Licensed to: LESAA

Region 1 2017 completed

CaraCo Field

Friday, June 2, 2017

06-02-2017 - 06-02-2017


Ev# 1 BOYS 6-99 3000m Run Ev# 2 GIRLS 6-99 3000m Run Ev# 3 BOYS 12-99 100m Dash Ev# 4 GIRLS 12-99 100m Dash
Ev# 5 BOYS 10-11 100m Dash Ev# 6 GIRLS 10-11 100m Dash Ev# 7 BOYS 6-9 100m Dash Ev# 8 GIRLS 6-9 100m Dash
Ev# 9 BOYS 12-99 400m Dash Ev# 10 GIRLS 12-99 400m Dash Ev# 11 BOYS 10-11 400m Dash Ev# 12 GIRLS 10-11 400m Dash
Ev# 13 BOYS 6-9 400m Dash Ev# 14 GIRLS 6-9 400m Dash Ev# 15 BOYS 12-99 200m Dash Ev# 16 GIRLS 12-99 200m Dash
Ev# 17 BOYS 10-11 200m Dash Ev# 18 GIRLS 10-11 200m Dash Ev# 19 BOYS 6-9 200m Dash Ev# 20 GIRLS 6-9 200m Dash
Ev# 21 BOYS 12-99 800m Run Ev# 22 GIRLS 12-99 800m Run Ev# 23 BOYS 10-11 800m Run Ev# 24 GIRLS 10-11 800m Run
Ev# 25 BOYS 6-9 800m Run Ev# 26 GIRLS 6-9 800m Run Ev# 27 BOYS 12-99 1500m Run Ev# 28 GIRLS 12-99 1500m Run
Ev# 29 BOYS 10-11 1500m Run Ev# 30 GIRLS 10-11 1500m Run Ev# 31 BOYS 6-9 1500m Run Ev# 32 GIRLS 6-9 1500m Run
Ev# 33 BOYS 12-99 4x100m Relay Ev# 34 GIRLS 12-99 4x100m Relay Ev# 35 BOYS 10-11 4x100m Relay Ev# 36 GIRLS 10-11 4x100m Relay
Ev# 37 BOYS 6-9 4x100m Relay Ev# 38 GIRLS 6-9 4x100m Relay Ev# 40 BOYS 12-99 High Jump Ev# 41 GIRLS 12-99 High Jump
Ev# 42 BOYS 10-11 High Jump Ev# 43 GIRLS 10-11 High Jump Ev# 44 BOYS 6-9 High Jump Ev# 45 GIRLS 6-9 High Jump
Ev# 46 BOYS 12-99 Long Jump Ev# 47 GIRLS 12-99 Long Jump Ev# 48 BOYS 10-11 Long Jump Ev# 49 GIRLS 10-11 Long Jump
Ev# 50 BOYS 6-9 Long Jump Ev# 51 GIRLS 6-9 Long Jump Ev# 52 BOYS 12-99 Triple Jump Ev# 53 GIRLS 12-99 Triple Jump
Ev# 54 BOYS 10-11 Triple Jump Ev# 55 GIRLS 10-11 Triple Jump Ev# 56 BOYS 6-9 Triple Jump Ev# 57 GIRLS 6-9 Triple Jump
Ev# 58 BOYS 12-99 Shot Put Ev# 59 GIRLS 12-99 Shot Put

[Top of Page] [Event List]

Event 1 BOYS 6-99 3000m Run
# LESAA:Cameron Linscott Vanier 9:59.35 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Angus Skinner APS 11:31.29
2      Owen Aylesworth PR 12:10.96
3      Isaac Isbester TPC 13:23.23
4      Jon Santos TAM 13:48.05
5      Fintan McShane PR 13:53.27
6      Scott Collard TPC 14:01.35
7      Landon Guy NAEC 14:03.08
8      Lucas Holland ENTR 14:12.02
[Top of Page] [Event List]

Event 2 GIRLS 6-99 3000m Run
# LESAA:Jenny Casson Vanier 11:17.06 2009

NAME AGE TEAM TIME
1      Ocean Fierz APS 11:50.38
2      Madelyn Campbell APS 12:13.07
3      Emma Granger NEWB 13:41.74
4      Madison Godard NEWB 13:57.26
5      Bella Silva TAM 13:59.90
6      Laurel Gurnsey APS 14:17.74
7      Elly King ENTR 14:37.51
8      Lexi McConnell [1] NAEC 15:53.21
[Top of Page] [Event List]

