6/9/2013
Region 2 Boys
Boys Region 2 Track and Field Meet
Wednesday, June 5, 2013
05/06/2013
05/06/2013
-
Page 1 of 2
Event # 1 Open Boys 3000m Run
#REGION 2 BOYS:S.Kissick Acadie :10:26.93 2010
Brendan Kissick
ACAD
1
  11:37.44
Callum Edwards
OPS
2
  11:52.00
Eric Leonard
ACAD
3
  11:55.43
Connor Quinton
LANC
4
  12:07.27
Nathan Colburn
CBAY
5
  12:44.46
Josh Auchincloss
ACAD
6
  13:05.53
Cameron Colburn
CBAY
7
  13:06.71
Jake McCarthy
ACAD
8
  13:27.37
Event # 3 Midget Boys 100m Dash
#REGION 2 BOYS:B.McIntosh Holsgrove 12.18 2006
RESULTS OF FINALS
Dj David
BAY
1
     12.46
Konnor Weston
BAY
2
     12.55
M. Morales-Carlson
TRUE
3
     12.93
James Johnson
LANC
4
     12.94
Hayden Lane
BAY
5
     12.96
Reid Botting
OPS
6
     13.21
Jake Adair
ACAD
7
     13.52
Kyle Cumming
LANC
8
     13.78
Event # 5 Bantam Boys 100m Dash
#REGION 2 BOYS: .Jones Odessa 13.75 2004
RESULTS OF FINALS
John McDonald
OPS
1
     14.08
Sheldon Tryon
CBAY
2
     14.68
Colby Barr
BAY
3
     14.84
Josh Ukavesa
CAT
4
     14.90
Jack Hewlin
OPS
5
     14.99
Nathan Jones
CBAY
6
     15.09
Will Hart
OPS
7
     15.24
Matthew Brown
TRUE
8
     15.92
Event # 7 Atom Boys 100m Dash
#REGION 2 BOYS: .LeBlanc Lancaster 15.29 2008
RESULTS OF FINALS
Robbie Morley
TRUE
1
     15.84
Mohamed Barakat
HOLS
2
     16.24
Brian McQuay
OPS
3
     16.30
Wilson Guan
CAT
4
     16.42
Reese Andrews
HOLS
5
     16.64
Noah Delgado
TRUE
6
     16.68
Angus Row
BAY
7
     17.08
Jason Bruger
HOLS
8
     17.20
Event # 9 Midget Boys 400m Dash
#REGION 2 BOYS:D.Greenaway Odessa 57.84 2007
T. Stock-Robertson
FAIR
1
   1:00.37
M. Morales-Carlson
TRUE
2
   1:01.05
Kyle Cumming
LANC
3
   1:02.58
Devon King
BAY
4
   1:02.93
Connor Wood
LANC
5
   1:03.14
Oliver Bolsterli
ACAD
6
   1:04.14
Noah Leinweber
ACAD
7
   1:04.78
W. Simms-Imeson
LANC
8
   1:05.55
Event # 11 Bantam Boys 400m Dash
#REGION 2 BOYS:D.LeBlanc Lancaster 1:05.86 2010
Lucus Cadieux
FAIR
1
   1:06.98
 
 
Kian Belanger
OPS
2
   1:13.05
Josh Ukavesa
CAT
3
   1:13.06
Jerome Smith
OPS
4
   1:13.39
Matthew Fraser
LANC
5
   1:13.92
Chet Moran
FAIR
6
   1:15.96
Aidan MacDonnell
LANC
7
   1:15.99
Jack Hewlin
OPS
8
   1:18.08
Event # 13 Atom Boys 400m Dash
#REGION 2 BOYS:D.Chard Odessa 1:14.42 2005
Carson Fraser
LANC
1
   1:13.74
#
Alex Sarazin
CBAY
2
   1:19.64
Mohamed Barakat
HOLS
3
   1:22.20
Alexander Young
BAY
4
   1:22.61
Curtis Schuler
OPS
5
   1:23.24
Kieran McAllister
LANC
6
   1:24.02
Connor Cowan
LANC
7
   1:24.43
Hayden Kehoe
FAIR
8
   1:24.49
Event # 15 Midget Boys 200m Dash
#REGION 2 BOYS:J.Kurish Acadie 25.65 2008
RESULTS OF FINALS
Dj David
BAY
1
     25.21
#
M. Morales-Carlson
TRUE
2
     26.02
Reid Botting
OPS
3
     27.11
T. Stock-Robertson
FAIR
4
     27.40
Kyle Cumming
LANC
5
     27.71
Kevin Toussaint
ACAD
6
     27.77
Matthew McDonald
BAY
7
     27.81
S. Miranda Suarez
LANC
8
     28.05
Event # 17 Bantam Boys 200m Dash
