6/4/2009
Region 4 Boys
Boys Region 4 Track and Field Meet
Thursday, June 4, 2009
06/04/2009
06/04/2009
-
Page 1 of 2
Event # 1 Open Boys 3000m Run
#DIVISION 4 BOYS:K.McKellar Sinclair :10:22.62 2007
Nic Tremblay
LPS
1
  10:52.70
Nick Belore
HARR
2
  11:02.78
Matthew Eliot
SINC
3
  11:14.04
Josh Lewers
PC
4
  11:23.46
Kevin Ostiguy
PR
5
  11:49.01
Erik Ruesink
LPS
6
  12:05.15
Kyle Power
LOL
7
  12:38.03
Brody Shannon
ELGN
8
  12:49.54
Event # 3 Midget Boys 100m Dash
#DIVISION 4 BOYS:M.Fouzie Elginburg 12.54 2006
RESULTS OF FINALS
Brandon Lewis
PC
1
     12.81
Cole VanLeuwen
PC
2
     13.09
Brandon Cancian
LPS
3
     13.22
Josh Mastin
ELGN
4
     13.54
Gabe Van Allen
ELGN
5
     13.64
Gavin Greig
ELGN
6
     13.71
Adam Taylor
ELGN
7
     14.12
Ben Kennedy
HARR
8
     14.13
Event # 5 Bantam Boys 100m Dash
#DIVISION 4 BOYS:M.Fouzie Elginburg 14.24 2004
RESULTS OF FINALS
David Cox
SHAR
1
     14.51
Adam Dowdall
SINC
2
     14.90
Will Van Allen
ELGN
3
     14.93
Taylor Meeks
HINC
4
     15.02
Tyler Cancian
LPS
5
     15.03
Brodie Latimer
LPS
6
     15.79
Joe Burt
PR
7
     16.13
Noah Wilson
LOL
8
     16.27
Event # 7 Atom  Boys 100m Dash
#DIVISION 4 BOYS:K.Michels Elginburg 15.40 2006
RESULTS OF FINALS
Jason Dowker
PC
1
     16.19
Connor Rafferty
PC
2
     17.00
Collin Dowdall
SINC
3
     17.08
Devon Clarke
PC
4
     17.14
Matt Hunt
LPS
5
     17.15
Jeremy Wedden
HINC
6
     17.16
Keiran Shannon
ELGN
7
     17.18
Tommy Lambert
ELGN
8
     17.19
Event # 9 Midget Boys 400m Dash
#DIVISION 4 BOYS:J.VanNiedek Loughborough 58.66 2006
Ben Trickey
PR
1
   1:00.44
Steven Asselstine
HARR
2
   1:05.48
Chris Monnier
HARR
3
   1:05.74
Chad McInnes
ELGN
4
   1:06.03
Stefan Pizzinato
SINC
5
   1:06.84
Tyler VanDyke
PC
6
   1:07.08
Clark Hood
PR
7
   1:07.28
Sebastian Bach
LPS
8
   1:07.48
Event # 11 Bantam Boys 400m Dash
#DIVISION 4 BOYS:B.Trickey Perth Road :01:08.45 2007
Nolan Teal
HINC
1
   1:10.02
 
 
Brady Robertson
HARR
2
   1:10.14
Jordan Torres
HARR
3
   1:11.53
Will Van Allen
ELGN
4
   1:11.95
Kieran L'Abbe
SINC
5
   1:12.92
Nicholas Adams
LPS
6
   1:13.47
Nathan Domen
LOL
7
   1:13.53
Jonathan Evenden
ELGN
8
   1:13.91
Event # 13 Atom  Boys 400m Dash
#DIVISION 4 BOYS:J.Dearborn Harrowsmith :01:18.13 2004
Isaac Sanderson
LPS
1
   1:17.87
#
Matthew Villalta
HINC
2
   1:18.54
Wyatt Villalta
HINC
3
   1:19.53
Cole Edwards
LPS
4
   1:22.50
Devon Clarke
PC
5
   1:23.15
Sam Kennedy
SINC
6
   1:24.20
Adam Nash
HARR
7
   1:24.78
Dawson Robertson
HARR
8
   1:24.95
Event # 15 Midget Boys 200m Dash
#DIVISION 4 BOYS:M.Fouzie Elginburg 25.48 2006
RESULTS OF FINALS
Cole VanLeuwen
PC
1
     26.97
Josh Mastin
ELGN
2
     28.10
Gabe Van Allen
ELGN
3
     28.38
Carter Matheson
SINC
4
     29.76
Chad McInnes
ELGN
5
     30.18
Ben Kennedy
HARR
6
     30.24
Dylan Graham
HARR
7
     30.85
Kurtis Michels
LPS
8
     31.36
Event # 17 Bantam Boys 200m Dash
