02/06/2014
Page 2 of 4
Monday, June 2, 2014
Track and Field Meet
Region 1 Boys
6/2/14
-
6/2/14
Event # 37 Atom Boys 4x100m Relay
Southview A
9
Sout
1
   1:05.87
Amherstview A
9
APS
2
   1:06.16
Bath A
9
BATH
3
   1:10.06
TPCS A
9
TPC
4
   1:12.60
Tamworth A
9
TAM
5
   1:12.75
Centreville C
9
CNTR
6
   1:13.84
Newburgh A
9
NEWB
7
   1:13.92
Enterprise A
9
ENTR
8
   1:17.52
Event # 40 Midget Boys  High Jump
Andrew Hudgins
13
SELB
1
1.38m
Finn Pierce
13
TPC
2
1.30m
Carter Free
13
TPC
3
1.30m
Brendan Sweet
13
SELB
4
1.30m
Event # 42 Bantam Boys  High Jump
Luke Pollard
11
TPC
1
1.15m
K. Paddle-Grant
11
TPC
2
1.10m
Event # 44 Atom Boys  High Jump
Logan Harrington
9
SELB
1
1.05m
Nic Collins
9
SELB
2
1.00m
Ty Kemp
9
SELB
3
.95m
Dylan Casselman
9
SELB
3
.95m
Event # 46 Midget Boys  Long Jump
Dylan Thomason
13
TAM
1
4.43m
Cal Doyle
13
NEWB
2
4.31m
Kael Fredenburgh
13
CNTR
3
4.25m
Greg Garey
13
NAEC
4
4.20m
Jerrod White
13
TAM
5
4.07m
Tyler Ignazzitto
13
BATH
6
4.05m
Liam Clarke
13
CNTR
7
3.93m
Ryan Pallister
13
CNTR
8
3.87m
Event # 48 Bantam Boys  Long Jump
Ethan McDonnell
11
TPC
1
3.89m
Jonathan Medford
11
Sout
2
3.80m
Isaac Uens
11
TAM
3
3.80m
Dawson McIsaac
11
NAEC
4
3.60m
Conner Morey
11
Sout
5
3.50m
Trentyn Rozendal
11
APS
6
3.49m
Tom Frederiks
11
CNTR
7
3.45m
Zack Doyle
11
BATH
8
3.30m
Event # 50 Atom Boys  Long Jump
Reid Lambert
9
SELB
1
3.43m
Andy Botting
9
CNTR
2
3.40m
Cal Uens
9
SELB
3
3.17m
Ryder Rogerson
9
BATH
4
3.13m
Colin Fredericks
9
APS
5
3.12m
Xander Brown
9
APS
6
3.08m
Braden Bannon
9
Sout
7
3.07m
Josh Hill
9
Sout
8
3.04m
 
 
Event # 52 Midget Boys  Triple Jump
Seb Perry
13
TPC
1
9.54m
Kael Fredenburgh
13
CNTR
2
9.45m
Nathan Whitelock
13
NAEC
3
8.82m
Kyle Garrett
13
TPC
4
8.63m
Adam Burger
13
BATH
5
8.55m
S. Chatterton
13
SELB
6
8.39m
Zaviar Thompson
13
TPC
7
8.37m
Jack Dafoe
13
NEWB
8
8.15m
Event # 54 Bantam Boys  Triple Jump
Josh Chadwick
11
TPC
1
7.46m
Austin Kearley
11
CNTR
2
7.02m
Matt Ruttan
11
CNTR
3
6.92m
Thomas Huyck
11
BATH
4
6.89m
Carson Beaupre
11
BATH
5
6.87m
James Bailey
11
Sout
6
6.77m
Spencer Senechal
11
CNTR
7
6.75m
Zack Doyle
11
BATH
8
6.70m
Event # 56 Atom Boys  Triple Jump
Jodan Tun
9
APS
1
6.58m
Jamieson Britton
9
APS
2
6.50m
Cameron Yeomans
9
Sout
3
6.48m
M. Alkenbrack
9
TPC
4
6.39m
Braden Bannon
9
Sout
5
6.05m
Spencer Gervais
9
APS
6
6.04m
Ty Kemp
9
SELB
7
6.03m
Wyatt Johnston
9
ENTR
8
5.84m
Event # 58 Midget Boys  Shot Put
Brad Hartin
13
TAM
1
10.56m
Dallas Jackson
13
BATH
2
10.50m
Nash Kimmerly
13
TAM
3
10.37m
Mitchell Rogers
13
TPC
4
