6/2/2009
Region 2 Boys
Boys Region 2 Track and Field Meet
Tuesday, June 2,2009
06/02/2009
06/02/2009
-
Page 1 of 2
Event # 1 OPEN BOYS 3000m Run
#DIVISION 2 BOYS:B.Morgan Odessa :11:03.35 2007
Sean Kissick
13
ACAD
1
  10:47.84
#
Dawson Chard
13
OPS
2
  10:54.27
#
Eric Cooper
13
ACAD
3
  11:11.53
Joshua Cambell
13
FAIR
4
  12:52.11
Walker Campbell
13
OPS
5
  13:55.21
Ryan Mahon
13
ACAD
6
  14:17.11
Justin Bremner
13
OPS
7
  14:23.46
Carson Ballance
13
OPS
8
  14:42.21
Event # 3 MIDGET BOYS100m Dash
#DIVISION 2 BOYS:B.McIntosh Holsgrove 12.18 2006
RESULTS OF FINALS
Arron Whaley
13
HOLS
1
     13.38
Teruo Yamamoto
13
FAIR
2
     13.52
Steven Richardson
13
CBAY
3
     13.54
Ryan Richardson
13
CBAY
4
     13.89
Josh Giroux
13
OPS
5
     14.10
Jackson Croft
13
WEST
6
     14.37
Ricky Woodcock
13
CBAY
7
     14.52
Jordan Fehr
13
LANC
8
     14.62
Event # 5 BANTAM BOYS 100m Dash
#DIVISION 2 BOYS:M.Jones Odessa 13.75 2004
RESULTS OF FINALS
Jacob Fairfax
11
OPS
1
     14.33
Alan Gou
11
BAY
2
     14.74
Joshua Cambell
13
FAIR
3
     14.78
Bradon Verness
11
WEST
4
     15.18
Troy Gilroy
11
CAT
5
     15.38
Vincent McGonegal
11
OPS
6
     15.45
E. Diaz De leon
11
BAY
7
     15.57
Devin Leblanc
11
LANC
8
     16.02
Event # 7 ATOM BOYS 100m Dash
#DIVISION 2 BOYS:D.Leblanc Lancaster 15.29 2008
RESULTS OF FINALS
Brandon Barron
9
CAT
1
     16.18
MacK Hancock
9
LANC
2
     16.28
Dezmond Hallett
9
FAIR
3
     16.57
Kyle Hancock
9
LANC
4
     16.61
Mavrick Snider
9
OPS
5
     16.62
Matthew McDonald
9
BAY
6
     16.78
Burke Derbyshire
9
LANC
7
     16.84
Hunter Dickerson
9
WEST
8
     16.90
Event # 9 MIDGET BOYS400m Dash
#DIVISION 2 BOYS:D.Greenaway Odessa 57.84 2007
Liam Bruinsma
13
WEST
1
   1:05.09
Kyle Lalonde
13
OPS
2
   1:05.10
Cody Washer
13
FAIR
3
   1:08.31
Justin Jones
13
OPS
4
   1:08.82
Jeremiah Hamilton
13
FAIR
5
   1:09.06
Mike Whiteland
13
CAT
6
   1:09.53
Cody Hatcher
13
BAY
7
   1:11.40
Alex Rice
13
ACAD
8
   1:11.45
Event # 11 BANTAM BOYS 400m Dash
#DIVISION 2 BOYS:D.Greenaway Odessa 1:06.52 2005
Cole Smith
11
OPS
1
   1:08.25
 
 
Josh Leblanc
11
OPS
2
   1:11.62
Tyler Ballance
11
OPS
3
   1:12.40
Jared Griffith
11
LANC
4
   1:12.45
Evan Grypma
11
LANC
5
   1:14.26
Devin Leblanc
11
LANC
6
   1:14.66
Eugene Chung
11
BAY
7
   1:17.46
Brandon Bouchard
11
CAT
8
   1:17.50
Event # 13 ATOM BOYS 400m Dash
#DIVISION 2 BOYS:D.Chard Odessa 1:14.42 2005
Roddy Kimmerer
9
BAY
1
   1:15.81
Konnor Weston
9
BAY
2
   1:19.89
T. Stock-Robertson
9
FAIR
3
   1:21.03
Brandon Barron
9
CAT
4
   1:23.46
Brady Sadler
9
OPS
5
   1:23.47
Mavrick Snider
9
OPS
6
   1:23.54
Liam Wheeler
9
WEST
7
   1:24.16
Seth Kozar
9
CBAY
8
   1:24.49
Event # 15 MIDGET BOYS200m Dash
#DIVISION 2 BOYS:D.Greenaway Odessa 26.12 2007
RESULTS OF FINALS
Ryan Richardson
13
CBAY
1
     28.72
Josh Giroux
13
OPS
2
     29.08
Alex Tonge
13
ACAD
3
     29.09
Alex Henderson
13
OPS
4
     29.17
Austin Check
13
LANC
5
     29.18
Ricky Woodcock
13
CBAY
6
     29.48
Cody Washer
13
FAIR
7
     30.69
Brad Doucette
13
ACAD
8
