Limestone Elementary School Athletics Association
Track and Field Results
Division 4 (Western)

Thurs., May 30, 2002

Event #1 OPEN BOYS 3000M DISTANCE

1

TOM GLASSCO

 

LPS

11:13.06

2

CHAD MATSON

 

LOL

11:18.03

3

PATRICK HARRISON

 

ELGN

11:43.86

4

CARL VYSE

 

ELGN

12:02.14

Event #2 OPEN GIRLS 3000M DISTANCE

1

KAREN CUSTARD

 

LPS

14:00.12

2

JESSICA ALLISON

 

HINC

15:10.57

Event #3 MIDGET BOYS 100M DASH

1

SPENCER ROSE

 

PC

13.51

2

TOM HUGHES

 

LOL

13.72

3

T.J. DESCHAMPS

 

SHAR

13.75

4

GRAHAM LEWERS

 

LPS

13.78

Event #4 MIDGET GIRLS 100M DASH

1

ANGELA BOAG

 

LPS

14.69

2

KAYLA CLOW

 

ELGN

14.73

3

LINDSAY DAVISON

 

LPS

14.79

4

SARA BABCOCK

 

ELGN

14.82

Event #5 BANTAM BOYS 100M DASH

1

CHRIS ROBINSON

 

PC

14.35

2

MIKE PORTER

 

PC

14.62

3

DUSTIN PETERS

 

HINC

14.69

4

DANIEL HOLLAND

 

HARR

15.13

Event #6 BANTAM GIRLS 100M DASH

1

BRITTANY TIMMERMAN

 

PC

15.06

2

KRISTIN HEBERT

 

LPS

15.73

3

ASHLEY SIGSWORTH

 

PC

15.97

4

KELSEY POTTER

 

LPS

15.99

Event #7 ATOM BOYS 100M DASH

1

MITCHELL KILLEN

 

ELGN

16.41

2

MASON BABCOOK

 

LPS

16.49

3

BROCK HIGGS

 

ELGN

16.82

4

MYLES FRASER

 

PC

16.86

Event #8 ATOM GIRLS 100M DASH

1

SARA MCVEIGH

 

SHAR

16.59

2

SUZIE ALLISON

 

HINC

17.52

3

CHRISTINE IVALL

 

PC

17.83

4

HADLEY ROMBOUGH

 

LPS

17.85

Event #9 MIDGET BOYS 400M DISTANCE

1

FRED MOLLESON

 

PC

1:04.70

2

TRISTAN WILLIS

 

LPS

1:06.29

3

T.J. HICKEY

 

PR

1:07.62

4

AARON BRUYNS

 

PC

1:08.23

Event #10 MIDGET GIRLS 400M DISTANCE

1

ALISON DEVLIN

 

LPS

1:10.28

2

MEGHAN MCDADE

 

ELGN

1:13.71

3

JENNIFER GRANT

 

LPS

1:20.00

4

DANIELLE TOHILL

 

LPS

1:21.64

Event #11 BANTAM BOYS 400M DISTANCE

1

RANDY HICKEY

 

HINC

1:15.36

2

MATTHEW DELYEA

 

LOL

1:15.55

3

JUSTIN HAMILTON

 

PC

1:15.72

4

THOMAS BOAG

 

PR

1:16.36

Event #12 BANTAM GIRLS 400M DISTANCE

1

CELINA WILLIS

 

PR

1:16.33

2

ASHLEY SIGSWORTH

 

PC

1:17.49

3

BROOK DAVY

 

PC

1:17.55

4

KYLIE NASH

 

HARR

1:17.89

Event #13 ATOM BOYS 400M DISTANCE

1

CURTIS KELLAR

 

PC

1:22.48

2

BROCK HIGGS

 

ELGN

1:22.55

3

RYAN GOODSELL

 

HARR

1:24.15

4

DAVID HOOD

 

PR

1:24.83

Event #14 ATOM GIRLS 400M DISTANCE

1

MORGAN YOUNG

 

PR

1:19.57

2

LINDSAY THURSTON

 

ELGN

1:24.04

3

RANDIE HOLLINGSWORTH

 

HARR

1:24.87

4

RACHEL KENNEDY

 

ELGN

1:27.96

Event #15 MIDGET BOYS 200M SPRINT

1

T.J. DESCHAMPS

 

SHAR

27.35

2

SPENCER ROSE

 

