6/17/2012
Region 1 Boys
Boys Region 1 Track and Field
Thursday, June 7, 2012
06/07/2012
06/07/2012
-
Page 1 of 2
Event # 1 OPEN BOYS 3000m Run
#REGION 1 BOYS:J.Parks Newburgh :11:00.49 2007
Jack Peck
11
TAM
1
  11:41.02
Calum Gault
13
TPC
2
  12:28.24
Ryan Salmond
13
NAEC
3
  13:36.05
Ryan Cruickshank
13
NAEC
4
  14:14.98
Cal Doyle
13
NEWB
5
  14:18.41
N. Chadwick
13
TPC
6
  16:11.40
Kyle Campbell
13
NAEC
7
  16:31.92
Event # 3 NIDGET BOYS 100m Dash
#REGION 1 BOYS:W.Reid Amherstview 13.01 2008
RESULTS OF FINALS
Brodie Munroe
13
NAEC
1
     13.58
Ryan Cudd
13
TPC
2
     13.71
Ryan Calver
13
LANG
3
     13.83
Cassum Naim
13
BATH
4
     13.90
Jake Wales
13
CNTR
5
     13.96
Dexter Hughson
13
BATH
6
     14.52
Kendall Yach
13
SELB
6
     14.52
Nicholas Nieman
13
BATH
8
     14.55
Event # 5 BANTAM BOYS 100m Dash
#REGION 1 BOYS:J.Craven The Prince Charles 14.20 2004
RESULTS OF FINALS
Cole Horsman
11
APS
1
     14.05
#
Dylan Thomason
11
TAM
2
     14.28
Joel Gurnsey
11
APS
3
     15.24
Liam Clarke
11
CNTR
4
     15.52
Garrison Hough
11
APS
5
     15.53
Liam Wilkenson
11
TPC
6
     15.54
Adam Burger
11
BATH
7
     15.58
Andrew Hudgins
11
SELB
8
     15.62
Event # 7 ATOM BOYS100m Dash
#REGION 1 BOYS:C.Horsman Amherstview 14.86 2010
RESULTS OF FINALS
Liam Minielly
9
CNTR
1
     16.21
Liam Dawson
9
APS
2
     16.34
Zack Doyle
9
BATH
3
     16.68
Dawson McIsaac
9
NAEC
4
     16.87
Nash Hamilton
9
APS
5
     17.17
K. Paddle-Grant
9
TPC
6
     17.40
Brodie Traise
9
BATH
7
     17.62
Nolan Gunter
9
TPC
8
     17.75
Event # 9 NIDGET BOYS 400m Dash
#REGION 1 BOYS:D.Gately Bath 59.84 2012
Devon Gately
13
BATH
1
     59.84
#
Brodie Munroe
13
NAEC
2
   1:00.27
Daniel Foss
13
TPC
3
   1:04.81
Cody Smith
13
CNTR
4
   1:06.40
Brayden Baker
13
LANG
5
   1:07.04
Matt Huyck
13
BATH
6
   1:09.43
Lane Dehaan
13
CNTR
7
   1:09.58
Robin Joshi
13
SELB
8
   1:12.05
Event # 11 BANTAM BOYS 400m Dash
#REGION 1 BOYS:D.Vermilyea Bath :01:06.52 2007
Cole Horsman
11
APS
1
   1:07.83
Garrison Hough
11
APS
2
   1:09.78
 
 
Kael Fredenburgh
11
CNTR
3
   1:12.24
Sebastien Perry
11
TPC
4
   1:13.21
Liam Clarke
11
CNTR
5
   1:14.33
Tim Shire
11
NAEC
6
   1:16.08
Tyler Ignazzitto
11
BATH
7
   1:16.27
S. Chatterton
11
SELB
8
   1:16.65
Event # 13 ATOM BOYS400m Dash
#REGION 1 BOYS:C.Hill Tamworth 1:14.97 2010
Liam Minielly
9
CNTR
1
   1:18.65
A. Pym-Robichaud
9
APS
2
   1:19.74
Elijah McNamee
9
SELB
3
   1:21.46
Nolan Gunter
9
TPC
4
   1:22.02
Owen Chapman
9
LANG
5
   1:23.18
K. Paddle-Grant
9
TPC
6
   1:24.18
Justin Walker
9
BATH
7
   1:25.14
Javen Newman
9
SELB
8
   1:26.14
Event # 15 NIDGET BOYS 200m Dash
#REGION 1 BOYS:B.Holden Langford 26.84 2004
RESULTS OF FINALS
Ryan Cudd
13
TPC
1
     28.78
Ryan Calver
13
LANG
2
     29.08
Nicholas Nieman
13
BATH
3
     29.11
Daniel Foss
13
TPC
4
     29.90
Kier Doyle
13
NEWB
5
     30.14
Nick Keller
13
NAEC
6
     30.37
Aidan Dawson
13
APS
7
     30.84
Nic Martin
13
NEWB
8
     31.24
Event # 17 BANTAM BOYS 200m Dash
