08/06/2012
Region 2 Girls
Girls Region 2 Track and Field Meet
Friday, June 8, 2012
06/08/2012
06/08/2012
-
Page 1 of 4
Event # 2 Girls Open 3000m Run
#REGION 2 GIRLS:H.Coates Odessa :11:21.58 2009
Catherine Noble
  12:52.20
CAT
1
Katie Kissick
  13:06.29
ACAD
2
Paige Palmer
  13:33.32
CBAY
3
Arden Hewitt
  13:47.04
ACAD
4
Allyscia Day
  14:23.10
ACAD
5
Hannah Powers
  15:01.03
ACAD
6
Emma McNichols
        NT
OPS
Event # 4 Midget Girls 100m Dash
#REGION 2 GIRLS:C.Newell-Bell Cataraqui woods 13.92 2009
RESULTS OF FINALS
Nicole Zohorsky
     13.92
LANC
1
#
Ainsley Gilson
     14.64
PR
2
Stephany Taylor
     14.65
LANC
3
Chantelle Belair
     14.99
FAIR
4
Julia Hamm
     15.24
CAT
5
Sam Campbell
     15.27
LANC
6
Morgan Dillabough
     15.40
CBAY
7
Kadin Deano
     15.52
WEST
8
Event # 6 Bantam Girls 100m Dash
#REGION 2 GIRLS:C.Bergeron Selby 14.57 2005
RESULTS OF FINALS
Sunny Son
     14.80
LANC
1
Melissa Storms
     15.02
OPS
2
Kayla Battler
     15.57
PR
3
Adele Frink
     15.58
CBAY
4
Grace MacArthur
     15.77
CBAY
5
Sarah Da Silva
     15.81
CAT
6
Rileigh Smith
     15.89
LANC
7
Jasmine Rudder
     15.97
FAIR
8
Event # 8 Atom Girls 100m Dash
#REGION 2 GIRLS:J.Vincent-Sagar Odessa 15.97 2006
RESULTS OF FINALS
Jada Packer
     15.62
CAT
1
#
Megan Agyei
     15.78
CAT
2
#
Hailey Robertson
     16.55
LANC
3
Alex Bradley
     16.65
LANC
4
Ali Quinton
     16.67
LANC
5
Katie Jackson
     16.77
LANC
6
Taryn Schnerch
     16.90
HOLS
7
Hailey Clements
     17.36
OPS
8
Event # 10 Midget Girls 400m Dash
#REGION 2 GIRLS:A.Burriss Westdale 1:03.30 2010
Donya Hojabr
   1:07.87
LANC
1
Christie Whiteland
   1:10.11
CAT
2
 
Madeleine Smith
   1:11.11
ACAD
3
Heather Amsden
   1:11.24
LANC
4
Adda Edwards
   1:11.30
OPS
5
Erika Barton
   1:12.64
OPS
6
Brielle Leblanc
   1:12.81
OPS
7
Katrina Babcock
   1:13.67
CAT
8
Event # 12 Bantam Girls 400m Dash
#REGION 2 GIRLS:D.Hojabr Lancaster 1:11.39 2010
Sunny Son
   1:10.68
LANC
1
#
Adele Frink
   1:13.81
CBAY
2
Grace MacArthur
   1:16.08
CBAY
3
Danni McNichols
   1:16.70
OPS
4
Sarah Hamm
   1:16.81
CAT
5
Malaina Stopchycki
   1:16.90
PR
6
Aimee Hale
   1:17.17
LANC
7
Rayanne West
   1:19.43
WEST
8
Event # 14 Atom Girls 400m Dash
#REGION 2 GIRLS:T.Sills Odessa 1:19.40 2002
Jada Packer
   1:17.46
CAT
1
#
Katie Jackson
   1:20.93
LANC
2
Stephenie Hickey
   1:25.27
OPS
3
Jessica Kerr
   1:27.52
LANC
4
Sydney Wilkinson
   1:28.62
LANC
5
Christie Osanic
   1:30.71
CBAY
6
Breanna Votary
   1:30.92
PR
7
Alexis Babcock
   1:31.43
CAT
8
Event # 16 Midget Girls 200m Dash
#REGION 2 GIRLS:J.Keating Lancaster 27.48 2005
RESULTS OF FINALS
Ainsley Gilson
     31.24
PR
1
Gina Silva
     31.58
CAT
2
Adda Edwards
     31.68
OPS
3
Alyssa Platt
     31.74
LANC
4
Abby Ross
     31.99
ACAD
5
Brielle Leblanc
     32.15
OPS
6
Morgan Dillabough
     32.93
CBAY
7
Ashley Walker
     32.95
ACAD
8
Event # 18 Bantam Girls 200m Dash
#REGION 2 GIRLS:M.Simpson Westdale 30.53 2006
RESULTS OF FINALS
Sunny Son
     31.62
LANC
1
Melissa Storms
     31.67
OPS
2
Kayla Battler
     32.90
PR
3
Adele Frink
     33.65
CBAY
4
Rileigh Smith
     33.81
LANC
5
Taylor VanLuven
     33.93
PR
6
Jasmine Rudder
     34.39
FAIR
7
Maddy Coathup
     34.62
LANC
8
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com