Event 3 BOYS 12-99 100m Dash
# LESAA:Josh VanNiedek Loughborough 12.10 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Kyle Maracle APS 12.72
2      Andy Botting CNTR 13.45
3      Ashton Atkinson BATH 13.49
4      Brennen Geenevasen APS 13.61
5      Jaydin Reid NAEC 13.69
6      Devlen Benton TPC 13.79
7      Bryan Christie ENTR 13.95
8      Quinn Jackson SOUTH 14.18
[Top of Page] [Event List]

Event 4 GIRLS 12-99 100m Dash
# LESAA:Jessica Keating Lancaster 13.26 2005

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Sarah Gillan BATH 14.14
2      Hailey Thompson NEWB 14.25
3      Jessica Brunner NEWB 14.44
4      Carley Corkey PR 14.67
5      Abby Lees SELB 14.94
6      Maddi Wills PR 15.03
7      Isabella Geenevasen SELB 15.08
8      Teia Mitchell NEWB 15.10
[Top of Page] [Event List]

Event 5 BOYS 10-11 100m Dash
# LESAA:Cole Horseman Amherstview 13.30 2012

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Luke Sked CNTR 14.26
2      Jayden Holden SELB 14.71
3      Lance Brown APS 15.09
4      Jack Osborne SOUTH 15.29
5      Ethan Boutilier SOUTH 15.61
6      Owen Bright NAEC 15.73
7      Eli Barker TAM 15.99
8      Maxwell Morrisey BATH 16.52
[Top of Page] [Event List]

Event 6 GIRLS 10-11 100m Dash
# LESAA:Krissy Berndt Loughborough 13.64 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Avery Johnson NAEC 14.46
2      Lila Pringle SOUTH 14.62
3      Branwyn Lupton TPC 14.97
4      Emily Deroche SOUTH 15.33
5      Meg Miller BATH 15.39
6      Haylee Tolls BATH 15.43
7      Olivia Melo PR 15.50
8      Mackenzie Tyner SELB 15.90
[Top of Page] [Event List]

Event 7 BOYS 6-9 100m Dash
# LESAA:David Cox Sharbot Lake 14.60 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Connor Birney SELB 15.46
2      Nathan Vanassledonk PR 15.77
3      Ty Wood BATH 15.97
4      Barrett Struthers SELB 16.25
5      Declan Longfield APS 16.26
6      Zachary Turner APS 16.30
6      Brock Abrams SOUTH 16.30
8      Blake Wood BATH 16.46
[Top of Page] [Event List]

Event 8 GIRLS 6-9 100m Dash
# LESAA:Jada Packer Cataraqui Woods 15.02 2012

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Isla Irving BATH 15.81
2      Danika Brown APS 15.89
3      Lilly Cuthill SOUTH 16.52
4      Reghan Trotter BATH 16.63
5      Sadie Lupton TPC 16.65
6      Ashlyn Baker SELB 16.77
7      Jillian Milton APS 16.95
8      Alisha Morgan APS 17.24
[Top of Page] [Event List]

Event 9 BOYS 12-99 400m Dash
# LESAA:Josh VanNiedek Loughborough 56.04 2007

NAME AGE TEAM TIME
1      Ben Caza NEWB 1:06.33
2      Bryan Christie ENTR 1:06.91
3      Tyson Snyder TPC 1:07.59
4      Connor Brooks TPC 1:08.32
5      Ried Trueman PR 1:10.68
6      Blake Aylesworth PR 1:11.53
7      Tyler Hill SOUTH 1:11.64
8      Owen Gibson SOUTH 1:11.82
[Top of Page] [Event List]

Event 10 GIRLS 12-99 400m Dash
# LESAA:Nicole Armstrong Loughborough 1:02.44 2010

