6/5/2009
Region 5 Boys
Boys Region 5 Track and Field Meet
Friday, June 5,2009
06/05/2009
06/05/2009
-
Page 1 of 2
Event # 1 Open  Boys 3000m Run
#DIVISION 6 BOYS:R.O'Neill Glenburnie :10:28.30 2006
Burns,Cole
JOYC
1
  11:26.07
Billingsley, D
JOYC
2
  11:39.05
Horrocks,Justice
FRON
3
  11:51.28
Henderson,Cody
WELB
4
  11:56.42
Halerewich,Nikoli
LUND
5
  12:19.70
Narain,Navin
WELB
6
  12:26.39
Carmody,Kenton
LUND
7
  13:07.10
Posthumus,Jeremy
MARY
        NT
Event # 3 Midget  Boys 100m Dash
#DIVISION 6 BOYS: .Lacasse Lundy's Lane 12.62 2004
RESULTS OF FINALS
Adamczyk,Jacob
LUND
1
     12.86
Moodie,Adam
MARY
2
     13.43
Ackley,Nick
JOYC
3
     13.44
Fletcher,Ryan
WELB
4
     13.74
Leeman,Scott
FAVE
5
     13.75
Stevenhaagen, B
WELB
6
     13.76
Ferland,Joel
WELB
7
     13.78
Deir,Tyler
FAVE
8
     14.41
Event # 5 Bantam  Boys 100m Dash
#DIVISION 6 BOYS:A.Moodie Marysville 14.80 2007
RESULTS OF FINALS
Blakely,Cameron
STOR
1
     13.99
#
Hetherington, I
LUND
2
     14.63
#
Webb,Cody
JOYC
3
     14.97
Ellemers,Berg
HORT
4
     15.49
Losier,Tyson
WELB
5
     15.50
Miller,Shawn
LUND
6
     15.51
Shepard,Steve
WELB
7
     15.98
Lanoue,Lucus
SIMC
8
     15.99
Event # 7 Atom  Boys 100m Dash
#DIVISION 6 BOYS: .Busschaert Joyceville 15.74 2006
RESULTS OF FINALS
Wilson,L
STOR
1
     15.83
Serruya,Max
HORT
2
     16.02
Repath,Logan
MARY
3
     16.18
Posthumus,Derek
MARY
4
     16.56
Tomlin,Callum
LUND
5
     16.57
Vreeken,Connor
WELB
6
     16.58
Fletcher,Tyson
WELB
7
     16.75
Hoffman,Corrigan
LUND
8
     16.97
Event # 9 Midget  Boys 400m Dash
#DIVISION 6 BOYS:N.Kulba Storrington 1:01.84 2005
Stevenhaagen, B
WELB
1
   1:03.23
Choi,Ted
WELB
2
   1:04.62
Smith,Phil
WELB
3
   1:06.18
Russell,Kevin
LUND
4
   1:06.72
Cormier,Zac
WELB
5
   1:08.89
Austin,Turner
GLEN
6
   1:09.80
Kingston,Tom
FAVE
7
   1:10.02
Watters,Joshua
LUND
8
   1:10.94
Event # 11 Bantam  Boys 400m Dash
#DIVISION 6 BOYS:S.Edgeworth Welborne :01:01.09 2002
Hetherington, I
LUND
1
   1:08.72
 
 
Webb,Cody
JOYC
2
   1:09.18
Brick,Liam
HORT
3
   1:10.20
Miller,Shawn
LUND
4
   1:12.00
Smith,Conner
JOYC
5
   1:13.55
Pederson,Liam
LUND
6
   1:14.46
Leblanc,Nick
RHTS
7
   1:15.49
Moor,Johnny
STOR
8
   1:15.51
Event # 13 Atom  Boys 400m Dash
#DIVISION 6 BOYS:I.Hetherington Horton 1:16.64 2007
Kiers,Ryan
WELB
1
   1:17.45
Larsen-King,Abram
HORT
2
   1:18.03
Lloyd,Eric
WELB
3
   1:21.64
Amari,Nuri
HORT
4
   1:22.72
Rowdon,Joshua
WELB
5
   1:24.24
Moffat,Ari
HORT
6
   1:24.39
Miller,Nathan
HORT
7
   1:25.38
Rose,Keaton
WELB
8
   1:26.83
Event # 15 Midget  Boys 200m Dash
#DIVISION 6 BOYS:K.Lacasse Lundy's Lane 25.69 2004
RESULTS OF FINALS
Adamczyk,Jacob
LUND
1
     26.98
Ferland,Joel
WELB
2
     27.74
Hutchins,Jon
WELB
3
     28.42
Stevenhaagen, B
WELB
4
     28.57
Mans,Kris
JOYC
5
     29.52
Campbell,Lucas
RHTS
6
     30.29
Hawes,Will
LUND
7
     30.66
Event # 17 Bantam  Boys 200m Dash
