6/3/2010
Region 5 Girls
Girls Region 5 Track and Field Meet
Thursday, June 3,2010
06/03/2010
06/03/2010
-
Page 1 of 2
Event # 2 GIRLS OPEN Open Girls 3000m Run
#DIVISION 6 GIRLS:R.Burns Storrington :12:13.15 2007
Caylee Joseph
LUND
1
  14:00.62
Kya Munroe
FAVE
2
  14:37.65
Amber Billingsley
JOYC
3
  14:42.70
Tori Oneil
GLEN
4
  14:46.41
Jessica Atkins
LUND
5
  15:56.94
Event # 4 MIDGET GIRLS MG 100m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:E.Stevenhagan Lundy's Lane 14.14 2004
RESULTS OF FINALS
Shayna Buckle
JOYC
1
     14.58
Emily Stenson
LUND
2
     14.65
Lacey Latimer
STOR
3
     14.68
Melissa Weaver
WELB
4
     15.03
Cierra Evans
FAVE
5
     15.09
Hailey McLaren
LUND
6
     15.12
Meghan Jagoe
LUND
7
     15.25
Aidan Bennett
JOYC
8
     15.44
Event # 6 BANTAM GIRLS BG 100m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:E.Robertson Lundy's Lane 14.54 2004
RESULTS OF FINALS
Sage Hartmann
WELB
1
     14.57
Dakota Sharpe
JOYC
2
     15.19
Piper Southward
LUND
3
     15.33
Paige Moreland
STOR
4
     15.57
Emily Davis
WELB
5
     15.62
Natalie Moodie
MARY
6
     15.68
Linnea Sigouin
LUND
7
     16.47
Heidi Trueman
STOR
8
     16.93
Event # 8 ATOM GIRLS AG 100m Dash
#DIVISION 6 GIRLS: .Gordanier Joyceville 16.21 2002
RESULTS OF FINALS
S. Watkins Southward
HORT
1
     16.40
Kate Anderson
HORT
2
     16.44
Lydiah Ware
STOR
3
     16.48
Emily Bennett
STOR
4
     16.50
Nathalie Desilets
LUND
5
     16.55
Shayla O'Neill
JOYC
6
     16.56
L. Clairoux-Fair
LUND
7
     16.92
Cailyn Froats
JOYC
8
     17.02
Event # 10 MIDGET GIRLS MG 400m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:D.Labrash Joyceville 1:05.00 2002
Lyndsey Martin
LUND
1
   1:11.03
Cierra Evans
FAVE
2
   1:13.59
Ellie Rostant
LUND
3
   1:15.64
Chelsea VanCamp
LUND
4
   1:15.79
Cassidy Trueman
STOR
5
   1:17.87
Jenna Poore
WELB
6
   1:20.60
Cheyenne Playfair
FAVE
7
   1:22.88
Desiree Simpson
FAVE
8
   1:26.40
Event # 12 BANTAM GIRLS BG 400m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:C.Hunter Joyceville 1:08.29 2006
Jordan Harry
GLEN
1
   1:15.46
Elyse Fitzgerald
JOYC
2
   1:19.09
Danae O'Neil
LUND
3
   1:19.31
Shalyn Prout
WELB
4
   1:19.34
 
 
I. Meban De groot
GLEN
5
   1:22.12
Emily Davis
WELB
6
   1:22.19
Annie King
LUND
7
   1:22.34
Sage Drake
HORT
8
   1:22.62
Event # 14 ATOM GIRLS AG 400m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:E.Rostant-Karitikou Horton 1:20.74 2006
Alexa Sawchuk
HORT
1
   1:19.95
#
Nathalie Desilets
LUND
2
   1:21.30
Cailyn Froats
JOYC
3
   1:24.09
Jade Simpson
FAVE
4
   1:27.24
Johanna Loock
HORT
5
   1:27.43
Ally Seitz
WELB
6
   1:27.84
Abby Plunkett
MARY
7
   1:29.28
Hana Amari
HORT
8
   1:31.62
Event # 16 MIDGET GIRLS MG 200m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:C.Hunter Joyceville 28.45 2007
RESULTS OF FINALS
Carley Gordon
STOR
1
     30.12
Lacey Latimer
STOR
2
     30.35
Emily Stenson
LUND
3
     30.43
Cierra Evans
FAVE
4
     30.74
Shayna Buckle
JOYC
5
     30.91
Melissa Weaver
WELB
6
     31.00
Lyndsey Martin
LUND
7
     31.16
Meghan Jagoe
LUND
8
     31.20
