Limestone Elementary School Athletics Association

Track and Field Meet Division 2 (Odessa)

Boys Meet Results

Thurs., June 5, 2003

 


 

Ev #1

OPEN BOYS 3000M DISTANCE

Ev #3

MIDGET BOYS 100M DASH

Ev #5

BANTAM BOYS 100M DASH

Ev #7

ATOM BOYS 100M DASH

Ev #9

MIDGET BOYS 400M DISTANCE

Ev #11

BANTAM BOYS 400M DISTANCE

Ev #13

ATOM BOYS 400M DISTANCE

Ev #15

MIDGET BOYS 200M SPRINT

Ev #17

BANTAM BOYS 200M SPRINT

Ev #19

ATOM BOYS 200M SPRINT

Ev #21

MIDGET BOYS 800M DISTANCE

Ev #23

BANTAM BOYS 800M DISTANCE

Ev #25

ATOM BOYS 800M DISTANCE

Ev #27

MIDGET BOYS 1500M DISTANCE

Ev #29

BANTAM BOYS 1500M DISTANCE

Ev #31

ATOM BOYS 1500M DISTANCE

Ev #33

MIDGET BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #35

BANTAM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #37

ATOM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #39

MIXED 6-99 4x400M DISTANCE RELAY

Ev #40

MIDGET BOYS HIGH JUMP

Ev #42

BANTAM BOYS HIGH JUMP

Ev #44

ATOM BOYS HIGH JUMP

Ev #46

MIDGET BOYS LONG JUMP

Ev #48

BANTAM BOYS LONG JUMP

Ev #50

ATOM BOYS LONG JUMP

Ev #52

MIDGET BOYS TRIPLE JUMP

Ev #54

BANTAM BOYS TRIPLE JUMP

Ev #56

ATOM BOYS TRIPLE JUMP

Ev #58

MIDGET BOYS SHOT PUT

 
     {Top of Page}
 


 

Event #1 OPEN BOYS 3000M DISTANCE

1

DEAN LYON

 

OPS

11:47.12

2

MICHAEL EYRE

 

OPS

12:20.34

3

WILL FERRAN

 

FAIR

12:26.42

4

SAM ROANTREE

 

OPS

12:53.87

5

BEN CAMPBELL

 

FAIR

13:10.86

 

TODD BROWN

 

FAIR

SCR

     {Top of Page}



 

Event #3 MIDGET BOYS 100M DASH

1

TRAVIS GENGE

 

OPS

12.93

 

 

 

Prelim

12.87

2

JESSE MOORE

 

FAIR

13.56

 

 

 

Prelim

14.06

3

JOSH DEL-MEI

 

ENTR

13.60

 

 

 

Prelim

12.95

4

BRYCE GEENEVASEN

 

SELB

13.74

 

 

 

Prelim

13.25

5

ANDREW WYLIE

 

WPK

13.91

 

 

 

Prelim

13.81

6

KYLE MCCUTCHEON

 

WPK

13.92

 

 

 

Prelim

13.45

7

BEN TOWNSEND

 

BATH

14.03

 

 

 

Prelim

13.92

8

CHAD DAVEY

 

WPK

14.45

 

 

 

Prelim

13.49

     {Top of Page}



 

Event #5 BANTAM BOYS 100M DASH

1

MARK JONES

 

OPS

14.48

 

 

 

Prelim

14.35

2

JEAN-LUC LEGAULT

 

TAM

14.50

 

 

 

Prelim

14.74

3

BRAD MOORE

 

SELB

15.24

 

 

 

Prelim

15.74

4

KEVIN GOLDING

 

FAIR

15.33

 

 

 

Prelim

15.44

5

JOSH LAPPALA

 

BATH

15.45

 

 

 

Prelim

15.48

6

PAUL MCCRACKEN

 

WPK

15.48

 

 

 

Prelim

15.75

7

RICHARD STORMS

 

OPS

15.96

 

 

 

Prelim

15.76

8

RYAN BEDWELL

 

WPK

16.15

 

 

 

Prelim

15.41

     {Top of Page}



 

Event #7 ATOM BOYS 100M DASH

1

DARCY GREENAWAY

 

OPS

15.91

 

 

 

Prelim

15.72

2

BRAD SMITH

 

BATH

16.25

 

 

 

Prelim

16.04

3

SCOTT BELANGER

 

OPS

16.74

 

 

 

Prelim

16.28

4

NICK CLAIR

 

SELB

16.78

 

 

 

Prelim

16.64

5

NICK BLUNT

 

SELB

16.92

 

 

 

Prelim

17.04

6

JAKE LAUZON

 

BATH

17.19

 

 

 

Prelim

16.83

7

SCOTT COWARD

 

WPK

17.20

 

 

 

Prelim

16.72

8

SLOAN CREIGHTON

 

WPK

17.26

 

 

 

Prelim

17.02

     {Top of Page}



 

Event #9 MIDGET BOYS 400M DISTANCE

1

ANDREW WYLIE

 

