02/06/2014
Page 3 of 4
Monday, June 2, 2014
Track and Field Meet
Region 1 Boys
6/2/14
-
6/2/14
William Ilies
13
SELB
6
     29.81
Caleb Pyke
13
TPC
7
     30.07
Adam Burger
13
BATH
8
     30.25
Event # 17 Bantam Boys 200m Dash
RESULTS OF FINALS
Ethan McDonnell
11
TPC
1
     30.65
Brodie Traise
11
BATH
2
     32.75
Liam Dawson
11
APS
3
     33.05
Brody VanSlyck
11
Sout
4
     33.84
Bryan Christie
11
ENTR
5
     34.19
Isaac Uens
11
TAM
6
     34.69
Trentyn Rozendal
11
APS
7
     35.06
Dawson McIsaac
11
NAEC
8
     35.97
Event # 19 Atom Boys 200m Dash
RESULTS OF FINALS
Kevin Fitzgerald
9
APS
1
     32.68
Yahiya Harris
9
APS
2
     34.16
Cal Uens
9
SELB
3
     34.19
Reid Lambert
9
SELB
4
     34.20
Jamieson Britton
9
APS
5
     34.38
Angus Skinner
9
APS
6
     35.78
Quinton Pierce
9
TPC
7
     36.12
Noah Collins
9
SELB
8
     36.44
Event # 21 Midget Boys 800m Run
Michael Lloyd
13
Sout
1
   2:45.05
Brock Vale
13
TPC
2
   2:54.91
Kaden Fredenburgh
13
CNTR
3
   2:56.46
Greg Garey
13
NAEC
4
   3:00.65
Zaviar Thompson
13
TPC
5
   3:04.15
Blair Thompson
13
CNTR
6
   3:05.25
Aaron Magee
13
TPC
7
   3:08.26
Ben Granger
13
NEWB
8
   3:09.73
Event # 23 Bantam Boys 800m Run
M. Grosvenor
11
BATH
1
   2:51.77
Malcolm Isbester
11
TPC
2
   2:52.62
J. Chamberland
11
APS
3
   2:57.34
A. Pym-Robichaud
11
APS
4
   3:00.21
Justin Walker
11
BATH
5
   3:06.68
Jace Fredenburgh
11
CNTR
6
   3:07.79
Sam Kennedy
11
BATH
7
   3:08.37
Austin Kearley
11
CNTR
8
   3:09.38
Event # 25 Atom Boys 800m Run
Angus Skinner
9
APS
1
   2:59.23
Logan Harrington
9
SELB
2
   3:00.83
Isaiah Beckwith
9
SELB
3
   3:06.18
Spencer Gervais
9
APS
4
   3:06.84
Jake Wood
9
BATH
5
   3:08.69
Andy Botting
9
CNTR
6
   3:13.02
Owen Googe
9
TPC
7
   3:13.68
Austin Catena
9
Sout
8
   3:16.79
Event # 27 Midget Boys 1500m Run
Tyler Ignazzitto
13
BATH
1
   5:19.43
Carter Free
13
TPC
2
   5:20.81
Liam McCracken
13
BATH
3
   5:22.08
 
 
Cameron Dean
13
APS
4
   5:23.02
Calum Gault
13
TPC
5
   5:30.55
Kiel Benton
13
TPC
6
   5:37.96
William Ilies
13
SELB
7
   5:46.10
Matthew Sager
13
SELB
8
   6:35.98
Event # 29 Bantam Boys 1500m Run
Liam Minielly
11
CNTR
1
   5:45.54
M. Grosvenor
11
BATH
2
   5:57.46
Ryan Baker
11
Sout
3
   6:01.75
J. Chamberland
11
APS
4
   6:02.07
Justin Walker
11
BATH
5
   6:14.73
Bryan Christie
11
ENTR
6
   6:16.18
Sam Kennedy
11
BATH
7
   6:24.53
Johnny Hearns
11
Sout
8
   6:32.87
Event # 31 Atom Boys 1500m Run
Logan Harrington
9
SELB
1
   6:06.26
Spencer Gervais
9
APS
2
   6:08.10
Owen Googe
9
TPC
3
   6:20.92
M. Alkenbrack
9
TPC
4
   6:21.84
Isaiah Beckwith
9
SELB
5
   6:48.33
