6/8/2009
Region 4 Girls
Girls Region4 Track and Field Meet
Thursday, June 4,2009
06/04/2009
06/04/2009
-
Page 1 of 2
Event # 2 GIRLS 6-99 3000m Run
#DIVISION 4 GIRLS:A.Leveille Collins Bay :11:37.46 2008
Nicole Armstrong
13
LPS
1
  11:51.14
Jessie Heyman
13
HARR
2
  12:36.03
Sarah McCallum
13
LPS
3
  12:46.19
Sarah McFadden
13
LPS
4
  12:56.28
E. Villeneuve-Smith
13
LPS
5
  13:03.91
Event # 4 GIRLS 12-99 100m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:E.Coleman Bayridge 13.20 2002
RESULTS OF FINALS
Emelyn Fauvel
13
PR
1
     13.72
Hannah VanLuven
13
PR
2
     14.07
Krissy Berndt
13
LPS
3
     14.33
Melanie Martin
13
PC
4
     14.44
Alyssa Frankland
13
ELGN
5
     14.59
Justine Wight
13
SINC
6
     14.78
Kayla Murphy
13
PC
7
     14.82
Gemma Sloan
13
ELGN
8
     14.83
Event # 6 GIRLS 10-11 100m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:J.Keating Lancaster 13.89 2002
RESULTS OF FINALS
B. Patterson
11
PR
1
     14.68
Ciara Richmond
11
AI
2
     15.02
Alyssa Leslie
11
LPS
3
     15.07
Krystyna Urbancic
11
SINC
4
     15.49
Kealeigh Sloan
11
ELGN
5
     15.75
Tori Nueman
11
HINC
6
     15.83
Kathleen Dendy
11
SINC
7
     15.84
Kaira Cole
11
LPS
8
     15.85
Event # 8 GIRLS 6-9 100m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:K.Jones Cataraqui Woods 15.65 2007
RESULTS OF FINALS
Ava George
9
SINC
1
     16.63
Brianna MacComish
9
PR
2
     16.65
Logan Mederios
9
ELGN
3
     17.16
Samantha Johns
9
PC
4
     17.20
Sophia Weiss-Love
9
SINC
5
     17.72
Sian Lloyd
9
PR
6
     17.84
Brianna Campbell
9
HINC
7
     17.91
MacKenzie Poole
9
PR
8
     18.01
Event # 10 GIRLS 12-99 400m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:L.Ogilvie Sinclair :01:03.95 2005
Rachel Nelles
13
LPS
1
   1:08.83
Katie Hunter
13
PR
2
   1:12.75
Alex Dewit
13
HARR
3
   1:13.76
Melissa Johnston
13
SINC
4
   1:14.70
Erica Young
13
ELGN
5
   1:15.76
Addie Rasmussen
13
SINC
6
   1:15.87
Olivia Richmond
13
LPS
7
   1:16.49
Marisa Wells
13
ELGN
8
   1:17.56
Event # 12 GIRLS 10-11 400m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:C.Boyd Sinclair :01:08.96 2005
Jazmin Wood
11
SINC
1
   1:11.04
Rachel Villalta
11
HINC
2
   1:12.15
Kate Klein
11
HARR
3
   1:14.74
Jenny Lapp
11
LPS
4
   1:15.15
 
 
Julyanna Trickey
11
PR
5
   1:16.14
MacKenzie Davies
11
ELGN
6
   1:16.75
Annie Baxter
11
HARR
7
   1:18.04
Casey Sands
11
LPS
8
   1:19.01
Event # 14 GIRLS 6-9 400m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:C.Boyd Sinclair :01:18.83 2003
Faith Wash
9
ELGN
1
   1:19.33
Claire Millard
9
HARR
2
   1:24.10
Tess Fraser
9
HARR
3
   1:25.75
Chelsey Dickison
9
HARR
4
   1:26.12
Rachel Wash
9
ELGN
5
   1:27.38
Brooke Legrow
9
PR
6
   1:27.42
Cheyenne Rattray
9
PR
7
   1:28.07
Michaela Hamilton
9
HINC
8
   1:28.84
Event # 16 GIRLS 12-99 200m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:J.Keating Lancaster 27.48 2005
RESULTS OF FINALS
Emelyn Fauvel
13
PR
1
     29.09
Hannah VanLuven
13
PR
2
     29.23
Krissy Berndt
13
LPS
3
     29.56
Rachel Nelles
13
LPS
4
     30.62
Alyssa Frankland
13
ELGN
5
     30.65
Melanie Martin
13
PC
6
     30.92
Katie Hunter
13
PR
7
     31.49
Olivia Richmond
13
LPS
8
     31.79
