08/06/2012
Region 2 Girls
Girls Region 2 Track and Field Meet
Friday, June 8, 2012
06/08/2012
06/08/2012
-
Page 2 of 4
Event # 20 Atom Girls 200m Dash
#REGION 2 GIRLS:I.Froom Holsgrove 31.94 2006
RESULTS OF FINALS
Jada Packer
     33.34
CAT
1
Hannah Stoness
     34.96
PR
2
Ali Quinton
     35.02
LANC
3
Katie Jackson
     36.24
LANC
4
Hailey Clements
     37.01
OPS
5
Stephenie Hickey
     37.08
OPS
6
Katie Morton
     38.24
OPS
7
Grace McKenna
     38.90
LANC
8
Event # 22 Midget Girls 800m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 2:38.32 2009
Donya Hojabr
   2:47.75
LANC
1
Catherine Noble
   2:51.24
CAT
2
Katie Kissick
   2:51.96
ACAD
3
Katrina Babcock
   2:52.68
CAT
4
Ashley Jackson
   3:01.98
LANC
5
Julia Hamm
   3:03.02
CAT
6
Arden Hewitt
   3:05.86
ACAD
7
Kathryn McQuay
   3:06.50
OPS
8
Event # 24 Bantam Girls 800m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 2:42.77 2006
Mia Pincivero
   2:56.89
CBAY
1
Danni McNichols
   2:58.00
OPS
2
Sarah Hamm
   3:04.59
CAT
3
Morgan Basile
   3:08.45
CAT
4
Maddy Coathup
   3:09.43
LANC
5
Emma Tugnette
   3:14.09
FAIR
6
Joelle Bradshaw
   3:20.26
LANC
7
Emily Jones
   3:20.96
OPS
8
Event # 26 Atom Girls 800m Run
#REGION 2 GIRLS:K.Bilkovski Lancaster 2:59.87 2006
Mara Dowdell
   3:06.34
LANC
1
Taylor Robertson
   3:12.98
LANC
2
Anna Suo
   3:28.75
LANC
3
Sydney Wilkinson
   3:29.84
LANC
4
Jocelyn Watson
   3:33.75
FAIR
5
Juliana Ramsay
   3:34.10
PR
6
Taylor Noble
   3:36.23
CAT
7
Fiona Robb-Craig
   3:36.71
OPS
8
Event # 28 Midget Girls 1500m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 5:20.25 2009
Christie Whiteland
   5:52.47
CAT
1
Catherine Noble
   5:59.00
CAT
2
Sarah Ball
   5:59.96
ACAD
3
 
Alyssa Platt
   6:01.97
LANC
4
Erika Barton
   6:04.10
OPS
5
Arden Hewitt
   6:16.84
ACAD
6
Claire Cardinal
   6:23.13
ACAD
7
Paige Palmer
   6:25.28
CBAY
8
Event # 30 Bantam Girls 1500m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 5:39.12 2007
Danni McNichols
   6:08.62
OPS
1
Mia Pincivero
   6:13.32
CBAY
2
Sarah Hamm
   6:29.03
CAT
3
Emma Tugnette
   6:46.32
FAIR
4
Rianna Greig
   6:48.85
OPS
5
Elizabeth MacDonald
   7:05.82
CBAY
6
Taylor Acorn
   7:08.03
PR
7
Caitlyn Baker
   8:06.70
WEST
8
Event # 32 Atom Girls 1500m Run
#REGION 2 GIRLS:C.Papadakis Lancaster 6:12.33 2007
Hailey Robertson
   5:57.99
LANC
1
#
Mara Dowdell
   6:09.73
LANC
2
#
Taylor Robertson
   6:30.31
LANC
3
Stephenie Hickey
   6:46.15
OPS
4
Taryn Schnerch
   7:03.37
HOLS
5
Anna Suo
   7:05.17
LANC
6
Jocelyn Watson
   7:40.18
FAIR
7
Taylor Noble
   7:44.69
CAT
8
Event # 34 Midget Girls 4x100m Relay
#REGION 2 GIRLS:L.Lions Lancaster 56.12 2006
Lancaster A
     59.17
LANC
1
Fairfield A
   1:00.65
FAIR
2
Odessa A
   1:00.84
OPS
3
Cataraqui Woods A
   1:00.90
CAT
4
Collins Bay A
   1:03.08
CBAY
5
Acadie A
   1:03.71
ACAD
6
Holsgrove A
   1:04.58
HOLS
7
Perth Road A
   1:06.02
PR
8
Event # 36 Bantam Girls 4x100m Relay
#REGION 2 GIRLS:L.Lions Lancaster :01:01.03 2002
Lancaster A
   1:03.52
LANC
1
Odessa A
   1:04.46
OPS
2
Collins Bay A
   1:04.47
CBAY
3
Perth Road A
   1:07.37
PR
4
Cataraqui Woods A
   1:07.81
CAT
5
Westdale A
   1:07.96
WEST
6
Fairfield A
   1:12.18
FAIR
7
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com