06/06/2012
Region 5 boys
LESAA Region 5 Track and Field Meet
Wednesday, June 6 ,2012
06/06/2012
06/06/2012
-
Page 1 of 2
Event # 1 BOYS 6-99 3000m Run
#REGION 5 BOYS:R.O'Neil Glenburnie :10:28.30 2006
D. Billingsley
13
JOYC
1
  11:08.56
Liam Brick
13
LUND
2
  11:31.29
Zack Kellar
13
WELB
3
  11:36.10
Cameron Dean
13
SIMC
4
  11:39.54
Jordan Gregory
13
SIMC
5
  12:33.14
Hunter Munroe
9
FAVE
6
  13:29.14
Kieran Robinson
13
WELB
7
  13:46.59
Riley Hickey
13
FAVE
8
  14:07.54
Event # 3 BOYS 12-99 100m Dash
#REGION 5 BOYS:K.Lacasse Lundy's Lane 12.62 2004
RESULTS OF FINALS
Reuben Smith
13
LUND
1
     12.92
Johnny Humber
13
LUND
2
     13.37
Cody Webb
13
JOYC
3
     13.49
James Vowles
13
WELB
4
     13.58
Cory Lambert
13
MARY
5
     14.11
Regan Comeau
13
LUND
6
     14.26
Brad Lowe
13
JOYC
7
     14.34
Luke Jackson
13
STOR
8
     14.49
Event # 5 BOYS 10-11 100m Dash
#REGION 5 BOYS:A.Moodie Marysville 13.99 2007
RESULTS OF FINALS
Connor Vreeken
11
WELB
1
     15.05
Tye Kartye
11
HORT
2
     15.14
Luka Syllas
11
HORT
3
     15.23
Tyrus Bromley
11
MARY
4
     15.39
A. Lawford-Wickham
11
LUND
5
     15.55
Jack Duff
11
LUND
5
     15.55
Ethan Voscamp
11
LUND
7
     15.65
Ethan Cahill
11
JOYC
8
     15.78
Event # 7 BOYS 6-9 100m Dash
#REGION 5 BOYS:C.Busschaert Joyceville 15.50 2006
RESULTS OF FINALS
Alex Vreeken
9
WELB
1
     16.18
Hudson Kenny
9
JOYC
2
     16.68
Derek Hamilton
9
HORT
3
     16.74
Matthew Maas
9
WELB
4
     17.05
Trevor Bunn
9
LUND
5
     17.12
Alex Patterson
9
STOR
5
     17.12
Tavish Gosselin
9
HORT
7
     17.18
Matt Maxam
9
HORT
8
     17.31
Event # 9 BOYS 12-99 400m Dash
#REGION 5 BOYS:N.Kulba Storrington 1:01.84 2005
Cody Webb
13
JOYC
1
     58.14
#
James Vowles
13
WELB
2
   1:00.96
#
Liam Brick
13
LUND
3
   1:02.74
Eric Brick
13
LUND
4
   1:05.02
Cole Fox
13
LUND
5
   1:09.64
Erik Lloyd
13
WELB
6
   1:09.83
Kevin Ball
13
WELB
7
   1:11.26
Liam Larsen-King
13
LUND
8
   1:11.49
Event # 11 BOYS 10-11 400m Dash
#REGION 5 BOYS:S.Edgeworth Welborne 1:01.09 2002
Luka Syllas
11
HORT
1
   1:08.99
 
 
Ethan Cahill
11
JOYC
2
   1:12.21
Cole Syllas
11
LUND
3
   1:14.52
Ryan Rowlatt
11
WELB
4
   1:17.02
Ryan Ashurst
11
WELB
5
   1:17.17
Nigel Legood
11
LUND
6
   1:17.55
Cody Jackson
11
JOYC
7
   1:18.86
Cerwyn Paul
11
WELB
8
   1:19.62
Event # 13 BOYS 6-9 400m Dash
#REGION 5 BOYS:I.Hetheriington Horton 1:16.56 2007
Ben Moffat
9
HORT
1
   1:16.24
#
Matt Maxam
9
HORT
2
   1:24.30
Carter Simpson
9
STOR
3
   1:24.84
Luc Reeve
9
WELB
4
   1:25.40
N. Kotsovolos
9
HORT
5
   1:25.84
Cole Haynes
9
WELB
6
   1:26.43
Johnathan Murphy
9
FRON
7
   1:29.58
Ryan Plunkett
9
MARY
8
   1:30.43
Event # 15 BOYS 12-99 200m Dash
#REGION 5 BOYS:K.Lacasse Lundy's Lane 25.69 2004
RESULTS OF FINALS
Reuben Smith
13
LUND
1
     25.99
Cody Webb
13
JOYC
2
     26.58
Johnny Humber
13
LUND
3
     27.30
James Vowles
13
WELB
3
     27.30
Regan Comeau
13
LUND
5
     28.21
Cory Lambert
13
MARY
6
     28.58
Brad Lowe
13
JOYC
7
     29.02
Justin Andrews
13
WELB
8
     29.84
Event # 17 BOYS 10-11 200m Dash