#DIVISION 4 BOYS:D.Peters Hinchinbrooke 30.27 2002
RESULTS OF FINALS
Ryan Gibson
LPS
1
     31.30
Adam Dowdall
SINC
2
     31.56
Brodie Latimer
LPS
3
     31.72
Brady Robertson
HARR
4
     32.00
Nolan Teal
HINC
5
     32.22
Brett Myers
HARR
6
     32.73
Caleb Asselstine
LPS
7
     33.57
Nicholas Adams
LPS
8
     34.66
Event # 19 Atom  Boys 200m Dash
#DIVISION 4 BOYS:K.Ostiguy Perth Road 33.24 2006
RESULTS OF FINALS
Matthew Villalta
HINC
1
     34.78
Collin Dowdall
SINC
2
     35.69
Drew Tolles
LPS
3
     36.18
Tommy Lambert
ELGN
4
     36.67
Cole Edwards
LPS
5
     36.97
Aaron Pero
HARR
6
     37.54
Connor Rafferty
PC
7
     37.68
Gavin Lamont
ELGN
8
     38.82
Event # 21 Midget Boys 800m Run
#DIVISION 4 BOYS:B.James Prince Charles 2:22.26 2003
Ben Trickey
PR
1
   2:17.50
#
Adam Taylor
ELGN
2
   2:21.82
#
Nick Belore
HARR
3
   2:28.71
Chris Monnier
HARR
4
   2:30.35
Nic Tremblay
LPS
5
   2:34.58
Nic Cotnam
PC
6
   2:38.32
 
 
Matthew Eliot
SINC
7
   2:40.47
Clark Hood
PR
8
   2:40.52
Event # 23 Bantam Boys 800m Run
#DIVISION 4 BOYS:B.Trickey Perth Road 2:36.27 2007
Kevin Ostiguy
PR
1
   2:38.48
Brady Robertson
HARR
2
   2:40.94
Taylor Meeks
HINC
3
   2:46.47
Kieran L'Abbe
SINC
4
   2:47.83
Joey Mayer
LPS
5
   2:48.42
Jordan Torres
HARR
6
   2:49.43
Brody Shannon
ELGN
7
   2:53.59
Jonathan Evenden
ELGN
8
   2:54.28
Event # 25 Atom  Boys 800m Run
#DIVISION 4 BOYS:D.Melrose-Stenman Perth Road 2:52.60 2002
Isaac Sanderson
LPS
1
   2:51.29
#
Wyatt Villalta
HINC
2
   3:06.05
Matthew Villalta
HINC
3
   3:06.75
Coby Barr
LPS
4
   3:12.48
Ryan McLay
HARR
5
   3:13.45
Tyler Jones
ELGN
6
   3:15.32
Duncan Embury
PC
7
   3:16.92
Brayden Martin
SINC
8
   3:17.43
Event # 27 Midget Boys 1500m Run
#DIVISION 4 BOYS:K.McKellar Sinclair 4:53.30 2007
Ben Trickey
PR
1
   5:00.46
Nic Tremblay
LPS
2
   5:05.59
Adam Taylor
ELGN
3
   5:09.28
Nick Belore
HARR
4
   5:16.52
Cody Steeves
SHAR
5
   5:18.93
Steven Asselstine
HARR
6
   5:21.38
Chris Monnier
HARR
7
   5:23.03
Matthew Eliot
SINC
8
   5:23.11
Event # 29 Bantam Boys 1500m Run
#DIVISION 4 BOYS:B.Trickey Perth road 5:18.06 2007
Kevin Ostiguy
PR
1
   5:41.03
Kieran L'Abbe
SINC
2
   5:43.82
Joey Mayer
LPS
3
   5:45.25
Josh Dufresne
LPS
4
   5:57.82
Tristan Draper
LPS
5
   6:05.36
Cole Sigsworth
PC
6
   6:20.47
Graham Foote
PR
7
   6:26.24
Max McInnes
PC
8
   6:34.21
Event # 31 Atom  Boys 1500m Run
#DIVISION 4 BOYS:K.Ostiguy Perth Road 5:54.57 2006
Isaac Sanderson
LPS
1
   5:43.70
#
Nicholas Power
LOL
2
   6:02.66
Wyatt Villalta
HINC
3
   6:09.06
Coby Barr
LPS
4
   6:28.02
Spencer Postma
PR
5
   6:29.92
Colin Jones
HARR
6
   6:35.87
Duncan Embury
PC
7
   6:43.67
Jacob Clancy
PR
8
   6:48.44
Event # 33 Midget Boys 4x100m Relay
#DIVISION 4 BOYS:P.Panthers Prince Charles 53.68 2004
Prince Charles A
PC
1
     54.66
Elginburg A
ELGN
2
     54.87
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com