6/2/2010
Region 4 Girls
Girls Region4 Track and Field Meet
Wednesday, June 2,2010
06/02/2010
06/02/2010
-
Page 1 of 2
Event # 2 GIRLS OPEN 3000m Run
#DIVISION 4 GIRLS:A.Leveille Collins Bay :11:37.46 2008
Jaycee Farmer
LPS
1
  12:23.81
Danae Morris
ELGN
2
  12:29.34
Jenny Lapp
LPS
3
  13:16.13
Event # 4 MIDGET GIRLS 100m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:E.Coleman Bayridge 13.20 2002
RESULTS OF FINALS
Melanie Martin
PC
1
     14.34
B. Patterson
PR
2
     14.43
Siera Mederios
ELGN
3
     14.44
Abby Gill
ELGN
4
     14.65
Morgan Clare
LPS
5
     14.66
Michelle Walsh
LPS
6
     14.76
Alyssa Leslie
LPS
7
     14.89
Erica Young
ELGN
8
     14.91
Event # 6 BANTAM GIRLS 100m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:J.Keating Lancaster 13.89 2002
RESULTS OF FINALS
Maggie Sutcliffe
HINC
1
     15.13
Brittany Campbell
HINC
2
     15.14
S. Prokop-Millar
SINC
3
     15.45
Casey Sands
LPS
4
     15.69
Lilly Callender
PR
5
     15.71
Ainsley Gilson
PR
6
     15.74
Emily Moslinger
PR
7
     16.21
Faith Wash
ELGN
8
     16.22
Event # 8 ATOM GIRLS 100m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:K.Jones Cataraqui Woods 15.65 2007
RESULTS OF FINALS
Brianna Burgess
LPS
1
     16.46
Hannah Nelles
LPS
2
     16.71
Tessa Devos
SINC
3
     16.94
Dakota Whan
HINC
4
     17.08
Rachel Wash
ELGN
5
     17.09
Kayla Battler
PR
6
     17.87
Maddie Geear
SINC
7
     17.97
Rhianna Lloyd
PR
8
     17.98
Event # 10 MIDGET GIRLS 400m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:L.Ogilvie Sinclair :01:03.95 2005
Nicole Armstrong
LPS
1
   1:04.56
Jazmine Wood
SINC
2
   1:06.33
Katie Hunter
PR
3
   1:08.81
Rachel Villalta
LPS
4
   1:09.06
Siera Mederios
ELGN
5
   1:11.38
Tori Neuman
HINC
6
   1:12.00
Erica Young
ELGN
7
   1:13.15
Melissa Johnston
SINC
8
   1:14.40
Event # 12 BANTAM GIRLS 400m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:C.Boyd Sinclair :01:08.96 2005
Lilly Callender
PR
1
   1:16.46
Faith Wash
ELGN
2
   1:17.78
MacKenzie Poole
PR
3
   1:18.34
Chelsey Dickison
HARR
4
   1:21.62
Melissa Evans
ELGN
5
   1:21.82
K. VanDerform
SINC
6
   1:22.03
 
 
Claire Millard
HARR
7
   1:22.06
Ali Santin
ELGN
8
   1:22.72
Event # 14 ATOM GIRLS 400m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:C.Boyd Sinclair :01:18.83 2003
Logan Mederios
ELGN
1
   1:17.25
#
Tessa Devos
SINC
2
   1:21.94
Rachel Wash
ELGN
3
   1:23.31
Emily Santin
ELGN
4
   1:24.92
Maddie Geear
SINC
5
   1:25.89
Hannah Nelles
LPS
6
   1:26.39
Tess Fraser
HARR
7
   1:26.87
April McInnes
ELGN
8
   1:30.62
Event # 16 MIDGET GIRLS 200m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:J.Keating Lancaster 27.48 2005
RESULTS OF FINALS
B. Patterson
PR
1
     29.72
Melanie Martin
PC
2
     29.88
Siera Mederios
ELGN
3
     30.77
Erica Young
ELGN
4
     31.06
Natalie Harmsen
SINC
5
     31.67
Hunter Ferguson
HARR
6
     31.72
Hailey Huffman
LPS
7
     31.90
Sandra Cowen
PC
8
     32.46
Event # 18 BANTAM GIRLS 200m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:S.McKinde Henderson 29.32 2002
RESULTS OF FINALS
S. Prokop-Millar
SINC
1
     32.09
Casey Sands
LPS
2
     32.53
 