WPK

1:05.14

2

T.J. REID

 

OPS

1:06.27

3

ALEX KLAVER

 

SELB

1:07.39

4

CALAN SCOTT

 

OPS

1:10.72

5

REESE PRESLEY

 

FAIR

1:11.85

6

JACKSON RYAN

 

TAM

1:12.15

7

RANDY JENKINS

 

OPS

1:14.78

8

JAMES DAVIS

 

ENTR

1:15.92

     {Top of Page}



 

Event #11 BANTAM BOYS 400M DISTANCE

1

MATHEW HUMMEL

 

BATH

1:14.24

2

DARCY TURNER

 

OPS

1:14.30

3

BRAD MOORE

 

SELB

1:16.28

4

KEVIN GOLDING

 

FAIR

1:16.48

5

KURTIS JACKSON

 

SELB

1:18.27

6

RICHARD STORMS

 

OPS

1:18.62

7

CORY BENN

 

BATH

1:18.69

8

MITCH FINN

 

BATH

1:19.08

     {Top of Page}



 

Event #13 ATOM BOYS 400M DISTANCE

1

KELI GRANT

 

OPS

1:17.90

2

KRIS GRANT

 

OPS

1:18.12

3

MACKENZIE BRUINSMA

 

WPK

1:23.50

4

MATT BURGER

 

BATH

1:24.13

5

COOPER SILLS

 

OPS

1:25.04

6

BEN TYERS

 

FAIR

1:26.42

7

ANDREW LYONS

 

OPS

1:27.44

8

MATT KNICKLE

 

SELB

1:28.70

     {Top of Page}



 

Event #15 MIDGET BOYS 200M SPRINT

1

ANDREW WYLIE

 

WPK

28.78

 

 

 

Prelim

28.78

2

BEN TOWNSEND

 

BATH

28.84

 

 

 

Prelim

28.80

3

BRYCE GEENEVASEN

 

SELB

29.24

 

 

 

Prelim

28.96

4

GERALD AUSTIN

 

SELB

30.04

 

 

 

Prelim

29.46

5

WILL REED

 

AMIS

30.62

 

 

 

Prelim

30.31

6

PHILIP LANE

 

ENTR

30.63

 

 

 

Prelim

30.49

7

T.J. REID

 

OPS

30.74

 

 

 

Prelim

30.02

8

DAVID BORHI

 

OPS

31.22

 

 

 

Prelim

30.43

     {Top of Page}



 

Event #17 BANTAM BOYS 200M SPRINT

1

JEAN-LUC LEGAULT

 

TAM

31.19

 

 

 

Prelim

31.06

2

PAUL MCCRACKEN

 

WPK

32.60

 

 

 

Prelim

33.04

3

ALEX TOWNSEND

 

FAIR

33.09

 

 

 

Prelim

32.87

4

JORDAN SULPHER

 

TAM

34.04

 

 

 

Prelim

33.86

5

RYAN BEDWELL

 

WPK

34.24

 

 

 

Prelim

32.96

6

MATHEW HUMMEL

 

BATH

35.06

 

 

 

Prelim

33.52

7

MATT WOODCOX

 

BATH

35.57

 

 

 

Prelim

35.03

8

JUSTIN MURRAY

 

WPK

37.52

 

 

 

Prelim

35.74

     {Top of Page}



 

Event #19 ATOM BOYS 200M SPRINT

1

DARCY GREENAWAY

 

OPS

32.89

 

 

 

Prelim

32.82

2

NICK CLAIR

 

SELB

34.79

 

 

 

Prelim

35.44

3

SCOTT BELANGER

 

OPS

34.88

 

 

 

Prelim

34.28

4

NICK BLUNT

 

SELB

35.74

 

 

 

Prelim

36.52

5

DEVIN GRAY

 

ENTR

35.82

 

 

 

Prelim

37.91

6

JOEY SLACK

 

FAIR

36.12

 

 

 

Prelim

36.16

7

JAKE LAUZON

 

BATH

37.29

 

 

 

Prelim

37.08

8

KRIS SUTCLIFFE

 

SELB

38.45

 

 

 

Prelim

37.91

     {Top of Page}



 

Event #21 MIDGET BOYS 800M DISTANCE

1

DUSTIN TURNER

 

OPS

2:35.62

2

JOSH DECAIRE

 

BATH

2:40.48

3

A.J. VANDERBURGT

 

SELB

2:41.70

4

NATE WARREN

 

BATH

2:41.72

5

DEAN LYON

 

OPS

2:43.63

6

JACKSON BARR

 

ENTR

2:53.24

7

BEN CAMPBELL

 

FAIR

2:55.03

8

CHARLES CLAIR

 

SELB

2:55.06

     {Top of Page}



 

Event #23 BANTAM BOYS 800M DISTANCE

1

DARCY TURNER

 

OPS

2:50.35

2

MITCH FINN

 

BATH

2:55.34

3

ALEX TOWNSEND

 

FAIR

3:00.26

4

MARK DALTON

 