Event # 18 BANTAM GIRLS BG 200m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:C.Hunter Joyceville 29.81 2006
RESULTS OF FINALS
Dakota Sharpe
JOYC
1
     32.89
Paige Moreland
STOR
2
     33.03
Rachelle Francis
WELB
3
     33.47
Piper Southward
LUND
4
     33.48
Daniella McKay
LUND
5
     34.63
Mariah Beskers
STOR
6
     35.13
Elyse Fitzgerald
JOYC
7
     35.18
Linnea Sigouin
LUND
8
     35.31
Event # 20 ATOM GIRLS AG 200m Dash
#DIVISION 6 GIRLS:K.Gordanier Joyceville 33.30 2002
RESULTS OF FINALS
Lydiah Ware
STOR
1
     35.28
S. Watkins Southward
HORT
2
     36.19
Nathalie Desilets
LUND
3
     36.62
Alexa Sawchuk
HORT
4
     36.84
Kristen Francis
WELB
5
     37.29
Della Bauder
SIMC
6
     38.04
A. Creighton-Ivimey
MARY
7
     38.74
Jenna Scott
JOYC
8
     40.78
Event # 22 MIDGET GIRLS MG 800m Run
#DIVISION 6 GIRLS:R.Burns Storrington 2:38.14 2007
Hailey McLaren
LUND
1
   2:55.66
Sarah Kiers
WELB
2
   3:00.84
Cassidy Trueman
STOR
3
   3:10.46
Ellie Rostant
LUND
4
   3:10.90
Katie Tidman
LUND
5
   3:14.90
Rachel Olmstead
WELB
6
   3:20.02
Sara Dibert
FAVE
7
   3:23.38
Chantal Cody
FAVE
        NT
 
 
Event # 24 BANTAM GIRLS BG 800m Run
#DIVISION 6 GIRLS:B.Revell Glenburnie 2:50.12 2002
Jordan Harry
GLEN
1
   2:55.41
Rachel Porter
LUND
2
   2:55.78
Emma Hetherington
HORT
3
   3:14.28
H. Hoadley-Bennett
LUND
4
   3:17.09
Andrea Scott
JOYC
5
   3:17.50
Caylee Joseph
LUND
6
   3:18.89
Natalie Moodie
MARY
7
   3:21.47
Elyse Fitzgerald
JOYC
8
   3:24.19
Event # 26 ATOM GIRLS AG 800m Run
#DIVISION 6 GIRLS:E.Rostant-Karitikou Horton 3:12.30 2006
Amber Billingsley
JOYC
1
   3:28.13
Shayla O'Neill
JOYC
2
   3:35.62
Carly VanWylick
GLEN
3
   3:36.20
Jessica Loshak
LUND
4
   3:41.72
Lauren Williams
LUND
5
   3:42.42
Tara McLaren
JOYC
6
   3:44.15
McKenna Emmerson
LUND
7
   3:47.59
Anna Vingar
MARY
8
   3:48.72
Event # 28 MIDGET GIRLS MG 1500m Run
#DIVISION 6 GIRLS:R.Burns Storrington 5:31.62 2007
Hailey McLaren
LUND
1
   6:01.54
Carley Gordon
STOR
2
   6:11.25
Chelsea VanCamp
LUND
3
   6:19.86
Tori Oneil
GLEN
4
   7:03.62
Katie Tidman
LUND
5
   7:06.68
Jessica Atkins
LUND
6
   7:08.42
Rachel Olmstead
WELB
        NT
Event # 30 BANTAM GIRLS BG 1500m Run
#DIVISION 6 GIRLS:B.Revell Glenburnie 5:54.34 2002
Jordan Harry
GLEN
1
   6:09.88
Caylee Joseph
LUND
2
   6:16.32
Sage Drake
HORT
3
   6:27.69
Kya Munroe
FAVE
4
   6:28.48
Claire Laing
WELB
5
   6:34.88
Ryan Froats
JOYC
6
   6:37.82
Andrea Scott
JOYC
7
   6:39.87
Danae O'Neil
LUND
8
   6:53.82
Event # 32 ATOM GIRLS AG 1500m Run
#DIVISION 6 GIRLS:H.McLaren Horton 6:34.36 2007
Alexa Sawchuk
HORT
1
   6:16.00
#
Kaitryn Mitchell
STOR
2
   6:45.97
Amber Billingsley
JOYC
3
   6:56.78
Ally Seitz
WELB
4
   7:03.55
Hailey Thomson
LUND
5
   8:17.26
Brianna Greenough
WELB
6
   8:17.45
Peyton McCallum
JOYC
        NT
Event # 34 MIDGET GIRLS MG 4x100m Relay
#DIVISION 6 GIRLS:J.Jayhawks Joyceville 57.24 2003
Storrington A
STOR
1
     59.95
Lundy's Lane A
LUND
2
   1:00.83
Joyceville A
JOYC
3
   1:00.96
Welborne A
WELB
4
   1:01.25
First Avenue A
FAVE
5
   1:07.59
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com