3
     33.12
Etienne Nxumala
PC
4
     33.57
Lauren Carson
SINC
5
     33.69
Emily Moslinger
PR
6
     33.84
Faith Wash
ELGN
7
     34.20
K. Livingstone
PC
8
     35.10
Event # 20 ATOM GIRLS 200m Dash
#DIVISION 4 GIRLS:I.Froom Holsgrove 31.94 2006
RESULTS OF FINALS
Rachel Wash
ELGN
1
     36.04
Brianna Burgess
LPS
2
     36.07
Emily Santin
ELGN
3
     36.95
Cheyanne McIlroy
PC
4
     37.06
Kayla Battler
PR
5
     37.72
Jaclyn Kennedy
HARR
6
     37.89
Evelyn Batson
PR
7
     38.34
Jillian Bandy
PC
8
     39.32
Event # 22 MIDGET GIRLS 800m Run
#DIVISION 4 GIRLS:C.Boyd Sinclair 2:36.20 2006
Nicole Armstrong
LPS
1
   2:31.49
#
Rachel Villalta
LPS
2
   2:38.41
Addie Rasmussen
SINC
3
   2:42.43
Jessie Heyman
HARR
4
   2:52.22
Sara Amos
LPS
5
   3:00.23
Sara McCallum
LPS
6
   3:03.10
Melissa Johnston
SINC
7
   3:04.30
Julyanna Trickey
PR
8
   3:07.07
 
 
Event # 24 BANTAM GIRLS 800m Run
#DIVISION 4 GIRLS:C.Boyd Sinclair 2:43.62 2005
Heidi Scott
SINC
1
   2:57.05
Lilly Callender
PR
2
   3:00.88
Lauren Carson
SINC
3
   3:06.39
Ali Santin
ELGN
4
   3:17.47
Brooke Legrow
PR
5
   3:17.89
Chelsey Dickison
HARR
6
   3:19.14
Lynnette Huff
HARR
7
   3:20.57
Ashley Natalizio
ELGN
8
   3:21.84
Event # 26 ATOM GIRLS 800m Run
#DIVISION 4 GIRLS:K.Bilkovski Lancaster 2:59.87 2006
Logan Mederios
ELGN
1
   2:58.61
#
Maddie Geear
SINC
2
   3:19.56
Tess Fraser
HARR
3
   3:19.86
Taylor Santin
ELGN
4
   3:20.50
April McInnes
ELGN
5
   3:21.80
Chelsea MacDonald
LPS
6
   3:23.74
Grace Sharpe
SINC
7
   3:28.68
Darcie Lappan
HARR
8
   3:30.72
Event # 28 MIDGET GIRLS 1500m Run
#DIVISION 4 GIRLS:A.Leveille Collins Bay 5:21.15 2008
Nicole Armstrong
LPS
1
   5:21.34
Rachel Villalta
LPS
2
   5:33.82
Addie Rasmussen
SINC
3
   5:44.39
Danae Morris
ELGN
4
   5:56.14
Jessie Heyman
HARR
5
   6:03.95
Sara Amos
LPS
6
   6:23.04
Melissa Johnston
SINC
7
   6:29.86
Marika Vogelzang
LPS
        NT
Event # 30 BANTAM GIRLS 1500m Run
#DIVISION 4 GIRLS:C.Boyd Sinclair 5:44.36 2005
Jaycee Farmer
LPS
1
   6:11.84
Jenny Lapp
LPS
2
   6:13.94
Heidi Scott
SINC
3
   6:16.44
Lynnette Huff
HARR
4
   7:10.52
Chelsey Dickison
HARR
5
   7:24.57
Cassidy Savic
LOL
6
   7:58.34
Event # 32 ATOM GIRLS 1500m Run
#DIVISION 4 GIRLS:C.Papadakis Lancaster 6:12.33 2007
Logan Mederios
ELGN
1
   6:08.96
#
Tess Fraser
HARR
2
   7:06.56
Emily Hannah
HINC
3
   7:14.35
Riley Sloan
ELGN
4
   7:18.83
Taylor Acorn
PR
5
   7:20.54
Hanna Grey
PC
6
   7:21.38
Grace Finucan
LPS
7
   7:23.27
Maddy Page
LPS
8
   7:25.28
Event # 34 MIDGET GIRLS 4x100m Relay
#DIVISION 4 GIRLS:L.Lions Lancaster 56.12 2006
Lougborough A
LPS
1
     57.54
Elginburg A
ELGN
2
     57.94
Sinclair A
SINC
3
     59.06
Harrowsmith A
HARR
4
     59.62
Prince Charles A
PC
5
   1:00.29
Perth Road A
PR
6
   1:00.69
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com