08/06/2012
Region 2 Boys
Boys Region 2 Track and Field Meet
Friday, June 8, 2012
06/08/2012
06/08/2012
-
Page 2 of 4
Sheldon Tryon
     34.81
CBAY
8
Event # 19 Atom Boys 200m Dash
#REGION 2 BOYS:D.Greenaway Odessa 32.69 2003
RESULTS OF FINALS
Cameron Morton
     33.49
LANC
1
Callum Finucane
     33.65
PR
2
Jack Hewlin
     33.68
OPS
3
Nick Szigeti
     34.37
OPS
4
Dustin Legrow
     36.08
PR
5
Johnny Son
     36.42
LANC
6
Matthew Fraser
     36.62
LANC
7
Kal Riseling
     37.08
LANC
8
Event # 21 Midget Boys 800m Run
#REGION 2 BOYS:B.Morgan Odessa 2:25.12 2007
Damien Moulton
   2:37.52
HOLS
1
Andrew Wilkinson
   2:38.22
LANC
2
Zach Kish
   2:39.18
FAIR
3
Evan Grypma
   2:39.69
LANC
4
Michael Dooley
   2:41.32
CAT
5
Skylar Smith
   2:44.34
OPS
6
Oliver Bolsteril
   2:45.09
ACAD
7
Avery Ross
   2:47.59
LANC
8
Event # 23 Bantam Boys 800m Run
#REGION 2 BOYS:C.Kimmerer Bayridge 2:30.97 2009
Arik Sadler
   2:46.58
OPS
1
Andrew Nedvidek
   2:50.98
CBAY
2
Sheldon Tryon
   2:52.86
CBAY
3
Hayden Hill
   2:53.51
PR
4
Graeme Carson
   2:55.52
LANC
5
Chet Moran
   2:56.14
FAIR
6
Fraser Allen
   2:57.50
OPS
7
Callum Edwards
   2:59.17
OPS
8
Event # 25 Atom Boys 800m Run
#REGION 2 BOYS:M.Jones Odessa 2:53.10 2002
Che Breadner
   3:02.41
LANC
1
Liam Cowan
   3:06.05
LANC
2
Kian Belanger
   3:08.54
OPS
3
Nick Szigeti
   3:11.01
OPS
4
Nathan Colburn
   3:12.50
CBAY
5
Caden Stopchycki
   3:13.25
PR
6
Ryan Baker
   3:13.40
WEST
7
Masen Smillie
   3:19.16
WEST
8
Event # 27 Midget Boys 1500m Run
#REGION 2 BOYS:S.Kissick Acadie 4:56.90 2010
Zach Kish
   5:27.83
FAIR
1
Michael Dooley
   5:29.44
CAT
2
 
Damien Moulton
   5:30.26
HOLS
3
Evan Grypma
   5:30.79
LANC
4
Liam McKenzie
   5:31.60
ACAD
5
Josh Bennett
   5:34.95
PR
6
Andrew Suriyuth
   5:35.22
ACAD
7
Hamdan Bin Harris
   5:36.20
CAT
8
Event # 29 Bantam Boys 1500m Run
#REGION 2 BOYS:C.Kimmerer Bayridge 5:13.50 2009
Andrew Nedvidek
   5:43.70
CBAY
1
Evan Fraser
   5:45.72
LANC
2
Geoffrey Blackwell
   5:48.19
LANC
3
Callum Edwards
   5:55.59
OPS
4
Arik Sadler
   6:03.53
OPS
5
Michael Harrison
   6:04.83
CAT
6
Eric Dooley
   6:06.82
CAT
7
Graeme Carson
   6:12.06
LANC
8
Event # 31 Atom Boys 1500m Run
#REGION 2 BOYS:N.Chomitz Odessa 5:51.46 2003
Carson Fraser
   5:59.47
LANC
1
Che Breadner
   6:03.19
LANC
2
Liam Cowan
   6:09.40
LANC
3
Brennan Finucane
   6:17.96
PR
4
Connor Hamlyn
   6:19.05
LANC
5
Kian Belanger
   6:26.99
OPS
6
Antonio Sousa-Dias
   6:28.81
OPS
7
Curtis Schuler
   6:35.50
OPS
8
Event # 33 Midget Boys 4x100m Relay
#REGION 2 BOYS:O.Tigers Odessa 52.48 2007
Lancaster A
     54.05
LANC
1
Acadie A
     55.84
ACAD
2
Perth Road A
     56.59
PR
3
Odessa A
     56.60
OPS
4
Cataraqui Woods A
     57.30
CAT
5
Westdale A
     57.31
WEST
6
Fairfield A
     57.37
FAIR
7
Holsgrove A
   1:01.02
HOLS
8
Event # 35 Bantam Boys 4x100m Relay
#REGION 2 BOYS:L.Lions Lancaster 59.91 2010
Odessa A
     59.56
OPS
1
#
Lancaster A
   1:00.14
LANC
2
Westdale A
   1:01.65
WEST
3
Perth Road A
   1:02.30
PR
4
Collins Bay A
   1:04.08
CBAY
5
Fairfield A
   1:06.61
FAIR
6
Cataraqui Woods A
   1:06.83
CAT
7
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com