NAME AGE TEAM TIME
1      Sarah Gillan BATH 1:10.12
2      Breanna Roy TPC 1:10.53
3      Morgan Burley CNTR 1:10.68
4      Laura Hagerman BATH 1:13.70
5      Leigha Blackwell NAEC 1:14.26
6      Abby Shillington PR 1:16.32
7      Gabbie Faubert TPC 1:17.62
8      Maeve Gardiner SELB 1:17.94
[Top of Page] [Event List]

Event 11 BOYS 10-11 400m Dash
# LESAA:Jamie Faulkner Rideau 1:04.14 2002

NAME AGE TEAM TIME
1      Jake Wood BATH 1:11.01
2      Ethan Boutilier SOUTH 1:18.63
3      Cameron Pearson SOUTH 1:18.97
4      Jack Madden TPC 1:19.64
5      Jericho Mordasiewicz APS 1:19.71
6      Carter McKee SOUTH 1:20.34
7      Matt Smith TPC 1:20.93
8      Duncan Clarke BATH 1:20.95
[Top of Page] [Event List]

Event 12 GIRLS 10-11 400m Dash
# LESAA:Chelsea Musgrove Loughborough 1:07.06 2006

NAME AGE TEAM TIME
1      Alysha Tigchelaar CNTR 1:19.48
2      Cameryn Sexsmith SELB 1:19.81
3      Eryn Atkinson BATH 1:22.38
4      Mariah Caldwell SOUTH 1:23.27
5      Hailey Tyler CNTR 1:26.06
6      Jessica Sanders TPC 1:28.35
7      Paige Riley [2] NAEC 1:28.92
8      Aidan Kirkpatrick APS 1:28.97
[Top of Page] [Event List]

Event 13 BOYS 6-9 400m Dash
# LESAA:Cole Horseman Amherstview 1:10.65 2010

NAME AGE TEAM TIME
1      Zachary Turner APS 1:18.96
2      Connor Birney SELB 1:19.27
3      Blake Wood BATH 1:19.29
4      Asmir Hussein APS 1:25.14
5      Reed Beebe SOUTH 1:25.19
6      Brock Abrams SOUTH 1:26.06
7      Jack Gregory TPC 1:26.90
8      Jacob Cox CNTR 1:27.95
[Top of Page] [Event List]

Event 14 GIRLS 6-9 400m Dash
# LESAA:Anna Workman Polson Park 1:12.72 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Katie Buchan [10] TPC 1:23.73
2      Lily Praskey BATH 1:24.89
3      Jillian Milton APS 1:25.82
4      Ella Mulder TPC 1:27.38
5      Savannah Powell TPC 1:27.59
6      Mercedes Stiles APS 1:30.20
7      Alisha Morgan APS 1:31.49
8      Alyssa Murray APS 1:32.33
[Top of Page] [Event List]

Event 15 BOYS 12-99 200m Dash
# LESAA:Allan Down Calvin Park 25.28 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Devlen Benton TPC 28.83
2      Bryan Christie ENTR 28.84
3      John tenCate SELB 29.45
4      Tyson Snyder TPC 29.60
5      Quinn Jackson SOUTH 30.04
6      Elias Draper TPC 30.46
7      Blake Aylesworth PR 31.36
8      Reid Lambert SELB 31.68
[Top of Page] [Event List]

Event 16 GIRLS 12-99 200m Dash
# LESAA:Marissa Battle Vanier 27.38 2013

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Sarah Gillan BATH 30.81
2      Payton Barkley TPC 31.26
3      Isabella Geenevasen SELB 31.68
4      Abby Lees SELB 32.15
5      Anna Baker NEWB 32.19
6      Laura Hagerman BATH 32.34
7      Harli Baker SOUTH 33.59
8      Sydney Peters TPC 34.01
[Top of Page] [Event List]

Event 17 BOYS 10-11 200m Dash
# LESAA:Dylan Thomason Tamworth 27.81 2013

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Luke Sked CNTR 30.78
2      Jake Wood BATH 31.03
3      Cal Uens SELB 31.91
4      Jayden Holden SELB 32.13
5      Gabe Williams APS 32.95
6      Tyson Corkey PR 33.18
7      Brody Beaubien SOUTH 33.75
8      Eli Barker TAM 33.79
[Top of Page] [Event List]

