Limestone Elementary School Athletics Association
Track and Field Results
Division 2 ( Odessa)

 Mon., May 27,2002

 
 


 
 

Event #1 OPEN BOYS 3000M DISTANCE

 

1

ADAM PAQUETTE

 

BATH

12:14.8

 

2

DUSTIN TURNER

 

OPS

12:21.0

 

3

MICHAEL EYRE

 

OPS

12:28.7

 

4

MATTHEW EDWARDS

 

OPS

12:37.2

 

Event #2 OPEN GIRLS 3000M DISTANCE

 

1

RACHEL BARRETTE

 

OPS

12:41.43

 

2

RACHEL CHOMITZ

 

OPS

12:45.03

 

3

BRITTANY PATERSON

 

OPS

14:00.83

 

4

ALLISHA CAMPAIGNE

 

BATH

14:32.68

 

Event #3 MIDGET BOYS 100M DASH

 

1

KYLE DODDS

 

BATH

13.5

 

2

CHRIS ALAIRE

 

FAIR

13.9

 

2

TRAVIS GENGE

 

OPS

13.9

 

4

PHILIP DIMOPOULOUS

 

WPK

14.0

 

Event #4 MIDGET GIRLS 100M DASH

 

1

JENN FRISKEN

 

SELB

14.4

 

2

LESLEY GOLDING

 

FAIR

14.5

 

3

TIFFANY BROGAN

 

OPS

14.7

 

4

LEANNA BLISS

 

WPK

15.3

 

Event #5 BANTAM BOYS 100M DASH

 

1

B.J. JOYCE

 

FAIR

15.1

 

1

JEAN-LUC LEGAULT

 

TAM

15.1

 

3

TROY DUSSAULT

 

WPK

15.5

 

4

MATT BINKLEY

 

SELB

15.8

 

Event #6 BANTAM GIRLS 100M DASH

 

1

BRITTANNY BELANGER

 

OPS

15.1

 

2

ELSA KEYES

 

TAM

15.8

 

3

MICHELLE COWARD

 

WPK

16.1

 

4

SYDNEY BULLBROOK

 

TAM

16.4

 

4

CAITLIN SCHARF-WAY

 

BATH

16.4

 

4

LOGAN SILLS

 

OPS

16.4

 

Event #7 ATOM BOYS 100M DASH

 

1

KEVIN GOLDING

 

FAIR

16.0

 

2

DARCY GREENAWAY

 

OPS

16.2

 

3

COREY WILLIAMS

 

FAIR

17.6

 

4

BRETT EMMONS

 

OPS

17.7

 

Event #8 ATOM GIRLS 100M DASH

 

1

DEIDRA KADDATZ

 

OPS

16.5

 

2

ERICA LAUZON

 

BATH

16.6

 

3

MALLORY MCAULEY

 

ENTR

16.8

 

4

JACKIE RODGERSON

 

FAIR

17.0

 

Event #9 MIDGET BOYS 400M DISTANCE

 

1

KYLE DODDS

 

BATH

1:03.4

 

2

PHILIP DIMOPOULOUS

 

WPK

1:04.9

 

3

CHRIS ROYER

 

FAIR

1:05.1

 

4

BRETT CASNAW

 

WPK

1:07.4

 

Event #10 MIDGET GIRLS 400M DISTANCE

 

1

TEGAN PORTER

 

OPS

1:07.38

 

2

DANIELLE EYRE

 

OPS

1:13.52

 

3

ELIZABETH ANGER

 

FAIR

1:14.88

 

4

LAURA DALTON

 

WPK

1:15.18

 

Event #11 BANTAM BOYS 400M DISTANCE

 

1

BRAD MOORE

 

SELB

1:15.0

 

2

JUSTIN SILLS

 

WPK

1:15.3

 

3

MARK DALTON

 

WPK

1:15.7

 

Event #12 BANTAM GIRLS 400M DISTANCE

 

1

BRITTANNY BELANGER

 

OPS

1:11.4

 

2

CATHERINE ALARIE

 

FAIR

1:15.7

 

3

MORGAN STINSON

 

WPK

1:17.8

 

4

RACHEL DOORNEKAMP

 

BATH

1:18.6

 

Event #13 ATOM BOYS 400M DISTANCE

 

1

TOWNSEND ALEX

 

FAIR

1:17.6

 

2

MATT WOODCOX

 

BATH

1:18.1

 

3

MITCHELL FINN

 

BATH

1:21.6

 

4

KRIS GRANT

 

OPS

1:22.1

 

Event #14 ATOM GIRLS 400M DISTANCE

 

1

TAYLOR SILLS

 

OPS

1:19.4

 

2

JORDAN RENDELL

 

WPK

1:23.3

 

3

ERICA LAUZON

 

BATH

1:24.8

 

