LESAA Region 5 Individual Boys Medalists (top athletes in each age group):
Based on 7 points 1st place, 5 points 2nd place, 3 points for 3rd place and 1 point for 4th place – maximum 21 points

 Midget Boys :

  • Gold                Jack Rowlatt                          Welborne                    21 points
  • Silver               Luka Syllas                            Sir John A                   15 points
  • Bronze            Jack Duff                                Sir John A                   12 points
  • Bronze            Josh Dowdall                          Storrington                 12 points
  • Bronze            Tyson Moore                          Welborne                    12 points

Bantam Boys:

  • Gold                Zach Gibson                           Glenburnie                  19 points
  • Gold                Alex Vreeken                         Welborne                    19 points
  • Gold                Ben Moffat                             Sir John A                   19 points
  • Silver              Nik Kotsovolos                      Sir John A                   13 points
  • Bronze            Jacob Corey                           First Ave                     10 points

Atom Boys:                                         

  • Gold                Caleb North                            Welborne                    17 points
  • Gold                Brock Vrana                           Sir John A                   17 points
  • Silver              Teagan Good                          Glenburnie                  14 points
  • Bronze            Preston Reid                           Rideau Heights          11 points

 

LESAA Region 5 Individual Girls Medalists (top athletes in each age group):
Based on 7 points 1st place, 5 points 2nd place, 3 points for 3rd place and 1 point for 4th place – maximum 21 points

 Midget Girls:

  • Gold                 Kate Anderson                      Sir John A                   19 points
  • Gold                 Sierra Scovill             Glenburnie                  12 points
  • Bronze             Jocelyn White                        Glenburnie                  10 points

Bantam Girls:

  • Gold                Ella Mitchell                           Sir John A                   17 points
  • Gold                Abby Howland                        Storrington                 17 points
  • Silver              Amelia Bailey                         Welborne                    12 points
  • Silver              Eve Hutchinson                      Sir John A                   12 points
  • Bronze           Becca Francis                          Welborne                    10 points
  • Bronze           Leah Blancher             Welborne                    10 points

Atom Girls:                                         

  • Gold                Sienna Matheson                   Sir John A                   21 points
  • Silver              Hailey Twigg                          Storrington                 15 points
  • Bronze            Steacey Edgett                       Welborne                    9 points