6/1/2009
Region 1 Girls
Region 1 Girls Track and Field
Monday, June 1,2009
06/01/2009
06/01/2009
-
Page 1 of 2
Event # 2 Girls Open 3000m Run
#DIVISION 1 GIRLS:A.Trenhale Newburgh :12:35.95 2002
Danielle Galamb
TPC
1
  12:51.78
Event # 4 Midget Girls 100m Dash
#DIVISION 1 GIRLS:J.Raabe Langford 13.96 2007
RESULTS OF FINALS
Sarah Sanford
TPC
1
     14.09
Karlee Salmond
NAEC
2
     15.28
Haillee Salandy
BATH
3
     15.48
Jessica Cooper
LANG
4
     15.50
E. Hopper-Hylton
TPC
5
     15.53
Shelby Neville
SELB
6
     15.59
Anna Kennedy
NEWB
7
     15.62
Chelsea Gately
BATH
8
     15.93
Event # 6 Bantam Girls 100m Dash
#DIVISION 1 GIRLS:A.Luffman Langford 14.43 2003
RESULTS OF FINALS
C. McCormack
LANG
1
     15.46
T. Ardern-Fauteux
NEWB
2
     16.06
MacKenzie Garrett
TAM
3
     16.09
Morgan Phillips
BATH
4
     16.10
Brittani Park
NEWB
5
     16.11
Molly-Beth Kaiser
LANG
6
     16.23
Kyley Cloutier
NEWB
7
     16.48
Kassandra James
NAEC
8
     16.66
Event # 8 Atom Girls 100m Dash
#DIVISION 1 GIRLS:S.Sandford The Prince Charles 15.89 2005
RESULTS OF FINALS
Sophie Scott
TPC
1
     17.15
Erin Hart
ENTR
2
     17.31
Brittany Thompson
SELB
3
     17.76
Brittany Long
APS
4
     18.01
J. Campbell
SAND
5
     18.31
Ruby Brown
TAM
6
     18.32
Brianna Tryon
NAEC
7
     18.45
Isabella Waymer
LANG
8
     18.79
Event # 10 Midget Girls 400m Dash
#DIVISION 1 GIRLS:M.Herritt Sandhurst 1:06.00 2005
Sarah Sanford
TPC
1
   1:11.66
Chelsea Gately
BATH
2
   1:14.15
Sammy Hicks
LANG
3
   1:16.60
Kassidy Gray
LANG
4
   1:17.18
C. Asselstine
NAEC
5
   1:19.38
Mandi Campbell
BATH
6
   1:20.80
Rachel Humphreys
BATH
7
   1:21.10
Kassidie Collins
TAM
8
   1:21.84
Event # 12 Bantam Girls 400m Dash
#DIVISION 1 GIRLS:M.Wartman The Prince Chalres 1:10.56 2002
Kayla Gray
BATH
1
   1:12.93
Kyley Cloutier
NEWB
2
   1:15.53
Izzy McDonald
NEWB
3
   1:16.12
Jordyn Sexsmith
SELB
4
   1:20.46
Michaila Lasher
TAM
5
   1:21.81
K. Wood-Murphy
TPC
6
   1:23.07
Brittani Park
NEWB
7
   1:24.32
Leah Hagerman
BATH
8
   1:24.37
 
 
Event # 14 Atom Girls 400m Dash
#DIVISION 1 GIRLS:S.Sanford The Prince Charles 1:18.90 2005
Andra Whalen
TPC
1
   1:28.33
Erin Dowling
ENTR
2
   1:29.62
K. Wood-Murphy
TPC
3
   1:30.26
Ashley Walker
BATH
4
   1:30.81
Emma Fuller
NAEC
5
   1:31.84
Ella King
TPC
6
   1:32.07
Sarah Dowling
TAM
7
   1:32.65
Isabella Waymer
LANG
8
   1:34.81
Event # 16 Midget Girls 200m Dash
#DIVISION 1 GIRLS:A.Hoeltzel Centreville 29.36 2003
RESULTS OF FINALS
Lindey Touzel
TPC
1
     32.08
Stephanie Carlin
TPC
2
     32.50
Chelsea Gately
BATH
3
     32.74
Haillee Salandy
BATH
4
     33.74
Kassidie Collins
TAM
5
     33.78
Brittany Edwards
TPC
6
     33.82
Kassidy Gray
LANG
7
     33.86
Jj Dennis
CNTR
8
     34.24
Event # 18 Bantam Girls 200m Dash
#DIVISION 1 GIRLS:A.Luffman Langford 30.46 2003
RESULTS OF FINALS
Kayla Gray
BATH
1
     32.16
C. McCormack
LANG
2
     33.38
Kyley Cloutier
NEWB
3
     33.69
