03/06/2014
Page 1 of 2
Tuesday, June 3, 2014
Boys Region 2 Track and Field Meet
Region 2 Boys
6/3/14
-
6/3/14
Event # 1 BOYS 6-99 3000m Run
#REGION 2 BOYS:S.Kissick Acadie 10:26.93 2010
Konnor Weston
13
BAY
1
  10:18.11
#
Brennan Laidman
13
ACAD
2
  10:43.62
Preston Johnson
13
LANC
3
  10:47.83
Brendan Kissick
13
ACAD
4
  11:42.35
Arik Sadler
13
OPS
5
  11:56.56
Rhys Partridge
13
OPS
6
  11:57.02
Eric McCarthy
13
ACAD
7
  12:07.52
Liam Cowan
11
LANC
8
  12:28.81
Event # 3 BOYS 12-99 100m Dash
#REGION 2 BOYS:B.McIntosh Holsgrove 12.18 2006
RESULTS OF FINALS
Cole Horsman
13
ACAD
1
     12.09
#
Konnor Weston
13
BAY
2
     12.71
Jacob Notley
13
ACAD
3
     12.81
Tipu Shahid
13
BAY
4
     12.94
Adam Sherbino
13
LANC
5
     13.15
Z. Froats-Crowder
13
LANC
6
     13.25
Liam Lowe
13
OPS
7
     13.96
Aaron Jamieson
13
LANC
8
     14.16
Event # 5 BOYS 10-11 100m Dash
#REGION 2 BOYS: .Jones Odessa 13.75 2004
RESULTS OF FINALS
Rowon O'Brien
11
HOLS
1
     14.36
Varun Patel
11
LANC
2
     15.31
Andre Spendlove
11
LANC
3
     15.41
Connor Shorts
11
BAY
4
     15.44
Cameron Morton
11
LANC
5
     15.65
Jack Hewlin
11
OPS
6
     15.67
Josh Logan
11
CAT
7
     15.96
Cole O'Connell
11
HOLS
8
     16.50
Event # 7 BOYS 6-9 100m Dash
#REGION 2 BOYS: .LeBlanc Lancaster 15.29 2008
RESULTS OF FINALS
Jason Bruger
9
HOLS
1
     15.97
Emmett Wowk
9
TRUE
2
     16.37
Angus Row
9
BAY
3
     16.47
Andrew McKenna
9
LANC
4
     16.82
Tyson Wilcox
9
CAT
5
     16.97
Cameron Owen
9
CAT
6
     17.22
Brody Laing
9
OPS
7
     17.83
Ty Kennedy
9
FAIR
8
     17.85
Event # 9 BOYS 12-99 400m Dash
#REGION 2 BOYS:D.Greenaway Odessa 57.84 2007
Cole Horsman
13
ACAD
1
     58.56
Noah Leinweber
13
ACAD
2
   1:01.53
Brady Sadler
13
OPS
3
   1:04.24
Preston Johnson
13
LANC
4
   1:04.75
Aaron Jamieson
13
LANC
5
   1:05.78
Fraser Allen
13
OPS
6
   1:08.06
Nate Sterling
13
OPS
7
   1:10.22
Steven MacDonald
13
CAT
8
   1:10.44
 
 
Event # 11 BOYS 10-11 400m Dash
#REGION 2 BOYS:D.LeBlanc Lancaster 1:05.86 2010
Carson Fraser
11
LANC
1
   1:11.72
Nick Szigeti
11
OPS
2
   1:16.53
Kian Belanger
11
OPS
3
   1:17.19
Andrew Osborne
11
LANC
4
   1:17.26
Nathan Colburn
11
CBAY
5
   1:20.25
Mohamed Barakat
11
HOLS
6
   1:22.50
Che Breadner
11
LANC
7
   1:22.60
Curtis Schuler
11
OPS
8
   1:24.62
Event # 13 BOYS 6-9 400m Dash
#REGION 2 BOYS:C.Fraser Lancaster 1:13.74 2013
Kieran McAllister
9
LANC
1
   1:19.33
Alexander Young
9
BAY
2
   1:19.34
Jason Bruger
9
HOLS
3
   1:21.00
James Compeau
9
LANC
4
   1:22.48
Andrew McKenna
9
LANC
5
   1:25.29
Jack Leonard
9
CAT
6
   1:25.90
Bradley Wilson
9
LANC
7
   1:26.44
Brody Laing
9
OPS
8
   1:27.00
Event # 15 BOYS 12-99 200m Dash
#REGION 2 BOYS:D.David Bayridge 25.21 2013
RESULTS OF FINALS
Cole Horsman
13
ACAD
1
     25.10
#
Adam Sherbino
13
LANC
2
     27.47
Brady Sadler
13
OPS
3
     27.88
Aaron Jamieson
13
LANC
4
     28.75
Aaron Truesdell
13
TRUE
5
     29.69
