04/06/2013
Page 1 of 2
Tuesday, June 4, 2013
Region 1 Girls Track and Field
Region 1 Girls
6/4/13
-
6/4/13
Event # 2 Girls Open 3000m Run
#REGION 1 GIRLS:A.Trenhale Newburgh :12:35.95 2002
Emma Collard
TPC
1
  13:36.22
K. Wood-Murphy
TPC
2
  14:35.36
Lily Snider
NAEC
3
  14:46.00
Avery Cuddy
NAEC
4
  18:24.00
Event # 4 Midget Girls 100m Dash
#REGION 1 GIRLS:J.Raabe Langford 13.96 2007
RESULTS OF FINALS
Layne Kelman
APS
1
     14.78
Paige Deshane
NAEC
2
     15.05
Breanna Tryon
NAEC
3
     15.20
Katie Badour
BATH
4
     15.30
Shelby Walker
CNTR
5
     15.51
Addie Kaiser
Sout
6
     15.58
Sophia Waymer
Sout
7
     15.68
Destiny Jelly
APS
8
     15.74
Event # 6 Bantam Girls100m Dash
#REGION 1 GIRLS:A.Luffman Langford 14.43 2003
RESULTS OF FINALS
Samantha Fenwick
ENTR
1
     15.50
Tyra Jordan
APS
2
     15.68
Halle Gibson
Sout
3
     15.71
Emma Lavallee
APS
4
     15.74
Jasmina Dennis
CNTR
5
     15.81
P. Rodriguez
APS
6
     16.11
Abby Jacklin
Sout
7
     16.12
Lucy McKenzie
Sout
8
     16.14
Event # 8 Atom Girls 100m Dash
#REGION 1 GIRLS:S.Sandford The Prince Charles 15.89 2005
RESULTS OF FINALS
Mikayla McFarlane
APS
1
     16.43
Jessica Brunner
NEWB
2
     17.18
Siobhan Henderson
APS
3
     17.78
Kelsey Vermilyea
BATH
4
     17.84
Anna Baker
NEWB
5
     17.86
Delany Beacock
APS
6
     17.87
B. Whitelock
NAEC
7
     18.45
Abby Lees
SELB
8
     18.50
Event # 10 Midget Girls 400m Dash
#REGION 1 GIRLS:M.Herritt Sandhurst 1:06.00 2005
Hailey Jaynes
TPC
1
   1:13.46
Destiny Jelly
APS
2
   1:14.27
Sarah Viau
BATH
3
   1:16.93
Rayanne West
Sout
4
   1:17.65
Charlotte Elliott
BATH
5
   1:18.02
Sierra Manley
Sout
6
   1:18.37
Ella King
TPC
7
   1:18.58
Isabella Waymer
Sout
8
   1:20.20
Event # 12 Bantam Girls400m Dash
#REGION 1 GIRLS:M.Wartman The Prince Chalres 1:10.56 2002
Kara Fitzgerald
APS
1
   1:12.62
Emma Lavallee
APS
2
   1:12.67
Lexi Hannah
APS
3
   1:13.46
P. Rodriguez
APS
4
   1:17.58
Cheyenne Kerr
BATH
5
   1:20.34
 
 
Carsyn Newton
BATH
6
   1:20.52
Georgia Gillan
TAM
7
   1:23.55
Alex Wright
BATH
8
   1:24.69
Event # 14 Atom Girls 400m Dash
#REGION 1 GIRLS:S.Sanford The Prince Charles 1:18.90 2005
Angela Lewis
APS
1
   1:26.77
Journey Henhawke
Sout
2
   1:26.96
Jayly Cuthill
Sout
3
   1:27.87
Madison Godard
NEWB
4
   1:29.11
Isidora Ferguson
APS
5
   1:30.12
Laura Hagerman
BATH
6
   1:30.33
Delany Beacock
APS
7
   1:30.42
Emily Tyo
APS
8
   1:31.08
Event # 16 Midget Girls 200m Dash
#REGION 1 GIRLS:A.Hoeltzel Centreville 29.36 2003
RESULTS OF FINALS
Layne Kelman
APS
1
     31.52
Paige Deshane
NAEC
2
     32.49
Breanna Tryon
NAEC
3
     32.84
Destiny Jelly
APS
4
     33.26
Jackie Campbell
BATH
5
     33.37
Charlotte Elliott
BATH
6
     33.99
T. Glenn-Clarkson
BATH
7
     34.29
Camille Cote
NAEC
8
     37.15
Event # 18 Bantam Girls200m Dash
#REGION 1 GIRLS:A.Luffman Langford 30.46 2003
RESULTS OF FINALS
Jasmina Dennis