WPK

3:03.03

5

BUD NORRIS

 

TAM

3:07.72

6

MARK HAYES

 

SELB

3:09.08

7

MARK WEAVER

 

OPS

3:09.82

8

REMINGTON STINSON

 

WPK

3:11.66

     {Top of Page}



 

Event #25 ATOM BOYS 800M DISTANCE

1

NATE CHOMITZ

 

OPS

2:57.20

2

JOEY SLACK

 

FAIR

3:02.67

3

KYLE COPELAND

 

BATH

3:06.36

4

SETH MCCONNELL

 

TAM

3:06.53

5

MACKENZIE BRUINSMA

 

WPK

3:11.50

6

BLAIR MORGAN

 

OPS

3:14.03

7

KYLE MIFFLIN

 

OPS

3:14.68

8

RYAN DOYLE

 

WPK

3:15.74

     {Top of Page}



 

Event #27 MIDGET BOYS 1500M DISTANCE

1

DUSTIN TURNER

 

OPS

5:33.12

2

JOSH DECAIRE

 

BATH

5:46.00

3

WILL FERRAN

 

FAIR

5:55.76

4

SCOTT GREENHAM

 

SELB

5:56.78

5

MICHAEL EYRE

 

OPS

6:03.91

6

SAM ROANTREE

 

OPS

6:16.80

7

NATE WARREN

 

BATH

6:19.62

8

BRANDON BROWN

 

BATH

6:28.89

     {Top of Page}



 

Event #29 BANTAM BOYS 1500M DISTANCE

1

MARK JONES

 

OPS

5:17.04

2

DARCY TURNER

 

OPS

5:51.03

3

BEN WOODS

 

OPS

5:53.04

4

RICHARD STORMS

 

OPS

5:57.96

5

MARK DALTON

 

WPK

6:04.03

6

MITCH FINN

 

BATH

6:14.12

7

GARRETT MASSINGHAM

 

TAM

6:18.19

8

REMINGTON STINSON

 

WPK

6:35.18

     {Top of Page}



 

Event #31 ATOM BOYS 1500M DISTANCE

1

NATE CHOMITZ

 

OPS

5:51.46

2

BRAD SMITH

 

BATH

5:58.17

3

KRIS GRANT

 

OPS

6:09.70

4

NICK CLAIR

 

SELB

6:12.43

5

KELI GRANT

 

OPS

6:13.00

6

JOEY SLACK

 

FAIR

6:20.91

7

CURTIS HOLDEN

 

SELB

6:22.09

8

SLOAN CREIGHTON

 

WPK

6:29.04

     {Top of Page}



 

Event #33 MIDGET BOYS 4x100M SPRINT RELAY

1

WESTDALE PARK A

A

WPK

54.47

2

ODESSA A

A

OPS

56.65

3

SELBY A

A

SELB

56.83

4

FAIRFIELD A

A

FAIR

57.22

5

ENTERPRISE A

A

ENTR

57.36

6

BATH A

A

BATH

59.50

 

TAMWORTH A

A

TAM

DQ

     {Top of Page}



 

Event #35 BANTAM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

1

ODESSA C

C

OPS

1:01.89

2

FAIRFIELD C

C

FAIR

1:02.87

3

WESTDALE PARK C

C

WPK

1:03.39

4

BATH C

C

BATH

1:04.48

5

SELBY C

C

SELB

1:05.76

6

TAMWORTH C

C

TAM

1:07.58

7

ENTERPRISE C

C

ENTR

1:14.92

     {Top of Page}



 

Event #37 ATOM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

1

ODESSA E

E

OPS

1:06.84

2

BATH E

E

BATH

1:09.77

3

SELBY E

E

SELB

1:09.91

4

WESTDALE PARK E

E

WPK

1:10.89

5

FAIRFIELD E

E

FAIR

1:15.37

6

ENTERPRISE E

E

ENTR

1:16.25

7

TAMWORTH E

E

TAM

1:17.72

     {Top of Page}



 

Event #39 OPEN MIXED 4x400M DISTANCE RELAY

1

ODESSA G

G

OPS

4:44.39

2

BATH G

G

BATH

4:53.18

3

SELBY G

G

SELB

5:00.00

4

FAIRFIELD G

G

FAIR

5:07.95

5

WESTDALE PARK G

G

WPK

5:09.74

6

AMHERST ISLAND G

G

AMIS

5:25.07

7

ENTERPRISE G

G

ENT

5:51.88

     {Top of Page}



 

Event #40 MIDGET BOYS HIGH JUMP

1

JACOB MIGNEAULT

 

SELB

1.55

2

TRAVIS GENGE

 

OPS

1.50

3

T.J. REID

 

OPS

1.35

4

ALEX KLAVER

 

SELB

1.30

5

ERIC HARPER

 

OPS

1.30

6

JASON SANDS

 

BATH

1.25

7

BRAD BURLEY

 

OPS

1.25

8

BRAD VANLUVEN

 