PC

27.62

3

TOM HUGHES

 

LOL

28.15

4

BRANDYN BAGGOTT

 

HARR

28.26

Event #16 MIDGET GIRLS 200M SPRINT

1

BROOKE BOWES

 

LPS

30.00

2

ANGELA BOAG

 

LPS

30.68

3

CAILEIGH MCDADE

 

ELGN

30.81

4

JESSICA ROANE

 

PR

31.09

Event #17 BANTAM BOYS 200M SPRINT

1

DUSTIN PETERS

 

HINC

30.27

2

DAVID MCGINN

 

PC

31.58

3

ANDREW LATTIMORE

 

ELGN

31.60

4

THOMAS BOAG

 

PR

32.83

Event #18 BANTAM GIRLS 200M SPRINT

1

ASHLEY SIGSWORTH

 

PC

32.37

2

KRISTIN HEBERT

 

LPS

32.62

3

CELINA WILLIS

 

PR

33.14

4

MALLORY HART

 

SHAR

33.38

Event #19 ATOM BOYS 200M SPRINT

1

MASON BABCOOK

 

LPS

34.97

2

TYLER MACDONALD

 

PC

35.48

3

ELIOT LEYENHORST

 

ELGN

36.09

4

JAMIE GAULTON

 

PR

37.09

Event #20 ATOM GIRLS 200M SPRINT

1

LINDSAY THURSTON

 

ELGN

36.16

2

CHRISTINE IVALL

 

PC

36.78

3

RANDIE HOLLINGSWORTH

 

HARR

36.97

4

SARA MARTINALI

 

LPS

37.90

Event #21 MIDGET BOYS 800M DISTANCE

1

TRISTAN WILLIS

 

LPS

2:35.47

2

AARON BRUYNS

 

PC

2:36.77

3

BILLY JOE MCINNIS

 

LOL

2:37.29

4

TOM GLASSCO

 

LPS

2:43.62

Event #22 MIDGET GIRLS 800M DISTANCE

1

BROOKE BOWES

 

LPS

2:41.45

2

ALISON DEVLIN

 

LPS

2:41.77

3

MICHELLE JEFFREY

 

PC

3:04.45

4

JADE MCMURRAY

 

HARR

3:08.12

Event #23 BANTAM BOYS 800M DISTANCE

1

LUCAS HOWES

 

HINC

2:44.10

2

DANIEL TOLLS

 

PC

2:48.34

3

DUSTIN KELLAR

 

PC

2:49.70

4

BRETT ROANE

 

PR

2:53.74

Event #24 BANTAM GIRLS 800M DISTANCE

1

BRIANNA JEFFREY

 

PC

3:03.13

2

LAUREN HAMMOND

 

ELGN

3:04.68

3

KEIRAN KUSTERS

 

LPS

3:05.96

4

TAYLOR MARLOW

 

HARR

3:08.70

Event #25 ATOM BOYS 800M DISTANCE

1

DEREK MELROSE-STENMAN

 

PR

2:52.60

2

NATHAN HICKEY

 

HINC

3:00.02

3

MYLES FRASER

 

PC

3:02.24

4

JEFFREY ARCHER

 

ELGN

3:07.00

Event #26 ATOM GIRLS 800M DISTANCE

1

JENNAFER POPLE

 

PR

3:10.73

2

CHELSEA MOSGROVE

 

LPS

3:18.06

3

KARLEY HEYMAN

 

HARR

3:20.36

4

LACEY TRYON

 

LPS

3:20.48

Event #27 MIDGET BOYS 1500M DISTANCE

1

CARL VYSE

 

ELGN

5:20.11

2

PAUL SIGSWORTH

 

PC

5:22.87

3

AARON BRUYNS

 

PC

5:22.89

4

CHAD MATSON

 

LOL

5:26.22

Event #28 MIDGET GIRLS 1500M DISTANCE

1

ALISON DEVLIN

 

LPS

5:53.90

2

BROOKE BOWES

 

LPS

6:02.06

3

JADE MCMURRAY

 

HARR

6:25.86

4

MICHELLE JEFFREY

 

PC

6:33.78

Event #29 BANTAM BOYS 1500M DISTANCE

1

DUSTIN KELLAR

 

PC

5:38.75

2

DANIEL TOLLS

 

PC

5:46.86

3

MATTHEW DELYEA

 

LOL

5:47.46

4

LUCAS HOWES

 

