07/06/2013
Page 1 of 2
Friday, June 7 ,2013
Boys Region4 Track and Field Meet
Region 4 Boys
6/7/13
-
6/7/13
Event # 1 Open Boys 3000m Run
Isaac Sanderson
LPS
1
  11:09.94
Jack Yeates
SINC
2
  11:27.65
Cole Edwards
LPS
3
  12:45.76
Will Sanderson
LPS
4
  13:05.65
Eddy Brown
SHAR
5
  13:42.27
Liam Melkman
HINC
6
  13:46.94
Damien Stanton
PR
7
  14:58.30
Tommy Hicks
HINC
8
  15:21.41
Event # 3 MIDGET BOYS 100m Dash
RESULTS OF FINALS
Tom Lambert
LPS
1
     12.64
Merrick Wilcock
LPS
2
     12.87
Daret McKay
LPS
3
     12.90
Blake Robinson
ELGN
4
     13.04
Evan Desarmia
SINC
5
     13.14
Noah Wilcock
ELGN
6
     13.34
Matt Hunt
LPS
7
     13.55
Brandon Crawford
SHAR
8
     14.99
Event # 5 Bantam Boys 100m Dash
RESULTS OF FINALS
Sam Weiss-Love
SINC
1
     15.24
Brandon Nicholson
ELGN
2
     15.34
Cole Pond
LPS
3
     15.43
Michael Kasserra
HARR
4
     15.46
Colby Prikker
LPS
5
     15.51
I. Chapman-Kenyon
SINC
6
     15.74
Vincent Wash
ELGN
7
     15.81
Event # 7 Atom Boys 100m Dash
RESULTS OF FINALS
Greg Mills
HARR
1
     15.52
Barrett Joynt
LPS
2
     15.58
Jacob Ball
ELGN
3
     15.84
Connor Briand
SINC
4
     15.87
Keiran McNeely
HARR
5
     16.14
Fitzgerald Ben
PC
6
     16.17
Riley Payne
PR
7
     16.42
Nathan Cook
SINC
8
     16.55
Event # 9 MIDGET BOYS 400m Dash
Tom Lambert
LPS
1
   1:02.55
Bryce Marchen
LPS
2
   1:02.74
Blake Robinson
ELGN
3
   1:05.92
Matt Hunt
LPS
4
   1:06.49
Adam Nash
HARR
5
   1:07.55
Jack Yeates
SINC
6
   1:07.81
Nicholas Power
LOL
7
   1:08.87
Levi Teal
SHAR
8
   1:11.49
Event # 11 Bantam Boys 400m Dash
Carter Page
HARR
1
   1:14.05
I. Chapman-Kenyon
SINC
2
   1:14.49
Dustin Legrow
PR
3
   1:15.49
Ray Whitehead
PR
4
   1:16.65
Vincent Wash
ELGN
5
   1:17.46
Colby Prikker
LPS
6
   1:17.87
Michael Kasserra
HARR
7
   1:18.90
Simon Cook
ELGN
8
   1:19.46
 
 
Event # 13 Atom Boys 400m Dash
Greg Mills
HARR
1
   1:19.90
Brennan Finucane
ELGN
2
   1:21.02
Sean Kasserra
HARR
3
   1:21.58
Jacob Snider
LPS
4
   1:23.53
Carter Hillier
HARR
5
   1:23.90
McDonald Mason
PC
6
   1:24.55
Kyler Young
SINC
7
   1:27.65
Owen Wills
SINC
8
   1:27.89
Event # 15 MIDGET BOYS 200m Dash
RESULTS OF FINALS
Tom Lambert
LPS
1
     26.58
Merrick Wilcock
LPS
2
     26.74
Blake Robinson
ELGN
3
     27.80
Jason Dowker
LPS
4
     28.37
Matt Hunt
LPS
5
     29.21
Blake Young
HINC
6
     30.20
Alex Lloyd
PR
7
     30.78
Noah Wilcock
ELGN
       DNF
Event # 17 Bantam Boys 200m Dash
RESULTS OF FINALS
Brandon Nicholson
ELGN
1
     31.08
Rayden Shetler
LPS
2
     31.22
Simon Cook
ELGN
3
     31.24
I. Chapman-Kenyon
SINC
4
     31.96
Michael Kasserra
HARR
5
     32.02
Dustin Legrow
PR
6