Event 18 GIRLS 10-11 200m Dash
# LESAA:Krissy Berndt Loughborough 28.66 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Lila Pringle SOUTH 31.55
2      Camille Moniz APS 32.10
3      Meg Miller BATH 32.20
4      Addy Holden SELB 32.60
5      Emily Deroche SOUTH 32.93
6      Tiana Richmond SOUTH 33.20
7      Mackenzie Tyner SELB 34.16
8      Claire Murphy TAM 35.19
[Top of Page] [Event List]

Event 19 BOYS 6-9 200m Dash
# LESAA:Spencer Lanthier Henderson 31.58 2003

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Connor Birney SELB 33.84
2      Brock Abrams SOUTH 35.38
3      Kohen Cutler SOUTH 35.39
4      Barrett Struthers SELB 36.28
5      Mason Goodfellow NEWB 36.67
6      Nathan Vanassledonk PR 36.90
7      Kieran Levy CNTR 36.98
8      Kayden Thompson SOUTH 37.57
[Top of Page] [Event List]

Event 20 GIRLS 6-9 200m Dash
# LESAA:Leah Garrison Harrowsmith 32.06 2005

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Sadie Lupton TPC 35.72
2      Ashlyn Baker SELB 35.86
3      Lilly Cuthill SOUTH 36.37
4      Jillian Milton APS 36.62
5      Reghan Trotter BATH 37.04
6      Jade McCutcheon SOUTH 37.93
7      Tiffany Kirby APS 37.94
8      Hailey Ruttan BATH 38.10
[Top of Page] [Event List]

Event 21 BOYS 12-99 800m Run
# LESAA:Josh George Henderson 2:17.95 2004

NAME AGE TEAM TIME
1      Ried Trueman PR 2:39.51
2      Ben Caza NEWB 2:44.47
3      Austin Catena SOUTH 2:50.54
4      Tyler Hill SOUTH 2:52.95
5      Zach Slaven SOUTH 2:57.35
6      Sam Kennedy BATH 3:00.70
7      Logan Fenemore TAM 3:05.35
8      Jace Fredenburgh CNTR 3:10.88
[Top of Page] [Event List]

Event 22 GIRLS 12-99 800m Run
# LESAA:Alison Devlin Loughbotough 2:31.18 2003

NAME AGE TEAM TIME
1      Morgan Burley CNTR 2:47.13
2      Breanna Roy TPC 2:50.41
3      Leigha Blackwell NAEC 2:57.59
4      Julia Main SOUTH 3:06.26
5      Sydney Peters TPC 3:13.09
6      Victoria Tulloch SOUTH 3:22.35
7      Norah Ayling SOUTH 3:22.82
[Top of Page] [Event List]

Event 23 BOYS 10-11 800m Run
# LESAA:Ian Donald Winston Churchill 2:30.46 2003

NAME AGE TEAM TIME
1      Jake Wood BATH 2:50.51
2      Angus Skinner APS 2:50.88
3      Zered Haller SOUTH 3:01.16
4      Sam Rickard SOUTH 3:08.11
5      Lukas Wales TPC 3:08.66
6      Dominic Conner APS 3:09.33
7      Jacob Brown CNTR 3:10.58
8      Yiorgo Rowe APS 3:10.66
[Top of Page] [Event List]

Event 24 GIRLS 10-11 800m Run
# LESAA:Logan Mederios Loughbotough 2:38.73 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Madelyn Campbell APS 2:47.57
2      Ocean Fierz APS 2:52.15
3      Cameryn Sexsmith SELB 3:04.50
4      Alysha Tigchelaar CNTR 3:06.90
5      Payton Brown CNTR 3:10.31
6      Olivia Milton APS 3:11.62
7      Julia Cuddy NAEC 3:12.89
8      Brinley Brule APS 3:14.90
[Top of Page] [Event List]

Event 25 BOYS 6-9 800m Run
# LESAA:R. Uens Newburgh 2:41.83 2000

NAME AGE TEAM TIME
1      Ty Wood BATH 2:53.22
2      Blake Wood BATH 3:03.67
3      Reed Beebe SOUTH 3:11.27
4      Ewan Skinner APS 3:11.51
5      Jack Gregory TPC 3:13.87
6      Gryffin Campbell APS 3:16.01
7      Jackson Murphy APS 3:17.02
8      Carson Nugent CNTR 3:21.21
[Top of Page] [Event List]