4

CARRIE MCGARVEY

 

BATH

1:26.5

 

Event #15 MIDGET BOYS 200M SPRINT

 

1

KYLE DODDS

 

BATH

27.78

 

2

ALARIE CHRIS

 

FAIR

27.83

 

3

BRIAN FENLON

 

TAM

28.15

 

4

WILL KELLY

 

FAIR

28.52

 

Event #16 MIDGET GIRLS 200M SPRINT

 

1

LESLEY GOLDING

 

FAIR

29.81

 

2

TIFFANY BROGAN

 

OPS

29.83

 

3

TEGAN PORTER

 

OPS

30.26

 

4

LEANNA BLISS

 

WPK

31.44

 

Event #17 BANTAM BOYS 200M SPRINT

 

1

WADE GORDON

 

FAIR

31.38

 

2

JEAN-LUC LEGAULT

 

TAM

32.57

 

3

BRYCE GEENEVASEN

 

SELB

33.09

 

4

KYLE BENFORD

 

OPS

33.13

 

Event #18 BANTAM GIRLS 200M SPRINT

 

1

BRITTANNY BELANGER

 

OPS

33.16

 

2

COURTNEY CASNAW

 

WPK

34.17

 

3

STACEY BABCOCK

 

FAIR

34.89

 

4

JULIA REID

 

FAIR

34.90

 

Event #19 ATOM BOYS 200M SPRINT

 

1

KEVIN GOLDING

 

FAIR

34.45

 

2

DARCY GREENAWAY

 

OPS

34.52

 

3

LUKE MORRISON

 

BATH

36.03

 

4

MITCHELL FINN

 

BATH

36.34

 

Event #20 ATOM GIRLS 200M SPRINT

 

1

ERICA LAUZON

 

BATH

35.50

 

2

MALLORY MCAULEY

 

ENTR

35.78

 

3

JILL BROWN

 

ENTR

38.05

 

4

JACKIE RODGERSON

 

FAIR

38.16

 

Event #21 MIDGET BOYS 800M DISTANCE

 

1

CHRIS ROYER

 

FAIR

2:35.66

 

2

ADAM PAQUETTE

 

BATH

2:37.18

 

3

JOHN MASSINGHAM

 

TAM

2:46.18

 

4

BRENT FISHER

 

OPS

2:46.77

 

Event #22 MIDGET GIRLS 800M DISTANCE

 

1

TEGAN PORTER

 

OPS

2:55.20

 

2

JESSICA GORDON

 

FAIR

3:10.34

 

3

RANDI-LYNN LETOURNEAU

 

FAIR

3:13.01

 

4

JENN FRISKEN

 

SELB

3:15.42

 

Event #23 BANTAM BOYS 800M DISTANCE

 

1

JUSTIN SILLS

 

WPK

2:51.19

 

2

BENJAMIN WOODS

 

OPS

2:52.57

 

3

JACKSON RYAN

 

TAM

2:52.85

 

4

MARK DALTON

 

WPK

2:54.52

 

Event #24 BANTAM GIRLS 800M DISTANCE

 

1

RACHEL BARRETTE

 

OPS

2:53.1

 

1

LOGAN SILLS

 

OPS

2:53.1

 

3

RACHEL CHOMITZ

 

OPS

3:01.6

 

4

MEGAN CAMPAIGNE

 

BATH

3:13.3

 

Event #25 ATOM BOYS 800M DISTANCE

 

1

MARK JONES

 

OPS

2:53.1

 

2

NATE CHOMITZ

 

OPS

3:02.9

 

3

DARCY GREENAWAY

 

OPS

3:04.8

 

4

REMINGTON STINSON

 

WPK

3:04.9

 

Event #26 ATOM GIRLS 800M DISTANCE

 

1

TAYLOR SILLS

 

OPS

3:00.42

 

2

JESSIE WALES

 

BATH

3:11.29

 

3

KIRSTEN CHARD

 

OPS

3:16.74

 

4

LINNEA SWAAGSTRA

 

FAIR

3:19.79

 

Event #27 MIDGET BOYS 1500M DISTANCE

 

1

ADAM PAQUETTE

 

BATH

5:36.09

 

2

JORDAN MCFADDEN

 

OPS

5:45.62

 

3

JOHN LYONS

 

BATH

5:45.78

 

4

FERAN WILL

 

FAIR

5:53.76

 

Event #28 MIDGET GIRLS 1500M DISTANCE

 

1

ALLISHA CAMPAIGNE

 

BATH

6:24.95

 

2

BRITTANY PATERSON

 

OPS

6:34.45

 

3

RANDI-LYNN LETOURNEAU

 

FAIR

6:41.82

 

4

JESSICA GORDON

 

FAIR

6:44.92

 

Event #29 BANTAM BOYS 1500M DISTANCE

 