HINC

6:01.16

Event #30 BANTAM GIRLS 1500M DISTANCE

1

LAUREN HAMMOND

 

ELGN

6:16.72

2

KEIRAN KUSTERS

 

LPS

6:29.72

3

BRIANNA JEFFREY

 

PC

6:34.57

4

TAYLOR MARLOW

 

HARR

6:52.38

Event #31 ATOM BOYS 1500M DISTANCE

1

MITCHELL KILLEN

 

ELGN

6:22.48

2

BEN HEYMAN

 

HARR

6:26.22

3

JEFFREY ARCHER

 

ELGN

6:27.62

4

TYSON MYERS

 

HARR

6:41.35

Event #32 ATOM GIRLS 1500M DISTANCE

1

MORGAN YOUNG

 

PR

6:31.06

2

RACHEL KENNEDY

 

ELGN

6:52.23

3

KARLEY HEYMAN

 

HARR

6:52.52

4

HILLARY STEWART

 

PR

7:15.78

Event #33 MIDGET BOYS 4x100M SPRINT RELAY

1

PRINCE CHARLES A

A

PC

54.09

2

ELGINBURG A

A

ELGN

57.04

3

LOUGHBOROUGH A

A

LPS

57.62

4

LAND O'LAKES A

A

LOL

58.25

Event #34 MIDGET GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

1

LOUGHBOROUGH B

B

LPS

58.85

2

ELGINBURG B

B

ELGN

59.82

3

PRINCE CHARLES B

B

PC

1:00.22

4

PERTH ROAD B

B

PR

1:02.55

Event #35 BANTAM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

1

PRINCE CHARLES C

C

PC

58.38

2

HINCHINBROOKE C

C

HINC

1:04.09

3

HARROWSMITH C

C

HARR

1:04.62

4

PERTH ROAD C

C

PR

1:06.23

Event #36 BANTAM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

1

PRINCE CHARLES D

D

PC

1:01.36

2

PERTH ROAD D

D

PR

1:03.47

3

ELGINBURG D

D

ELGN

1:07.62

4

HARROWSMITH D

D

HARR

1:07.67

Event #37 ATOM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

1

ELGINBURG E

E

ELGN

1:07.94

2

PRINCE CHARLES E

E

PC

1:08.93

3

PERTH ROAD E

E

PR

1:09.86

4

HARROWSMITH E

E

HARR

1:10.10

Event #38 ATOM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

1

PERTH ROAD F

F

PR

1:10.60

2

LOUGHBOROUGH F

F

LPS

1:14.36

3

ELGINBURG F

F

ELGN

1:16.16

4

HARROWSMITH F

F

HARR

1:18.20

Event #39 MIXED 6-99 4x400M DISTANCE RELAY

1

ELGINBURG G

G

ELGN

4:46.20

2

PRINCE CHARLES G

G

PC

4:52.29

3

LOUGHBOROUGH G

G

LPS

5:01.13

4

HARROWSMITH G

G

HARR

5:09.52

Event #40 MIDGET BOYS HIGH JUMP

1

TOM HUGHES

 

LOL

1.60

2

LUCAS CLOW

 

PC

1.55

3

MITCH RANGER

 

LOL

1.51

4

ROBBIE MCDIARMID

 

LPS

1.50

Event #41 MIDGET GIRLS HIGH JUMP

1

ELYSIA JELLEMA

 

LPS

1.40

2

JOCELYN HARTWICK

 

LOL

1.36

3

ALYSHA HAMILTON

 

HINC

1.35

4

CAILEIGH MCDADE

 

ELGN

1.31

Event #42 BANTAM BOYS HIGH JUMP

1

JASON GODFREY

 

SHAR

1.37

2

MIKE PORTER

 

PC

1.34

3

JUSTIN HAMILTON

 

PC

1.25

4

JAKE HICKEY

 

HINC

1.21

Event #43 BANTAM GIRLS HIGH JUMP

1

APRIL MINNIE

 

HARR

1.20

2

KASSY WHITE

 

PR

1.19

3

AMINAH AHMAD

 

HARR

1.18

4

CASIDHE MIKA

 

SHAR

1.17

Event #44 ATOM BOYS HIGH JUMP

1

DEREK MELROSE-STENMAN

 

PR

1.10

2

MITCH PETERS

 

LPS

1.05

3

BRAYDEN FILLION

 

PR

1.05

4

DUSTIN TRYON

 

