01/06/2011
Region 5 Girls
Girls Region 5 Track and Field Meet
Wednesday, June 1, 2011
06/01/2011
06/01/2011
-
Page 2 of 3
Event # 22 Midget Girls 800m Run
#DIVISION 6 GIRLS:R.Burns Storrington 2:38.14 2007
Sarah Kiers
   3:10.50
WELB
1
Christine Robichaud
   3:14.50
WELB
2
Hailey McLaren
   3:15.18
LUND
3
Cassidy Trueman
   3:19.59
STOR
4
Finn Wood
   3:22.00
LUND
5
Halle Cook
   3:31.13
RHTS
6
Event # 24 Bantam Girls 800m Run
#DIVISION 6 GIRLS:B.Revell Glenburnie 2:50.12 2002
Amber Billingsley
   3:17.19
JOYC
1
Andrea Scott
   3:18.22
JOYC
2
Natalie Moodie
   3:27.09
MARY
3
Jessika Loshak
   3:30.16
LUND
4
Ally Seitz
   3:34.72
WELB
5
Lauren Williams
   3:37.22
LUND
6
Event # 26 Atom Girls 800m Run
#DIVISION 6 GIRLS:E.Rostant-Karitikou Horton 3:12.30 2006
Alexa Sawchuk
   3:12.00
HORT
1
#
Johanna Loock
   3:26.37
HORT
2
Dru Pierson
   3:37.09
WELB
3
Anna Vingar
   3:39.12
MARY
4
Caelyn McKenzie
   3:46.22
WELB
5
Olivia McEwen
   3:47.44
JOYC
6
Event # 28 Midget Girls 1500m Run
#DIVISION 6 GIRLS:R.Burns Storrington 5:31.62 2007
Ryann Froats
   6:31.91
JOYC
1
Hailey McLaren
   6:42.18
LUND
2
Chelsea VanCamp
   6:43.69
LUND
3
Rachel Olmstead
   7:02.31
WELB
4
Kya Munroe
   7:03.78
FAVE
5
Halle Cook
   7:15.29
RHTS
6
Event # 30 Bantam Girls 1500m Run
#DIVISION 6 GIRLS:B.Revell Glenburnie 5:54.34 2002
Isabella Meban-Degroot
   6:58.34
GLEN
1
Sage Drake
   7:00.91
LUND
2
Amber Billingsley
   7:10.13
JOYC
3
Lauren Williams
   7:54.09
LUND
4
Madison Smith
   8:18.25
JOYC
5
Patience Blair
   8:58.03
FAVE
6
Event # 32 Atom Girls 1500m Run
#DIVISION 6 GIRLS:H.McLaren Horton 6:34.36 2007
Alexa Sawchuk
   6:46.09
HORT
1
Johanna Loock
   7:15.34
HORT
2
 
Anna Vingar
   7:48.59
MARY
3
Katie Richardson
   7:59.06
LUND
4
Carly VanWylik
   8:23.25
GLEN
5
Maddy Geddes
   8:39.87
LUND
6
Event # 34 Midget Girls 4x100m Relay
#DIVISION 6 GIRLS:J.Jayhawks Joyceville 57.24 2003
Welborne A
   1:01.09
WELB
1
Storrington A
   1:02.13
STOR
2
Lundy's Lane A
   1:03.68
LUND
3
Joyceville A
   1:06.03
JOYC
4
Flyers F
   1:13.09
FAVE
5
Marysville A
   1:16.13
MARY
6
Event # 36 Bantam Girls 4x100m Relay
#DIVISION 6 GIRLS:L.Lancers Lundy's Lane 1:01.31 2004
Glenburnie A
   1:07.37
GLEN
1
Joyceville A
   1:07.97
JOYC
2
Marysville A
   1:08.06
MARY
3
Rideau Heights A
   1:09.07
RHTS
4
Lundy's Lane A
   1:10.35
LUND
5
Welborne A
   1:11.31
WELB
6
Event # 38 Atom Girls 4x100m Relay
#DIVISION 6 GIRLS:W.Wildcats Welborne :01:00.72 2007
Horton A
   1:12.81
HORT
1
Welborne A
   1:16.00
WELB
2
Glenburnie A
   1:19.75
GLEN
3
Marysville A
   1:20.38
MARY
4
Joyceville A
   1:22.81
JOYC
5
Lundy's Lane A
   1:23.41
LUND
6
Event # 41 Midget Girls  High Jump
#DIVISION 6 GIRLS:P.Ball Glenburnie 1.60 2006
Alyssa Leslie
1.30m
STOR
1
Dakota Sharpe
1.25m
JOYC
2
Allyson Kenny
        ND
JOYC
Maggie Avent
        ND
MARY
Event # 43 Bantam Girls  High Jump
#DIVISION 6 GIRLS:D.Walker Marysville 1.25 2006
Eileigh McKenzie
1.15m
WELB
1
Shaelynne Flagler
1.05m
RHTS
2
Nicole Morgan
1.05m
RHTS
3
Andrea Scott
        ND
JOYC
Emily Bennett
        ND
STOR
Kristen Francis
        ND
WELB
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com