03/06/2011
Region 2 Girls
Girls Region 2 Track and Field Meet
Friday, June 3, 2011
06/03/2011
06/03/2011
-
Page 1 of 3
Event # 2 Girls Open 3000m Run
#DIVISION 2 GIRLS:H.Coates Odessa :11:21.58 2009
Christina Papadakis
  12:44.00
Lancaster
1
Catherine Noble
  13:14.15
Cataraqui Woods
2
Emma McNichols
  13:22.56
Odessa
3
Shannon Pincivero
  13:57.50
Collins Bay
4
Yvette McDonald
  15:42.03
Odessa
5
Event # 4 Midget Girls 100m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:C.Newell-Bell Cataraqui woods 13.92 2009
RESULTS OF FINALS
Rachel Amsden
     15.09
Lancaster
1
Ciara Richmond
     15.22
Amherst Is
2
Stephany Taylor
     15.25
Lancaster
3
Gina Silva
     15.34
Cataraqui Woods
4
Arianna Kemp
     15.53
Odessa
5
Renee Fretz
     16.01
Fairfield
6
Event # 6 Bantam Girls 100m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:C.Bergeron Selby 14.57 2005
RESULTS OF FINALS
Adda Edwards
     16.00
Odessa
1
Clare Johnston
     16.01
Polson Park
2
Kathryn McQuay
     16.11
Odessa
3
Sunny Sun
     16.16
Lancaster
4
Sierra Littlefield
     16.53
Bayridge
5
Samantha Campbell
     16.88
Lancaster
6
Event # 8 Atom Girls 100m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:J.Vincent-Sagar Odessa 15.97 2006
RESULTS OF FINALS
Meghan Dundon
     17.06
Odessa
1
Grace MacArthur
     17.59
Collins Bay
2
Sarah Dasilva
     17.62
Cataraqui Woods
3
Kyara McKegney
     17.75
Polson Park
4
Sarah Hamm
     17.94
Cataraqui Woods
5
Nicole Escano
     17.95
Bayridge
6
Event # 10 Midget Girls 400m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:A.Leggatt Lancaster 1:06.69 2009
Donya Hojabr
   1:11.94
Lancaster
1
Christie Whiteland
   1:12.13
Cataraqui Woods
2
Skylee Ryan
   1:15.53
Acadie
3
Shayla Moore
   1:18.00
Odessa
4
Alianne El-Habr
   1:24.88
Bayridge
5
Catia Miller
   1:25.53
Bayridge
6
Event # 12 Bantam Girls 400m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:B.Belanger Odessa 1:11.40 2002
Sunny Sun
   1:15.88
Lancaster
1
Brielle Leblanc
   1:17.94
Odessa
2
Adda Edwards
   1:18.50
Odessa
3
Megan MacGillivray
   1:20.00
Polson Park
4
 
 
Celitha Gencarelli
   1:20.53
Lancaster
5
Brianna Ramsay
   1:22.19
Polson Park
6
Event # 14 Atom Girls 400m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:T.Sills Odessa 1:19.40 2002
Jada Packer
   1:23.15
Cataraqui Woods
1
Sydney Campbell
   1:24.31
Polson Park
2
Anna Workman
   1:26.31
Polson Park
3
Lillian Crowder
   1:27.63
Odessa
4
April McQuay
   1:28.00
Odessa
5
Sydney Wilkinson
   1:39.50
Lancaster
6
Event # 16 Midget Girls 200m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:J.Keating Lancaster 27.48 2005
RESULTS OF FINALS
Rachel Amsden
     30.88
Lancaster
1
Stephany Taylor
     31.28
Lancaster
2
Christie Whiteland
     31.37
Cataraqui Woods
3
Skylee Ryan
     32.44
Acadie
4
Gina Silva
     32.58
Cataraqui Woods
5
Arianna Kemp
     33.00
Odessa
6
Event # 18 Bantam Girls 200m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:M.Simpson Westdale 30.53 2006
RESULTS OF FINALS
Adda Edwards
     32.71
Odessa
1
Clare Johnston
     33.28
Polson Park
2
Brielle Leblanc
     33.53
Odessa
3
Marissa Battle
     34.84
Polson Park
4
Samantha Campbell
     36.56
Lancaster
5
Tia Bankosky
     39.56
Bayridge
6
Event # 20 Atom Girls 200m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:I.Froom Holsgrove 31.94 2006
RESULTS OF FINALS
Jada Packer
     35.96
Cataraqui Woods
1
Meghan Dundon
     36.63
Odessa
2
Grace MacArthur
     37.40
Collins Bay
3
Sarah Hamm
     37.56
Cataraqui Woods
4
Kyara McKegney
     37.90
Polson Park
5
Nicole Escano
     38.53
Bayridge
6
Event # 22 Midget Girls 800m Run
#DIVISION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 2:38.32 2009
Christina Papadakis
   2:48.59
Lancaster
1
Donya Hojabr
   2:53.84
Lancaster
2
Christie Whiteland
   2:54.29
Cataraqui Woods
3
Emma McNichols
   3:06.13
Odessa
4
Jenna Knapp
   3:23.47
Cataraqui Woods
5
Yvette McDonald
   3:26.84
Odessa
6
Event # 24 Bantam Girls 800m Run
#DIVISION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 2:42.77 2006
Catherine Noble
   3:01.00
Cataraqui Woods
1
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com