CNTR
1
     32.49
Samantha Fenwick
ENTR
2
     32.50
Lexi Hannah
APS
3
     32.88
Emma Lavallee
APS
4
     32.89
A. Blackwell
NAEC
5
     32.90
Lucy McKenzie
Sout
6
     32.99
P. Rodriguez
APS
7
     34.46
Emilia Deguire
BATH
8
     36.08
Event # 20 Atom Girls 200m Dash
#REGION 1 GIRLS:J.Rabbe Langford 34.09 2003
RESULTS OF FINALS
Mikayla McFarlane
APS
1
     35.02
R. Norman-Hill
TPC
2
     38.58
Emily Lyman
ENTR
3
     39.14
N. Irwin-Pyne
NEWB
4
     39.40
Delany Beacock
APS
5
     39.61
Jessica Brunner
NEWB
6
     39.65
Siobhan Henderson
APS
7
     39.90
Abby Lees
SELB
8
     41.93
Event # 22 Midget Girls 800m Run
#REGION 1 GIRLS:M.Herritt Sandhurst 2:35.96 2005
Hailey Jaynes
TPC
1
   2:56.02
Ella King
TPC
2
   3:04.37
K. Wood-Murphy
TPC
3
   3:05.41
Sarah Viau
BATH
4
   3:05.94
Sierra Manley
Sout
5
   3:07.33
Andra Whalen
TPC
6
   3:10.78
Courtney Tulloch
Sout
7
   3:18.62
Hannah MacDonald
Sout
8
   3:25.21
 
 
Event # 24 Bantam Girls800m Run
#REGION 1 GIRLS:J.Holden Langford 2:52.34 2004
Kara Fitzgerald
APS
1
   2:48.03
#
A. Blackwell
NAEC
2
   2:55.38
Carsyn Newton
BATH
3
   3:04.04
Morgan Botting
CNTR
4
   3:07.99
Georgia Gillan
TAM
5
   3:11.40
Regan Hogle
APS
6
   3:12.24
Gracie Hearns
Sout
7
   3:13.12
Lyric Barkley
TPC
8
   3:13.27
Event # 26 Atom Girls 800m Run
#REGION 1 GIRLS:A.Whalen The Prince Charles 3:01.00 2010
Angela Lewis
APS
1
   3:19.99
Alora Peever
APS
2
   3:21.46
Ashley Raymond
APS
3
   3:23.14
Payton Barkley
TPC
4
   3:24.02
Madison Godard
NEWB
5
   3:28.32
Emma Granger
NEWB
6
   3:31.60
Julia Main
Sout
7
   3:32.21
Ericka Edwards
TPC
8
   3:32.95
Event # 28 Midget Girls 1500m Run
#REGION 1 GIRLS:M.Herritt Sandhurst 5:16.12 2005
K. Wood-Murphy
TPC
1
   6:38.79
Sierra Manley
Sout
2
   6:55.44
Ella King
TPC
3
   7:09.48
Ebony Digby
TPC
4
   7:15.00
Andra Whalen
TPC
5
   7:20.04
Courtney Tulloch
Sout
6
   7:25.84
Hannah MacDonald
Sout
7
   7:49.60
Emily Wright
BATH
8
   8:37.90
Event # 30 Bantam Girls1500m Run
#REGION 1 GIRLS:H.Bradshaw The Prince Charles 5:49.62 2006
Kara Fitzgerald
APS
1
   6:07.76
Georgia Gillan
TAM
2
   6:18.19
Gracie Hearns
Sout
3
   6:27.12
Carsyn Newton
BATH
4
   6:27.87
Alyssa Hall
TPC
5
   6:45.39
Lily Collard
TPC
6
   6:51.98
Avery Cuddy
NAEC
7
   6:51.99
Lyric Barkley
TPC
        NT
Event # 32 Atom Girls 1500m Run
#REGION 1 GIRLS:A.Whalen The Prince Charles 5:57.58 2010
Morgan Burley
CNTR
1
   6:39.87
Alora Peever
APS
2
   6:52.24
Kylie Mosgrove
TPC
3
   6:53.92
Julia Main
Sout
4
   7:02.30
Angela Lewis
APS
5
   7:03.26
Amber Verbruggen
NAEC
6
   7:04.07
Emma Granger
NEWB
7
   7:07.99
Madison Godard
NEWB
8
   7:13.19
Event # 34 Midget Girls 4x100m Relay
#REGION 1 GIRLS:L.Leopards Langford 59.04 2002
Bath A
BATH
1
   1:01.62
Southview A
Sout
2
   1:02.55
Amherstview A
APS
3
   1:03.43
TPCS A
TPC
4
   1:03.56
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com