Event 26 GIRLS 6-9 800m Run
# LESAA:Anna Workman Polson Park 2:52.08 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Katie Buchan [10] TPC 3:02.73
2      Ella Mulder TPC 3:09.69
3      Pippa Sked CNTR 3:26.81
4      Savannah Powell TPC 3:28.64
5      Vienna Ballance-Hinch TPC 3:30.14
6      Natalie Fretts BATH 3:31.36
7      Mercedes Stiles APS 3:34.09
8      Charlotte Brennan APS 3:34.88
[Top of Page] [Event List]

Event 27 BOYS 12-99 1500m Run
# LESAA:Konner Weston Bayridge 4:41.07 2013

NAME AGE TEAM TIME
1      Austin Catena SOUTH 5:56.44
2      Sam Kennedy BATH 5:57.24
3      Logan Harrington SELB 6:02.62
4      Tyler Detlor ENTR 6:16.56
5      Isaac Isbester TPC 6:19.35
6      Jace Fredenburgh CNTR 6:44.75
7      Jon Santos TAM 6:46.48
     Logan Fenemore TAM DNF
[Top of Page] [Event List]

Event 28 GIRLS 12-99 1500m Run
# LESAA:Nicole Armstrong Loughbotough 5:13.20 2010

NAME AGE TEAM TIME
1      Breanna Roy TPC 5:45.70
2      Morgan Burley CNTR 6:02.68
3      Emma Granger NEWB 6:06.22
4      Ella Dafoe NEWB 6:26.03
5      Sarah Gaudet BATH 6:28.12
6      Amanda Burns TAM 6:44.21
7      Alyson Wotherspoon NAEC 7:04.79
[Top of Page] [Event List]

Event 29 BOYS 10-11 1500m Run
# LESAA:Konner Weston Bayridge 5:01.81 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Angus Skinner APS 5:41.90
2      Zered Haller SOUTH 6:05.35
3      Blake Bencze PR 6:09.92
4      Dominic Conner APS 6:17.16
5      Brandon Barker CNTR 6:23.12
6      Yiorgo Rowe APS 6:30.81
7      Lukas Wales TPC 6:33.87
8      Landon Guy NAEC 6:35.07
[Top of Page] [Event List]

Event 30 GIRLS 10-11 1500m Run
# LESAA:Logan Mederios Loughbotough 5:30.68 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Ocean Fierz APS 5:44.99
2      Madelyn Campbell APS 5:50.37
3      Payton Brown CNTR 6:20.76
4      Cameryn Sexsmith SELB 6:21.31
5      Laurel Gurnsey APS 6:33.68
6      Emily Liscumb APS 6:37.76
7      Molly Stanton PR 6:40.96
8      Elly King ENTR 6:47.73
[Top of Page] [Event List]

Event 31 BOYS 6-9 1500m Run
# LESAA:Elliot McDermott Winston Churchill 5:23.95 2009

NAME AGE TEAM TIME
1      Zachary Turner APS 6:01.04
2      Mackenzie Pichie ENTR 6:27.95
3      Jack Gregory TPC 6:28.72
4      Mason Goodfellow NEWB 6:34.94
5      Gryffin Campbell APS 6:41.44
6      Hudson McMullen APS 6:43.63
7      Jackson Murphy APS 6:48.77
8      Camden Trotter ENTR 6:59.35
[Top of Page] [Event List]

Event 32 GIRLS 6-9 1500m Run
# LESAA:Hailey Robertson Lancaster 5:48.31 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Katie Buchan [10] TPC 6:07.90
2      Ella Mulder TPC 6:11.37
3      Savannah Powell TPC 6:14.42
4      Mercedes Stiles APS 6:35.15
5      Pippa Sked CNTR 6:38.48
6      Vienna Ballance-Hinch TPC 6:41.26
7      Lily Prasky BATH 6:59.65
8      Jordyn Everson BATH 7:08.44
[Top of Page] [Event List]

Event 33 BOYS 12-99 4x100m Relay
# LESAA:Calvin Park Comets Calvin Park 50.18 2008