#REGION 1 BOYS:C.Horseman Amherstview 29.55 2012
RESULTS OF FINALS
Cole Horsman
11
APS
1
     29.55
#
Dylan Thomason
11
TAM
2
     30.37
Garrison Hough
11
APS
3
     31.90
Ethan Deline
11
BATH
4
     32.17
Liam Wilkenson
11
TPC
5
     32.27
Tyler Ignazzitto
11
BATH
6
     32.77
Charlie Wood
11
APS
7
     33.48
Kael Fredenburgh
11
CNTR
8
     34.30
Event # 19 ATOM BOYS200m Dash
#REGION 1 BOYS:C.Horsman Amherstview 31.00 2010
RESULTS OF FINALS
Zack Doyle
9
BATH
1
     34.62
Nash Hamilton
9
APS
2
     35.46
Nolan Gunter
9
TPC
3
     35.74
A. Pym-Robichaud
9
APS
4
     35.77
Ayaan Hussain
9
APS
5
     35.90
Malcolm Isbester
9
TPC
6
     36.27
K. Paddle-Grant
9
TPC
7
     36.52
Austin Kearley
9
CNTR
8
     36.55
Event # 21 NIDGET BOYS 800m Run
#REGION 1 BOYS:J.Young NAEC 2:25.29 2008
Devon Gately
13
BATH
1
   2:28.07
Cody Smith
13
CNTR
2
   2:33.34
Aidan Dawson
13
APS
3
   2:44.14
Lane Dehaan
13
CNTR
4
   2:45.46
Matt Huyck
13
BATH
5
   2:47.75
Robin Joshi
13
SELB
6
   2:57.15
Adam Campbell
13
TAM
7
   3:00.89
 
 
Clay Vautrin
13
TPC
8
   3:05.73
Event # 23 BANTAM BOYS 800m Run
#REGION 1 BOYS:D.Vermilyea Bath 2:36.01 2007
Jack Peck
11
TAM
1
   2:43.15
Carter Free
11
TPC
2
   2:44.40
Nick Yeomans
11
LANG
3
   2:45.74
Joel Gurnsey
11
APS
4
   2:52.29
Liam Clarke
11
CNTR
5
   2:56.16
Liam McCracken
11
BATH
6
   2:58.32
Devyn Day
11
APS
7
   3:01.49
Dawson Burns
11
TAM
8
   3:02.30
Event # 25 ATOM BOYS800m Run
#REGION 1 BOYS:J.Parks Newburgh 2:47.28 2003
M. Grosvenor
9
BATH
1
   3:04.49
A. Pym-Robichaud
9
APS
2
   3:11.34
John Hearns
9
LANG
3
   3:12.24
Robbie Barker
9
CNTR
4
   3:12.69
Elijah McNamee
9
SELB
5
   3:14.69
Justin Walker
9
BATH
6
   3:15.82
Javen Newman
9
SELB
7
   3:19.53
Devin Clement
9
APS
8
   3:30.36
Event # 27 NIDGET BOYS 1500m Run
#REGION 1 BOYS:D.Vermlyea Bath 5:08.59 2009
Devon Gately
13
BATH
1
   5:16.26
Cody Smith
13
CNTR
2
   5:39.28
Calum Gault
13
TPC
3
   5:48.70
Aidan Dawson
13
APS
4
   5:50.41
Matt Huyck
13
BATH
5
   5:52.24
Robin Joshi
13
SELB
6
   6:17.87
David Resnickoff
13
TPC
7
   6:38.11
Ryan Cruickshank
13
NAEC
8
   7:02.66
Event # 29 BANTAM BOYS 1500m Run
#REGION 1 BOYS:J.Peck Tamworth 5:20.66 2012
Jack Peck
11
TAM
1
   5:20.66
#
Carter Free
11
TPC
2
   5:22.58
Nick Yeomans
11
LANG
3
   5:40.78
Kiel Benton
11
TPC
4
   5:50.74
Liam McCracken
11
BATH
5
   5:58.68
Joel Gurnsey
11
APS
6
   5:59.87
Dawson Burns
11
TAM
7
   6:14.89
Devyn Day
11
APS
8
   6:18.01
Event # 31 ATOM BOYS1500m Run
#REGION 1 BOYS:J.Parks Newburgh 5:50.15 2003
Liam Minielly
9
CNTR
1
   6:11.78
M. Grosvenor
9
BATH
2
   6:24.05
John Hearns
9
LANG
3
   6:34.13
Elijah McNamee
9
SELB
4
   6:43.22
Jon Santos
9
TAM
5
   7:08.45
Connor Wiltshire
9
LANG
6
   7:13.74
Aidan Jackson
9
APS
7
   7:24.52
Tom Frederiks
9
CNTR
8
   7:37.23
Event # 33 NIDGET BOYS 4x100m Relay
#REGION 1 BOYS:T.Panthers The Prince Charles 53.79 2005
Bath A
13
BATH
1
     54.99
TPC A
13
TPC
2
     55.86
Centreville A
9
CNTR
3
     57.24
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com