#REGION 2 BOYS:D.Greenaeay Odessa 28.94 2005
RESULTS OF FINALS
John McDonald
OPS
1
     29.48
Sheldon Tryon
CBAY
2
     30.34
Josh Ukavesa
CAT
3
     30.39
Matthew Wilson
LANC
4
     30.92
Nathan Jones
CBAY
5
     31.36
Jerome Smith
OPS
6
     32.90
Keefer Belanger
OPS
7
     33.18
Cameron Morton
LANC
8
     33.21
Event # 19 Atom Boys 200m Dash
#REGION 2 BOYS:D.Greenaway Odessa 32.89 2003
RESULTS OF FINALS
Matthew Jaansalu
LANC
1
     33.09
Alex Sarazin
CBAY
2
     33.16
Hayden Kehoe
FAIR
3
     34.28
Mohamed Barakat
HOLS
4
     34.45
Reese Andrews
HOLS
5
     35.07
Keith Erwin
BAY
6
     35.57
Garret Goldie
LANC
7
     36.06
Cale McCallum
LANC
8
     36.34
Event # 21 Midget Boys 800m Run
#REGION 2 BOYS:B.Morgam Odessa 2:25.12 2007
T. Stock-Robertson
FAIR
1
   2:29.50
Kyle Hancock
LANC
2
   2:30.53
Devon King
BAY
3
   2:34.59
Brennan Laidman
ACAD
4
   2:35.50
Michael Stiff
LANC
5
   2:36.20
D. Azuara Mariel
BAY
6
   2:38.97
 
 
Noah Leinweber
ACAD
7
   2:40.18
Arik Sadler
OPS
8
   2:41.36
Event # 23 Bantam Boys 800m Run
#REGION 2 BOYS:C.Kimmerer Bayridge 2:30.97 2009
Graeme Carson
LANC
1
   2:47.82
Kian Belanger
OPS
2
   2:51.51
Tyler Thompson
LANC
3
   2:53.52
Chet Moran
FAIR
4
   2:54.59
Gryphon Pressling
BAY
5
   2:55.42
Callum Edwards
OPS
6
   2:55.97
Matthew Fraser
LANC
7
   2:58.20
Liam Cowan
LANC
8
   3:03.23
Event # 25 Atom Boys 800m Run
#REGION 2 BOYS:M.Jones Odessa 2:53.10 2002
Carson Fraser
LANC
1
   2:46.09
#
Che Breadner
LANC
2
   3:00.99
Yousef Mari
BAY
3
   3:05.01
Connor Cowan
LANC
4
   3:05.98
Alexander Young
BAY
5
   3:08.12
Alex Sarazin
CBAY
6
   3:11.87
Brogan Steffan
TRUE
7
   3:20.00
Zaidan Westcott
CAT
8
   3:21.66
Event # 27 Midget Boys 1500m Run
#REGION 2 BOYS:S.Kissick Acadie 4:56.90 2010
Konnor Weston
BAY
1
   4:50.84
#
Kyle Hancock
LANC
2
   5:20.82
Connor Quinton
LANC
3
   5:27.71
Brennan Laidman
ACAD
4
   5:29.35
Brendan Kissick
ACAD
5
   5:31.48
Noah Leinweber
ACAD
6
   5:32.71
Alex Moore
OPS
7
   5:34.63
T. Saxton-Cormier
BAY
8
   5:47.04
Event # 29 Bantam Boys 1500m Run
#REGION 2 BOYS:C.Kimmerer Bayridge 5:13.50 2009
Lucus Cadieux
FAIR
1
   5:20.42
Preston Johnson
LANC
2
   5:39.65
Callum Edwards
OPS
3
   5:45.45
Colby Barr
BAY
4
   5:51.03
Graeme Carson
LANC
5
   5:52.98
Kian Belanger
OPS
6
   6:03.11
Walker Lyons
OPS
7
   6:04.41
Nathan Colburn
CBAY
8
   6:07.01
Event # 31 Atom Boys 1500m Run
#REGION 2 BOYS:N.Chomitz Odessa 5:51.46 2003
Carson Fraser
LANC
1
   5:35.66
#
Che Breadner
LANC
2
   5:56.79
Connor Cowan
LANC
3
   6:02.36
Kieran McAllister
LANC
4
   6:03.76
Alexander Young
BAY
5
   6:05.91
Curtis Schuler
OPS
6
   6:13.09
Yousef Mari
BAY
7
   6:24.02
Angus Row
BAY
8
   6:40.24
Event # 33 Midget Boys 4x100m Relay
#REGION 2 BOYS:O.Tgers Odessa 52.48 2007
Bayridge A
BAY
1
     52.48
#
Lancaster A
LANC
2
     54.46
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com