NAME TEAM TIME
1      Selby A SELB 57.33
2      Perth Road A PR 57.47
3      Amherstview A APS 57.91
4      Southview A SOUTH 58.25
5      TPCS A TPC 58.71
6      Centreville A CNTR 58.87
7      Bath A BATH 59.04
8      Newburgh A NEWB 1:00.30
[Top of Page] [Event List]

Event 34 GIRLS 12-99 4x100m Relay
# LESAA:Calvin Park Comets Calvin Park 54.76 2002

NAME TEAM TIME
1      Perth Road A PR 58.62
2      Newburgh A NEWB 58.93
3      Bath A BATH 59.89
4      Selby A SELB 1:01.63
5      TPCS A TPC 1:01.74
6      Southview A SOUTH 1:03.54
7      Centreville A CNTR 1:03.82
8      Amherstview A APS 1:06.11
[Top of Page] [Event List]

Event 35 BOYS 10-11 4x100m Relay
# LESAA:Prince Charles Panthers Prince Charles 56.45 2001

NAME TEAM TIME
1      Southview A SOUTH 1:02.57
2      Centreville A CNTR 1:03.54
3      Bath A BATH 1:04.24
4      Amherstview A APS 1:04.36
5      Selby A SELB 1:06.11
6      TPCS A TPC 1:09.19
7      Newburgh A NEWB 1:09.77
[Top of Page] [Event List]

Event 36 GIRLS 10-11 4x100m Relay
# LESAA:Joyceville Jayhawks Joyceville 57.63 2001

NAME TEAM TIME
1      Bath A BATH 1:02.94
2      Southview A SOUTH 1:03.25
3      Perth Road A PR 1:03.37
4      Amherstview A APS 1:04.09
5      Centreville A CNTR 1:04.63
6      Selby A SELB 1:06.18
7      TPCS A TPC 1:07.57
8      Tamworth A TAM 1:08.15
[Top of Page] [Event List]

Event 37 BOYS 6-9 4x100m Relay
# LESAA:Lancaster Lions Lancaster 1:03.01 2001

NAME TEAM TIME
1      Amherstview A APS 1:08.63
2      Centreville A CNTR 1:08.82
3      Southview A SOUTH 1:08.92
4      Bath A BATH 1:09.03
5      Perth Road A PR 1:10.93
6      Newburgh A NEWB 1:11.10
7      Selby A SELB 1:12.06
8      TPCS A TPC 1:18.53
[Top of Page] [Event List]

Event 38 GIRLS 6-9 4x100m Relay
# LESAA:Cataraqui Woods Comets Cataraqui Woods 1:05.03 2001

NAME TEAM TIME
1      Bath A BATH 1:09.45
2      Amherstview A APS 1:11.58
3      Selby A SELB 1:12.66
4      TPCS A TPC 1:13.26
5      Perth Road A PR 1:18.01
6      Newburgh A NEWB 1:20.08
7      Centreville A CNTR 1:20.46
[Top of Page] [Event List]

Event 40 BOYS 12-99 High Jump
# LESAA:Gordan Gravesande Truedell 1.74 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      Isaac Ewens TAM 1.55m
2      Luke Pollard TPC 1.40m
3      Vince Pople PR 1.40m
4      Logan Harrington SELB 1.40m
5      Reid Trueman PR 1.35m
6      Cole Campbell SELB 1.30m
[Top of Page] [Event List]

Event 41 GIRLS 12-99 High Jump
# LESAA:Jenni O'Neil Glenburnie 1.52 2002

NAME AGE TEAM MARK
1      Samantha Smith TPC 1.35m
2      Kylie Mosgrove TPC 1.30m
3      Serena Loughlin PR 1.30m
4      Emma Wannamaker SELB 1.25m
[Top of Page] [Event List]

Event 42 BOYS 10-11 High Jump
# LESAA:Austin Check Lancaster 1.45 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      David Barr PR 1.20m
2      Peyton Watters PR 1.15m
3      Tyson Corkey PR 1.15m
4      Jayden Holden SELB 1.15m
[Top of Page] [Event List]

Event 43 GIRLS 10-11 High Jump
# LESAA:Jenni O'Neil Winston Churchill 1.40 2000

NAME AGE TEAM MARK
1      Addy Holden SELB 1.25m
2      Ava Misevicius SELB 1.10m
[Top of Page] [Event List]

