2014-06-07
Page 1 of 2
Friday, June 6,2014
Girls Region 5 Track and Field Meet
Region 5 Girls
6/6/14
-
6/6/14
Event # 2 GIRLS Open  3000m Run
#REGION 5 GIRLS:R.Burns Storrington 12:13.15 2007
Livia Wells
13
SJA
1
  13:06.28
Alyssa Ball
13
SJA
2
  14:51.53
Leilani Scott
13
SIMC
3
  15:45.63
Samantha Delisle
13
SJA
4
  16:19.03
Layla Byne
13
SJA
5
  16:23.91
Event # 4 Midget Girls 100m Dash
#REGION 5 GIRLS:K.Smith Welborne 14.14 2009
RESULTS OF FINALS
Kate Anderson
13
SJA
1
     14.81
Katie Edwards
13
JOYC
2
     14.94
Amber Brown
13
STOR
3
     15.16
Lydiah Ware
13
STOR
4
     15.52
Jade Simpson
13
FAVE
5
     15.56
Alexandra Hook
13
SJA
6
     15.59
Sierra Scovill
13
GLEN
7
     15.61
Hannah Gebhart
13
SJA
8
     15.72
Event # 6 Bantam Girls 100m Dash
#REGION 5 GIRLS:E.Robertson Lundy's Lane 14.54 2004
RESULTS OF FINALS
Amelia Bailey
11
WELB
1
     15.59
Ella Mitchell
11
SJA
2
     15.61
Emily Millward
11
STOR
3
     16.26
Olivia McEwen
11
JOYC
4
     16.28
Sophie Walton
11
SJA
5
     16.33
Tionna Hertel
11
RHTS
6
     16.43
Hannah Baldree
11
JOYC
6
     16.43
Hope Murphy
11
SJA
8
     16.50
Event # 8 Atom Girls 100m Dash
#REGION 5 GIRLS:C.Henniger Joyceville 15.92 2013
RESULTS OF FINALS
Sienna Matheson
9
SJA
1
     16.32
Hailey Twigg
9
STOR
2
     16.49
I. Ball-Graham
9
STOR
3
     16.88
Stacey Edgett
9
WELB
4
     17.25
Emily Maxam
9
SJA
5
     17.71
Dacia Fritz
9
SJA
6
     17.72
Avery Garafalo
9
JOYC
7
     17.93
Maddie Torrance
9
JOYC
8
     18.28
Event # 10 Midget Girls 400m Dash
#REGION 5 GIRLS:D.Labrash Joyceville 1:05.00 2002
Cailyn Froats
13
JOYC
1
   1:12.53
Sloane Mallen
13
JOYC
2
   1:12.82
Ally Seitz
13
WELB
3
   1:12.90
Faith Harper
13
STOR
4
   1:13.22
Jocelyn White
13
GLEN
5
   1:13.35
Erin Shane
13
WELB
6
   1:14.82
Amber Brown
13
STOR
7
   1:16.44
Emily Kelly
13
WELB
8
   1:17.82
Event # 12 Bantam Girls 400m Dash
#REGION 5 GIRLS:C.Hunter Joyceville 1:08.29 2006
Sophie Walton
11
SJA
1
   1:13.41
Ella Mitchell
11
SJA
2
   1:13.53
 
 
Abby Howland
11
STOR
3
   1:13.57
H. Kirkpatrick
11
JOYC
4
   1:15.09
MacKensie Banks
11
STOR
5
   1:17.39
Hannah Baldree
11
JOYC
6
   1:18.15
Olivia McEwen
11
JOYC
7
   1:18.94
Becca Francis
11
WELB
8
   1:19.12
Event # 14 Atom Girls 400m Dash
#REGION 5 GIRLS:C.Henniger Joyceville 1:17.49 2013
Dacia Fritz
9
SJA
1
   1:21.16
Ava Benn
9
WELB
2
   1:24.53
Ava Hounsell
9
SJA
3
   1:26.22
Vienna Harsell
9
SJA
4
   1:26.44
Teagan Whitney
9
GLEN
5
   1:27.32
Ocean Bowman
9
RHTS
6
   1:30.53
Cadence Robinson
9
WELB
7
   1:31.17
Megan Elms
9
WELB
8
   1:33.19
Event # 16 Midget Girls 200m Dash
#REGION 5 GIRLS:C.Hunter Joyceville 28.45 2007
RESULTS OF FINALS
Jocelyn White
13
GLEN
1
     30.69
Kate Anderson
13
SJA
2
     30.70
Amber Brown
13
STOR
3
     31.43
Katie Edwards
13
JOYC
4
     31.63
Erin Shane
13
WELB
5
     32.03
Tara McLaren
13
JOYC
6
     32.16
Sloane Mallen
13
JOYC
7
     32.25
Cailyn Froats
13
JOYC
8
     32.50