LPS

1.01

Event #45 ATOM GIRLS HIGH JUMP

1

JENNAFER POPLE

 

PR

1.20

2

SARA MCVEIGH

 

SHAR

1.05

3

NICOLE DOMEN

 

LOL

.95

4

RACHEL NEADOW

 

HINC

.90

Event #46 MIDGET BOYS LONG JUMP

1

MITCH RANGER

 

LOL

4.71

2

FRED MOLLESON

 

PC

4.62

3

PAUL RICHARDSON

 

HARR

4.43

4

MATTHEW NIECKAR

 

LOL

4.32

Event #47 MIDGET GIRLS LONG JUMP

1

LINDSAY DAVISON

 

LPS

3.75

2

CAILEIGH MCDADE

 

ELGN

3.73

3

ANGELA BOAG

 

LPS

3.72

4

ALYSHA HAMILTON

 

HINC

3.63

Event #48 BANTAM BOYS LONG JUMP

1

MIKE PORTER

 

PC

4.16

2

DUSTIN PETERS

 

HINC

3.97

3

ED CUMPSON

 

PC

3.96

4

DAVID MCGINN

 

PC

3.95

Event #49 BANTAM GIRLS LONG JUMP

1

BRITTANY TIMMERMAN

 

PC

3.61

2

SHANNON WALSH

 

PR

3.43

3

ERIN GODFREY

 

SHAR

3.31

4

LESLIE YATEMAN

 

PC

3.30

Event #50 ATOM BOYS LONG JUMP

1

CHRIS SHIBLEY

 

HARR

3.17

2

MATT HENSON

 

LPS

3.16

3

JESSE STEELE

 

LOL

3.08

4

MYLES FRASER

 

PC

3.07

Event #51 ATOM GIRLS LONG JUMP

1

MORGAN YOUNG

 

PR

3.39

2

MARTHA JOHNSTON

 

LPS

3.38

3

JENNAFER POPLE

 

PR

3.25

4

MORGAN DAVY

 

PC

3.00

Event #52 MIDGET BOYS TRIPLE JUMP

1

SPENCER ROSE

 

PC

9.83

2

MITCH RANGER

 

LOL

9.75

3

PAUL RICHARDSON

 

HARR

9.18

4

TOM HOWES

 

LPS

9.10

Event #53 MIDGET GIRLS TRIPLE JUMP

1

LINDSAY DAVISON

 

LPS

8.55

2

ASHLEY GREENSLADE

 

PC

8.04

3

BRITTNEY HUNT

 

LPS

7.90

4

LINDSAY GIBBS

 

PR

7.85

Event #54 BANTAM BOYS TRIPLE JUMP

1

DANIEL TOLLS

 

PC

8.27

2

WILLIAM HAMILTON

 

SHAR

7.98

3

EVAN BANCROFT

 

HARR

7.97

4

JESSIE IVALL

 

PC

7.94

Event #55 BANTAM GIRLS TRIPLE JUMP

1

BRITTANY TIMMERMAN

 

PC

8.36

2

SHANNON WALSH

 

PR

7.78

3

ALISHA SEELEY

 

PC

7.59

4

MEHAR KAILLON

 

SHAR

7.21

Event #56 ATOM BOYS TRIPLE JUMP

1

DEREK MELROSE-STENMAN

 

PR

6.92

2

JOSH THOMPSON

 

PR

6.91

3

CHRIS SHIBLEY

 

HARR

6.76

4

MIKE VALENTINE

 

PC

6.44

Event #57 ATOM GIRLS TRIPLE JUMP

1

RACHEL NEADOW

 

HINC

6.89

2

SARAH ARMSTRONG

 

SHAR

6.17

3

JENNIFER COTA

 

SHAR

5.99

4

NICOLE MCILROY

 

PR

5.92

Event #58 MIDGET BOYS SHOT PUT

1

EVAN TAPSCOTT

 

HARR

10.77

2

CHRIS CASTLEMAN

 

SHAR

10.39

3

TOM HOWES

 

LPS

10.08

4

RYAN WHAN

 

SHAR

9.87

Event #59 MIDGET GIRLS SHOT PUT

1

ALICIA COTA

 

SHAR

7.91

2

CHELSEA KEELEY

 

ELGN

7.59

3

LIZ DIXON

 

LPS

7.52

4

PAIGE GRIFFIN

 

PR

7.21