Lance Brown
9
APS
6
   6:50.06
Riley Leduc
9
BATH
7
   6:50.78
Zech Garey
9
NAEC
8
   6:54.44
Event # 33 Midget Boys 4x100m Relay
Bath A
13
BATH
1
     54.52
Tamworth A
13
TAM
2
     56.12
TPCS A
13
TPC
3
     56.42
Southview A
13
Sout
4
   1:00.59
Amherstview A
13
APS
5
   1:00.90
Centreville A
13
CNTR
6
   1:01.45
Event # 35 Bantam Boys 4x100m Relay
Bath A
11
BATH
1
   1:02.28
Amherstview A
11
APS
2
   1:03.24
Centreville B
11
CNTR
3
   1:04.03
Southview A
11
Sout
4
   1:05.73
TPCS A
11
TPC
5
   1:06.80
Tamworth I
11
TAM
6
   1:07.87
Event # 37 Atom Boys 4x100m Relay
Southview A
9
Sout
1
   1:05.87
Amherstview A
9
APS
2
   1:06.16
Bath A
9
BATH
3
   1:10.06
TPCS A
9
TPC
4
   1:12.60
Tamworth A
9
TAM
5
   1:12.75
Centreville C
9
CNTR
6
   1:13.84
Newburgh A
9
NEWB
7
   1:13.92
Enterprise A
9
ENTR
8
   1:17.52
Event # 40 Midget Boys  High Jump
Andrew Hudgins
13
SELB
1
1.38m
Finn Pierce
13
TPC
2
1.30m
Carter Free
13
TPC
3
1.30m
Brendan Sweet
13
SELB
4
1.30m
 
 
Event # 42 Bantam Boys  High Jump
Luke Pollard
11
TPC
1
1.15m
K. Paddle-Grant
11
TPC
2
1.10m
Event # 44 Atom Boys  High Jump
Logan Harrington
9
SELB
1
1.05m
Nic Collins
9
SELB
2
1.00m
Ty Kemp
9
SELB
3
.95m
Dylan Casselman
9
SELB
3
.95m
Event # 46 Midget Boys  Long Jump
Dylan Thomason
13
TAM
1
4.43m
Cal Doyle
13
NEWB
2
4.31m
Kael Fredenburgh
13
CNTR
3
4.25m
Greg Garey
13
NAEC
4
4.20m
Jerrod White
13
TAM
5
4.07m
Tyler Ignazzitto
13
BATH
6
4.05m
Liam Clarke
13
CNTR
7
3.93m
Ryan Pallister
13
CNTR
8
3.87m
Event # 48 Bantam Boys  Long Jump
Ethan McDonnell
11
TPC
1
3.89m
Jonathan Medford
11
Sout
2
3.80m
Isaac Uens
11
TAM
3
3.80m
Dawson McIsaac
11
NAEC
4
3.60m
Conner Morey
11
Sout
5
3.50m
Trentyn Rozendal
11
APS
6
3.49m
Tom Frederiks
11
CNTR
7
3.45m
Zack Doyle
11
BATH
8
3.30m
Event # 50 Atom Boys  Long Jump
Reid Lambert
9
SELB
1
3.43m
Andy Botting
9
CNTR
2
3.40m
Cal Uens
9
SELB
3
3.17m
Ryder Rogerson
9
BATH
4
3.13m
Colin Fredericks
9
APS
5
3.12m
Xander Brown
9
APS
6
3.08m
Braden Bannon
9
Sout
7
3.07m
Josh Hill
9
Sout
8
3.04m
Event # 52 Midget Boys  Triple Jump
Seb Perry
13
TPC
1
9.54m
Kael Fredenburgh
13
CNTR
2
9.45m
Nathan Whitelock
13
NAEC
3
8.82m
Kyle Garrett
13
TPC
4
8.63m
Adam Burger
13
BATH
5
8.55m
S. Chatterton
13
SELB
6
8.39m
Zaviar Thompson
13
TPC
7
8.37m
Jack Dafoe
13
NEWB
8
8.15m
Event # 54 Bantam Boys  Triple Jump
Josh Chadwick
11
TPC
1
7.46m
Austin Kearley
11
CNTR
2
7.02m
Matt Ruttan
11
CNTR
3
6.92m
Thomas Huyck
11
BATH
4
6.89m
Carson Beaupre
11
BATH
5
6.87m
James Bailey
11
Sout
6
6.77m
Spencer Senechal
11
CNTR
7
6.75m
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com