Event 44 BOYS 6-9 High Jump
# LESAA:David Cox Sharbot Lake 1.25 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Barrett Struthers SELB 1.17m
2      Dylan Kemp SELB 1.10m
3      Owen Dwyer SELB 1.10m
4      Liam Birney SELB 1.05m
5      Iian McShane PR 1.05m
[Top of Page] [Event List]

Event 45 GIRLS 6-9 High Jump
# LESAA:K. Yateman Rideau 1.24 2000

NAME AGE TEAM MARK
1      Ella Simpson SELB 1.00m
[Top of Page] [Event List]

Event 46 BOYS 12-99 Long Jump
# LESAA:Brandon McIntosh Holsgrove 5.44 2006

NAME AGE TEAM MARK
1      Andy Botting CNTR 4.94m
2      Corbin Votary SOUTH 4.84m
3      Kyle Maracle APS 4.81m
4      Isaac Uens TAM 4.62m
5      Vince Pople PR 4.60m
6      Ashton Atkinson BATH 4.56m
7      Liam Swart CNTR 4.52m
8      Edison McGarvey NAEC 4.52m
[Top of Page] [Event List]

Event 47 GIRLS 12-99 Long Jump
# LESAA:Jenna Black Calvin Park 4.53 2011

NAME AGE TEAM MARK
1      Jessica Brunner NEWB 4.44m
2      Serena Loughlin PR 4.39m
3      Carley Corkey PR 4.29m
4      Brooklyn Whitelock NAEC 3.99m
5      Abby Lees SELB 3.96m
6      Maddi Wills PR 3.93m
7      Ashley Groth BATH 3.86m
8      Jessie Wales CNTR 3.78m
[Top of Page] [Event List]

Event 48 BOYS 10-11 Long Jump
# LESAA:Kevin Golding Fairfield 4.69 2004

NAME AGE TEAM MARK
1      Cal Uens SELB 4.11m
2      Luke Sked CNTR 4.02m
3      Maxwell Morrisey BATH 3.95m
4      Tyson Corkey PR 3.83m
5      Jack Madden TPC 3.81m
6      Lance Brown APS 3.61m
7      Nick Lamarche NEWB 3.57m
8      Owen Bright NAEC 3.54m
[Top of Page] [Event List]

Event 49 GIRLS 10-11 Long Jump
# LESAA:Isabelle Froom Odessa 4.29 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      Lila Pringle SOUTH 3.98m
2      Alysha Tigchelaar CNTR 3.70m
3      Branwyn Lupton TPC 3.67m
4      Sydney Pallister CNTR 3.54m
5      Emily Deroche SOUTH 3.46m
6      Olivia Melo PR 3.36m
7      Olivia Milton APS 3.21m
8      Harleigh McMullen APS 3.18m
[Top of Page] [Event List]

Event 50 BOYS 6-9 Long Jump
# LESAA:Ben Posthumus Lord Strathcona 3.83 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Nathan Vanassledonk PR 3.54m
2      Jack Murphy TAM 3.33m
3      Mason Goodfellow NEWB 3.28m
4      Kohen Cutler SOUTH 3.24m
5      Kieran Levy CNTR 3.21m
6      Dylan Kemp SELB 3.13m
7      Liam Birney SELB 2.94m
8      Ethan Kouri TAM 2.91m
[Top of Page] [Event List]

Event 51 GIRLS 6-9 Long Jump
# LESAA:Kelly deHoop Winston Churchill 3.65 2005

NAME AGE TEAM MARK
1      Danika Brown APS 2.98m
2      Gabby Cammaart SELB 2.80m
3      Lizzie Johnston ENTR 2.74m
4      Alaina Holmes SOUTH 2.72m
5      Isla Irving BATH 2.69m
6      Audrey Saxe-Cameron PR 2.59m
7      Lauren Reid TPC 2.58m
8      Hailey Ruttan BATH 2.56m
[Top of Page] [Event List]