BATH

1.20

     {Top of Page}



 

Event #42 BANTAM BOYS HIGH JUMP

1

MARK JONES

 

OPS

1.33

2

JOSH LAPPALA

 

BATH

1.20

3

MICHAEL SMITH

 

OPS

1.15

4

LUKE MORRISON

 

BATH

1.10

5

ZACH EDWARDS

 

OPS

1.10

6

JEFFREY DOAN

 

SELB

1.05

7

CHARLIE GENGE

 

OPS

1.05

8

TOMMY LEE AUBRY

 

SELB

1.05

     {Top of Page}



 

Event #44 ATOM BOYS HIGH JUMP

1

BRAD SMITH

 

BATH

1.25

2

BRADY TURNER

 

OPS

1.00

3

MATT AKEY

 

OPS

1.00

4

JORDAN GIROUX

 

OPS

1.00

5

ANDREW LYONS

 

OPS

1.00

     {Top of Page}



 

Event #46 MIDGET BOYS LONG JUMP

1

TRAVIS GENGE

 

OPS

4.64

2

JESSE CLARK

 

FAIR

4.58

3

JOSH DEL-MEI

 

ENTR

4.54

4

KYLE MCCUTCHEON

 

WPK

4.53

5

JESSE MOORE

 

FAIR

4.30

6

WILL REED

 

AMIS

4.19

7

CHRIS AMYOT

 

FAIR

4.18

8

KYLE KELLAR

 

TAM

4.07

     {Top of Page}



 

Event #48 BANTAM BOYS LONG JUMP

1

JEAN-LUC LEGAULT

 

TAM

3.77

2

MARK DALTON

 

WPK

3.72

3

MATTHEW EVES

 

OPS

3.72

4

KEVIN GOLDING

 

FAIR

3.66

5

KYLE BENFORD

 

OPS

3.65

6

ALEX TOWNSEND

 

FAIR

3.63

7

CHRISTIAN RICHMOND

 

TAM

3.61

8

DARIN EVOY

 

OPS

3.44

     {Top of Page}



 

Event #50 ATOM BOYS LONG JUMP

1

NATE CHOMITZ

 

OPS

3.25

2

DARCY GREENAWAY

 

OPS

3.11

3

DUSTY KENNEDY

 

ENTR

3.03

4

DAMIAN BLANCHARD-TAYLOR

OR

ENTR

3.01

5

KYLE COPELAND

 

BATH

2.99

6

MATT AKEY

 

OPS

2.97

7

JASON CLEMENT

 

TAM

2.79

8

KRIS SUTCLIFFE

 

SELB

2.78

     {Top of Page}


 

Event #52 MIDGET BOYS TRIPLE JUMP

1

BEN TOWNSEND

 

BATH

9.34

2

JOSH DEL-MEI

 

ENTR

9.30

3

KYLE MCCUTCHEON

 

WPK

9.13

4

JOSH DECAIRE

 

BATH

8.96

5

DUSTIN TURNER

 

OPS

8.84

6

BEN MCPHERSON

 

WPK

8.83

7

SPIKE STINSON

 

ENTR

8.70

8

STEVIE WALKER

 

FAIR

8.70

     {Top of Page}


 

Event #54 BANTAM BOYS TRIPLE JUMP

1

JOSH LAPPALA

 

BATH

8.10

2

DUSTIN HEAL

 

TAM

7.85

3

CHRISTIAN RICHMOND

 

TAM

7.63

4

BRAD MOORE

 

SELB

7.63

5

CHARLIE GENGE

 

OPS

7.40

6

MATT WOODCOX

 

BATH

7.30

7

DARIN EVOY

 

OPS

7.16

8

MATTHEW EVES

 

OPS

7.10

     {Top of Page}


 

Event #56 ATOM BOYS TRIPLE JUMP

1

KRIS GRANT

 

OPS

7.50

2

BEN TYERS

 

FAIR

6.94

3

DEVIN GRAY

 

ENTR

6.88

4

KELI GRANT

 

OPS

6.77

5

THOMAS OULTON

 

BATH

6.57

6

MATT MACKINNON

 

BATH

6.50

7

DAMIAN BLANCHARD-TAYLOR

OR

ENTR

6.37

8

SCOTT BELANGER

 

OPS

6.14

     {Top of Page}


 

Event #58 MIDGET BOYS SHOT PUT

1

CHAD DAVEY

 

WPK

10.16

2

JESSE VAN NIEDEK

 

BATH

10.10

3

TOM GREYDANUS

 

BATH

10.07

4

MATT LYMAN

 

TAM

9.65

5

CORBIN JAMESON

 

OPS

9.60

6

JUSTIN ALLARD

 

BATH

9.49

7

ALEX KLAVER

 

SELB

8.72

8

JORDAN LAIRD

 

ENTR

8.55

     {Top of Page}


Limestone Elementary School Athletics Association

Track and Field Meet Division 2 (Odessa)