1

JUSTIN SILLS

 

WPK

5:45.95

 

2

BENJAMIN WOODS

 

OPS

5:47.45

 

3

MICHAEL EYRE

 

OPS

5:47.89

 

4

MATTHEW EDWARDS

 

OPS

6:11.72

 

Event #30 BANTAM GIRLS 1500M DISTANCE

 

1

RACHEL CHOMITZ

 

OPS

5:57.96

 

2

RACHEL BARRETTE

 

OPS

6:01.83

 

3

LOGAN SILLS

 

OPS

6:23.75

 

4

EMILY HOLMES

 

BATH

6:35.52

 

Event #31 ATOM BOYS 1500M DISTANCE

 

1

MARK JONES

 

OPS

6:03.85

 

2

NATE CHOMITZ

 

OPS

6:10.96

 

3

KELI GRANT

 

OPS

6:18.90

 

4

LUKE MORRISON

 

BATH

6:31.89

 

Event #32 ATOM GIRLS 1500M DISTANCE

 

1

TAYLOR SILLS

 

OPS

6:15.98

 

2

JESSIE WALES

 

BATH

6:47.36

 

3

KIRSTEN CHARD

 

OPS

6:50.30

 

4

TONI HARTIN

 

OPS

7:03.51

 

Event #33 MIDGET BOYS 4x100M SPRINT RELAY

 

1

FAIRFIELD A

A

FAIR

54.54

 

2

TAMWORTH A

A

TAM

55.48

 

3

ODESSA A

A

OPS

56.60

 

4

WESTDALE PARK A

A

WPK

56.70

 

Event #34 MIDGET GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

 

1

ODESSA B

B

OPS

1:00.59

 

2

SELBY B

B

SELB

1:01.02

 

3

WESTDALE PARK B

B

WPK

1:01.12

 

4

FAIRFIELD B

B

FAIR

1:02.02

 

Event #35 BANTAM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

 

1

FAIRFIELD C

C

FAIR

1:02.52

 

2

WESTDALE PARK C

C

WPK

1:02.60

 

3

ODESSA C

C

OPS

1:02.63

 

4

SELBY C

C

SELB

1:03.04

 

Event #36 BANTAM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

 

1

WESTDALE PARK D

D

WPK

1:03.27

 

2

ODESSA D

D

OPS

1:03.96

 

3

BATH D

D

BATH

1:04.06

 

4

TAMWORTH D

D

TAM

1:04.77

 

Event #37 ATOM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

 

1

FAIRFIELD E

E

FAIR

1:08.07

 

2

BATH E

E

BATH

1:08.82

 

3

TAMWORTH E

E

TAM

1:12.48

 

4

SELBY E

E

SELB

1:12.62

 

Event #38 ATOM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

 

1

ODESSA F

F

OPS

1:09.82

 

2

ENTERPRISE F

F

ENTR

1:10.89

 

3

FAIRFIELD F

F

FAIR

1:11.18

 

4

BATH F

F

BATH

1:11.94

 

Event #39 MIXED 6-99 4x400M DISTANCE RELAY

 

1

FAIRFIELD G

G

FAIR

4:39.19

 

2

ODESSA G

G

OPS

4:47.34

 

3

BATH G

G

BATH

4:55.19

 

4

SELBY G

G

SELB

5:10.22

 

Event #40 MIDGET BOYS HIGH JUMP

 

1

T.J. REID

 

OPS

1.35

 

2

TYLER POWELL

 

BATH

1.30

 

3

JACOB MIGNEAULT

 

SELB

1.30

 

4

PHILLIP SILVER

 

BATH

1.30

 

Event #41 MIDGET GIRLS HIGH JUMP

1

KELSEY SMITHYMAN

 

OPS

1.34

2

ELYSHA SMITH

 

BATH

1.32

3

OPHELIE MIGNEAULT

 

SELB

1.30

4

ELIZABETH QUINLAN-KEECH

CH

OPS

1.26

Event #42 BANTAM BOYS HIGH JUMP

 

1

NICK ARSENEAULT

 

OPS

1.16

 

2

JOSH DECAIRE

 

BATH

1.16

 

3

CHARLES CLAIR

 

SELB

1.15

 

4

MICHAEL CLARK

 

BATH

1.11

 

Event #43 BANTAM GIRLS HIGH JUMP

 

1

LINDSAY BALLANCE

 

BATH

1.21

 

2

NATALIE JOPLING

 

BATH

1.20

 

3

LACEY BROUGHTON

 

SELB

1.15

 

4

MEGAN LYONS

 

BATH

1.10

 

Event #44 ATOM BOYS HIGH JUMP

 

1

ZACHARY EDWARDS

 

OPS

1.06

 

2

STEVEN TOWNS

 

BATH

1.05

 

3

ANTHONY CRAUSEN

 