Event 52 BOYS 12-99 Triple Jump
# LESAA:Jophiel Sarkodie Venier 11.11 2005

NAME AGE TEAM MARK
1      Andy Botting CNTR 10.91m
2      Elias Draper TPC 9.47m
3      Edison McGarvey NAEC 9.40m
4      Tristen White TAM 9.38m
5      Corbin Votary SOUTH 9.14m
6      Brandon Barrett NEWB 8.94m
7      Liam Swart CNTR 8.71m
8      Haden Riley [4] NAEC 8.53m
[Top of Page] [Event List]

Event 53 GIRLS 12-99 Triple Jump
# LESAA:Portia Worthy Lancaster 10.02 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Serena Loughlin PR 9.79m
2      Jessica Brunner NEWB 9.32m
3      Carley Corkey PR 9.18m
4      Kylie Mosgrove TPC 8.92m
5      Maddi Wills PR 8.58m
6      Ashley Groth BATH 8.45m
7      Jessica Watters PR 8.42m
8      Claudia Doyle CNTR 7.90m
[Top of Page] [Event List]

Event 54 BOYS 10-11 Triple Jump
# LESAA:Spencer Riley Fairfield 9.26 2012

NAME AGE TEAM MARK
1      Jack Osborne SOUTH 8.72m
2      Carter McKee SOUTH 8.50m
3      Cal Uens SELB 8.36m
4      Brandon Barker CNTR 8.27m
5      Jack Madden TPC 8.01m
6      Jacob Brown CNTR 7.96m
7      Nick Lamarche NEWB 7.77m
8      Spencer Oxbro APS 7.74m
[Top of Page] [Event List]

Event 55 GIRLS 10-11 Triple Jump
# LESAA:Katie Gordanier Joyceville 8.96 2004

NAME AGE TEAM MARK
1      Branwyn Lupton TPC 8.09m
2      Olivia Melo PR 7.93m
3      Olivia Milton APS 7.71m
4      Kaleigh Oulton PR 7.43m
5      Avery Johnson NAEC 7.21m
6      Silka Olvet PR 7.17m
7      Lindsay Davis BATH 6.91m
8      Claire Murphy TAM 6.86m
[Top of Page] [Event List]

Event 56 BOYS 6-9 Triple Jump
# LESAA:Zack Fedora Lord Strathcona 7.84 2004

NAME AGE TEAM MARK
1      Jack Murphy TAM 7.19m
2      Iian McShane PR 6.83m
3      Dylan Kemp SELB 6.66m
4      Cole Blakely PR 6.38m
5      Jacob Cox CNTR 6.27m
6      Oscar Doucet TPC 6.16m
7      Sam Winter BATH 5.93m
8      Aiden Fieldhouse NEWB 5.72m
[Top of Page] [Event List]

Event 57 GIRLS 6-9 Triple Jump
# LESAA:Katie Gordanier Joyceville 7.87 2002

NAME AGE TEAM MARK
1      Isla Irving BATH 6.80m
2      Danika Brown APS 6.39m
3      Lilly Cuthill SOUTH 6.07m
4      Lizzie Johnston ENTR 5.92m
5      Abby Hoover APS 5.90m
6      Chloe Davey SOUTH 5.73m
7      Avery Breault TPC 5.68m
8      Evelyn Bryan PR 5.60m
[Top of Page] [Event List]

Event 58 BOYS 12-99 Shot Put
# LESAA:Gavin Davis-Young Loughborough 13.85 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Ashton Atkinson BATH 10.32m
2      Kyle Maracle APS 9.77m
3      Edison McGarvey NAEC 9.72m
4      Connor Brooks TPC 9.25m
5      Tristen White TAM 8.63m
6      Ethan Kelman APS 8.49m
7      Cole Flowers TAM 8.45m
8      Gavin Goodfellow NEWB 8.42m
[Top of Page] [Event List]

Event 59 GIRLS 12-99 Shot Put
# LESAA:Ashley Widmont Acadie 9.34 2006

NAME AGE TEAM MARK
1      Jaclyn Korba-Babcock TPC 7.80m
2      Saige Pearson NEWB 7.79m
3      Lauren Sutton NEWB 7.67m
4      Kelsey Vermilyea BATH 7.66m
5      Saige Traise BATH 7.47m
6      Brooklyn Whitelock NAEC 7.18m
7      Ariel Rutledge TAM 7.03m
8      Jayly Cuthill SOUTH 6.46m
[Top of Page] [Event List]