05/06/2012
Region 4 Boys
Boys Region 4 Track and Field Meet
Tuesday, June 5,2012
06/05/2012
06/05/2012
-
Page 2 of 4
Connor Briand
     35.34
Sinclair
6
Issac Deguire
     35.96
Bayridge
7
Jake Deyo
        NT
Prince Charles
Event # 21 Midget Boys 800m Run
#REGION 4 BOYS:B.Trickey Perth Road 2:17.50 2009
Nicholas Adams
   2:26.55
Loughborough
1
Ben Amos
   2:35.61
Loughborough
2
Caleb Asselstine
   2:36.25
Loughborough
3
Tristan Perry
   2:43.99
Elginburg
4
Bertug Yoruk
   2:48.29
Bayridge
5
Hayden Lane
   2:52.17
Bayridge
6
Isaac Sanderson
   2:52.68
Loughborough
7
Devon Clarke
   2:56.06
Prince Charles
8
Event # 23 Bantam Boys 800m Run
#REGION 4 BOYS:B.Trickey Perth Road 2:36.27 2007
Rayden Shetler
   2:57.02
Loughborough
1
Cole Edwards
   2:57.57
Loughborough
2
Ryan McLay
   2:58.47
Harrowsmith
3
Brayden Martin
   2:59.21
Sinclair
4
Talyn Saxton-Cormier
   3:02.55
Bayridge
5
Zackery McMahon
   3:03.57
Bayridge
6
Cole Aylesworth
   3:05.03
Loughborough
7
Colby Prikker
   3:05.54
Loughborough
8
Event # 25 Atom Boys 800m Run
#REGION 4 BOYS:I.Sanderson Loughborough 2:51.29 2009
Carter Page
   2:58.52
Harrowsmith
1
Brandon Nicholson
   3:03.06
Elginburg
2
Chance Barrens
   3:07.17
Elginburg
3
Aiden Asselstine
   3:10.73
Loughborough
4
Jacob Snider
   3:16.16
Loughborough
5
David Pickard
   3:16.91
Hinchinbrooke
6
Carter Hillier
   3:19.09
Harrowsmith
7
Travis Leblanc
   3:19.82
Harrowsmith
8
Event # 27 Midget Boys 1500m Run
#REGION 4 BOYS:K.McKellar Sinclair 4:53.30 2007
Nicholas Adams
   5:09.10
Loughborough
1
Caleb Asselstine
   5:24.42
Loughborough
2
Ben Amos
   5:32.47
Loughborough
3
Ethan Hunt
   5:35.67
Loughborough
4
Jerry Bravo
   5:47.33
Bayridge
5
Jacob Powell
   5:48.70
Elginburg
6
Jared McFarlane
   6:23.02
Elginburg
7
Zach Matson
   9:12.55
Land O'Lakes
8
Event # 29 Bantam Boys 1500m Run
#REGION 4 BOYS:B.Trickey Perth road 5:18.06 2007
Konnor Weston
   5:14.85
Bayridge
1
#
Bryce Marchen
   5:30.63
Loughborough
2
Ryan McLay
   6:01.61
Harrowsmith
3
Ben Morris
   6:19.93
Elginburg
4
Brayden Martin
   6:22.77
Sinclair
5
 
 
Tom Donevan
   6:52.03
Loughborough
6
Colin Jones
   7:00.64
Harrowsmith
7
Tommy Hicks
   7:03.65
Hinchinbrooke
8
Event # 31 Atom Boys 1500m Run
#REGION 4 BOYS:I.Sanderson Loughborough 5:43.70 2009
Aiden Asselstine
   6:15.45
Loughborough
1
Jacob Snider
   6:23.75
Loughborough
2
Logan Yeates
   6:25.49
Sinclair
3
Jackson Sargeant
   6:31.03
Loughborough
4
Chance Barrens
   6:44.66
Elginburg
5
Johnathan Serson
   6:56.91
Bayridge
6
Jarod Brown
   6:57.66
Harrowsmith
7
Ethan Kelsey
   7:11.92
Elginburg
8
Event # 33 Midget Boys 4x100m Relay
#REGION 4 BOYS:P.Panthers Prince Charles 53.68 2004
Loughborough A
     55.05
Loughborough
1
Bayridge A
     56.96
Bayridge
2
LOLPS A
     57.18
Land O'Lakes
3
Elginburg A
     57.30
Elginburg
4
Sinclair A
     58.81
Sinclair
5
Hinchinbrooke A
   1:03.70
Hinchinbrooke
6
Prince Charles A
   1:05.49
Prince Charles
7
Event # 35 Bantam Boys 4x100m Relay
#REGION 4 BOYS:P.Panthers Prince Chales 58.38 2002
Bayridge A
   1:03.05
Bayridge
1
Sinclair A
   1:03.49
Sinclair
2
Loughborough A
   1:03.99
Loughborough
3
Elginburg A
   1:04.58
Elginburg
4
Harrowsmith A
   1:06.11
Harrowsmith
5
Sharbot Lake A
   1:07.30
Sharbot Lake
6
Prince Charles A
   1:09.93
Prince Charles
7
Hinchinbrooke A
   1:10.74
Hinchinbrooke
8
Event # 37 Atom Boys 4x100m Relay
#REGION 4 BOYS:P.Panthers Perth Road :01:05.96 2007
Elginburg A
   1:09.08
Elginburg
1
Harrowsmith A
   1:09.22
Harrowsmith
2
Sinclair A
   1:09.37
Sinclair
3
Bayridge A
   1:11.93
Bayridge
4
Loughborough A
   1:12.34
Loughborough
5
Prince Charles A
   1:16.14
Prince Charles
6
Hinchinbrooke A
   1:17.40
Hinchinbrooke
7
Event # 39 MIXED 6-99 800m Distance Medley REL
#REGION 4 BOYS:S.Stingers Sinclair 4:30.36 2007
Loughborough A
   2:01.04
Loughborough
1
#
Elginburg A
   2:02.56
Elginburg
2
#
Bayridge A
   2:06.05
Bayridge
3
#
Sinclair A
   2:08.38
Sinclair
4
#
Hinchinbrooke A
   2:18.38
Hinchinbrooke
5
#
LOLPS A
   2:19.82
Land O'Lakes
6
#
Harrowsmith A
   2:20.14
Harrowsmith
7
#
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com