#DIVISION 6 BOYS:S.Johnson Welborne 29.02 2002
RESULTS OF FINALS
Blakely,Cameron
STOR
1
     29.27
Hetherington, I
LUND
2
     30.44
Webb,Cody
JOYC
3
     31.31
Miller,Shawn
LUND
4
     31.92
Collett,Ryan
LUND
5
     32.68
Losier,Tyson
WELB
6
     32.98
Shepard,Steve
WELB
7
     32.99
Lanoue,Lucus
SIMC
8
     34.77
Event # 19 Atom  Boys 200m Dash
#DIVISION 6 BOYS:I.Hetherington Horton 32.65 2007
RESULTS OF FINALS
Wilson,L
STOR
1
     33.72
Tomlin,Callum
LUND
2
     34.41
Moffat,Ari
HORT
3
     35.62
Miller,Seren
HORT
4
     36.52
Loyd,Eric
WELB
5
     36.65
Miller,Nathan
HORT
6
     36.66
Morton,Seth
GLEN
7
     38.29
Worley,Curtis
RHTS
8
     38.37
Event # 21 Midget  Boys 800m Run
#DIVISION 6 BOYS:C.Button Storrington 2:25.04 2006
Choi,Ted
WELB
1
   2:29.52
Burns,Cole
JOYC
2
   2:33.48
Cormier,Zac
WELB
3
   2:35.97
Henderson,Cody
WELB
4
   2:38.52
Casford,Cole
WELB
5
   2:42.48
Lee,Joseph
FAVE
6
   2:54.17
Carmody,Kenton
LUND
7
   2:56.93
 
 
Horrocks,Justice
FRON
8
   2:56.94
Event # 23 Bantam  Boys 800m Run
#DIVISION 6 BOYS:A.Moodie Marysville 2:41.52 2007
Smith,Conner
JOYC
1
   2:46.24
Ellemers,Berg
HORT
2
   2:46.34
Brick,Eric
HORT
3
   2:46.75
Billingsley, D
JOYC
4
   2:47.01
Crampton,Wyatt
STOR
5
   3:02.13
Casford,Kyle
WELB
6
   3:03.85
Kellar,Zach
WELB
7
   3:05.27
Allen-Martin, J
MARY
8
   3:08.38
Event # 25 Atom  Boys 800m Run
#DIVISION 6 BOYS:C.Smith Joyceville 2:52.52 2007
Amari,Nuri
HORT
1
   2:59.15
Pringle,Josh
HORT
2
   2:59.36
Rowlatt,Jack
WELB
3
   3:04.47
Vowles,James
WELB
4
   3:05.98
Sawchuk,Griffin
HORT
5
   3:06.60
Beckman,Matthew
LUND
6
   3:07.39
Oddie,Jake
WELB
7
   3:10.68
McNeil,Evan
HORT
8
   3:13.12
Event # 27 Midget  Boys 1500m Run
#DIVISION 6 BOYS:C.Button Storrington 4:52.92 2006
Moodie,Adam
MARY
1
   4:58.52
Smith,Brennan
WELB
2
   5:45.74
Williams,Nolan
WELB
3
   5:50.21
Horrocks,Justice
FRON
4
   5:57.59
Rowlatt,Nathan
WELB
5
   6:03.99
Jordan,Kenzie
LUND
6
   6:06.54
Halerewich,Nikoli
LUND
7
   6:17.39
Brown,Ryan
LUND
8
   6:26.57
Event # 29 Bantam  Boys 1500m Run
#DIVISION 6 BOYS:A.Moodie Marysville 5:16.66 2007
Smith,Conner
JOYC
1
   5:36.36
Pederson,Liam
LUND
2
   5:43.48
Billingsley, D
JOYC
3
   5:45.82
Brick,Eric
HORT
4
   5:53.80
Moor,Johnny
STOR
5
   5:54.24
Kellar,Zach
WELB
6
   6:01.24
Posthumus,Jeremy
MARY
7
   6:05.61
Lloyd,J
STOR
8
   6:12.81
Event # 31 Atom  Boys 1500m Run
#DIVISION 6 BOYS:C.Smith Joyceville 5:50.36 2007
Pringle,Josh
HORT
1
   6:08.79
Rowlatt,Jack
WELB
2
   6:13.54
Moffat,Ari
HORT
3
   6:16.50
McNeil,Evan
HORT
4
   6:17.67
Vowles,James
WELB
5
   6:17.68
Beckman,Mathew
LUND
6
   6:17.87
Fergusson,Max
WELB
7
   6:27.12
Norman,Alex
STOR
8
   6:36.25
Event # 33 Midget  Boys 4x100m Relay
#DIVISION 6 BOYS:L.Lancers Lundy's Lane 54.62 2007
Welborne A
WELB
1
     54.30
#
Joyceville A
JOYC
2
     55.30
Lundy's Lane A
LUND
3
     56.16
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com