     32.71
Jayden Sergeant
SHAR
7
     33.43
Vincent Wash
ELGN
8
     33.71
Event # 19 Atom Boys 200m Dash
RESULTS OF FINALS
Barrett Joynt
LPS
1
     31.99
Greg Mills
HARR
2
     32.04
Jacob Ball
ELGN
3
     33.34
Connor Briand
SINC
4
     33.36
Carter Hillier
HARR
5
     33.93
Nathan Cook
SINC
6
     33.96
Keiran McNeely
HARR
7
     34.46
Caleb Podgers
SINC
8
     34.65
Event # 21 MIDGET BOYS 800m Run
Bryce Marchen
LPS
1
   2:30.05
Nicholas Power
LOL
2
   2:37.28
Isaac Sanderson
LPS
3
   2:40.28
Cole Edwards
LPS
4
   2:43.72
Troy Speek
HARR
5
   2:53.72
Jacob Clancy
PR
6
   2:55.00
James Hull
LOL
7
   3:00.00
Colin Jones
HARR
8
   3:03.00
Event # 23 Bantam Boys 800m Run
Rayden Shetler
LPS
1
   2:48.75
Carter Page
HARR
2
   2:54.97
Colby Prikker
LPS
3
   2:57.83
Caleb Lutz
SINC
4
   2:59.70
Jake Richards
LPS
5
   3:06.55
Logan Yeates
SINC
6
   3:07.09
Moore Trevor
PC
7
   3:11.35
 
 
Dylan Scott
ELGN
8
   3:11.66
Event # 25 Atom Boys 800m Run
Eli Chubaty
LPS
1
   3:04.23
Jarod Brown
HARR
2
   3:06.96
Jackson Sargent
LPS
3
   3:08.44
McDonald Mason
PC
4
   3:09.10
Chris Popovits
LPS
5
   3:14.20
Sean Kasserra
HARR
6
   3:15.48
Ciaran Evans
SINC
7
   3:16.53
Gilpin Bryson
PC
8
   3:18.03
Event # 27 MIDGET BOYS 1500m Run
Bryce Marchen
LPS
1
   5:16.20
Jack Yeates
SINC
2
   5:23.90
Brayden Martin
SINC
3
   5:43.92
Cole Edwards
LPS
4
   5:45.50
Oliver Davies
LPS
5
   5:47.25
Will Sanderson
LPS
6
   6:02.85
Hayden Hill
PR
7
   6:15.65
Colin Jones
HARR
8
   6:34.00
Event # 29 Bantam Boys 1500m Run
Rayden Shetler
LPS
1
   5:51.13
Evan Abboud
PR
2
   6:04.50
Ben Morris
ELGN
3
   6:07.04
Cole Pond
LPS
4
   6:07.74
Jake Richards
LPS
5
   6:11.59
Logan Yeates
SINC
6
   6:29.88
Liam Ireland
SINC
7
   6:33.34
Dylan Bradizza
SINC
8
   6:36.67
Event # 31 Atom Boys 1500m Run
Brennan Finucane
ELGN
1
   6:10.12
Jacob Snider
LPS
2
   6:13.47
Jarod Brown
HARR
3
   6:20.72
Jackson Sargent
LPS
4
   6:24.86
Marshal Gray
LOL
5
   6:28.93
Jakob Taylor
HARR
6
   6:31.55
Ciaran Evans
SINC
7
   6:36.00
O. Fairborn-Cronk
SINC
8
   6:42.67
Event # 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay
Loughborough A
LPS
1
     53.24
Sinclair A
SINC
2
     58.95
Perth Road A
PR
3
   1:01.30
Harrowsmith A
HARR
4
   1:02.11
LOLPS A
LOL
5
   1:04.62
Sharbot Lake A
SHAR
6
   1:05.24
Hinch A
HINC
7
   1:05.49
Event # 35 Bantam Boys 4x100m Relay
Elginburg A
ELGN
1
   1:03.30
Loughborough A
LPS
2
   1:05.01
Sharbot Lake A
SHAR
3
   1:06.21
Prince Charles A
PC
4
   1:06.31
Harrowsmith A
HARR
5
   1:06.96
Perth Road A
PR
6
   1:08.24
LOLPS A
LOL
7
   1:19.11
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com