Event # 18 Bantam Girls 200m Dash
#REGION 5 GIRLS:C.Hunter Joyceville 29.81 2006
RESULTS OF FINALS
Ella Mitchell
11
SJA
1
     32.59
Amelia Bailey
11
WELB
2
     33.15
H. Kirkpatrick
11
JOYC
3
     33.50
Hannah Lutz
11
SJA
4
     33.94
Tionna Hertel
11
RHTS
5
     34.28
Hope Murphy
11
SJA
6
     34.60
Leah Scott
11
JOYC
7
     35.47
Hannah Baldree
11
JOYC
8
     35.69
Event # 20 Atom Girls 200m Dash
#REGION 5 GIRLS:K.Gordanier Joyceville 33.30 2002
RESULTS OF FINALS
Ocean Bowman
9
RHTS
1
     35.65
Sophia Lutz
9
SJA
2
     35.76
Emily Maxam
9
SJA
3
     36.53
Stacey Edgett
9
WELB
4
     36.78
Dacia Fritz
9
SJA
5
     36.94
Hannah Kerr
9
WELB
6
     37.66
Avery Garafalo
9
JOYC
7
     38.40
M. Pratt-Vallier
9
SJA
8
     38.75
Event # 22 Midget Girls 800m Run
#REGION 5 GIRLS:R.Burns Storrington 2:38.14 2007
Tara McLaren
13
JOYC
1
   2:57.12
Ally Seitz
13
WELB
2
   3:04.27
Jocelyn White
13
GLEN
3
   3:04.81
Cailyn Froats
13
JOYC
4
   3:06.51
Taylor Rainville
13
SJA
5
   3:13.89
 
 
Jenna Scott
13
JOYC
6
   3:20.88
Amelia Stienburg
13
GLEN
7
   3:21.63
S. Pratt-Vallier
13
SJA
8
   3:38.13
Event # 24 Bantam Girls 800m Run
#REGION 5 GIRLS:B.Revell Glenburnie 2:50.12 2002
Abby Howland
11
STOR
1
   2:56.36
Becca Francis
11
WELB
2
   3:06.19
Hannah McCuaig
11
SJA
3
   3:14.96
Haylee Young
11
WELB
4
   3:16.84
Marie Parent
11
WELB
5
   3:18.55
Seca McRae
11
WELB
6
   3:22.39
Kayla Smith
11
SJA
7
   3:23.55
Chloe Pyke
11
MARY
8
   3:30.16
Event # 26 Atom Girls 800m Run
#REGION 5 GIRLS:A.Howland Storrington 3:07.29 2013
Sienna Matheson
9
SJA
1
   3:09.66
Teagan Whitney
9
GLEN
2
   3:24.88
Ava Benn
9
WELB
3
   3:25.67
Zoe Sosa
9
WELB
4
   3:31.72
Annie Parent
9
WELB
5
   3:33.94
Charlotte Elliot
9
SJA
6
   3:34.78
Vienna Harsell
9
SJA
7
   3:38.75
Marissa Cassell
9
GLEN
8
   3:43.77
Event # 28 Midget Girls 1500m Run
#REGION 5 GIRLS:R.Burns Storrington 5:31.62 2007
Amelia Stienburg
13
GLEN
1
   6:50.15
Event # 30 Bantam Girls 1500m Run
#REGION 5 GIRLS:A.Sawchuk Horton 6:16.00 2012
Abby Howland
11
STOR
1
   6:00.71
#
Becca Francis
11
WELB
2
   6:19.87
Claire Sedgewick
11
WELB
3
   6:25.34
Hannah McCuaig
11
SJA
4
   6:43.37
Marie Parent
11
WELB
5
   6:54.38
Leilani Scott
11
SIMC
6
   7:08.99
Event # 32 Atom Girls 1500m Run
#REGION 5 GIRLS:A.Sawchuk Horton 6:16.00 2010
Natalie Wowk
9
WELB
1
   6:47.18
Hadley MacPherson
9
SJA
2
   7:06.19
Annie Parent
9
WELB
3
   7:23.84
Charlotte Elliot
9
SJA
4
   7:28.97
Ella Take
9
SJA
5
   7:29.58
Kristina Haley
9
FAVE
6
   7:55.47
Keona MacHin
9
FAVE
7
   7:57.19
K. Mcauley-Stone
9
WELB
8
   7:57.63
Event # 34 Midget Girls 4x100m Relay
#REGION 5 GIRLS:J.Jayhawks Joyceville 57.24 2003
Sir John A A
13
SJA
1
     59.86
Joyceville A
13
JOYC
2
   1:00.50
Welborne A
13
WELB
3
   1:00.90
Glenburnie A
13
GLEN
4
   1:01.00
Storrington A
13
STOR
5
   1:02.53
First Ave A
13
FAVE
6
   1:04.41
Frontenac A
13
FRON
7
   1:09.06
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com