John MacDonald
13
OPS
6
     29.70
Fraser Allen
13
OPS
7
     30.67
Event # 17 BOYS 10-11 200m Dash
#REGION 2 BOYS:D.Greenaeay Odessa 28.94 2005
RESULTS OF FINALS
Nick Babcock
11
LANC
1
     32.38
Nick Szigeti
11
OPS
2
     32.84
Josh Logan
11
CAT
3
     33.10
Robbie Morley
11
TRUE
4
     33.31
Johnny Son
11
LANC
5
     33.38
Matthew Jaansalu
11
LANC
6
     33.96
Mohamed Barakat
11
HOLS
7
     40.13
Event # 19 BOYS 6-9 200m Dash
#REGION 2 BOYS:D.Greenaway Odessa 32.89 2003
RESULTS OF FINALS
Jason Bruger
9
HOLS
1
     34.52
Luke Boriotis
9
LANC
2
     35.28
Emmett Wowk
9
TRUE
3
     35.48
Andrew McKenna
9
LANC
4
     35.51
Angus Row
9
BAY
5
     35.53
Cameron Owen
9
CAT
6
     36.34
Cameron Fraser
9
LANC
7
     36.54
Moe Kadhum
9
TRUE
8
     41.99
Event # 21 BOYS 12-99 800m Run
#REGION 2 BOYS:B.Morgam Odessa 2:25.12 2007
Brennan Laidman
13
ACAD
1
   2:28.70
 
 
Noah Leinweber
13
ACAD
2
   2:28.75
Arik Sadler
13
OPS
3
   2:40.56
Fraser Allen
13
OPS
4
   2:43.84
Nathan Hawley
13
ACAD
5
   2:47.66
Ian Jarvis
13
TRUE
6
   2:48.46
Gryphon Pressling
13
BAY
7
   2:49.03
Nate Sterling
13
OPS
8
   2:50.18
Event # 23 BOYS 10-11 800m Run
#REGION 2 BOYS:C.Kimmerer Bayridge 2:30.97 2009
Carson Fraser
11
LANC
1
   2:45.40
Che Breadner
11
LANC
2
   2:54.98
Tyler Lawrence
11
CAT
3
   2:57.51
Keagan O'Neil
11
FAIR
4
   2:59.22
Connor Hamlyn
11
LANC
5
   3:01.63
Nick Szigeti
11
OPS
6
   3:02.63
Yousef Marai
11
BAY
7
   3:04.81
Carson Knox
11
TRUE
8
   3:05.66
Event # 25 BOYS 6-9 800m Run
#REGION 2 BOYS:C.Fraser Lancaster 2:46.09 2013
Connor Cowan
9
LANC
1
   2:59.27
Alexander Young
9
BAY
2
   3:01.43
Zachary Wilson
9
LANC
3
   3:05.56
Kieran McAllister
9
LANC
4
   3:10.62
Jakob Taylor
9
CAT
5
   3:12.50
Jacob Cameron
9
LANC
6
   3:16.25
Kurtis Waterman
9
OPS
7
   3:17.63
Spencer Welsh
9
OPS
8
   3:23.75
Event # 27 BOYS 12-99 1500m Run
#REGION 2 BOYS:K.Weston Bayridge 4:50.84 2013
Konnor Weston
13
BAY
1
   4:53.78
Noah Leinweber
13
ACAD
2
   5:08.14
Brennan Laidman
13
ACAD
3
   5:09.50
Austin Dooley
13
CAT
4
   5:20.22
Brendan Kissick
13
ACAD
5
   5:29.89
G. Blackwell
13
LANC
6
   5:34.29
Preston Johnson
13
LANC
7
   5:40.62
Ian Jarvis
13
TRUE
8
   5:48.57
Event # 29 BOYS 10-11 1500m Run
#REGION 2 BOYS:C.Kimmerer Bayridge 5:13.50 2009
Carson Fraser
11
LANC
1
   5:28.98
Che Breadner
11
LANC
2
   5:52.66
Liam Cowan
11
LANC
3
   6:04.52
Yousef Marai
11
BAY
4
   6:07.17
Keagan O'Neil
11
FAIR
5
   6:09.05
Ashten Hawtin
11
BAY
6
   6:09.58
Carson Knox
11
TRUE
7
   6:14.93
Andrew Taylor
11
BAY
8
   6:15.87
Event # 31 BOYS 6-9 1500m Run
#REGION 2 BOYS:C.Fraser Lancaster 5:35.66 2013
Connor Cowan
9
LANC
1
   5:56.55
Jacob McLeod
9
TRUE
2
   6:19.33
Alexander Young
9
BAY
3
   6:21.11
Gavin O'Brien
9
LANC
4
   6:21.85
Jack McCullough
9
LANC
5
   6:40.66
Jack Cusson
9
BAY
6
   6:48.15
Kieran McAllister
9
LANC
7
   6:56.59
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com