#REGION 5 BOYS:S.Johnson Welborne 29.02 2002
RESULTS OF FINALS
Tye Kartye
11
HORT
1
     30.58
Luka Syllas
11
HORT
2
     30.74
Connor Vreeken
11
WELB
3
     30.78
Tyrus Bromley
11
MARY
4
     31.93
A. Lawford-Wickham
11
LUND
5
     32.09
Bryce Parker
11
JOYC
6
     32.48
Jack Duff
11
LUND
7
     32.52
Asher Hounsell
11
HORT
8
     32.55
Event # 19 BOYS 6-9 200m Dash
#REGION 5 BOYS:I.Hetheringotn Horton 32.66 2007
RESULTS OF FINALS
Alex Vreeken
9
WELB
1
     33.27
Alex Patterson
9
STOR
2
     35.33
Matt Maxam
9
HORT
3
     35.84
Carter Simpson
9
STOR
4
     36.54
Aiden Ball Graham
9
STOR
4
     36.54
Hudson Kenny
9
JOYC
6
     36.80
Chris Blackwood
9
HORT
7
     38.42
Sergio Kendall
9
JOYC
8
     44.08
Event # 21 BOYS 12-99 800m Run
#REGION 5 BOYS:C.Button Storrington 2:25.04 2006
Liam Pederson
13
LUND
1
   2:23.48
#
Eric Brick
13
LUND
2
   2:30.11
Liam Brick
13
LUND
3
   2:30.76
D. Billingsley
13
JOYC
4
   2:34.78
Mitchell Dowd
13
JOYC
5
   2:37.40
Zack Kellar
13
WELB
6
   2:43.94
 
 
Braedon North
13
WELB
7
   2:51.25
Cam McEchearn
13
RHTS
8
   3:06.50
Event # 23 BOYS 10-11 800m Run
#REGION 5 BOYS:A.Moodie Marysville 2:35.69 2007
Jack Rowlatt
11
WELB
1
   2:43.24
Max Ferguson
11
WELB
2
   2:52.75
Cole Syllas
11
LUND
3
   2:59.06
Carter Lunt
11
HORT
4
   3:06.72
Tyler Lloyd
11
WELB
5
   3:13.84
Riley Jansen
11
WELB
6
   3:16.06
Brock Tureski
11
HORT
7
   3:17.68
Lucas Dalgleish
11
FRON
8
   3:24.20
Event # 25 BOYS 6-9 800m Run
#REGION 5 BOYS:C.Smith Joyceville 2:52.52 2007
Ben Moffat
9
HORT
1
   2:59.37
Matthew Maas
9
WELB
2
   3:08.80
Welsey Deir
9
WELB
3
   3:09.35
N. Kotsovolos
9
HORT
4
   3:10.59
Hunter Munroe
9
FAVE
5
   3:14.26
Ethan Demel
9
LUND
6
   3:20.52
Cole O'Connell
9
WELB
7
   3:20.81
Nathaniel Benn
9
WELB
8
   3:33.48
Event # 27 BOYS 12-99 1500m Run
#REGION 5 BOYS:C.Button Storrington 4:52.92 2006
Liam Pederson
13
LUND
1
   5:02.63
Ryan Dowdall
13
STOR
2
   5:06.03
D. Billingsley
13
JOYC
3
   5:20.40
Eric Brick
13
LUND
4
   5:21.66
Zack Kellar
13
WELB
5
   5:44.16
Haynes Kent
13
LUND
6
   5:56.96
Jordan Gregory
13
SIMC
7
   6:20.46
Zach Moon
13
WELB
8
   6:42.21
Event # 29 BOYS 10-11 1500m Run
#REGION 5 BOYS:A.Moodie Marysville 5:12.69 2007
Jack Rowlatt
11
WELB
1
   5:32.50
Max Ferguson
11
WELB
2
   5:48.73
Cameron Dean
13
SIMC
3
   6:02.90
William VanDusen
11
FRON
4
   6:17.94
Liam Casey
11
WELB
5
   6:37.96
Evan Clementino
11
WELB
6
   6:42.89
Brock Tureski
11
HORT
7
   7:03.98
B. D'Entremont
11
FRON
8
   7:16.53
Event # 31 BOYS 6-9 1500m Run
#REGION 5 BOYS:C.Smith Joyceville 5:50.36 2007
Ben Moffat
9
HORT
1
   6:00.39
Welsey Deir
9
WELB
2
   6:49.46
Cole Haynes
9
WELB
3
   6:53.32
Aiden Moreland
9
STOR
4
   6:58.79
Nathaniel Benn
9
WELB
5
   7:00.78
Hunter Munroe
9
FAVE
6
   7:02.16
Luc Reeve
9
WELB
7
   7:04.49
Johnathan Murphy
9
FRON
8
   7:31.03
Event # 33 BOYS 12-99 4x100m Relay
#REGION 5 BOYS:L.Lancers Lundy's Lane 52.12 2007
Lundy's Lane A
13
LUND
1
     55.99
Joyceville A
13
JOYC
2
     56.30
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com