Michaila Lasher
TAM
4
     34.78
Kassandra James
NAEC
5
     35.02
Kirstin Sparks
NEWB
6
     36.43
MacKenzie Garrett
TAM
7
     37.29
Kaylee Kimmett
LANG
8
     37.53
Event # 20 Atom Girls 200m Dash
#DIVISION 1 GIRLS:J.Rabbe Langford 34.09 2003
RESULTS OF FINALS
Sophie Scott
TPC
1
     36.23
Erin Hart
ENTR
2
     36.88
Natasha Clarke
SELB
3
     39.31
Addie Kaiser
LANG
4
     39.46
Destiney Jelley
APS
5
     39.48
Cadeejah Naim
BATH
6
     39.52
J. Campbell
SAND
7
     39.86
Ruby Brown
TAM
        NT
Event # 22 Midget Girls 800m Run
#DIVISION 1 GIRLS:M.Herritt Sandhurst 2:35.96 2005
Danielle Galamb
TPC
1
   2:52.98
Hayden Major
BATH
2
   3:01.35
C. Asselstine
NAEC
3
   3:01.37
Emily Woodcox
BATH
4
   3:08.04
Kate Donaldson
BATH
5
   3:14.09
Nikki MacLauchlan
TPC
6
   3:16.22
Deanna Lind
SELB
7
   3:19.87
Alannah MacGregor
APS
        NT
Event # 24 Bantam Girls 800m Run
#DIVISION 1 GIRLS:J.Holden Langford 2:52.34 2004
Kayla Gray
BATH
1
   2:53.29
 
 
Michaela Jackson
LANG
2
   3:02.09
Courtney Buchanan
APS
3
   3:03.36
Izzy McDonald
NEWB
4
   3:06.72
Courtney Reynolds
BATH
5
   3:17.25
M. Vermilyea
BATH
6
   3:18.41
K. Wood-Murphy
TPC
7
   3:19.90
Brianna Gaffney
TAM
8
   3:32.93
Event # 26 Atom Girls 800m Run
#DIVISION 1 GIRLS:E.Whalen Centreville 3:08.92 2003
Andra Whalen
TPC
1
   3:23.42
Sarah Viau
BATH
2
   3:23.58
K. Wood-Murphy
TPC
3
   3:27.12
Ashley Walker
BATH
4
   3:29.52
Olivia Powell
TPC
5
   3:33.13
Emma Brown
TAM
6
   3:38.44
Sophia Waymer
LANG
7
   3:42.47
Olivia Servage
CNTR
8
   3:45.96
Event # 28 Midget Girls 1500m Run
#DIVISION 1 GIRLS:M.Herritt Sandhurst 5:16.12 2005
Danielle Galamb
TPC
1
   6:02.45
C. Asselstine
NAEC
2
   6:34.04
Ashley Sweeney
APS
3
   6:41.69
Nikki MacLauchlan
TPC
4
   6:43.72
Rachel Humphreys
BATH
5
   7:09.22
Deanna Lind
SELB
6
   7:12.84
Alannah MacGregor
APS
7
   7:47.52
Holly Broad
LANG
8
   7:58.36
Event # 30 Bantam Girls 1500m Run
#DIVISION 1 GIRLS:H.Bradshaw The Prince Charles 5:49.62 2006
Allyscia Day
APS
1
   6:56.18
K. Wood-Murphy
TPC
2
   7:00.73
Katelynn Nieman
SAND
3
   7:07.44
Brianna Gaffney
TAM
4
   7:23.42
Kassidy Miller
LANG
5
   7:37.75
Kristy Shelly
LANG
6
   7:57.88
Kaylee Kimmett
LANG
7
   7:58.88
Jessica Dennis
CNTR
        NT
Event # 32 Atom Girls 1500m Run
#DIVISION 1 GIRLS:E.Whalen Centreville 6:24.39 2003
Andra Whalen
TPC
1
   6:30.56
K. Wood-Murphy
TPC
2
   6:45.20
Sarah Viau
BATH
3
   7:01.77
Ashley Walker
BATH
4
   7:02.48
Erin Dowling
ENTR
5
   7:03.41
Olivia Fenwick
ENTR
6
   7:05.56
Isabella Waymer
LANG
7
   7:21.02
Addie Kaiser
LANG
8
   7:26.11
Event # 34 Midget Girls 4x100m Relay
#DIVISION 1 GIRLS:L.Leopards Langford 59.04 2002
TPC A
TPC
1
   1:01.14
Bath A
BATH
2
   1:01.63
Langford A
LANG
3
   1:02.94
Centreville A
CNTR
4
   1:04.00
Newburgh A
NEWB
5
   1:04.16
Selby A
SINC
6
   1:04.17
NAEC A
NAEC
7
   1:05.22
Tamworth A
TAM
8
   1:05.80
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com