LESAA Division 5 Individual Boys Medalists (top athletes in each age group):

Based on 7 points 1st place, 5 points 2nd place, 3 points for 3rd place and 1 point for 4th place – maximum 21 points

 

Midget Boys:

Gold                        Fraser Nash                                           Lundy’s Lane                       17 points

Silver                      Nathan St. Gelais                                  Storrington                            15 points

Bronze                    Kyle Lacasse                                        Lundy’s Lane                       14 points

 

Bantam Boys:

Gold                        Hayden Peters                                      Storrington                            21 points

Silver                      Zach Lilly                                              Lundy’s Lane                       15 points

Bronze                    Josh Chambers                                     Simcoe                                   12 points

Bronze                    Marshall Williams                                Lundy’s Lane                       12 points

 

Atom Boys:

Gold                        Allan Raymond                                    Simcoe                                   21 points

Silver                      Sam Menard                                          Horton                                   19 points

Bronze                    Nicholas Dowd                                     Joyceville                              14 points

 

 

LESAA Division 6 Individual Girls Medalists: (top athletes in each age group):

Based on 7 points 1st place, 5 points 2nd place, 3 points for 3rd place and 1 point for 4th place – maximum 21 points

 

Midget Girls:

Gold                 Brooke Mallen                         Joyceville                      21 points

Silver                Erin Stevenhagen                      Lundy’s Lane               12 points

Silver                Becky Grace                            Storrington                   12 points

Silver                Theresa Fox                             First Ave. PS                12 points

Bronze             Whitney Desarmia                    First Ave. PS                7 points

Bronze             Rose Chantal                            Frontenac                     7 points

Bronze             Shannon Menard                      Storrington                   7 points

 

Bantam Girls:

Gold                 Katie Gordanier                        Joyceville                      17 points

Gold                 Elizabeth Boag                          Lundy’s Lane               17 points

Gold                 Chloe Colden                           Lundy’s Lane               17 points

Gold                 Kyla Carmody                          Horton                         17 points

Silver                Kacey Hicks                            Lundy’s Lane               14 points

Bronze             Emily Robertson                       Lundy’s Lane               12 points

 

Atom Girls:

Gold                 Elizabeth Pageau                       Horton                         17 points

Silver                Cassie Hunter                           Joyceville                      14 points

Bronze             Emily Tidman                            Horton                         12 points

Bronze             Katie Pinchin                            Horton                         12 points

Bronze             Maggie Webster                       Lundy’s Lane               12 points