Boys Meet Results

Thurs., June 5, 2003


Ev #2

OPEN GIRLS 3000M DISTANCE

Ev #4

MIDGET GIRLS 100M DASH

Ev #6

BANTAM GIRLS 100M DASH

Ev #8

ATOM GIRLS 100M DASH

Ev #10

MIDGET GIRLS 400M DISTANCE

Ev #12

BANTAM GIRLS 400M DISTANCE

Ev #14

ATOM GIRLS 400M DISTANCE

Ev #16

MIDGET GIRLS 200M SPRINT

Ev #18

BANTAM GIRLS 200M SPRINT

Ev #20

ATOM GIRLS 200M SPRINT

Ev #22

MIDGET GIRLS 800M DISTANCE

Ev #24

BANTAM GIRLS 800M DISTANCE

Ev #26

ATOM GIRLS 800M DISTANCE

Ev #28

MIDGET GIRLS 1500M DISTANCE

Ev #30

BANTAM GIRLS 1500M DISTANCE

Ev #32

ATOM GIRLS 1500M DISTANCE

Ev #34

MIDGET GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #36

BANTAM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #38

ATOM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #41

MIDGET GIRLS HIGH JUMP

Ev #43

BANTAM GIRLS HIGH JUMP

Ev #45

ATOM GIRLS HIGH JUMP

Ev #47

MIDGET GIRLS LONG JUMP

Ev #49

BANTAM GIRLS LONG JUMP

Ev #51

ATOM GIRLS LONG JUMP

Ev #53

MIDGET GIRLS TRIPLE JUMP

Ev #55

BANTAM GIRLS TRIPLE JUMP

Ev #57

ATOM GIRLS TRIPLE JUMP

Ev #59

MIDGET GIRLS SHOT PUT

 

 

     {Top of Page}



Event #2 OPEN GIRLS 3000M DISTANCE

1

ASHLEY TRENHAILE

 

OPS

11:47.20

2

MELISSA WARTMAN

 

OPS

12:13.29

3

RACHEL CHOMITZ

 

OPS

13:06.85

4

BRITTANY TAYLOR

 

OPS

13:58.53

5

JADE WOOD

 

FAIR

14:16.31

6

KAITLYN HATCHER

 

FAIR

14:42.67

     {Top of Page}


Event #4 MIDGET GIRLS 100M DASH

1

LESLIE GOLDING

 

FAIR

14.55

 

 

 

Prelim

14.38

2

ELSA KEYES

 

TAM

14.66

 

 

 

Prelim

14.83

3

MICHELLE COWARD

 

WPK

14.76

 

 

 

Prelim

14.90

4

MEAGAN ROGERS

 

OPS

15.17

 

 

 

Prelim

15.12

5

ALLISHA CAMPAIGNE

 

BATH

15.18

 

 

 

Prelim

14.88

6

LOGAN SILLS

 

OPS

15.22

 

 

 

Prelim

15.20

7

NATASHA MILLS

 

FAIR

15.43

 

 

 

Prelim

15.33

8

LAUREL BRADY

 

AMIS

15.48

     {Top of Page}


 

Event #6 BANTAM GIRLS 100M DASH

1

CAITLIN SCHARF-WAY

 

BATH

15.08

 

 

 

Prelim

15.10

2

DREW CAMPBELL

 

WPK

15.24

 

 

 

Prelim

15.41

3

BRITANY MCCUTCHEON

 

TAM

15.28

 

 

 

Prelim

15.36

4

BRITTANNY BELANGER

 

OPS

15.65

 

 

 

Prelim

15.16

5

SAMANTHA CAMILLERI

 

TAM

15.72

 

 

 

Prelim

15.52

6

JULIA REID

 

FAIR

15.84

 

 

 

Prelim

15.52

7

DEIDRE KADDATZ

 

OPS

15.89

 

 

 

Prelim

15.83

8

ALYSHA BENN

 

BATH

16.48

     {Top of Page}


Event #8 ATOM GIRLS 100M DASH

1

MEGAN SIMPSON

 

WPK

16.89

 

 

 

Prelim

17.54

2

CAITLYNN BERGERON

 

SELB

17.08

 

 

 

Prelim

17.17

3

SAMANTHA HARVEY

 

TAM

17.45

 

 

 

Prelim

17.48

4

KIANNA JENKINS-BARBOSA

A

OPS

17.62

 

 

 

Prelim

17.62

5

MELISSA BROWN

 

FAIR

17.72

 

 

 

Prelim

17.67

6

NATASHA PRIESTMAN

 

OPS

17.79

 

 

 

Prelim

17.39

7

KAYLEY STONE

 

WPK

18.09

 

 

 

Prelim

17.83

8

MARANDA BENN

 

WPK

18.66

 

 

 

Prelim

17.66

     {Top of Page}


 
 
 
 

Event #10 MIDGET GIRLS 400M DISTANCE

1

ALLISHA CAMPAIGNE

 

BATH

1:06.89

2

LOGAN SILLS

 

OPS

1:12.67

3

JESSICA GORDON

 

