 BOYS 6-9 400m Dash
#REGION 4 BOYS:C.Page Harrowsmith 1:14.12 2012
Eli Chubaty
9
LPS
1
   1:12.04
#
Brennan Finucane
9
ELGN
2
   1:14.28
Mason McDonald
9
PC
3
   1:18.58
Justin Treadgold
9
LPS
4
   1:20.00
Beau Reid
7
HARR
5
   1:21.10
Andy Gemmill
9
LPS
6
   1:22.75
Jacob Griffin
9
PR
7
   1:24.94
Benn West
9
ELGN
8
   1:26.34
Event # 15 BOYS 12-99 200m Dash
#REGION 4 BOYS:M.Fouzie Elginburg 4:8`:20.06 2012
RESULTS OF FINALS
Cole Edwards
13
LPS
1
     29.06
#
Cameron Jackson
13
LOL
2
     29.09
#
Lucas Pereria
13
LPS
3
     29.60
#
Parker Carnegie
13
ELGN
4
     29.72
#
Dalton Hurren
13
LPS
5
     30.87
#
Adam Rose
13
PR
6
     31.00
#
Anthony Louwman
13
SINC
7
     32.50
#
Simon Cook
13
ELGN
8
     32.60
#
Event # 17 BOYS 10-11 200m Dash
#REGION 4 BOYS:D.Peters Hinchinbrooke 30.27 2002
RESULTS OF FINALS
Austin Cunningham
11
ELGN
1
     29.43
#
Branden Nicholson
11
ELGN
2
     31.53
Riley Payne
11
PR
3
     31.59
Barret Joynt
11
LPS
4
     32.09
Greg Mills
10
HARR
5
     32.10
Connor Briand
11
SINC
6
     32.15
Nathan Elmer
11
LPS
7
     33.28
Cole Pond
11
LPS
8
     34.04
Event # 19 BOYS 6-9 200m Dash
#REGION 4 BOYS:B.Joynt Loughborough 32.30 2013
RESULTS OF FINALS
Keiran McNeely
10
HARR
1
     31.88
#
Jacob Ball
9
ELGN
2
     32.52
Caleb Podgers
9
SINC
3
     33.00
Brennan Finucane
9
ELGN
4
     33.34
Justin Treadgold
9
LPS
5
     35.17
Andy Gemmill
9
LPS
6
     35.87
Evan Jarvis
9
LPS
7
     37.03
Evan Aylesworth
9
LPS
8
     37.34
 
 
Event # 21 BOYS 12-99 800m Run
#REGION 4 BOYS:B.Trickey Perth Road 2:17.50 2009
Bryce Marchen
13
LPS
1
   2:20.58
Jack Yeates
13
SINC
2
   2:33.03
Ryan McLay
13
LPS
3
   2:46.65
Brayden Martin
13
SINC
4
   2:47.05
Simon Cook
13
ELGN
5
   3:00.64
Trevor Moore
13
PC
6
   3:05.46
Nathan Lowrey
13
GR
7
   3:06.37
Colin Jones
13
HARR
8
   3:07.51
Event # 23 BOYS 10-11 800m Run
#REGION 4 BOYS:B.Trickey Perth Road 2:36.27 2007
Carter Page
11
HARR
1
   2:59.13
Jacob Snider
11
LPS
2
   3:03.02
Logan Yeates
11
SINC
3
   3:04.13
Jake Richards
11
LPS
4
   3:04.85
David Pickard
11
GR
5
   3:08.29
Liam Ireland
11
SINC
6
   3:08.85
Dylan Bradizza
11
SINC
7
   3:09.55
Jarod Brown
11
HARR
8
   3:11.20
Event # 25 BOYS 6-9 800m Run
#REGION 4 BOYS:I.Sanderson Loughorough 2:51.29 2009
Ciaran Evans
9
SINC
1
   2:58.97
Mason McDonald
9
PC
2
   3:05.17
Beau Reid
7
HARR
3
   3:07.30
Jacob Jones
9
ELGN
4
   3:12.24
Evan Jarvis
9
LPS
5
   3:13.08
Jacob Griffin
9
PR
6
   3:17.35
Noah McDougall
7
HARR
7
   3:18.73
O. Fairborn-Cronk
9
SINC
8
   3:20.54
Event # 27 BOYS 12-99 1500m Run
#REGION 4 BOYS:K.McKellar Sinclair 4:53.30 2007
Bryce Marchen
13
LPS
1
   5:16.04
Jack Yeates
13
SINC
2
   5:25.86
Ryan McLay
13
LPS
3
   5:47.56
Brayden Martin
13
SINC
4
   5:49.31
Brenden Brown
12
HARR
5
   5:50.97
Hayden Hill
13
PR
6
   6:18.45
Trevor Moore
13
PC
7
   6:51.08
Jack Revell
13
PC
8
   7:12.56
Event # 29 BOYS 10-11 1500m Run
#REGION 4 BOYS:B.Trickey Perth Road 5:18.06 2007
Jacob Snider
11
LPS
1
   6:02.06
Jake Richards
11
LPS
2
   6:06.25
Logan Yeates
11
SINC
3
   6:14.90
Jarod Brown
11
HARR
4
   6:23.04
Nathan Elmer
11
LPS
5
   6:24.02
Dylan Bradizza
11
SINC
6
   6:24.57
Ryan Hammond
11
LPS
7
   6:31.63
Liam Ireland
11
SINC
8
   6:33.94
Event # 31 BOYS 6-9 1500m Run
#REGION 4 BOYS:I.Sanderson Loughorough 5:43.70 2009
Eli Chubaty
9
LPS
1
   5:45.94
Brennan Finucane
9
ELGN
2
   6:02.52
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com