OPS

1.01

 

4

MACKY HUTCHINS

 

SELB

1.00

 

Event #45 ATOM GIRLS HIGH JUMP

 

1

DEIDRA KADDATZ

 

OPS

.95

 

2

KATHLEEN MORITZ

 

OPS

.90

 

3

NICOLE ANDERSEN

 

OPS

.85

 

Event #46 MIDGET BOYS LONG JUMP

 

1

ALARIE CHRIS

 

FAIR

4.79

 

2

BRIAN FENLON

 

TAM

4.56

 

3

DAVID JONES

 

OPS

4.46

 

4

JUSTIN RAMSAY

 

OPS

4.37

 

Event #47 MIDGET GIRLS LONG JUMP

1

LESLEY GOLDING

 

FAIR

4.12

2

ELISHA KADDATZ

 

OPS

3.96

3

ELIZABETH QUINLAN-KEECH

CH

OPS

3.79

4

LINDSAY BURTCH

 

OPS

3.71

Event #48 BANTAM BOYS LONG JUMP

 

1

B.J. JOYCE

 

FAIR

3.72

 

2

JEAN-LUC LEGAULT

 

TAM

3.68

 

3

KYLE BENFORD

 

OPS

3.51

 

4

RYAN BEDWELL

 

WPK

3.50

 

Event #49 BANTAM GIRLS LONG JUMP

 

1

ELSA KEYES

 

TAM

3.53

 

2

CATHERINE ALLARIE

 

FAIR

3.45

 

3

BRITTANY MCCUTCHEON

 

TAM

3.38

 

4

LINDSAY BALLANCE

 

BATH

3.36

 

Event #50 ATOM BOYS LONG JUMP

 

1

MARK JONES

 

OPS

3.63

 

2

KEVIN GOLDING

 

FAIR

3.46

 

3

EVAN BENN

 

WPK

2.98

 

4

NATE CHOMITZ

 

OPS

2.87

 

Event #51 ATOM GIRLS LONG JUMP

 

1

JORDAN RENDELL

 

WPK

3.14

 

2

AMANDA MELON

 

OPS

2.94

 

3

HILARY MACLAUGHLIN

 

TAM

2.79

 

4

TONI HARTIN

 

OPS

2.76

 

Event #52 MIDGET BOYS TRIPLE JUMP

 

1

JUSTIN RAMSAY

 

OPS

10.19

 

2

DAVID JONES

 

OPS

10.13

 

3

BRIAN FENLON

 

TAM

9.95

 

4

NICK GRAHAM

 

OPS

9.03

 

Event #53 MIDGET GIRLS TRIPLE JUMP

1

ELIZABETH QUINLAN-KEECH

CH

OPS

8.55

2

JENN FRISKEN

 

SELB

8.39

3

LINDSAY BURTCH

 

OPS

8.21

4

KEISHA ADAMS

 

WPK

8.20

Event #54 BANTAM BOYS TRIPLE JUMP

 

1

JOSH DECAIRE

 

BATH

7.73

 

2

SHAWN WELKER

 

OPS

7.72

 

3

DYLAN RODGERSON

 

FAIR

7.51

 

4

LEWIS MCGROGAN

 

BATH

7.47

 

Event #55 BANTAM GIRLS TRIPLE JUMP

 

1

BRITTANY MCCUTCHEON

 

TAM

7.64

 

2

CATHERINE ALARIE

 

FAIR

7.30

 

3

ELSA KEYES

 

TAM

7.14

 

4

MEGAN LYONS

 

BATH

7.10

 

Event #56 ATOM BOYS TRIPLE JUMP

 

1

BUD NORRIS

 

TAM

6.71

 

2

RICHARD STORMS

 

OPS

6.31

 

3

KRIS GRANT

 

OPS

6.30

 

4

MITCHELL POLLARD

 

TAM

6.28

 

Event #57 ATOM GIRLS TRIPLE JUMP

 

1

TONI HARTIN

 

OPS

5.76

 

2

JACKIE RODGERSON

 

FAIR

5.76

 

3

KATRINA PAUDYN

 

OPS

5.70

 

4

CARISSA CRONK

 

BATH

5.57

 

Event #58 MIDGET BOYS SHOT PUT

 

1

JORDAN MCFADDEN

 

OPS

11.13

 

2

DAVID JONES

 

OPS

10.46

 

3

CHADD RICHMOND

 

SELB

10.03

 

4

CURTIS RICHMOND

 

SELB

9.86

 

Event #59 MIDGET GIRLS SHOT PUT

 

1

STACEY GREENLEY

 

TAM

7.51

 

2

JESSICA WILSON

 

ENTR

7.50

 

3

TABATHA SEYMOUR

 

TAM

7.16

 

4

JULIANNE KEECH

 

FAIR

7.08