FAIR

1:15.12

4

RACHEL CHOMITZ

 

OPS

1:15.48

5

ALLISON GOODY

 

OPS

1:15.58

6

ELIZABETH ANGER

 

FAIR

1:15.87

7

LAUREL BRADY

 

AMIS

1:17.04

8

MICHELLE COWARD

 

WPK

1:17.25

     {Top of Page}


Event #12 BANTAM GIRLS 400M DISTANCE

1

BRITTANNY BELANGER

 

OPS

1:11.89

2

TAYLOR SILLS

 

OPS

1:15.17

3

DREW CAMPBELL

 

WPK

1:15.70

4

TONI HARTIN

 

OPS

1:17.48

5

JORDAN RENDELL

 

WPK

1:17.89

6

BETHANY KELLAR

 

WPK

1:19.57

7

NICOLE RICHARDSON

 

BATH

1:19.70

8

BRITTANY SNEEP

 

AMIS

1:19.76

     {Top of Page}


Event #14 ATOM GIRLS 400M DISTANCE

1

SELENA PECK

 

TAM

1:21.68

2

CAITLYNN BERGERON

 

SELB

1:23.55

3

KAYLEIGH MORGAN

 

ENTR

1:27.93

4

TIFFANY ROGERS

 

OPS

1:28.51

5

JESSICA CALVER

 

OPS

1:28.72

6

TAYLOR OSTAP

 

FAIR

1:29.62

7

MELISSA BROWN

 

FAIR

1:31.36

8

SERENA TAYLOR

 

OPS

1:31.72

     {Top of Page}


Event #16 MIDGET GIRLS 200M SPRINT

1

LESLIE GOLDING

 

FAIR

31.06

 

 

 

Prelim

30.15

2

MEAGAN ROGERS

 

OPS

31.50

 

 

 

Prelim

31.77

3

LAUREL BRADY

 

AMIS

32.08

 

 

 

Prelim

32.55

4

MEAGAN BENDER

 

SELB

32.18

 

 

 

Prelim

32.90

5

LOGAN SILLS

 

OPS

32.45

 

 

 

Prelim

32.70

6

KRYSTAL DEHAN

 

FAIR

33.52

 

 

 

Prelim

33.95

7

TRINA FRIZZELL

 

TAM

34.80

 

 

 

Prelim

33.85

8

ACACIA LONG

 

TAM

35.62

 

 

 

Prelim

33.84

     {Top of Page}


Event #18 BANTAM GIRLS 200M SPRINT

1

BRITTANNY BELANGER

 

OPS

32.20

 

 

 

Prelim

32.40

2

CAITLIN SCHARF-WAY

 

BATH

32.31

 

 

 

Prelim

32.10

3

BRANDY TRUSCOTTE

 

OPS

33.84

 

 

 

Prelim

32.95

4

NICOLE RICHARDSON

 

BATH

34.54

 

 

 

Prelim

34.42

5

DEIDRE KADDATZ

 

OPS

34.83

 

 

 

Prelim

34.35

6

SHAUNA BANKS

 

FAIR

35.06

 

 

 

Prelim

34.04

7

MEGAN RICHMOND

 

WPK

35.64

 

 

 

Prelim

35.19

8

KIRSTEN SILLS

 

WPK

36.12

 

 

 

Prelim

34.54

     {Top of Page}


Event #20 ATOM GIRLS 200M SPRINT

1

LAURA DOORNEKAMP

 

BATH

36.34

 

 

 

Prelim

35.03

2

SAMANTHA HARVEY

 

TAM

37.74

 

 

 

Prelim

39.29

3

MEGAN SIMPSON

 

WPK

38.06

 

 

 

Prelim

37.14

4

MELISSA BROWN

 

FAIR

38.52

 

 

 

Prelim

39.09

5

KIANNA JENKINS-BARBOSA

A

OPS

38.93

 

 

 

Prelim

37.90

6

JESSICA CALVER

 

OPS

38.95

 

 

 

Prelim

38.36

7

MACKENZIE DREW

 

ENTR

39.25

 

 

 

Prelim

38.64

8

CARLEY COLES

 

TAM

39.92

 

 

 

Prelim

38.80

 
     {Top of Page}
 

 

 
 


 
 
 

Event #22 MIDGET GIRLS 800M DISTANCE

1

ASHLEY TRENHAILE

 

OPS

2:40.30

2

MELISSA WARTMAN

 

OPS

2:49.03

3

RACHEL BARRETTE

 

OPS

3:02.29

4

COURTNEY LUCAS

 

BATH

3:11.19

5

JESSICA GORDON

 

FAIR

3:13.60

6

BRITTANY SAVAGE

 

OPS

3:16.36

7

KAITLYN HATCHER

 

FAIR

3:20.65

8

MICHELLE COWARD

 

WPK

3:20.83

 
     {Top of Page}
 

 

 
 


 
 
 

Event #24 BANTAM GIRLS 800M DISTANCE

1

TAYLOR SILLS

 