     30.82
Event # 17 BANTAM BOYS 200m Dash
#DIVISION 2 BOYS:D.Greenaway Odessa 28.94 2005
RESULTS OF FINALS
Jacob Fairfax
11
OPS
1
     29.37
Alan Gou
11
BAY
2
     30.12
Jared Griffith
11
LANC
3
     32.13
Jeremy McBride
11
LANC
4
     32.34
Dillon Snider
11
OPS
5
     33.42
Josh Benn
11
WEST
6
     33.49
Avery Ross
11
LANC
7
     33.90
Brandon Watts
11
HOLS
8
     34.01
Event # 19 ATOM BOYS 200m Dash
RESULTS OF FINALS
Roddy Kimmerer
9
BAY
1
     34.02
Brandon Barron
9
CAT
2
     34.58
MacK Hancock
9
LANC
3
     35.57
Hunter Dickerson
9
WEST
4
     35.63
Burke Derbyshire
9
LANC
5
     36.18
T. Stock-Robertson
9
FAIR
6
     36.19
Mavrick Snider
9
OPS
7
     36.30
Nathan Jones
9
CBAY
8
     38.03
Event # 21 MIDGET BOYS800m Run
#DIVISION 2 BOYS:B.Morgan Odessa 2:25.12 2007
Dawson Chard
13
OPS
1
   2:28.44
Teruo Yamamoto
13
FAIR
2
   2:29.83
Sean Kissick
13
ACAD
3
   2:33.12
Liam Bruinsma
13
WEST
4
   2:35.93
Kyle Lalonde
13
OPS
5
   2:36.16
Nick Airey
13
CBAY
6
   2:43.96
Mike Whiteland
13
CAT
7
   2:46.34
 
 
Doug Freake
13
BAY
8
   2:47.96
Event # 23 BANTAM BOYS 800m Run
#DIVISION 2 BOYS:D.Vermilyea Bath 2:36.01 2007
C. Kimmerer
11
BAY
1
   2:30.97
#
Cole Smith
11
OPS
2
   2:31.24
#
Maks Zechel
11
BAY
3
   2:37.16
Zach Kish
11
CAT
4
   2:41.48
Kaelan Pawsey
11
BAY
5
   2:44.12
Evan Grypma
11
LANC
6
   2:47.21
Dillon Snider
11
OPS
7
   2:50.03
Cameron Hebert
11
LANC
8
   2:54.29
Event # 25 ATOM BOYS 800m Run
#DIVISION 2 BOYS:M.Jones Odessa 2:53.10 2002
Kyle Hancock
9
LANC
1
   2:56.34
Arik Sadler
9
OPS
2
   3:00.15
Konnor Weston
9
BAY
3
   3:03.56
Bertug Yoruk
9
BAY
4
   3:04.24
Devan McGill
9
CAT
5
   3:12.03
C. Bertrim-Morgan
9
CAT
6
   3:17.87
Alex Cox-Zeiba
9
FAIR
7
   3:18.40
Brady Sadler
9
OPS
8
   3:19.92
Event # 27 MIDGET BOYS1500m Run
#DIVISION 2 BOYS:B.Morgan Odessa 5:12.09 2007
Sean Kissick
13
ACAD
1
   5:05.97
#
Eric Cooper
13
ACAD
2
   5:08.49
#
Dawson Chard
13
OPS
3
   5:10.88
#
Jackson Croft
13
WEST
4
   5:19.43
Nick Airey
13
CBAY
5
   5:39.92
Caleb Mattatal
13
ACAD
6
   5:43.94
Ryan Lusk
13
CAT
7
   5:45.89
Mac Campbell
13
LANC
8
   5:51.06
Event # 29 BANTAM BOYS 1500m Run
#DIVISION 2 BOYS:M.Jones Odessa 5:17.24 2003
C. Kimmerer
11
BAY
1
   5:13.50
#
Cole Smith
11
OPS
2
   5:15.24
#
Maks Zechel
11
BAY
3
   5:21.43
Zach Kish
11
CAT
4
   5:25.84
Josh Leblanc
11
OPS
5
   5:29.48
Kaelan Pawsey
11
BAY
6
   5:37.48
Evan Grypma
11
LANC
7
   5:41.86
Devin Leblanc
11
LANC
8
   5:53.36
Event # 31 ATOM BOYS 1500m Run
#DIVISION 2 BOYS:N.Chomitz Odessa 5:51.46 2003
Cameron Meyers
9
LANC
1
   6:05.54
Arik Sadler
9
OPS
2
   6:13.45
Konnor Weston
9
BAY
3
   6:20.87
T. Stock-Robertson
9
FAIR
4
   6:33.39
G. Blackwell
9
LANC
5
   6:33.52
Alex Cox-Zeiba
9
FAIR
6
   6:38.10
Andrew Nedvidek
9
CBAY
7
   6:41.24
Alex Moore
9
OPS
8
   6:42.28
Event # 33 MIDGET BOYS4x100m Relay
#DIVISION 2 BOYS:O.Tigers Odessa 52.48 2007
Collins Bay A
13
CBAY
1
     56.69
Lancaster A
11
LANC
2
     57.19
Odessa A
9
OPS
3
     57.58
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com