05/06/2012
Region 4 Boys
Boys Region 4 Track and Field Meet
Tuesday, June 5,2012
06/05/2012
06/05/2012
-
Page 1 of 4
Event # 1 Boys Open 3000m Run
#REGION 4 BOYS:K.McKellar Sinclair :10:22.62 2007
Caleb Asselstine
  11:34.80
Loughborough
1
Isaac Sanderson
  12:16.99
Loughborough
2
Jerry Bravo
  12:20.12
Bayridge
3
Michael Leblanc
  12:43.80
Loughborough
4
Ben Morris
  13:55.52
Elginburg
5
Colin Jones
        NT
Harrowsmith
Event # 3 Midget Boys 100m Dash
#REGION 4 BOYS:T.Meeks Hinchinbrooke 12.53 2011
RESULTS OF FINALS
Tyler Cancian
     12.40
Loughborough
1
#
Peter Botting
     12.87
Land O'Lakes
2
Matthew Flood
     12.96
Bayridge
3
Blake Robinson
     13.08
Elginburg
4
Tristan Perry
     13.48
Elginburg
5
Eric Prosser
     13.52
Bayridge
6
Daret McKay
     13.67
Loughborough
7
Event # 5 Bantam Boys 100m Dash
#REGION 4 BOYS:M.Fouzie Elginburg 14.24 2004
RESULTS OF FINALS
Konnor Weston
     13.52
Bayridge
1
#
Evan Desarmia
     13.96
Sinclair
2
#
Bryce Marchen
     14.14
Loughborough
3
#
Zach Froats-Crowder
     14.37
Sinclair
4
Brandon Cawker
     14.37
Land O'Lakes
4
Jack Yeates
     14.52
Sinclair
6
Colby Barr
     14.56
Bayridge
7
Michael Kasserra
     15.43
Harrowsmith
8
Event # 7 Atom Boys 100m Dash
#REGION 4 BOYS:K.Michels Elginburg 15.40 2006
RESULTS OF FINALS
Greg Mills
     15.59
Harrowsmith
1
Isaac Chapman-Kenyon
     15.74
Sinclair
2
Travis Leblanc
     15.87
Harrowsmith
3
Connor Briand
     15.88
Sinclair
4
Barrett Joynt
     16.01
Loughborough
5
Shane VanDenberg
     16.12
Loughborough
6
Vincent Wash
     16.12
Elginburg
6
Dennis Jost
     16.42
Prince Charles
8
Event # 9 Midget Boys 400m Dash
#REGION 4 BOYS:J.VanNiedek Loughborough 58.66 2006
Matthew Flood
   1:01.68
Bayridge
1
Nicholas Adams
   1:02.81
Loughborough
2
Travis Wallace
   1:07.11
Elginburg
3
Ben Amos
   1:07.49
Loughborough
4
Brandon Crawford
   1:07.70
Sharbot Lake
5
Jose Torres-Flores
   1:09.27
Sinclair
6
Devon King
   1:10.62
Bayridge
7
Jack Willis
   1:10.96
Land O'Lakes
8
 
 
Event # 11 Bantam Boys 400m Dash
#REGION 4 BOYS:B.Trickey Perth Road :01:08.45 2007
Bryce Marchen
   1:10.83
Loughborough
1
Jack Yeates
   1:11.49
Sinclair
2
Michael Kasserra
   1:14.37
Harrowsmith
3
Colby Barr
   1:15.46
Bayridge
4
Gavin Lamont
   1:15.74
Elginburg
5
Cole Edwards
   1:16.74
Loughborough
6
Stephen Babcock
   1:19.80
Elginburg
7
Colby Prikker
   1:19.99
Loughborough
8
Event # 13 Atom Boys 400m Dash
#REGION 4 BOYS:I.Sanderson Loughborough 1:17.87 2009
Carter Page
   1:14.61
Harrowsmith
1
#
Isaac Chapman-Kenyon
   1:15.81
Sinclair
2
#
Brandon Nicholson
   1:16.93
Elginburg
3
#
Greg Mills
   1:19.30
Harrowsmith
4
Cole Pond
   1:21.24
Loughborough
5
Aiden Asselstine
   1:21.40
Loughborough
6
Logan Yeates
   1:21.40
Sinclair
6
Jonathan Torres-Serrano
   1:22.08
Bayridge
8
Event # 15 Midget Boys 200m Dash
#REGION 4 BOYS:M.Fouzie Elginburg 25.48 2006
RESULTS OF FINALS
Tyler Cancian
     26.58
Loughborough
1
Blake Robinson
     27.43
Elginburg
2
Ryan Pennock
     27.87
Loughborough
3
Dj David
     28.56
Bayridge
4
Ryan Gibson
     28.59
Loughborough
5
Tristan Perry
     29.50
Elginburg
6
Merik Wilcock
     29.84
Loughborough
7
Dylan Smail
     31.93
Hinchinbrooke
8
Event # 17 Bantam Boys 200m Dash
#REGION 4 BOYS:D.Peters Hinchinbrooke 30.27 2002
RESULTS OF FINALS
Brandon Cawker
     31.12
Land O'Lakes
1
Gavin Lamont
     31.27
Elginburg
2
Cole Aylesworth
     32.08
Loughborough
3
Michael Kasserra
     32.30
Harrowsmith
4
Simon Cook
     32.83
Elginburg
5
Sam Kennedy
     33.11
Sinclair
6
Cole Edwards
     33.70
Loughborough
7
Rayden Shetler
     34.08
Loughborough
8
Event # 19 Atom Boys 200m Dash
#REGION 4 BOYS:K.Ostiguy Perth Road 33.24 2006
RESULTS OF FINALS
Brandon Nicholson
     32.30
Elginburg
1
#
Isaac Chapman-Kenyon
     33.05
Sinclair
2
#
Greg Mills
     33.30
Harrowsmith
3
Barrett Joynt
     33.83
Loughborough
4
Vincent Wash
     34.24
Elginburg
5
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com