OPS

2:54.52

2

MEGAN CAMPAIGNE

 

BATH

2:58.61

3

SAMANTHA CAMILLERI

 

TAM

3:03.03

4

TONI HARTIN

 

OPS

3:03.04

5

BRANDY TRUSCOTTE

 

OPS

3:07.41

6

KALLY GREENAWAY

 

OPS

3:13.26

7

JADE WOOD

 

FAIR

3:17.60

8

ERICA LAUZON

 

BATH

3:26.70

     {Top of Page}


Event #26 ATOM GIRLS 800M DISTANCE

1

SELENA PECK

 

TAM

3:11.80

2

LAURA DOORNEKAMP

 

BATH

3:21.20

3

OLIVIA BARNARD

 

OPS

3:26.83

4

TIFFANY ROGERS

 

OPS

3:27.06

5

TAYLOR OSTAP

 

FAIR

3:32.69

6

SAMMIE ROSE

 

WPK

3:38.03

7

ABY MORGAN

 

ENTR

3:39.92

8

LEAH DONALDSON

 

BATH

3:42.39

     {Top of Page}


Event #28 MIDGET GIRLS 1500M DISTANCE

1

ASHLEY TRENHAILE

 

OPS

5:33.43

2

ALLISHA CAMPAIGNE

 

BATH

5:44.43

3

RACHEL CHOMITZ

 

OPS

5:47.40

4

MELISSA WARTMAN

 

OPS

5:47.54

5

RACHEL BARRETTE

 

OPS

6:25.66

6

KAITLYN HATCHER

 

FAIR

7:01.86

 

ALANA BROWN

 

ENTR

SCR

 

JESSICA GORDON

 

FAIR

SCR

     {Top of Page}


Event #30 BANTAM GIRLS 1500M DISTANCE

1

TAYLOR SILLS

 

OPS

5:53.68

2

KIRSTEN CHARD

 

OPS

6:25.34

3

KAILEIGH BABCOCK

 

OPS

6:30.36

4

JADE WOOD

 

FAIR

6:40.04

5

KORRINA REID

 

OPS

6:40.05

6

SIERRA LAUZON

 

BATH

6:52.69

7

ERICA LAUZON

 

BATH

7:07.34

8

SAMANTHA HOVINGA

 

SELB

8:02.68

     {Top of Page}


Event #32 ATOM GIRLS 1500M DISTANCE

1

SELENA PECK

 

TAM

6:31.83

2

TIFFANY ROGERS

 

OPS

6:39.86

3

JENNIFER WARLING

 

FAIR

6:58.74

4

JOCELYN LIND

 

SELB

7:01.12

5

OLIVIA BARNARD

 

OPS

7:04.19

6

SERENA TAYLOR

 

OPS

7:05.12

7

TAYLOR OSTAP

 

FAIR

7:11.45

8

ABY MORGAN

 

ENTR

7:16.00

     {Top of Page}


Event #34 MIDGET GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

1

TAMWORTH B

B

TAM

59.38

2

FAIRFIELD B

B

FAIR

1:00.43

3

BATH B

B

BATH

1:00.92

4

WESTDALE PARK B

B

WPK

1:01.75

5

ODESSA B

B

OPS

1:02.54

6

ENTERPRISE M

M

ENT

1:03.06

7

SELBY B

B

SELB

1:03.22

     {Top of Page}


Event #36 BANTAM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

1

FAIRFIELD D

D

FAIR

1:04.16

2

ODESSA D

D

OPS

1:05.45

3

TAMWORTH D

D

TAM

1:05.52

4

BATH D

D

BATH

1:05.59

5

WESTDALE PARK D

D

WPK

1:06.03

6

ENTERPRISE B

B

ENT

1:08.74

7

SELBY D

D

SELB

1:13.70

     {Top of Page}


Event #38 ATOM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

1

BATH F

F

BATH

1:11.80

2

ODESSA F

F

OPS

1:12.39

3

TAMWORTH F

F

TAM

1:13.28

4

FAIRFIELD F

F

FAIR

1:13.77

5

SELBY F

F

SELB

1:13.86

6

WESTDALE PARK F

F

WPK

1:14.30

7

ENTERPRISE A

A

ENT

1:15.34

     {Top of Page}


Event #41 MIDGET GIRLS HIGH JUMP

1

CHELSEA FINN

 

BATH

1.25

2

ELIZABETH STEWART-SHAVER

VER

OPS

1.25

3

COURTNEY LUCAS

 

BATH

1.25

4

OPHILIE MIGNEAULT

 

SELB

1.25

5

BECKY BAUDER

 

OPS

1.20

6

ASHLEY VORSTENBOSCH

 

OPS

1.20

7

JILL LAVIGUEUR

 

SELB

1.10

 

LACEY BROUGHTON

 

SELB

DQ

     {Top of Page}


Event #43 BANTAM GIRLS HIGH JUMP

1

LINDSAY BALLANCE

 

BATH

1.25

2

DEIDRE KADDATZ

 

