6/3/2011
Region 2 Boys
Boys Region 2 Track and Field Meet
Friday, June 3, 2011
06/03/2011
06/03/2011
-
Page 2 of 3
Event # 21 Midget Boys 800m Run
#DIVISION 2 BOYS:B.Morgan Odessa 2:25.12 2007
Christopher Kimmerer
   2:32.84
13
BAY
1
Tyler Demil
   2:42.72
13
WEST
2
Zack Kish
   2:42.73
13
CAT
3
Branden Raymond
   2:42.82
13
CBAY
4
Evam Grypma
   2:43.34
13
LANC
5
Zack Kish
   2:56.10
13
FAIR
6
Event # 23 Bantam Boys 800m Run
#DIVISION 2 BOYS:C.Kimmerer Bayridge 2:30.97 2009
Graeme Workman
   2:47.89
11
POLS
1
Kyle Hancock
   2:55.60
11
LANC
2
Arik Sadler
   2:57.81
11
OPS
3
Connor Quinton
   2:58.72
11
LANC
4
Jeremy Piazzi
   3:02.40
11
POLS
5
Bertug Yoruk
   3:04.22
11
BAY
6
Event # 25 Atom Boys 800m Run
#DIVISION 2 BOYS:M.Jones Odessa 2:53.10 2002
Graeme Carson
   3:07.40
9
LANC
1
Callum Edwards
   3:12.15
9
OPS
2
Michael Harrison
   3:12.85
9
CAT
3
Logan Votary
   3:14.47
9
WEST
4
Brandon Kerr
   3:15.25
9
OPS
5
Dylan Hagerman
   3:15.37
9
LANC
6
Event # 27 Midget Boys 1500m Run
#DIVISION 2 BOYS:S.Kissick Acadie 5:05.97 2009
Cole Smith
   4:57.64
13
OPS
1
#
Christopher Kimmerer
   4:59.00
13
BAY
2
#
Zack Kish
   5:32.40
13
CAT
3
Branden Raymond
   5:33.59
13
CBAY
4
Josh Campbell
   5:48.97
13
FAIR
5
Evan Grypma
   5:49.57
13
LANC
6
Event # 29 Bantam Boys 1500m Run
#DIVISION 2 BOYS:C.Kimmerer Bayridge 5:13.50 2009
Graeme Workman
   5:34.05
11
POLS
1
Konnor Weston
   5:39.47
11
BAY
2
Connor Quinton
   5:53.81
11
LANC
3
Riley Fritz
   5:55.94
13
WEST
4
Arik Sadler
   6:03.00
11
OPS
5
Cameron Myers
   6:09.03
13
LANC
6
Event # 31 Atom Boys 1500m Run
#DIVISION 2 BOYS:N.Chomitz Odessa 5:51.46 2003
Graeme Carson
   6:11.66
9
LANC
1
Callum Edwards
   6:15.88
9
OPS
2
 
Chet Moran
   6:37.72
9
FAIR
3
Cole Snider
   6:41.44
9
CBAY
4
Ryan Baker
   6:42.37
9
WEST
5
Zackery McMahon
   6:44.42
9
BAY
6
Event # 33 Midget Boys 4x100m Relay
#DIVISION 2 BOYS:O.Tigers Odessa 52.48 2007
Odessa A
     57.31
11
OPS
1
Westdale A
     57.59
9
WEST
2
Cataraqui Woods A
     59.66
11
CAT
3
Lancaster A
     59.93
9
LANC
4
Collins Bay A
   1:01.76
13
CBAY
5
Bayridge A
   1:04.10
9
BAY
6
Event # 35 Bantam Boys 4x100m Relay
#DIVISION 2 BOYS:O.Tigers Odessa 1:00.00 2005
Lancaster A
   1:02.80
9
LANC
1
Odessa A
   1:03.47
11
OPS
2
Bayridge A
   1:04.62
9
BAY
3
Polson A
   1:05.83
11
POLS
4
Westdale A
   1:06.81
9
WEST
5
Fairfield A
   1:07.92
11
FAIR
6
Event # 37 Atom Boys 4x100m Relay
#DIVISION 2 BOYS:O.Tigers Odessa 1:06.84 2003
Odessa A
   1:09.14
11
OPS
1
Lancaster A
   1:09.22
9
LANC
2
Bayridge A
   1:09.62
9
BAY
3
Polson A
   1:17.03
11
POLS
4
Fairfield A
   1:18.84
11
FAIR
5
Collins Bay A
   1:19.41
13
CBAY
6
Event # 40 Midget Boys  High Jump
#DIVISION 2 BOYS:A.Check Lancaster 1.63 2009
Ben Cross
1.55m
13
ACAD
1
Josh Kurish
1.50m
13
ACAD
2
David Degrace
1.40m
13
HOLS
3
Mitchell Johnson
1.40m
13
OPS
4
Justin Joice
1.35m
13
HOLS
5
Michael Powely
1.35m
13
LANC
5
Brandon Johnston
1.35m
13
OPS
6
Event # 42 Bantam Boys  High Jump
#DIVISION 2 BOYS:J.Leblanc Odessa 1.36 2009
Brandon Barron
1.25m
11
CAT
1
Brady Sadler
1.20m
11
OPS
2
Matthew McDonald
1.20m
11
BAY
3
Josh Grawberger
1.20m
11
OPS
4
Tshepo Watungwa
1.20m
11
POLS
5
Burke Derbyshire
1.20m
11
LANC
6
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com