Event # 18 GIRLS 10-11 200m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:S.McKinde Henderson 29.32 2002
RESULTS OF FINALS
B. Patterson
11
PR
1
     30.44
Tori Nueman
11
HINC
2
     31.92
Kealeigh Sloan
11
ELGN
3
     32.78
Annie Baxter
11
HARR
4
     33.05
Kate Klein
11
HARR
5
     33.43
Kaira Cole
11
LPS
6
     33.47
Krystyna Urbancic
11
SINC
7
     33.48
Julyanna Trickey
11
PR
8
     33.65
Event # 20 GIRLS 6-9 200m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:I.Froom Holsgrove 31.94 2006
RESULTS OF FINALS
Faith Wash
9
ELGN
1
     34.28
Ava George
9
SINC
2
     35.43
Madison Poole
9
PR
3
     37.54
Sophia Weiss-Love
9
SINC
4
     38.03
Jennifer McInnes
9
ELGN
5
     38.86
Tess Fraser
9
HARR
6
     39.27
Jaymie Richmond
9
LPS
7
     39.83
Kayla Battler
9
PR
8
     40.41
Event # 22 GIRLS 12-99 800m Run
#DIVISION 4 GIRLS:C.Boyd Sinclair 2:36.20 2006
Nicole Armstrong
13
LPS
1
   2:38.62
Sarah Given
13
ELGN
2
   2:52.07
Rachel Nelles
13
LPS
3
   2:54.28
Sarah McFadden
13
LPS
4
   2:55.54
Addie Rasmussen
13
SINC
5
   2:56.27
Jessie Heyman
13
HARR
6
   2:59.24
Melissa Johnston
13
SINC
7
   3:02.23
Alyse Peterson
13
PC
8
   3:15.29
 
 
Event # 24 GIRLS 10-11 800m Run
#DIVISION 4 GIRLS:C.Boyd Sinclair 2:43.62 2005
Rachel Villalta
11
HINC
1
   2:50.78
Jaycee Farmer
11
LPS
2
   2:59.07
Kate Klein
11
HARR
3
   3:10.15
Ashleigh Huctwith
11
SINC
4
   3:10.25
Maggie Clarke
11
LPS
5
   3:10.30
Heidi Scott
11
SINC
6
   3:16.40
Erica Veldman
11
LPS
7
   3:17.57
Megan Bowman
11
PR
8
   3:17.82
Event # 26 GIRLS 6-9 800m Run
#DIVISION 4 GIRLS:K.Bilkovski Lancaster 2:59.87 2006
Faith Wash
9
ELGN
1
   3:07.48
Logan Mederios
9
ELGN
2
   3:10.50
Tess Fraser
9
HARR
3
   3:25.84
Jade Peterson
9
PC
4
   3:25.92
Ashley Natalzio
9
ELGN
5
   3:30.16
Brooke Legrow
9
PR
6
   3:31.37
April McInnes
9
ELGN
7
   3:32.71
Emily Hannah
9
HINC
8
   3:34.30
Event # 28 GIRLS 12-99 1500m Run
#DIVISION 4 GIRLS:A.Leveille Collins Bay 5:21.15 2008
Nicole Armstrong
13
LPS
1
   5:40.62
E. Villeneuve-Smith
13
LPS
2
   5:53.18
Sarah Given
13
ELGN
3
   6:00.00
Sarah McFadden
13
LPS
4
   6:03.28
Nicole Wisteard
13
LPS
5
   6:06.17
Addie Rasmussen
13
SINC
6
   6:18.97
Melissa Johnston
13
SINC
7
   6:19.20
Noa Amson
13
AI
8
   6:55.12
Event # 30 GIRLS 10-11 1500m Run
#DIVISION 4 GIRLS:C.Boyd Sinclair 5:44.36 2005
Rachel Villalta
11
HINC
1
   5:51.57
Jaycee Farmer
11
LPS
2
   6:00.17
Jenny Lapp
11
LPS
3
   6:02.16
Marika Vogelzang
11
LPS
4
   6:03.79
Lilly Callender
11
PR
5
   6:18.04
Mia Timpson
11
LPS
6
   6:22.25
Sammy Coombs
11
SINC
7
   6:50.25
Event # 32 GIRLS 6-9 1500m Run
#DIVISION 4 GIRLS:C.Papadakis Lancaster 6:12.33 2007
Logan Mederios
9
ELGN
1
   6:31.64
Emily Hannah
9
HINC
2
   7:07.45
Chelsey Dickison
9
HARR
3
   7:09.00
Shelby Ritchie
9
PC
4
   7:22.48
Zoe Cook
9
ELGN
5
   7:26.52
Hanna Grey
9
PC
6
   7:27.16
Riley Sloan
9
ELGN
7
   7:29.92
Ivy Stewart
9
PC
8
   7:37.08
Event # 34 GIRLS 12-99 4x100m Relay
#DIVISION 4 GIRLS:L.Lions Lancaster 56.12 2006
Loughborough A
11
LPS
1
     57.09
Perth Road A
9
PR
2
     57.74
Elginburg A
13
ELGN
3
     58.18
Sinclair A
13
SINC
4
     59.62
Harrowsmith A
11
HOLS
5
   1:00.87
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com