OPS

1.10

3

REBECCA PERRY

 

OPS

1.10

4

NICOLE RICHARDSON

 

BATH

1.05

5

ANNIE FERGUSON

 

BATH

1.05

6

MOLLY KOEN

 

OPS

1.05

7

AMEY JACKSON

 

OPS

1.00

     {Top of Page}


Event #45 ATOM GIRLS HIGH JUMP

1

LAURA DOORNEKAMP

 

BATH

1.05

2

SARAH OULTON

 

BATH

1.05

3

LEAH O'NEIL

 

OPS

1.00

4

NICOLE MULDER

 

OPS

.90

 

HOLLY WHITE

 

BATH

DQ

 

RIKKI-RENE BROUSSEAU

 

OPS

DQ

 

COURTNEY LALONDE

 

OPS

DQ

 

EMILY MCCRACKEN

 

BATH

SCR

     {Top of Page}


Event #47 MIDGET GIRLS LONG JUMP

1

LESLIE GOLDING

 

FAIR

4.29

2

SYDNEY BULBROOK

 

TAM

4.00

3

ELSA KEYES

 

TAM

3.96

4

MEAGAN ROGERS

 

OPS

3.85

5

NATASHA MILLS

 

FAIR

3.80

6

WHITNEY MATTHEWS

 

TAM

3.76

7

JESSICA FRENCH

 

SELB

3.60

8

KAITLYN GROSE

 

SELB

3.55

     {Top of Page}


Event #49 BANTAM GIRLS LONG JUMP

1

BRITANY MCCUTCHEON

 

TAM

4.11

2

LINDSAY BALLANCE

 

BATH

3.78

3

JORDAN RENDELL

 

WPK

3.67

4

JULIA REID

 

FAIR

3.65

5

SYDNEY HANNAH

 

FAIR

3.53

6

DREW CAMPBELL

 

WPK

3.51

7

STEPHANIE HEGADORN

 

OPS

3.50

8

JESSICA JENKINS

 

OPS

3.42

 
     {Top of Page}
 

 

 
 


 
 
 

Event #51 ATOM GIRLS LONG JUMP

1

CARLEY COLES

 

TAM

3.02

2

SARAH OULTON

 

BATH

2.84

3

CALLY KEYES

 

TAM

2.66

4

ALISHA MOREY-LYNCH

 

SELB

2.66

5

KELSEY COLES

 

TAM

2.58

6

CAITLYNN BERGERON

 

SELB

2.56

7

NATASHA PRIESTMAN

 

OPS

2.55

8

KAYLEIGH MORGAN

 

ENTR

2.54

 
     {Top of Page}
 

 

 
 


 
 
 

Event #53 MIDGET GIRLS TRIPLE JUMP

1

ELSA KEYES

 

TAM

8.82

2

NATASHA MILLS

 

FAIR

8.33

3

WHITNEY MATTHEWS

 

TAM

8.06

4

JESSICA WILSON

 

ENTR

8.04

5

ACACIA LONG

 

TAM

7.83

6

RACHAEL MONTGOMERY

 

ENTR

7.61

7

ALLISON GOODY

 

OPS

7.57

8

RACHEL BARRETTE

 

OPS

7.38

     {Top of Page}


Event #55 BANTAM GIRLS TRIPLE JUMP

1

BRITANY MCCUTCHEON

 

TAM

8.23

2

SAMANTHA CAMILLERI

 

TAM

7.63

3

SYDNEY HANNAH

 

FAIR

7.33

4

LINDSAY BALLANCE

 

BATH

7.24

5

CAITLIN SCHARF-WAY

 

BATH

7.13

6

JULIA REID

 

FAIR

7.10

7

KALLY SIEMONSEN

 

OPS

6.89

8

JENNIFER THOMPSON

 

WPK

6.72

     {Top of Page}


Event #57 ATOM GIRLS TRIPLE JUMP

1

KAITLYN DIXON

 

FAIR

6.55

2

NATASHA PRIESTMAN

 

OPS

6.15

3

JESSICA BESTIDO

 

FAIR

5.97

4

COURTNEY LALONDE

 

OPS

5.72

5

HOLLY WHITE

 

BATH

5.62

6

MACKENZIE LOCKRIDGE

 

OPS

5.42

7

KELSEY COLES

 

TAM

5.39

8

CALLY KEYES

 

TAM

5.04

     {Top of Page}


Event #59 MIDGET GIRLS SHOT PUT

1

CHELSEA MCDONALD

 

FAIR

7.94

2

JESSICA WILSON

 

ENTR

7.92

3

RACHAEL MONTGOMERY

 

ENTR

7.69

4

TIFFANY GODFREY

 

TAM

7.33

5

BECKY BAUDER

 

OPS

6.92

6

DANIELLE ADAMS

 

FAIR

6.80

7

STEPHANIE LONG

 

TAM

6.69

8

ASHLEY VORSTENBOSCH

 

OPS

6.37

 
     {Top of Page}