10.36m
Jerrod White
13
TAM
5
9.92m
Will Huyck
13
BATH
6
9.75m
Michael Lloyd
13
Sout
7
9.27m
Devon Tompkins
13
TPC
8
9.14m
Event # 1 Atom Boys9 3000m Run
Carter Free
13
TPC
1
  11:09.67
Tyler Ignazzitto
13
BATH
2
  11:13.80
Greg Garey
13
NAEC
3
  11:52.70
Cameron Dean
13
APS
4
  11:52.72
Brock Vale
13
TPC
5
  12:31.10
Kaden Snider
13
NAEC
6
  12:58.77
Event # 3 Midget Boys 100m Dash
RESULTS OF FINALS
Nash Kimmerly
13
TAM
1
     13.15
Kiel Benton
13
TPC
2
     13.22
Dylan Thomason
13
TAM
3
     13.37
Cody Sedore
13
SELB
4
     13.52
Dallas Jackson
13
BATH
5
     13.98
Riley Bailey
13
Sout
6
     14.11
Nathan Whitelock
13
NAEC
7
     14.34
Braden Hart
13
Sout
8
     14.87
 
 
Event # 5 Bantam Boys 100m Dash
RESULTS OF FINALS
Ethan McDonnell
11
TPC
1
     14.60
Jonathan Medford
11
Sout
2
     15.40
Liam Dawson
11
APS
3
     15.41
Liam Minielly
11
CNTR
4
     15.57
Brody VanSlyck
11
Sout
5
     15.97
Brodie Traise
11
BATH
6
     16.06
Colby Staples
11
BATH
7
     16.09
Dawson McIsaac
11
NAEC
8
     16.13
Event # 7 Atom Boys 100m Dash
RESULTS OF FINALS
Kevin Fitzgerald
9
APS
1
     15.06
Corbin Votary
9
Sout
2
     15.13
Reid Lambert
9
SELB
3
     15.72
Owen Gibson
9
Sout
4
     15.90
Quinton Pierce
9
TPC
5
     16.52
Zach Veronez
9
NEWB
6
     16.75
Payton Clarke
9
BATH
7
     16.88
Jamieson Britton
9
APS
8
     16.89
Event # 9 Midget Boys 400m Dash
Seb Perry
13
TPC
1
   1:04.10
Michael Lloyd
13
Sout
2
   1:04.59
Kael Fredenburgh
13
CNTR
3
   1:05.09
Brock Vale
13
TPC
4
   1:06.94
Adam Burger
13
BATH
5
   1:07.46
Liam McCracken
13
BATH
6
   1:09.47
Josh McIsaac
13
NAEC
7
   1:11.69
Billy Hoyle
13
Sout
8
   1:13.00
Event # 11 Bantam Boys 400m Dash
Liam Minielly
11
CNTR
1
   1:00.94
Malcolm Isbester
11
TPC
2
   1:13.88
A. Pym-Robichaud
11
APS
3
   1:16.28
J. Chamberland
11
APS
4
   1:17.54
Rory Kent
11
BATH
5
   1:19.56
Sam Kennedy
11
BATH
6
   1:20.22
Mason Gervais
11
APS
7
   1:20.59
Justin Walker
11
BATH
8
   1:20.66
Event # 13 Atom Boys 400m Dash
Kevin Fitzgerald
9
APS
1
   1:12.86
Jake Wood
9
BATH
2
   1:18.75
Jagger Brown
9
APS
3
   1:19.84
Angus Skinner
9
APS
4
   1:20.83
Ben Albright
9
Sout
5
   1:23.60
Logan Lalande
9
TAM
6
   1:24.10
Isaiah Beckwith
9
SELB
7
   1:25.08
Gabe Williams
9
APS
8
   1:25.63
Event # 15 Midget Boys 200m Dash
RESULTS OF FINALS
Kiel Benton
13
TPC
1
     27.19
Dylan Thomason
13
TAM
2
     27.31
Seb Perry
13
TPC
3
     28.88
Riley Bailey
13
Sout
4
     29.05
Cal Doyle
13
NEWB
5
     29.45
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com